Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Poslednja izmena:

Jest al samo na papiru.

Nisi uzeo u obzir latenciju koja je uzasna na usb-u, i do deset puta veca nekad.
Takodje, write i read su nekonzistentiji zato sto ssd-ovi obicno imaju mnogo kvalitetnije kontrolere.
 
Ti fleshovi koštaju mnogo više nego polovan hard od 80-120 giga za laptop.. Treba da imaš noviju ploču sa usb 3.0.. Treće instaliranje Windows na usb je sve samo ne za početnike... Ja sam instalirao na par sticka sedmicu i desetku i to je bilo nešto najsporije što sam u životu video..četvrto usb stick ovi imaju veoma ograničen broj čitanja i pisanja a Windows non stop nešto čita i piše posebno WIn 10
 
Ma samo SSD patriot :), dajemo preko 2k evra na rig i sad cu tu cepidlaciti sa polovnih diskovima. Koliko sam puta restartovao rig tacno bi poludeo od cekanja da je bio na obicnom hardu.
 
Za pocetak idem sa jednom i reko sam da cu da radim dok ne skupim 1 novcic a onda cu da promenim adresu jer sam sada na poloniex a tu mozes da prebacis tek kada skupis jedan ceo novcic.
Da li rudaris na 1060 3GB ili 6 GB? I koju valutu rudaris? Da li ima nekih ogranicenja sto se tice nVidijinig kartica? Posto sam do sada mislio da nisu za majnovanje a sada vec razmisljamo da cak uzmemo i njih jer njih ima u radnjama

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Danas je 14-ti dan kako to radim. Pa po danu imam oko 4 dolara sa ovom karticom.
4 dolara na dan jedna kartica.
6 kartica 24 dolara na dan.
6 kartica 30 dana 720 dolara.

Je li ja to dobro racunam? Za mesec dana otplate se vec dve karte, za 3 ceo rig.

Sent by homing pigeons
 
Eno imate na oglasima neko prodaje MSI GTX 1060 GAMING X 6G za 400 evra komad. :d
 
Ja pricam o ovim Mining kartama, nabasao sam na neku kombinaciju za nekih 275 evrica ali stizu tek oko 10 jula.

Sent by homing pigeons
 
Da li rudaris na 1060 3GB ili 6 GB? I koju valutu rudaris? Da li ima nekih ogranicenja sto se tice nVidijinig kartica? Posto sam do sada mislio da nisu za majnovanje a sada vec razmisljamo da cak uzmemo i njih jer njih ima u radnjama

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1060XTREME-6GD#kf

Memorija overklokovana na 9650 mhz i baca 24 Mh/s, ETH rudarim za sada. Jer kada sam pocinjao hteo sam Zcash ali mi je program non stop izbacivao neku gresku pa sam zato poceo ETH ali da nije bilo toga ostao bih na ZEC. Pa jedino ogranicenje da ga tako nazovemo sto kartice rade sporije nego AMD ali eto akda nema drugih onda su i ove dobre.

4 dolara na dan jedna kartica.
6 kartica 24 dolara na dan.
6 kartica 30 dana 720 dolara.

Je li ja to dobro racunam? Za mesec dana otplate se vec dve karte, za 3 ceo rig.

Sent by homing pigeons

To je sto bi se reklo u idealnim uslovima, ali do kraja mozes da izadjes sa mnogo vecom cifrom ako ETH skoci a isto tako mozes da izgubis ako ode sa cenom jako dole. Jednostavno ovo gledas kao berzu, cas skace cas pada. Jednostavno nema pravila.
 
Diff skače 10% na 5 dana, cena je pala 20%. U najboljem slučaju sve će da se otplati za 10ak meseci.
 
Koji skeptici ne verujem...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nije to skepticizam nego realno sagledavanje trenutnih desavanja :)
 
Javim vam se kad eth bude na 1000$ :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
I otplata za godinu dana je čisto savršenstvo, tj. ekonomska anomalija :) koja neće da može da potraje, nažalost.
 
Pa da, ja kada sam poceo kopati racunao da cu za 6-7 meseci isplatiti karte i bio odusevljen.
 
pa i ja razmisljam u tom smeru.. da uzmem dve gtx 1070 i da otplate, da dodjem do pozitivne nule.. sve preko toga :D je bonus hehhe.. pitanje samo dal ulaziti u to krajem avgusta.. vidim da vec cene padaju i da je i eth i zec profit pao sa 5$ na 4$ po danu...
 
Ako budes gledao tako onda nikada nije pravi trenutak ali ako vec hoces da krenes onda udjes i ostavis pa neka radi svoj posao. Jel sto pre krenes da radis pre ces da odplatis kartice.
 
Ako budes gledao tako onda nikada nije pravi trenutak ali ako vec hoces da krenes onda udjes i ostavis pa neka radi svoj posao. Jel sto pre krenes da radis pre ces da odplatis kartice.

dobro zboris.. evo gledam ovde test za gtx 1070 i obecavajuce je..
 
GTX 1070 30+ Mhash/s, odlicno :)
 
Evo citam vec duze vreme o miningu i razmisljam da krenem...cisto nesto malo da kapne sa strane...pa ako moze pomoc mala...Ako se ulozi 1000 - 1500eur kolko moze mesecno da se zaradi? Koje kartice uzeti? Recimo da bude 20 - 30 usd dnevno sta treba uzeti?

Hvala
 
Evo citam vec duze vreme o miningu i razmisljam da krenem...cisto nesto malo da kapne sa strane...pa ako moze pomoc mala...Ako se ulozi 1000 - 1500eur kolko moze mesecno da se zaradi? Koje kartice uzeti? Recimo da bude 20 - 30 usd dnevno sta treba uzeti?

Hvala

Otprilike četiri-pet gtx 1070 za tako nešto (20-25 usd dnevno) ako me nije zajebala računica.
 
Poslednja izmena:
@urke_navip nije te zeznula racunica :D

@spikektm
za 1000-1500 teskko, ustvari nije izvodljivo dobiti 20-30usd po danu.. za tako ne sto ti treba rig od recimo 5 gtx 1070.. jedna daje oko 5$ po danu pa ti racunaj.. Cena jedne je cca 460$
to je znaci 2300$ samo za kartice.. Na to dodas oko 300$ za dobro napajanje (mozda i vise), + maticna, procesor, ssd, ram i sve sta je potrebno da bi pc radio.. neki minimum je potreban
Dakle racunaj cca 3000evrica da ulozis ako zelis 20-30$ p odanu..

Ja sam racunao neki minimum za sebe uz kuciste, napajanje, procesor, maticnu, ram, ssd, 2 x GTX 1070 i 3 dodatna ventilatora.. i cifra dogura do 1440evra.. Takav sistem donosio bi oko 7-8$ po danu...
 
Poslednja izmena:
Molim za pomoc , nov sam u kopanju procitao sam hiljade strana foruma i nikako da skontam sve sto vise citam vise ne razumem.
Imam kartice rx480 saphire nitro 4gb, kao sam shvatio kako da izmenjam tajminge u biosu ,medjutim ne razumem kako da smanjim potrosnju undervolt kartica dali iz biosa ili msi afterburner ili saphire strix. Default kopaju 22mhz i trose 130W
 
Hvala na informacijama...znaci bez 3000eur ulaganja se neisplati
 
Molim za pomoc , nov sam u kopanju procitao sam hiljade strana foruma i nikako da skontam sve sto vise citam vise ne razumem.
Imam kartice rx480 saphire nitro 4gb, kao sam shvatio kako da izmenjam tajminge u biosu ,medjutim ne razumem kako da smanjim potrosnju undervolt kartica dali iz biosa ili msi afterburner ili saphire strix. Default kopaju 22mhz i trose 130W

AMD najbolje preko Sapphire Trixx
 
Imam ja jos jedno noob pitanje, cemu sluzi -asm 1 komanda za RX 470 kartice?
 
Hvala na informacijama...znaci bez 3000eur ulaganja se neisplati

Nije da se ne isplati, samo ne mozes zaraditi koliko i onaj sa 100 grafickih karti.. Dakle definitivno bi trebalo da zaradis.. ukoliko sve nepukne u tri lepe u narednih 4-5 meseci..
Ako imas maticnu i procesor i napajanje, tj sve sem graficke, onda ti to nije trosak i graficka ce otplacivati samo sebe.. Ako moras da kupis sve (samo jedna graficka) onda ce ona otplacivati sebe i sve ostale komponente. Ukoliko stavis dve graficke, ostale komponente ce se duplo brze otplatiti. Shvatas i sam :)...
Ako imas sve komponente mogao bi dovuci iz inostranstva 3 gtx 1070. To bi te kostalo oko 1350evrica.. (pod uslovom da imas dobro napajanje..) Prikacis njih na vec postojecu plocu i cepas.. bice ti to lepa zarada....
 
Poslednja izmena:
i na kraju pitanje? Isplati li se pocinjati ovo ili ne ? :D ( masa njih kaze da sve opada i da ce se uskoro ugasiti skroz kopanje ... ) vase misljenje ? ( nebitno ko koliko eura udje i pocne sada )
 
Nazad
Vrh Dno