Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Regovao sam Norton Antivirus 2010, sad ne moram da razmišljam godinu dana koji antivirus da stavim i da se bakćem sa licencama :smoke:
Ako si to obavio nelegalnim sredstvima nemoj da se radujes unapred :). Blacklistovati te mogu i za par nedelja :)

Mene je ta borba sa kljucevima toliko bila pre par godina jos smorila da sam presao na besplatna resenja antivirusa, firewallova antispywarea i sl programa. Obavljaju posao odlicno a dzabe i sasvim legalno bez stresa oko update, licenci i sl.
 
Poslednja izmena:
Ako si to obavio nelegalnim sredstvima nemoj da se radujes unapred :). Blacklistovati te mogu i za par nedelja :)

Mene je ta borba sa kljucevima toliko bila pre par godina jos smorila da sam presao na besplatna resenja antivirusa, firewallova antispywarea i sl programa. Obavljaju posao odlicno a dzabe i sasvim legalno bez stresa oko update, licenci i sl.

Nema sanse da se opasulje... Blacklisting sve kompanije mogu da urade cim pozele samo je pitanje njihove odluke jer je piraterija vid reklame pa zato ne blacklistuju svaki dan
 
Ako si to obavio nelegalnim sredstvima nemoj da se radujes unapred :). Blacklistovati te mogu i za par nedelja :)

Mene je ta borba sa kljucevima toliko bila pre par godina jos smorila da sam presao na besplatna resenja antivirusa, firewallova antispywarea i sl programa. Obavljaju posao odlicno a dzabe i sasvim legalno bez stresa oko update, licenci i sl.

Pa nisam ga kupio ali nisam ni siguran da je nelegalno. Neki lik je imao dosta ključeva i podelio ih, ukucao sam ga i sa trial verzije od 30 dana sada je na 366. Ako je nešto tu nelegalno bilo sa tim ključevima onda u redu pa ako ga blacklistuju videću šta dalje.
I mene je smorilo to sa ključevima ali izbegavam free rešenja, probao sam i ne svidjaju mi se. Imam legalan ključ za firewall na godinu dana (1 year free promotion) , tražio sam slično i za antivirus i našao ga sada. Da stvar bude bolja od svih najviše mi se svidja baš Norton tako da i da sam imao recimo legalno rešenje za Kaspersky ili Nod ne bih ta dva programa i pored toga koristio.
 
Evo vam lep poklon : licenca na godinu dana za Norton Antivirus 2009 (ključ radi i za Norton 2010) , samo požurite jer može da se desi da već danas istekne promotion.

https://emea.norton.com/local/uk/marketing/pcadvisor/

Ukucajte email i odgovorite na postavljeno pitanje koje je užasno lako :)
Na email će te dobiti ključ.

Enjoy ! ;)
 
^^^^
Dobih kljuc preko mail-a. Hvala za tip! ;)
 
HVALA PUNO.:banana: Definitivno se NAV vraca tamo gde mu je i mesto-NA VRH.
 
Dajem glas za Kaspersky 2010.

Testirao sam vise vrsta antivirusa pod virtualnom masinom, i mogu reci da je bilo boljih resenja od Kasperskog - strasno mi se dopao AVG, sa Avirom su me malo nervirala podesavanja, ali radi fantasticno, BitDefender 2010 takodje radi brzo, G-Data ima ubedljivo najmocniji skener sa 2 engin-a jedan je od Avire, a drugi od BitDefendera, birate da li zelite da rade oba ili samo jedan od njih.

Probao sam jos neke, ali mi se nisu dopali, pa ih necu navoditi.

Glavni problem je licenca (kako je neko vec rekao "trazenje onoga za ono" :] ), tako da cu se verovatno preorjentisati na neki free paket kad istekne trial period
 
Dajem glas za Kaspersky 2010.

Testirao sam vise vrsta antivirusa pod virtualnom masinom, i mogu reci da je bilo boljih resenja od Kasperskog - strasno mi se dopao AVG, sa Avirom su me malo nervirala podesavanja, ali radi fantasticno, BitDefender 2010 takodje radi brzo, G-Data ima ubedljivo najmocniji skener sa 2 engin-a jedan je od Avire, a drugi od BitDefendera, birate da li zelite da rade oba ili samo jedan od njih.

Probao sam jos neke, ali mi se nisu dopali, pa ih necu navoditi.

Glavni problem je licenca (kako je neko vec rekao "trazenje onoga za ono" :] ), tako da cu se verovatno preorjentisati na neki free paket kad istekne trial period

tvoj test uveliko gubo znacenje sa recenicom da ti se dopao nov AVG :)
sve veci krs u zadnje vreme.....
 
Avast Anti virus, besplatnu verziju možeš ovde da skineš. Takodje možeš da kupiš PRO verziju.
 
Avast home free.
Intsliras ga, posaljes meil, oni tebi kljuc i vozis sledece 2 godine sa redovnim update-om.
 
Kaspersky. Garantujem to svojim petogodišnjim iskustvom sa njim.
 
Meni je NAV 2009 radio lepo 3 dana i sad mi se vuce office masina primetno iritirajuce. :(
 
Ne znam, meni je npr. ovaj Eset Smart Security 4 baš jeo komp. Previše za moj ukus.

Evo i koliko resursa troši Avast (Win Vista, sa upaljenih nekoliko tabova u FF)
avastuv.jpg
 
Poslednja izmena:
Avast+Malware Bytes Anti Malware je dobra kombinacija. Ne opterecuju masinu puno.
Na zalost, savrsen antivirus ne postoji i ako mnogi misle da je to bas onaj koji oni koriste ;)
Povremeno skeniranje Combofix-om je pozeljno i to je to.
 
Mislio sam na racunar u kancelariji.

Je li ta firma privatizovana ili je u pitanju domace "preduzeće" koje ceka privatizacija:crash:
Kakav ti je to komp u kancelariji kad ti se NAV 2009 vuce-bar je on "light" 100% u toj ali i u verziji 2010.
Zakljucak-baci to djubre i trazi da ti upravni odbor kupi novu masinu:smoke:
Predji kod mene u firmu:type:
 
Poslednja izmena:
a jel ti mozes garantovat koliko ce to resenje raditi: nedelju dana, mesec, godinu?
nerazumem vas kao da je KIS i NOD jedino resenje
ah.. ma vidi, prijatelju.. ako nije bilo jasno, ja nisam napravio te "alate" nego ih pronashao na odredjenim forumima.. to kao prvo..
kao drugo, iskustveno na nekoliko stotina mashina i u enterprise okruzzenju sam utvrdio shta radi a shta ne radi..
dalje, kakvu garanciju ti trazzish od c*r*a*c*k -a???

ako mene pitash, evo, garantujem ti da cce NOD da radi bez problema ako kupish licencu i budesh aktivan na njihovom forumu i sa njihovim tech support-om oko podeshavanja, ako vecc sam ne mozzesh da se izborish sa optimalnim podeshavanjem programa..
a mozzda mozzesh i da poslushash savet nekog iskusnijeg u tome? ne? .... whatever.. :trust:

shto se tiche "jedinog" reshenja, nema ga.. sam stav da cce se pojaviti one-and-only je pogreshan
trenutno, Eset i Kaspersky su firme koje su u samom vrhu svetske liste uspeshnih kompanija koje proizvode AV software, a tu nisu dospele samo i prvenstveno reklamom vecc kvalitetom proizvoda
i to nisam prochitao negde na netu, vecc sam lichno isprobao.. godinama unazad..
da imaju problema, imaju.. kao i svi.. ono shto je bitno je da rade na njima i reshavaju ih..
a najbitnije je da korisnici imaju manje problema u radu..


na posletku, ako ti smeta moje angazzovanje oko pomocci korisnicima NOD programa ( ili je mozzda samo pominjanje naziva tih programa i/ili firmi problem?), a ti lepo zaobidji ove post-ove ako nemash neshto konstruktivno da kazzesh






pozdrav
 
ne, smeta mi prevelik fanbojizam za NOD i KA, koji je mozda imao istine pre 4-5 godina ali sad sa besplatnim resenjima koja su identicna ili cak i nekim segmentima bolja/losija, ja sam licno protiv resenja koja se placaju za kucnu upotrebu a samim tim i protiv crackova (loaderi, update programi koji skidaju kljuceve sa piratckih servera) koji im dizu rejting jer ti krekovi nemaju datum validnosti i mogu raditi 2 dana ili 2 meseca..... e sad ti takvo resenje primenis u firmi ili kod nekog ko nema bele veze i on nakon ~mesec dana popije black list a ni nema pojma sta/kako... dok bi ga legalno besplatno resenje cuvalo godinama...
 
Poslednja izmena:
Firma je firma, kucni korisnik je nesto drugo.

Gde si ti video da se u ozbiljnoj firmi primenjuje takvo resenje? Ja nigde nisam.
 
Firma je firma, kucni korisnik je nesto drugo.

Gde si ti video da se u ozbiljnoj firmi primenjuje takvo resenje? Ja nigde nisam.

gde zivimo? :p

inace video sam likove "firmu" koja prodaje Trend Micro Internet Security i steluje ga da update skida sa njihovog ilegalnog update servera....
kao i to da znam da odredjeni "serviseri" preporucuju NOD, KA sa iskljucenim updatom (ili crackom) kako bi svaki mesec za update AV-a uzeli ~500din

i onda ja ispadnem budala jer je njima kao neki strucnjak rekao da besplatni AV nevrede nista i da su oni jelte u pravu jer im za update uzimaju kes
 
ne vidim gde sam rekao da sam koristio nelegalna reshenja u firmama? :trust:
rechenica se odnosila na sam program..

ona reshenja su isprobana kod kuccnih korisnika kojima sam podeshavao mashine, a da li cce raditi ili ne ustanovio sam pre nego shto sam ih primenio
e sad, koliko ce dugo raditi to niko ne zna, ali mozze da se sa velikom verovatnoccom pretpostavi, ako se zna kako funkcionishu ( ako te zanima kako, tu je PM)

iz tog razloga onima koji znaju malo vishe o materiji predlazzem jedno, a onima kojima je i korishccenje rachunara problem drugo reshenje
btw, nikom od njih nisam uzeo ni dinar vishe ako "lek" prestane da radi i treba ga zameniti ( mozzda zato shto su mi prijatelji i shto to ne radim kao osnovnu delatnost)

a to drugo reshenje nije napravljeno na principima koje si pomenuo, vecc na takvom koji ( na neki nachin) garantuje da cce proizvod da radi do naredne major verzije
a do nje mogu da prodju i godine, kako kazzesh.. mada su godine u IT-u jaaako dug period, pa ne verujem da bi ijedno programsko reshenje koje sad postoji trajalo toliko dugo i ostalo funkcionalno u dovoljnoj meri da je upotrebljivo


edit: samo na naglasim, nikad nisam rekao da free AV programi ne vrede nishta, ali treba biti oprezan sa njima jer ih po default-u nishta ne obavezuje da korisniku isporuche ispravan proizvod jer se korisnik onim EULA dijalogom pri instalaciji odriche prava da ih tereti u sluchaju da njihov program izazove gubitak podataka ili neku drugu shtetu
u svakom sluchaju, takve sluchajeve koje si pomenuo osudjujem i pozivam korisnike da ih prijave zvanichnim zastupnicima programa koje na taj nachin distribuiraju




pozdrav
 
Poslednja izmena:
Je li ta firma privatizovana ili je u pitanju domace "preduzeće" koje ceka privatizacija:crash:
Kakav ti je to komp u kancelariji kad ti se NAV 2009 vuce-bar je on "light" 100% u toj ali i u verziji 2010.
Zakljucak-baci to djubre i trazi da ti upravni odbor kupi novu masinu:smoke:
Predji kod mene u firmu:type:

U pitanju je ova konfa:
http://www.winwin.rs/proizvodi.66.html?productId=1603
:wave:

Stvar je sto sam Aviru koristio i ona se nije ni osetila u radu, ovde saznam za NAV 2009 licencu instaliram i primetim stucanje, kocenje i sl posle par dana.
 
Poslednja izmena:
U pitanju je ova konfa:
http://www.winwin.rs/proizvodi.66.html?productId=1603
:wave:

Stvar je sto sam Aviru koristio i ona se nije ni osetila u radu, ovde saznam za NAV 2009 licencu instaliram i primetim stucanje, kocenje i sl posle par dana.[/QUOe

E sad stvarno ne znam sta da ti kazem-ono sto je istina i sto se zaista moze videti je da NAV 2009 izuzetno malo opterecuje procesor prakticno nimalo, a isto vazi i za RAM-ti imas tu 1 gb ram-a ne bi smelo da bude nikakvih problema, bar ostali korisnici sa kojima sam pricao nisu imali nikakvih problema. Inace meni je NAV na laptopu koji mi sluzi za office poslove i veruj mi ne oseca se.(imam 2gb i Win 7).Odlicno radi i na XP SP3.E ako imas WinVist-u e tu ne znam kako bi se ponasao.
 
Zameni to Avastom ako koristiš mail klijent a ako ne koristiš onda može i Avira!
 
A ja se "patim" vec jedno mesec dana...
imam nesto sto je velicine 60 i kusur kb, trpa sebe u recycler, ne da se obrisati sem iz dosa, zove sebe iexplorer7.exe, zatim imenima tipa 888.exe, 567.exe i tako kombinacije, trocifreni broj.exe
Probah AVG, Norton 10 beta sa neta, prijavio se za beta program, kao najj, naj sve zadnji update, ali dzaba, bestija ostaje i stalno se "kaci' i pojavljuje ponovo. Probah jos 2-3 antivirusa. Jos se bestija dize i iz shell-a, ma strasno. neki skrnavi WORM. Ako otkucam u google iexplorer7.exe dobijam link ka www.prevx.com
Ta kompanija kao daje fee software koji trebi bestiju, ali gle cuda, kada ga kao nadje svuda gde je onda treba platiti. STA JA SADA DA RADIM, naravno ne mislim da li da platim ili ne, posto je doticna kompanija 100% iza ove bestije i imaju itekako veze sa njim, a najvise mi idu na k*rac svi proizvodjaci antivirusa koji su nesposobni da uklone ovaj shit!!!
Mogu da ga "okacim" ovde za uzorak, pa ko ima m*da neka ga pokrene.

EDIT:
Zaboravih, sebe dodaje i kao screen saver i to sa imenima npr. 67.scr, 32.scr i da ne nabrajam, dvocifren broj.exe
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno