Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel pisao neko žalbu na carinjenje? Drugaru stigao fon 23 maja. I zacepili mu duplo veću carinu od one koja treba da bude i mi napisali žalbu. Rekoše nam da je rok za odgovor od 30 do 60 dana ali i dalje nema ništa. Na poštinom sajtu na praćenje svaki dan stoji isto: - 10200 GPC BEOGRAD Otprema. Šta da radimo jel da zovemo carinu ili nešto drugo?
Mislim da na svet komp. forumu u temi kineski telefoni ima neki lik sto je pisao molbu. Nisam siguran na kojoj strani,baci tamo pogled.

Koliko je platio mob i na koliko su ga procenili ako nije tajna ?
 
Meni kada su slali sa amazona, prvo mi je paket stigao u Rusiju, pa tek posle za Srbiju ga vratili. Mislim da nisu toliko glupi kada vide da je adresirano za Srbiju, da ga vrate za Nemacku..

Bolje da ih kontaktira neko da se oslanja na njihovu pamet i savest. Ko zna da li je dobro adresirano a njima je uvek lakše da vrate pošiljaocu nego da se cimaju da proveravaju adresu destinacije.
 
Hvala Duke, nisam znao to za post restant, koliko kosta ta usluga i gde se aktivira ?

@evilmc koliko im je trebalo da skapiraju da je pogresna zemlja i posalju gde treba?
 
Niko da se javi da li posiljke preko Sweden post-a stizu?
retardi napisu slanje sa zemlju primaoca i nakon toga "local mail tracking" i od tada NISTA, ispda da je stiglo u srbistan ali slao sam mail posti kazu da nije da je njehov sistem los i da za sve posiljke tako pise a posiljke nigde ........
 
Ozzy. Ako je posiljka iz EU, onda nema nameta.

Zeljko, meni su 2 preko svedske poste iz Kine stigle. Ako koristis TrackChecker na telefonu, u opcijama ukljuci sve svedske poste. Mislim da cak nisu ni grupisane na istom mestu. Imao sam pracenje do kuce, a link od kineza ka svedjanima retko je koju promenu prikazao
 
Ozzy. Ako je posiljka iz EU, onda nema nameta.

Zeljko, meni su 2 preko svedske poste iz Kine stigle. Ako koristis TrackChecker na telefonu, u opcijama ukljuci sve svedske poste. Mislim da cak nisu ni grupisane na istom mestu. Imao sam pracenje do kuce, a link od kineza ka svedjanima retko je koju promenu prikazao

Ma sve isto par sajtova zadnji update je local mail tracking stoji vec 2 meseca... sve ukupno dve posiljke jedna 3 meseca, druga 4... za nasu postu ima taj samo otprema za scg i to je sve
 
@bmibmc: hvala, jos da saznam odakle sajt (xiaomishop) salje robu i problem resen :) hvala jos jednom.
Imaju skladiste u zemlji evrposke unije. Na klipu onog hrvata sto sam kacio u temi kineski telefoni,lik kaze tacno gde se skladiste nalazi i koliko kosta postarina dhl om.

Moguce da je italija
 
Poslednja izmena:
Kako da skapiram ove dve posiljke :)

2014-07-14 11:30, 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-07-11 14:05, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema

2014-07-14 11:37, 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-07-14 11:34, 61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine

Ova prva nije carinjena, ova druga jeste? :)
 
po mom iskustvu obe bi trebalo da budu kod tebe za dan ili dva...
 
Hvala Duke, nisam znao to za post restant, koliko kosta ta usluga i gde se aktivira ?

@evilmc koliko im je trebalo da skapiraju da je pogresna zemlja i posalju gde treba?

Odes u postu na salter gde se podizu pisma i paketi, kosta ~50 dinara mesec dana cuvanja.
 
Nike Tiempo Genio Mens Indoor Football Trainers
0 Rating(s) | 0 Review(s) 47,99 € 59,99 € In StockYou Save: 12,00 €
hocu li platiit carinu za nike patike za mali fudbal.
 
jer 20% na cenu patika ili nepoznajem ovu problematiku prvi put cu narucivati.
 
kupicu najverovatnije u tomasportu u sloveniji tamo lepo sve pise uku pna vrednost sa 20% uzimaju oko 7eur nasa carina uzima.
 
Zavisi i odakle se naručuju, ako je EU onda samo PDV 20% a ako je iz Kine onda se može desiti i da precene patike pa da ispadne kako vrede 70€ u kom slučaju sledi i PDV i carina a može se desiti i da ih vrate nazad ako procene da su kopija...
 
Planiram da narucim neke sitnice sa ebaya, pa me zanima da li bi mogli da mi prave probleme na carini ako narucim 5, 6 razlicitih stvari u jednom danu?
 
da li bi mogli da mi prave probleme na carini ako narucim 5, 6 razlicitih stvari u jednom danu?
neka osnovna zakonitost koja bi mogla da se izvuče do sad već iz svih ovih postova je da carina može sve što im padne na pamet a da li hoće ili ne to niko od nas ne može da zna. 5-6 stvari u istom paketu ako su nedvosmisleno različite ne bi trebalo da im aktiviraju alarme isto kao ni 5-6 stvari u 5-6 paketa (1 stvar u 1 paketu) a ako ih naručiš od razičitih prodavaca onda je verovatnoća da sve dođu u istom danu kod nas na carinu zanemarljivo mala (čitaj nema šanse)...
 
Planiram da narucim neke sitnice sa ebaya, pa me zanima da li bi mogli da mi prave probleme na carini ako narucim 5, 6 razlicitih stvari u jednom danu?

kao sto ti je receno, razlicite stvari nisu problem. sve sto procene da je za licnu upotrebu nece praviti problem. sto se tice vise istih stvari, pravice problem. 1-2 komada iste stvari nije problem, za ostalo treba firma.
malo je glupo jer smo nekada spremni da platimo sve sto treba, a jednostavno ne mozemo da uvezemo. ja sam hteo da uvezem neku jeftinu elektroniku za promotivni materijal, ali naravno ne mogu.
 
Danas stigao parfem sa Stawberrynet, placen pdv 902 din sti je 20% od cene parfema 39eura. Postaru sam da 147 din, valjda je i postarina uracunata? Sad treba podneti zahtev za povracaj pdv od posiljaoca.
 
Nasi carinici su jos i dobri (bar je moje iskustvo ok) dok sa nemcima bas i nisu. Od pet porucenih paketa u Nemacku tri su od 10.07 jos na Frankfurtskom aerodromu ostali isporuceni cim su stigli, odnosno sutra dan.Problem mi je sto ovde nemam pojma koga da zovem da se informisem sta se desava
 
Jeste primetili koliko se manje pise ovde i ostalim ovde prebacenim temama od kada je formiran ovaj podforum?
Ja hteo, "pomalo ljut", da napravim anketu i nisu je odobrili...
"Ljut" sam bio jer "moram" do dna vrtiti da bi pogledati umesto odma na vrhu gore u forumu...
A vi?
 
Ja idem uvek na "nove poruke" tako da mi je svejedno gde se koji podforum nalazi. A stvarno se malo proredilo pisanje, možda zbog pomeranja ali ima sigurno i do doba godine.
 
ja dobijam updateove preko maila i kad zgazim onaj link iz maila isto idem na nove poruke tako da ono,... ali raspored gde su nove poruke na vrhu mi se baš i ne sviđa...
BTW. ne znam zašto ali kod mene trackchecker zadnjih 3 nedelje ne radi kako treba, tek kad paket dođe kod nas na carinu onda prikaže novi status a pre toga ništa,
ovo važi za SG, NL, SE pošte, HK nisam imao već dosta dugo...
 
Poslednja izmena:
Naručujem danas jedan predmet. Opcije dostave su dhl, fedex, etc i kod svih je navedeno da roba stiže za 4-8 dana. Interesuje me pored carine i poreza od 32% i otvaranja paketa, da li ću imati dodatne troškove prilikom isporuke paketa, tipa špedicija npr. Od prodavca dobijam besplatnu dostavu kod navedenih.

1. Da li se tako nešto može znati, tj do kog iznosa mogu da očekujem dodatni trošak?

2. Takodje, ukoliko ne budemo kući prilikom uručenja, gde se preuzima tada paket, isto pošta ili?

3. Koju firmu da izaberem, dhl ili neku treću?

Do sada sam naručivao samo preko china post i singapur post. Zato ova pitanja postavljam.
Hvala unapred na odgovorima.

Za dostavu su ponudjeni: ups express, dhl, tnt, fedex ip i fedex ie, ems, epacket i aramex. Za poslednja tri dostava je nesto duza (10 ili 15 dana) a meni je vazno što pre da stigne predmet. Znači ili dhl, ups express, tnt ili fedex.
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi kaze na koji nacin da kontaktiram China Post i da im dam nalog da preuzmu paket na odredjenoj lokaciji u Kinu i posalju ga za Srbiju? Pisao sam im juce na neki feedback email ali nista ne odgovaraju? Na koji nacin da im uplatim novac za odredjenu uslugu, da li mogu kao fizicko lice ili bi trebalo ici preko firme?
 
Naručujem danas jedan predmet. Opcije dostave su dhl, fedex, etc i kod svih je navedeno da roba stiže za 4-8 dana. Interesuje me pored carine i poreza od 32% i otvaranja paketa, da li ću imati dodatne troškove prilikom isporuke paketa, tipa špedicija npr. Od prodavca dobijam besplatnu dostavu kod navedenih.

1. Da li se tako nešto može znati, tj do kog iznosa mogu da očekujem dodatni trošak?

2. Takodje, ukoliko ne budemo kući prilikom uručenja, gde se preuzima tada paket, isto pošta ili?

3. Koju firmu da izaberem, dhl ili neku treću?

Do sada sam naručivao samo preko china post i singapur post. Zato ova pitanja postavljam.
Hvala unapred na odgovorima.

Za dostavu su ponudjeni: ups express, dhl, tnt, fedex ip i fedex ie, ems, epacket i aramex. Za poslednja tri dostava je nesto duza (10 ili 15 dana) a meni je vazno što pre da stigne predmet. Znači ili dhl, ups express, tnt ili fedex.

Zar ne mozes da nadjes nekog drugog prodavca sa tim predmetom? Svi ti nacini isporuke su skupi a plus ces imati troskove spedicije u Srbiji. DHL UPS i Fedex napacuju spediciju (oko 4000 dinara) a carini se po carinskoj tarifi za taj proizvod tj, carina nije fiksna + PDV 20%. Od ponudjenih najbolji su EMS i TNT, EMS je obicna brza posta, a TNT nisam koristio ali neko je ovde na forumu pisao da ne naplacuju spediciju. Najbolje bi bilo da nadjes prodavca koji salje obicnom postom jeste da malo duze traje ali je jeftinije i nemas spediciju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno