Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel' to onaj "Thank you for ordering" ili onaj "You order # has shipped" ili neki treci? Ova dva uopste ne citam, mozda me stalno i pitaju :D

Ja sam 25. 10. porucio, 26. poslato, tako da Sendi nije opravdanje :)

Global mail vec 3+ godina koriste, nije novina. Samo nisam znao da je to DHL Global Mail u stvari.


Za Japan u Koreju imaju tek izbora - CJS, JM, GLS plus sve sto ima Amerika.
 
Poslednja izmena:
Jel' to onaj "Thank you for ordering" ili onaj "You order # has shipped" ili neki treci? Ova dva uopste ne citam, mozda me stalno i pitaju :D

Ja sam 25. 10. porucio, 26. poslato, tako da Sendi nije opravdanje :)

Global mail vec 3+ godina koriste, nije novina. Samo nisam znao da je to DHL Global Mail u stvari.


Za Japan u Koreju imaju tek izbora - CJS, JM, GLS plus sve sto ima Amerika.

Nisu ta dva ovaj je treci i juce stigao.Ja sam porucio 23.10 a oni poslali 24.Ne znam da nisu ovi nasi na carini nesto zas#ali.Sta si napisao za region kad ti trazi u adresi da napises? Ja sam isto stavio isto Serbia
 
Poslednja izmena:
Nije bilo regiona koliko se secam :)
 
Samo da javim meni danas doneo postar:).Na carini nisu ni otvarali tako da nisu naplatili ni onih 65 din.
 
I meni je danas stigao :D
 
Juče dobio robu DHL Tablet PiPo M3 iz Kine Ali express FancyTeam, 0 dodatno...
 
Poslednja izmena od urednika:
Imaju i Ali expres i DH gate, ali oni su samo posrednici, a robu prodaje ko zna ko, pa je tu i rizik veci od obicnih sajtova. Ima i tu prodavaca u koje se ljudi kunu , navodno oni sa statusom A+ , ali mnogi od njih nece da posluju sa Srbijom, a i sami ti sajtovi, Ali ekspres, je skoro ispravio, nisu imali sve opcije oko slanja za Srbiju, pa je trebalo da se covek pogadja van sistema, sto je dodatni rizik.

Ja sam dva puta do sada uzimao neke sitnice (wifi karticu za laptop i data kabl za telefon) preko dhgate-a, oba puta je stiglo bez problema. Naravno, gledao sam da prodavci imaju dobre ocene pre naručivanja :)
 
Pozdrav ljudi, za pocetak da napomenem da sam stari clan pod drugim nadimkom, i samo zbog toga sto sam dosta siguran da ima i ljudi na benchu koji su pri posti-carini i citaju, zelim da budem anoniman.
Razlog je prost, zelim da obelodanim neke stvari u vezi sa Postom carinjenja Beograd.

Pripazite se oko narucivanja stvari, jedan od razloga sto ce Srbija "juce" dobiti paypal je "gospodin" iz glavne poste carinjenja Beograd, Vladan Jovanovic koji jedno vreme nije bio prisutan pa je sve islo onako kako zakon nalaze, e sad se vratio i nastavio svoju dominaciju u proceni koliko koja roba vredi( jer verovatno ne zna da koristi racunar da bi proverio na netu pravu vrednost), i na osnovu svog neznanja i bezobrazluka ocarini boga oca po izmisljenim vrednostima paketa. Inace covek redovno otvara pakete (nije problem to) i uredno isprobava sve sto mu se ucini interesantno. Kako bi stvari bile jos gore trazio je drugaru da mu proda- pokloni par gps uredjaja koji su mu stigli kako mu ovaj ne bi carinio pakete neko vreme, jer je lepo covek rekao da je malo probao uredjaj (u sustini zloupotrebio sluzbeni polozaj) i da mu se svidja kako funkcionisu pa taman i kolege da uzmu po komad. Odakle mu pravo da radi takve stvari? Eto braco i sestre sta se sve desava u nasoj drzavi, zamislite samo koliki broj ljudi bi ucenjivao kada bi paypal bio regularan u Srbiji, tuga.
3 godine se bavim kupovinom preko ebay-a i slicnih sajtova i ovaj problem se pojavio kada je pomenuti gospodin uzeo da radi posao pre nekih godinu dana.
I da napomenem da mi svaki paket sadrzi jedan uredjaj ili deo, i vrednost nikad nije presla 60usd (shipping included).
Da li neko zna da li se isplati tuziti smradinu, ili kako doskociti da bar ocarini samo ono sto zaista podleze, kome i kako se zaliti... nisam pravnik pa nisam siguran, ali mi se cini da tu ima materijala za tuzbicu.
 
Poslednja izmena:
Ma za tuzbu jos i lako, nego kako dokaze pribaviti, kako potkrepiti necim materijalnim tvrdnje zloupotrebe, kriminala kojim se doticni i njemu slicni bave?
 
Ja kapiram da je samo radnik, e sad, mozda je glavni carinik, koliko sam cuo niko nije odusevljen kada ga posalju na to odeljenje carine u posti, jer po prici tu dodju kad nesto zaseru pa kao kazna i onda izivljavanje pocinje :)
Bio sam par puta u toj kancelariji na 4. spratu gde stizu posiljke na proveru i carinu ako podlezu istoj.
 
Pozdrav ljudi, za pocetak da napomenem da sam stari clan pod drugim nadimkom, i samo zbog toga sto sam dosta siguran da ima i ljudi na benchu koji su pri posti-carini i citaju, zelim da budem anoniman.
Razlog je prost, zelim da obelodanim neke stvari u vezi sa Postom carinjenja Beograd.

Pripazite se oko narucivanja stvari, jedan od razloga sto ce Srbija "juce" dobiti paypal je "gospodin" iz glavne poste carinjenja Beograd, Vladan Jovanovic koji jedno vreme nije bio prisutan pa je sve islo onako kako zakon nalaze, e sad se vratio i nastavio svoju dominaciju u proceni koliko koja roba vredi( jer verovatno ne zna da koristi racunar da bi proverio na netu pravu vrednost), i na osnovu svog neznanja i bezobrazluka ocarini boga oca po izmisljenim vrednostima paketa. Inace covek redovno otvara pakete (nije problem to) i uredno isprobava sve sto mu se ucini interesantno. Kako bi stvari bile jos gore trazio je drugaru da mu proda- pokloni par gps uredjaja koji su mu stigli kako mu ovaj ne bi carinio pakete neko vreme, jer je lepo covek rekao da je malo probao uredjaj (u sustini zloupotrebio sluzbeni polozaj) i da mu se svidja kako funkcionisu pa taman i kolege da uzmu po komad. Odakle mu pravo da radi takve stvari? Eto braco i sestre sta se sve desava u nasoj drzavi, zamislite samo koliki broj ljudi bi ucenjivao kada bi paypal bio regularan u Srbiji, tuga.
3 godine se bavim kupovinom preko ebay-a i slicnih sajtova i ovaj problem se pojavio kada je pomenuti gospodin uzeo da radi posao pre nekih godinu dana.
I da napomenem da mi svaki paket sadrzi jedan uredjaj ili deo, i vrednost nikad nije presla 60usd (shipping included).
Da li neko zna da li se isplati tuziti smradinu, ili kako doskociti da bar ocarini samo ono sto zaista podleze, kome i kako se zaliti... nisam pravnik pa nisam siguran, ali mi se cini da tu ima materijala za tuzbicu.



lik te je na svoje oci ucenjivao i ti bre pitas ima li nacina da se to zaustavi ???! Da se licno meni to desilo, kapuljacu na glavu, palicu u ruku i na mrtvo ime mu objasnio neke stvari.
 
Mislim da bi trebalo da svima bude jasno da ove metode vise nisu potrebne,pogotovo posle danasnjeg dana...ako MM moze da zaglavi sa sinom MM sta je onda taj vladimir uopste?hocete da kazete da iza njega stoji neko glavatiji?
Lepo u legalnu proceduru..prijava nadleznm organu i cao,pogotovo vise prijava i ode i on lepo da odmara neko vreme,mozda cak i sa duom MM....
Ljudi prosto ne mogu da dodju sebi da ovo vise nije slobino vreme gde te pojede mrak il vreme demokrata de te takodje skoro pojede mrak al ti se isto hvata...lepo prijavis barabu pa kad dobije otkaz ili zavrsi u zatvoru doce neko normalan i svima ok.
Tako se pravi i brani drzava
 
Poslednja izmena:
Svaki put kad me osine sa carinom nepravedno, razmatram da li da ga sledeci dan sacekam i otkinem, ali krastavac... nije to najbolje resenje :)
 
@mobtel63 ali ti ocigledno zivis u diznilendu jbte . Samo to imam reci bez da ulazim dalje u politicku raspravu.

A sa carinikom se treba lepo objasniti..
 
Daj brisite ove pozive na linc tastatura boraca...
 
Pozdrav ljudi, za pocetak da napomenem da sam stari clan pod drugim nadimkom, i samo zbog toga sto sam dosta siguran da ima i ljudi na benchu koji su pri posti-carini i citaju, zelim da budem anoniman.
Razlog je prost, zelim da obelodanim neke stvari u vezi sa Postom carinjenja Beograd.

Pripazite se oko narucivanja stvari, jedan od razloga sto ce Srbija "juce" dobiti paypal je "gospodin" iz glavne poste carinjenja Beograd, Vladan Jovanovic koji jedno vreme nije bio prisutan pa je sve islo onako kako zakon nalaze, e sad se vratio i nastavio svoju dominaciju u proceni koliko koja roba vredi( jer verovatno ne zna da koristi racunar da bi proverio na netu pravu vrednost), i na osnovu svog neznanja i bezobrazluka ocarini boga oca po izmisljenim vrednostima paketa. Inace covek redovno otvara pakete (nije problem to) i uredno isprobava sve sto mu se ucini interesantno. Kako bi stvari bile jos gore trazio je drugaru da mu proda- pokloni par gps uredjaja koji su mu stigli kako mu ovaj ne bi carinio pakete neko vreme, jer je lepo covek rekao da je malo probao uredjaj (u sustini zloupotrebio sluzbeni polozaj) i da mu se svidja kako funkcionisu pa taman i kolege da uzmu po komad. Odakle mu pravo da radi takve stvari? Eto braco i sestre sta se sve desava u nasoj drzavi, zamislite samo koliki broj ljudi bi ucenjivao kada bi paypal bio regularan u Srbiji, tuga.
3 godine se bavim kupovinom preko ebay-a i slicnih sajtova i ovaj problem se pojavio kada je pomenuti gospodin uzeo da radi posao pre nekih godinu dana.
I da napomenem da mi svaki paket sadrzi jedan uredjaj ili deo, i vrednost nikad nije presla 60usd (shipping included).
Da li neko zna da li se isplati tuziti smradinu, ili kako doskociti da bar ocarini samo ono sto zaista podleze, kome i kako se zaliti... nisam pravnik pa nisam siguran, ali mi se cini da tu ima materijala za tuzbicu.

ja bi smestio igranku pogotovo "sad" ;)
slobodno otidi u MUP da se obeleze koverte paketi itd.....moze da zaglavi zascu robiju za to
sretno
 
Mislim da bi trebalo da svima bude jasno da ove metode vise nisu potrebne,pogotovo posle danasnjeg dana...ako MM moze da zaglavi sa sinom MM sta je onda taj vladimir uopste?hocete da kazete da iza njega stoji neko glavatiji?
Lepo u legalnu proceduru..prijava nadleznm organu i cao,pogotovo vise prijava i ode i on lepo da odmara neko vreme,mozda cak i sa duom MM....
Ljudi prosto ne mogu da dodju sebi da ovo vise nije slobino vreme gde te pojede mrak il vreme demokrata de te takodje skoro pojede mrak al ti se isto hvata...lepo prijavis barabu pa kad dobije otkaz ili zavrsi u zatvoru doce neko normalan i svima ok.
Tako se pravi i brani drzava

Bez ljutnje, ali mislim da si uzeo los primer i mislim da zivis u zabludi o pravnoj drzavi. Dva komada MM su zaglavili odmor, jer su nekom mnogo krupnijem igracu od obicnog carinika bili smetnja (Monsanto).

Ne znam da li si imao prilike da neko vreme boravis na drzavnim jaslama. Tu mozes videti svakojake bahatosti za koje niko ne odgovara, bilo da je carinik, postar, medicinska sestra, obican radnik koji prespava celu smenu pored masine koja moze da pobije gomilu ljudi..i opet ponavljam, nema kod nas pravne drzave, i nazalost, tesko se mozes uspesno zaliti ukoliko nemas vezu..
 
Ako si hteo da ostanes anoniman jer se plasis da oni to citaju, malko si se zeznuo. naveo si slucaj po kome ce te taj lik sigurno prepoznati.

mislis da se nece setiti: "to je onaj lik sa gps-ovima" :)
 
aaaaaaa ti li si to carinice ... :D
 
Sta je MM? :d
Naruci sledeci put od kineza neki smrdljivi prah koji eksplodira kada se otvori, pa ga malo obraduj.
Da kucnem u drvo, porucivao sam sve i svasta i u zadnjih godinu dana, carinu sam platio sam na jedne patike.
 
Ja naručujem neke medikamente iz Australije. Sa poštarinom tačno 200€ svaki put, 3 puta godišnje. Svaka isporuka se razlikuje. Od toga da mi uzmu još 70ak€ na pdv i špediciju i neznamvišeštasvene do toga da mi poštar donese paket kući za 60 dinara.
Moj komšija godinama iz HongKonga i Kine naručuje od satova i patika do tableta, DHL mu donosi na gajbu bez da doplati cent na naručeno...
Znači u ludilu tom ima sistema ali sve je kocka.
Sr-bi-ja!!!
:rupa:
 
Ranije sam već napisao najbolji savet što se tiče carinika. Ako vas jednom neosnovano rebnu nemojte ići kod njih žaliti se i kukati, nemojte uopšte uspostavljati kontakt sa njima. Jer se uvek može desiti da vam zapišu ime u njihov tefter i da vas kasnije godinama dr*aju kod svakog ubogog paketa. Koliko kod da ocarine to ne ide u njihov džep. Isto tako koliko kod puta da se desi da rebnu nešto više, isto tako se dešava da neki vredniji paket prođe bez carine, tako da se to na kraju sve izniveliše.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi BR disk sa amazona danas u podne, DHL-om!

dhl.jpg


Ovo je ruta kojom je paket išao!

Ništa dodatno nije naplaćeno, da znate!

Znači DHL ništa dodatno nije carinio, naplatio, misteriozno dodao i slično. Vrednost paketa je bila $25, shipping $8 (expedited international). Pa ako neko hoće da poručuje preko Amazona sa DHL, da bude miran, verovatno naši ništa ne naplaćuju ako je vrednost koja se ne carini i ako je napisana na paketu!

Duže trajala isporuka od Bg do mene nego od Ontaria do Bg xD
 
ako imas srece, meni su deo koji sam stvarno platio 80 evra na ebau-u (bio je felerican ali je mogao da se ispravi, 80e je sa sve postarinom), procenili da vredi 320 evra (koliko je kostao nov), na tu cenu mi naplatili sve po redu i na kraju je bilo ili platite ili ce da vas tuzimo, i tako me sve ukupno iznelo 220 evra, toliko o njima
 
Ma znam kakav je DHL, samo sam hteo da dam svež primer poručuvanja sa Amazona, ako nekom treba.
 
Imam ja primera sa DHL-om na obe strane, ali da sami procenjuju nesto nisam imao. To rade ipak neki carinici koji rade pri DHL-u, a DHL ima fixnu spediciju samo, PDV/carina njih ne dotice direktno (ne zaradjuju od nje)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno