Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

46000 u monitoru. Znam sve sa cenama. Ali skoro nista ne moze da se nadje uopste. A ove mogu. Howcome?
 
Verovatno zato sto su najskuplje pa ih zato ima,ove jeftinije se odmah prodaju.
 
Sad kad ima novca retko šta ima na stanju a i cene su previsoke. Ne znam da li ići na 1050-Ti ili sačekati neko bolje vreme?

Ko mi je kriv kad sam samo odlagao zbog prečih stvari a sad kad sam rešio da kupim mućak...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sad kad ima novca retko šta ima na stanju a i cene su previsoke. Ne znam da li ići na 1050-Ti ili sačekati neko bolje vreme?

Ko mi je kriv kad sam samo odlagao zbog prečih stvari a sad kad sam rešio da kupim mućak...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Zavisi od tvojih potreba, ipak su karte iz dve razlicite klase, gtx 1060 je sigurno dobrih 40-50% brza, zavisno od igre i rezolucije. Opet sa ovakvim cenama, gtx 1050 ti je best buy za 140-145e, sad da li je tebi ta karta dovoljna to je drugo pitanje, dobro razmisli.
Iskren da budem ja sam bio u (uslovno receno) slicnoj dilemi prosle godine, kada sam uzeo gtx 1060 6gb tek kad je stigla za 300e sa domacom garancijom. Gledao sam dal da idem na rx 470 4gb i 100e u dzepu ili da pucam na gtx 1060 6gb. Uzeo gtx i iskren da budem, koliko igram sta igram, i kako se danasnje igre optimizuju oko hih setovanja, a ne ultra kao ranije, bolje da sam otisao na rx-a i ostavio 100e, ali dobro. Steta sto rudari napravise to sto napravise, pa ne mozes da gledas rx 570 4gb, best buy definitno bi bio.
 
Poslednja izmena:
Sad kad ima novca retko šta ima na stanju a i cene su previsoke. Ne znam da li ići na 1050-Ti ili sačekati neko bolje vreme?

Ko mi je kriv kad sam samo odlagao zbog prečih stvari a sad kad sam rešio da kupim mućak...

Ako je hica,bolje da uzmes RX 580 8GB ako gledamo trennutne cene...
 
Hvala vam na mišljenju ali meni nije hitno nego kad konačno imaš novac i hoćeš da kupiš nema ono što hoćeš. Čak sam hteo da uzmem Asus STRIX za 45k kod nas iako je preskupo, a najviše zbog garancije jer sam se par puta opekao i od tada uzimam sve novo po mogućnosti sa garancijom ali ni toga nema. Gledao sam i van da naručim samo što je cena isto previsoka a garancija smanjena na 1 god. Bojim se samo ako budem čekao novac će brzo da ode na drugu stranu pa ću i dalje ostati na 8600 GT koju je vreme odavno pregazilo…

Zbog nekih programa AMD mi ne odgovara iako sam praktično odrastao uz ATi i AMD grafike dok sam od zelenih imao samo 7300 GT i ovu 8600 GT. Koristim i OSX pa mi je i zbog toga nVidia bolji izbor (zato i koristim baš 8600 GT) dok same igrice nisu toliko važne. Verobatno bih uzeo 1050 Ti do 22k odmah da mi je samo do igrica jer mi je za to i ona sasvim dovoljna ili neka AMD ali 1060 je bolji izbor zbog programa jer ima mnogo više Cuda jezgara i dosta je brža a i taman bi legla uz konfiguraciju i da konačno sve zaokružim i ovo bude poslednji upgrade pa za koju godinu opet sve novo...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
1060 Strix je kod nas za 45k vrh cena, e sada to sto bi ti hteo da ti je neko pokloni to je druga stvar :)
 
Tako je...da nije ovih prokletih rudara...jbte ko njima više i kupuje te karte...gejmeri sigurno ne...samo i dalje zaludni likovi željni da se obogate preko noći
 
Cut tamo,ti prokleti rudari ce nam prodati karte po finoj ceni kada rasprodaju u garanciji :D,a to sto oni hoce se obogate preko noci,njihov problem oni reskiraju za to i ulazu ogromne svote novca,niko nama ne brani da mi tako uradimo :D
 
Ljudska pohlepa je neograničena [emoji29]
 
Kako je 45k za 1060 vrh cena? Ta karta treba da kosta 200e.

Pa ako je 6 gb verzija nece skoro kostati 200 evra, bar dok ne izadje sledeca generacija koja ce da je zameni. A ovo 375 evra tako da je jos odlicna cena kako znaju da nagruvaju cene. Nedavno (tipa pre 3-4 nedelje) je jedan kupio 6 komada msi armor po ceni od 50.000 dinara u winwin. Ima negde u temi Kriptovalute.

Realna cena ove karte bi bila izmedju 280-300 evra ali kada je takva situacija da rudari uzimaju sve onda ne mozes da biras. Ko hoce uzece ko nece taj ce da ceka da se ovo ludilo zavrsi ali i tu vicu svake nedelje puca balon ali od tog pucanja nema jos nista.

Tako je...da nije ovih prokletih rudara...jbte ko njima više i kupuje te karte...gejmeri sigurno ne...samo i dalje zaludni likovi željni da se obogate preko noći

Pazi rudari jesu jednim delom krivi sto je nestasica kartica ali opet veliku odgovornost nose proizvodjaci kartica sto ne stancuju nove a ne stancuju nove jer ove sto imaju daju po vecim cenama a nove ne ce da prave jer ne zele da se zarobe sa brdo kartica koje niko kasnije nece kupiti jer nova serija je pred izlaskom a stare nece niko ni pogledati. A opet su velikim delom i prodavci krivi jer su nabili cene na postojece cene ali opet sve zbog toga sto je prozivodjac nabio cene i to ti je vrzino kolo.

Ali da znas ni jedan rudar se nije obogatio preko noci od kopanja, od trgovanja na berzi da ali tu igraju sam oni sto imaju muda do kolena i muda im stoje u zaledjenoj kofi vode da se ne strecaju na osilacije koje sada mogu biti dobre kroz par sati ako ne paze prodje voz da izadju i zarade. Zato kazem da tu samo najhrabriji igraju ima i onih malih ali oni igraju na sitnije pare.

Primera da neko sada ulozi 2700 evra za rig od 5 kartica 1070 da racunam da ih je dobio po 450 evra ali su skuplje i resto da mu ode na maticnu, procesor, ssd, ram i jako dobro i kvalitetno napajanje mora da se uzme jer u tom poslu nema mest za greske, tih 5 kartica ce da kopaju zec izmedju 2000-2400 h/s sto mu dodje po trenutnoj ceni oko 325 evra na mesecnom nivou to je sa odbijenom strujom sto znaci da ce njemu trebati 9 meseci da odplati ulozeno ugrubo receno. I to sam racunao da kopaju konstantno 2400 h/s. Mozda racunica nije najtacnija ali trenutno stanje je takvo. I to je racunato po njihovom kalkulatoru ali tu isto mzoe da dodje do velike razlike u stalnom padu cene i skoku.

Toliko o tome da su zaludni i onda svaki dan gledaj jel rig radi kako treba ako krene da zeza onda trazi uzrok, pa ako krene da pada cena onda saltaj algoritam da nadjes sledeci attcoin koji je najisplativiji za kopanje. Svi koji misele tako kao ti debelo grese.

A di je nerviranje, ucenje, cekanje, pad cene, skok cene, menajcnica pukne, hakeri pokradu coine, znaci xxx problema moze da bude i onda kazes da se obogate preko noci. Retki su ti koji su tako nesto uspeli.

I da ovo govorim ako o svemu ovome znas sta radis ali ako ne znas onda dzaba sve pare ako ce neko drugi za tebe non stop da trci i da radi.

Jer ovo ti je jedan vid kladionice i berze. I u ovaj posao ulazes samo onoliko koliko si spreman da izgubis. Jer sto vise ulozis veci je dobitak ali je rizik tada mnogo veci.

Cut tamo,ti prokleti rudari ce nam prodati karte po finoj ceni kada rasprodaju u garanciji :D,a to sto oni hoce se obogate preko noci,njihov problem oni reskiraju za to i ulazu ogromne svote novca,niko nama ne brani da mi tako uradimo :D

Moracu da te razocaram, sve i da pukne nece odmah raspdati opremu, naravno bice onih koji ce potrcati odmah da rasprodaju kartice ali ne bas po cenama kako se ovde svi nadaju da ce da kupuju rx 480 za 100 evra. Drugo pre ce mali rudari ponuditi svoju opremu vecim rudarima da ih odkupe sve a ako se i pojave na oglasima garantujem a ce prvi da se omaste preprodavci jer ce oni da pokupuju sve sto se pojave jer oni i cekaju taj trenutak.
 
Poslednja izmena:
Pištaljko zaludni su koliko i oni kopači zlata u vreme groznice.... Zna se dobro ko se tada obogatio...a da znaš da to nisu bili kopači osim po kojeg srećnika ;)
Problem je što su svi videli i zinule im oči da će da zarade 1000000% kada BTC i ostali koini skoče na 100000$ po kom. How, yes...no
To ti je pohlepa da ti ni ne gledaš koliko košta oprema nego udri sad jer će posle da skoči cena itd...itd.... Glupa retorika koja samo gura cene opreme u nebesa koja ne vredi realno toliko...

I ne, proizvođači kartica tu ništa ne zarađuju već vele i maloprodaje...
 
Glupa racunica ili ne ljudi to rade jer imaju damu,ko nema ne mora da pljuje po njima vec neka kuka ko sto uvek radi ;)

Ma nema sta da me razocaras,ko ceka doceka...ja sam uzeo karte jer volim da vidim max performance a zasto ih ne otplatiti preko rudnika kada mogu :D
 
Glupa racunica ili ne ljudi to rade jer imaju damu,ko nema ne mora da pljuje po njima vec neka kuka ko sto uvek radi ;)

Ma nema sta da me razocaras,ko ceka doceka...ja sam uzeo karte jer volim da vidim max performance a zasto ih ne otplatiti preko rudnika kada mogu :D

Upravo je to poenta cele price, i ako se ne vrati kompletan iznos ali bar da se vrati deo koji ce za par godina da se izgubi u vremenu a i zbog dolaska novijih kartica i na kraju kada opet prodas kartice opet nisi u minusu nego na nuli a ako uspes da ih cele odplatis onda je to jos bolji dobitak.

Ja sam poceo da radim ovaj posao cisto iz radoznalosti da vidim kako ide sa 1060 i da vidim ako bogu da povratim bar deo ulozenog u nju i da isplatm bar 100 evra od celekupne sume i sada posle mesec i nesto dana mogu reci da planovi idu svojim tokom. Uzeo xtreme gmaing 6 gb verziju preko kp za 300 evra i do sada sam ispaltio od nje nekih 75 evra ali to je sve zato sto eth cas skoci pa padne pa onda opet skoci i tako non stop ali ne zalim se. Nisam non stop kopao nego sam radio na foru kada mi se igra iskljucim majner igram par sati a kada zavrsim ponovo pustim majner i tako sam u medjuvremenu zavrsio batman arkham city i singularity sada kada je isplativost malo veca pustio sam da radi non stop a dok majner radi ja gledam filmove i serije a i namestio sam da mi sliku baca integrisana da ne remetim rad graficke jer ako je kabel nakacen na graficku onda ako surfujes ili gledas filmove onda hesh varira gore dole i gubi se dosta.

Jer kao sto rekoh u kopanju nema da se obogatis preko noci, mislim moze ako imas nakopanih novcica i bas ti koje ti imas skoce abnormalno pa zaradis petostruko vise ali ovako ne.

Neko ce reci da nema zarade sa jednom karticom ali ja kazem ko hoce i ima strpljenja moze da odplati dobar deo nje. Strpljen spasen.
 
Poslednja izmena:
Realna cena za 1060 6GB je 270-300e u zavisnosti od modela i ni cent preko.
 
ma da, treba da ti daju 50e uz nju da izneses iz radnje. Strix je uvek kostao toliko, 45-50k pa i vise din. tako da rudari nemaju veze sa celom pricom, ta cena je realna.
Ne mislim konkretno na Strix, vec GTX 1060. I onih pocetnih 300 je bilo puno, ali u USA su bile oko 250 dolara, pa je logicno da makar malo pojeftine za godinu dana.. Kad eto, sad je 45k "realna cena". Realna cena je cena na trzistu, realna teorijska cena je 200e za mid-range kartu koja je godinu dana na trzistu. A ne 400.
 
ma da, treba da ti daju 50e uz nju da izneses iz radnje. Strix je uvek kostao toliko, 45-50k pa i vise din. tako da rudari nemaju veze sa celom pricom, ta cena je realna.

Tacno,jer je ta cena i u EU od starta...
 
Realna cena za 1060 6GB je 270-300e u zavisnosti od modela i ni cent preko.

za svercovanu da, ali povela se prica o karticama iz radnje zbog garancije jer se covek kako kaze opekao.

Strix klot je uvek bio najskuplji, a Strix OC jos 5-10% preko. cene ne padaju do nove serije jer nema razloga da padaju. cak ni onda nece pasti nego ce kartice jednostavno nestati sa trzista i ustupice mesto novim modelima. isto je i za procesore.
 
Poslednja izmena:
Ne mislim konkretno na Strix, vec GTX 1060. I onih pocetnih 300 je bilo puno, ali u USA su bile oko 250 dolara, pa je logicno da makar malo pojeftine za godinu dana.. Kad eto, sad je 45k "realna cena". Realna cena je cena na trzistu, realna teorijska cena je 200e za mid-range kartu koja je godinu dana na trzistu. A ne 400.

Ali ti mesas babe i zabe pa to je strasno, sto poredis cenu u usa i kod nas. Jednostavno bespotrebno. Oni su drugo a mi smo drugo. Kada mi budemo mogli da uvezeno direktno iz usa po tim cenam i da nas niko ne rebne na granici za porez, pdv, uvoz i slicne marze onda mozemo da poredimo cene preko i kod nas ali do tada oni svoje mi svoje.

Jer nadam se da svatas da nasi kada uvezu karticu oni dobiju jednu cenu, onda na granici plati sve takse drzavi pa kada kartica konacno udje u drzavu e onda su tu porezi za radnika, socijalno, plata, zakup lokala, ruze komsinice mice sto mu svaki dan donosi u lokal i dok prodavac jos na sve ono nagura svoju marzu eto cene koju mi imamo u radnji sa domacim garancijama. Zato nam se cene toliko razliku po radnjama i svercovane sa kupujem prodajem.
 
Price za malu decu, kako su ranije mid-range karta imale mid-range cene? Uostalom, ni u USA 1060 6G vise nije 250 dolara nego vise, ni u Evropi nisu cene kako treba.. Da, shvatam ja zasto Strix kosta 45k i kazem da je preskup i da ga niko osim rudara ne treba kupiti.
 
1060 Strix je kod nas za 45k vrh cena, e sada to sto bi ti hteo da ti je neko pokloni to je druga stvar :)

Neću da mi niko ništa poklanja, čak sam hteo da kupim i OC verziju za 48k ali džabe kad kartica nigde nema, čak ni kod dobavljača. To je oko 10k preko neke realne cene za GTX 1060...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
1060 treba da kosta isto koliko i 960, 760 itd. 400e je kostao 970 a i to je bilo skuplje nego kod Madjara na KP. Sve ostalo kako, zasto...nije ni mnogo bitno. 48K? Pa bukvalno se isplati onda da ides na 1080-Ti pre nego ovo.. 50k za 1060 nakon 12 meseci haha
 
1060 treba da kosta isto koliko i 960, 760 itd. 400e je kostao 970 a i to je bilo skuplje nego kod Madjara na KP. Sve ostalo kako, zasto...nije ni mnogo bitno. 48K? Pa bukvalno se isplati onda da ides na 1080-Ti pre nego ovo.. 50k za 1060 nakon 12 meseci haha

Dobro svatili smo poentu, zacudjen si ali jel ima potrebe toliko se cuditi ipak je ovo Srbija zemlja mogucih i nemogucih stvari.
 
drugari, prodao svoju rx 480 rudarima i sad bi od madjara uzeo neku 1060. kako dugo nisam imao nvidu nemam pojma ko od proizvodjaca ih radi dobro a ko ne, ima li neki model koji se izdvaja kao best buy?
ja sam bacio oko na ovaj model:
MSI GTX 1060 GAMING X 3G

jel to ok kartica?
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno