Šta je novo?

Domaće TV marke - Raspakivanje

Cinjenica je da za 100e nikad nije mogao da se kupi nov televizor. Sad za malo vise novaca moze,pritom imas 3godine garancije. Ja recimo preporucujem prijateljima da uzmu LG iz Madjarske za kes,a na rate da uzmu neki od ovih nasih,Fox,Vox,Tesla. Ili i njih za kes ako im je budzet ogranicen. Ja sam moj LG 32 led 2011 platio 450e, Teslu 50' preko Mtsa 12*5000d negde 2015, Fox 32 25000 d 2014,Vox 32 18000 d 2016 i skoro Vox 39' za 22000 d cekovima na 6 rata. Svi oni rade i dan danas,neki samo kao monitori za D3i,neki za htpc,mibox,i jedan sa dvb t2 boxom(Lg). Na ovima sto imaju dvb t2 tuner rade kanali na obicnom parcetu zice od antenskog kabla,jer Crni vrh vidim sa terase mog stana na 7 spratu.Poenta moje price da su najbolji za ulozeno u njih.
 
Našao sam komandu za ulazak u servisni meni za Fox DLE262 i glasi:

meni 1147

Opisana je kao kod za jedan Voxov model, ali funkcioniše i na Foxu. Već je pomenuto da su neki njihovi modeli softverski identični, pa evo i potvrde.

Nadao sam se da ću naći mogućnost da otključam DTS podršku, ali toga nema ili barem ja ne prepoznajem u tom dodatnom meniju. Jedine stvari koje sam mijenjao je smanjenje backlight sa fabričkih 100 na 85 (navodno produžava radni vijek lampi/lampe) i proširenje opsega za bas sa fabričkih 9 na 16. Sada sam pojačao bas kroz matični meni i utisak je da zvuk jeste puniji. Možda je placebo, ali tako mi se čini.

E ako budete čačkali i uđete u aging mod, pa ekran krene da beskonačno mijenja boje (liči na test za ispravnost piksela) i TV više ne prima komande od daljinskog - samo ugasite TV njegovim Power tasterom sa strane i ponovo uključite. Dakle ne pomaže ni čupanje kabla iz struje, nego mora na Power dugme.
 
SERIJA 43DSA311 i 32DSW289

Da li su ovo Vox Kinezi ili Turci,kako ih prepoznajete??
 
Jesi li siguran? Ja imam neki 39' dsa model. Kad udjem u servisni meni vidim da je pola na turskom i da je ploca Tomsonova.
 
Poslednja izmena:
Telefunken je marka Vestela (Turska).
Toshiba ima ugovor sa Vestelom, tako da je Vestel.
JVC i Hitachi su, pogađate, Vestel :d.

Vestel ima toliko marki i ugovora za marke da to valjda ni sami Turci ne znaju koliko ih imaju :S:. Realno su jedini OEM koji parira Kinezima.
Za informaciju, Vestel je uz Sony najveći kupac panela od Samsung Displaya (ne računajući matičnu korporaciju Samsung Electronics), a jedino više panela
kupuju od LG Displaya.

Grunding je marka Koč Holdinga (Turska) čija je marka čuveni Beko i da, postoje Beko televizori.
Blaupunkt je licenciran i proizvodi UMC Poland.
Sharp proizvodi UMC Poland, kojega je Foxconn kupio 2017-te.
Vox je ili Vestel ODM ili neki kitajski ODM.
Teško da imaju lošiju sliku od najjeftinijih Lg modela. Poslednjih godina su se masovno kupovali LG 32"-43".Gotovo svaka druga kuća ga ima. Meni je to negledljivo. Vidjao sam razne Fox, Vox ,Vivax itd sa mnogo lepšom i prirodnijom slikom. To je moj subjektivan osećaj.Godinama gledam najjeftiniju hdready Panasonic plazmu, možda je i to razlog.


Sent from my D5803 using Tapatalk
LG Electronics LCD TV-i su škart i kucao sam na forumu jako puno prošle godine, ali se to nije dopalo (pre)prodavcima na forumu, pa se desilo šta se desilo...
U pitanju su najveći prevaranti na tržištu.

Njihovi (F)HD modeli imaju ADS panele od kitajskog BOE, a „UHD“ paneli su zloglasni (A)S-IPS sa WRGB strukturom od LG Displaya koje prodaju samo njima i
nikome više. LG Electronics je najveći kupac ADS TV panela (uz Samsung Electronics). Kupuju najjeftinije moguće da biti subvencionisali prodaju OLED TV-a.
Ali ne vredi kucati na forumu, pa nek pučanstvo kupuje škart i subvencionišu bogatije. I ne, nisam levičar, već se zalažem da kupci donose racionalne odluke
kada kupuju.
 
Poslednja izmena:
Jesi li siguran? Ja imam neki 39' dsa model. Kad udjem u servisni meni vidim da je pola na turskom i da je ploca Tomsonova.

Ja gledam po uputstvu sa sajta. Meni je neki kineski VOX, u stvari neki kinesko-ruski (a ima meni na turskom). S tim da je BOE radio panel, a softverski je identičan kineskim televizorima (kao što je FOX).
 
Poslednja izmena:
a ciji je Philips i kako su se pokazali kod nas?
 
Cinjenica je da za 100e nikad nije mogao da se kupi nov televizor. Sad za malo vise novaca moze,pritom imas 3godine garancije. Ja recimo preporucujem prijateljima da uzmu LG iz Madjarske za kes,a na rate da uzmu neki od ovih nasih,Fox,Vox,Tesla. Ili i njih za kes ako im je budzet ogranicen. Ja sam moj LG 32 led 2011 platio 450e, Teslu 50' preko Mtsa 12*5000d negde 2015, Fox 32 25000 d 2014,Vox 32 18000 d 2016 i skoro Vox 39' za 22000 d cekovima na 6 rata. Svi oni rade i dan danas,neki samo kao monitori za D3i,neki za htpc,mibox,i jedan sa dvb t2 boxom(Lg). Na ovima sto imaju dvb t2 tuner rade kanali na obicnom parcetu zice od antenskog kabla,jer Crni vrh vidim sa terase mog stana na 7 spratu.Poenta moje price da su najbolji za ulozeno u njih.
Da se osvrnem na komentar…

Došlo je do kolapsa cena LCD panela zbog prevelikih kapaciteta, a to se desilo zato što je Beijing BOE Optoelectronics Technology drastično povećao
svoje proizvodne kapacitete u poslednje dve godine (povećao je i China Star, ali ne toliko). Kako su to postigli? U jedan projekat je direktno uložila
kineska država, a u drugom su im „dali kredit“ sa 0% kamate, pa su im početkom ove godine već oprostili skoro milijardu $ od tog kredita… Da ne kucam
dalje, cilj je da postanu broj 1.

I dok ne kome ne smrkne... pa je tako najviše smrknulo AUO, a korejska konkurencija smanjuje kapacitete. Ironično, Samsung Electronics i LG Electronics
su najveći kupci BOE panela, a BOE je i drugi najveći snabdevač OEM-a koji proizvode sve te „kung-fu“ marke (najveći je Foxconn preko svoje Innolux filijale).
Naravno, ne proizvode ih u prazno već dođete i platite pod kojim imenom želite da se proizvode.

Ali, još dva kineska proizvođača dosta snabdevaju te iste OEM-e, a to su Chengdu CEC Panda Display Technology i HKC Display.

a ciji je Philips i kako su se pokazali kod nas?
Philips je odavno licencirao (prošle godine je ponovo produžena licenca) svoju marku za TV-e i monitore na TPVision koji je 100% filijala TPV Techology iz HK.
TPV Techology nije prepakivač već su OEM – proizvode svoje LED pozadinsko osvetljenje za TV-e i monitore i sklapaju monitore (za TV-e ne znam) i za druge
kompanije tipa BenQ i ASUS.
 
Telefunken je marka Vestela (Turska).
Toshiba ima ugovor sa Vestelom, tako da je Vestel.
JVC i Hitachi su, pogađate, Vestel :d.

Vestel ima toliko marki i ugovora za marke da to valjda ni sami Turci ne znaju koliko ih imaju :S:. Realno su jedini OEM koji parira Kinezima.
Za informaciju, Vestel je uz Sony najveći kupac panela od Samsung Displaya (ne računajući matičnu korporaciju Samsung Electronics), a jedino više panela
kupuju od LG Displaya.

Grunding je marka Koč Holdinga (Turska) čija je marka čuveni Beko i da, postoje Beko televizori.
Blaupunkt je licenciran i proizvodi UMC Poland.
Sharp proizvodi UMC Poland, kojega je Foxconn kupio 2017-te.
Vox je ili Vestel ODM ili neki kitajski ODM.

LG Electronics LCD TV-i su škart i kucao sam na forumu jako puno prošle godine, ali se to nije dopalo (pre)prodavcima na forumu, pa se desilo šta se desilo...
U pitanju su najveći prevaranti na tržištu.

Njihovi (F)HD modeli imaju ADS panele od kitajskog BOE, a „UHD“ paneli su zloglasni (A)S-IPS sa WRGB strukturom od LG Displaya koje prodaju samo njima i
nikome više. LG Electronics je najveći kupac ADS TV panela (uz Samsung Electronics). Kupuju najjeftinije moguće da biti subvencionisali prodaju OLED TV-a.
Ali ne vredi kucati na forumu, pa nek pučanstvo kupuje škart i subvencionišu bogatije. I ne, nisam levičar, već se zalažem da kupci donose racionalne odluke
kada kupuju.

Fox?
Tesla?
 
Interesuje me jel neko imao priliku da vidi uzivo Fox 65" dle888, cena mu je bas pristupacna 65.000din, 4k android 6.0, garancija 5god, sve to lepo zvuci, samo ne znam kakav je prikaz displeja kod Fox-a?
 
^ nikako da se pohvata tačna specifikacija za ovaj model?
Ima li 8 ili 4GB? Različite informacije pišeu na našim sajtovima, na foxelectronics.rs piše 8GB.
 
Philips je odavno licencirao (prošle godine je ponovo produžena licenca) svoju marku za TV-e i monitore na TPVision koji je 100% filijala TPV Techology iz HK.
TPV Techology nije prepakivač već su OEM – proizvode svoje LED pozadinsko osvetljenje za TV-e i monitore i sklapaju monitore (za TV-e ne znam) i za druge
kompanije tipa BenQ i ASUS.

I u vezi ovoga, pogledao sam jedan manji (40'') i razočarao se...

U radnji su pustili neki news kanal, pretpostavljam da je bar HD, i slika je bila dosta lošija od sličnog Tesle. Slika isprana, slabog kontrasta i detalja a pri svakom blagom pokretu glave Tereze Mej, ogroman blur. Od Philipsa ostalo ime i bombastični nazivi tehnologija (Crystal Clear/Motion) u specifikaciji. :(
 
Ta Tereza Mej je i meni nesto mutna :D
 
I u vezi ovoga, pogledao sam jedan manji (40'') i razočarao se...

U radnji su pustili neki news kanal, pretpostavljam da je bar HD, i slika je bila dosta lošija od sličnog Tesle. Slika isprana, slabog kontrasta i detalja a pri svakom blagom pokretu glave Tereze Mej, ogroman blur. Od Philipsa ostalo ime i bombastični nazivi tehnologija (Crystal Clear/Motion) u specifikaciji. :(

Tja, to po radnjama, nikada ne znaš kako su setovani svetlo/boja/kontast/osvetljenje, koji modovi "optimizacije" slike su uključeni/isključeni i slične bu'ala'tine.
(Ne hvalim Philips), već samo kažem, da sam ja ono davno, kada sam kupovao sadašnji TV, tu i tamo naterao prodavca da se malo poigramo, pa sam na nekim TV-ima popravio sliku, a na nekima pokvario.
 
Ne verujem da su prodavci nešto menjali po setovanjima pa pokvarili. Nije im u interesu. Ono je verovatno fabrički difolt. Ili mu ne valja upscale ili uoštravanje tek ima odbijajući motion blur.

Da ne bude da bih, ko zna zašto, da kudim Philips, imam jedan stari CCFL sa odličnom slikom koju ništa nisam morao da "kalibrišem". Na Teslama mi se ne dopada to što skoro svi modeli koje sam video imaju prenaglašene boje.
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio na prodavce, već da su default postavke potpuno drugačije. Tesla nabudžio default, a Philips ostao na minimumu.

Poyenta jeste, ako gledate TeVee po radnjama, obratite pažnju i na postavke slike. Ne samo da blic pogledom na 16 TV-a na polici, donositi sud o svih 16.
 
Saglasan sam, samo tu ima nekolikih problema...

Ovi indijanci kod mene, prvo ne možeš da ih navataš za daljinski da bi se poigrao sa slikom i prave se nevešti (taman posla da ubodeš svoj fleš da vidiš kako izgleda kad pustiš nešto što inače gledaš). Drugo, imaju ne 16 nego 160 modela pa bi trebao ceo dan i sa vrlo suženom listom da se dođe do subjektino-objektivnog zaključka ŠDK, uz pouzdanje da ga je fabrika namestila najbolje moguće.
 
Сад гледах сервисни мени за овај мој Тесла 43S356SF и видим да има панел LG LC430DUY_SHA1.
Занимљиво.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Pa svega par firmi u svetu pravi panele to nije nista cudno.
 
Ocekuj neocekivano :)
 
Jel dobro ili lose sto je LG panel?
 
Jel dobro ili lose sto je LG panel?
Пази, овде се обично пљује свака марка која није еЛЏи и Санцуг ( [emoji39] ). Мени мој Тесла ради већ годину и по дана најмање 8-10 сати дневно. И све супер. Ја сам апсолутно задовољан. Плус што сам га "опаметио" са андроид боксом.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Ja stalno ponavljam da dobar TV ne čini dobar panel :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Сад гледах сервисни мени за овај мој Тесла 43S356SF и видим да има панел LG LC430DUY_SHA1.
Занимљиво.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Da li mozes da napises kako se ulazi u servisni meni na Tesla televizorima?
 
Nazad
Vrh Dno