Šta je novo?

Nvidia PureVideo (DXVA)

Zashto je glupo porediti, dosta ljudi me zapitkuje shta da uzme za HD akceleraciju, a da prodju shto jeftinije, pa naravno da ih necu porediti, ali zashto ne uzeti polovnu, u garanciji. No, dobro, opet kazem da jeste 8400 best-buy, jer je bar 10e jeftinija, a (ako sam dobro shvatio) taj ASP se odnosi na MPEG4 part2, a to je Xvid i DivX, zar ne?
 
Tako je za xvid divx :)

i jeste najjeftinije resenje i ako ti traze najjfetinije go for it preporuci

ali kad naidje na sledece horizontalne rezolucije i pocne kukanja samo im pomeni ono sto cu ja sad : najjeftinije ne moze da bude i najbolje ;)
769-784, 849-864, 929-944, 1009-1024, 1793-1808, 1873-1888, 1953-1968 and 2033-2048 pixel
 
Poslednja izmena:
A shta se deshava u tim sluchajevima, pod uslovom da je CPU slabashan, single core? Uopshte nema prikaza ili se CPU bavi problematikom, pa to ne lichi ni nashta?
 
Poslednja izmena:
Nista se ne desava samo PureVIdeo nece uopste moci da dekoduje pa ce sve otici na cpu kao da purevidea i nema ....

i dal se isplati dati 10 evra vise i ne misliti o tome ?

po meni isplati se dati i duplo vise a ne mora duplo treba samo 10 evra vise
 
Poslednja izmena:
Hmm... Mudro zborish... Samo, chisto informativno, koliko novih filmova se pakuje u Xvid ili DivX format, a da nisu u SD rezoluciji, shto moze i Sempron da odradi?
 
Pa ne pakuju se uopste.

Ne moze xvid i divx da encoduju H264/AVC :)odnosno nema HD rezolucije xvid divx.

postoji novi divx H264 encoder ali ni nega niko ne koristi jer kosta mnogo a jedno 45x je gori od x264
 
Poslednja izmena:
U stvari, i Xvid i Divx podržavaju HD rezoluciju. Samo, skoro niko je ne koristi jer H.264 enkoderi daju daleko bolji kvalitet slike pri istom bitrate-u, a i generalno. Možda poneki online servis???
A Divx H.264 enkoder je u beta fazi testiranja i stvarno je dosta lošiji od x264 enkodera.
Podrška za MPEG4 ASP je nebitna a rezolucije koje VP3 ne podrzava se vrlo retko nalaze.
Ja bih pre tih 10€ uložio u CPU, da ne zavisim od volje grafičke.
 
Nisam reko da xvid divx ne podzavaju HD rezoluciju (ako jesam citiraj) vec da nema svtravi u divx xvidu U HD rezoluciji jer isti ne podrzavaju h264/avc .
dobro ima stvari nisu online servisi nego na primer WebDL XXX su vecinom Xvid A u hd su rezoluciji ....


Sa nvidiom ne treba volja , pusta sve moguce i h264 i mpeg2 i VC-1 sve high profile ... i sve sa punom podrskom i jos ASP3
 
Poslednja izmena:
Ne moze xvid i divx da encoduju H264/AVC :)odnosno nema HD rezolucije xvid divx.
Sorry. Učinilo mi se da si rano otišao u H.264 vode i propustio napredak ASP kodeka.
Mada, i dalje mislim da je bolje uložiti pare u CPU, em dekodira sve, em brže enkodira. Uložiti u grafičku samo ako hoćeš tiši komp jer VP čipovi ne zahtevaju dodatno hladjenje dok se CPU baš "oznoji" dok dekodira HD.
 
Sorry. Učinilo mi se da si rano otišao u H.264 vode i propustio napredak ASP kodeka.
Mada, i dalje mislim da je bolje uložiti pare u CPU, em dekodira sve, em brže enkodira. Uložiti u grafičku samo ako hoćeš tiši komp jer VP čipovi ne zahtevaju dodatno hladjenje dok se CPU baš "oznoji" dok dekodira HD.

++

Neki srednji dual core i integrusa i miran si. Ja jos uvek nisam naleteo na video koji bi naterao ovaj moj 7750 da stucne. Tako da kad dodje vreme za htpc verovatno ce on da uleti u njega.. :p
 
Ja bi i u jedno i drugo :)
Dobar Cpu za decoding
i Dobar Gpu za MadVR


KAd bih morao da biram za sto manje para uzeo bih graficku . ne vidim sta to nvidia ne decodira a cpu moze ?
Ja barem ne gledam takve stvari.
 
Poslednja izmena:
U pravu si. Pošto govorimo o najjeftinijoj varijanti, niko neće da cepidlači za 10-15€. CPU taman toliko jak da dekodira sve i povremeno kompresuje nešto u prihvatljivom vremenskom intervalu, i grafička dovoljno jaka da renderi mogu da iskoriste šejdere za resize, sharp, denoise itd. su obavezni za HTPC. Ako neko ne može toliko da priušti za HTPC, kako će da tek da dodje do HD materijala. I ADSL i diskovi koštaju a u HTPC se ulaže jednom.
 
Shto se tiche MadVR-a, trebala bi pojaka grafa.
 
MOgu ali ne sve
Ako video ima vise slice-a na jednom frejmu intel gpu ne moze da dekoduje

http://mewiki.project357.com/wiki/X264_Settings#slices


ostalo valjda moze,nikad nisam imao ni probao

ali pored ogranicenja koje ima i dalje je nvidia bolji izbor

Mene ovo interesuje. Da li Intel inegrisana u laptopovima moze da pusta 1080p ripove? Ogranicenja koja pominjes, koliko su cesta u praksi? Ako ne ko zna, koliki procenat ripova koji su u opticaju Intel ne bi mogao da dekoduje?
 
To sam u teoriji procitao nikad nisam imao intel tako da ne mogu nista da tvrdim...

Najbolje nek se javi neko ko ima intel gpu pa nek proba 4-5 filmova pa nek javi kakva je situacija
 
A šta se dobija sa MadVR? Koje su prednosti? Trenutno koristim CUDA na 8800GT, i sve radi kako treba. Može li MadVR na ovoj kartici?
 
chroma%20upscampling%20comparison%201.png



radice ali kolko dobro ne znam moras sam da probas ....


jos je beta
 
Da li radi dxva na 8100 gforce cipsetu?
 
Trebalo bi i DXVA i CUDA rade bez problema.

Cekam jos HD/Blu-R gurua weasel-a da potvrdi ovo ako moze i da se bacim u shoping. Moze li neki specs sheet ne mogu nista da iskopam na netu o ovom chipsetu?
 
Shoni je jos veci guru verujte mi :)


ne moze niko da tvrdi osim onoga ko je probao :)
mogu da kazenm samo isto da bi trebalo da radi ...
 
Poslednja izmena:
Na nV sajtu se ne pominje HD dekoding kao feature za 8100, dok je navedeno da 8200 i jaci cipsetovi imaju podrsku za to, a osim toga, nema 8100 u spisku podrzanih cipova za CoreAVC:

GPU Requirements for NVIDIA CUDA:*

NVIDIA GeForce GTX 260/280/290/295, 9800, 9600, 9500, 8800 GT, 8800 GTS 512, 8700, 8600, 8500, 8400, Tesla S1070/C1060, Quadro FX 3700, Quadro FX 3600M, Quadro FX 1700/FX 570/ NVS 320M/FX 1600M/FX 570M/FX 370/NVS 290/NVS 140M/NVS 135M/FX 360M/NVS 130M and
higher.
 
Moguce i ova tabela iz mog prvog posta ima 8200 i vece a nema 8100 ;)
JA i sto pricam ono sto sam na netu video

Zato kazme najbolje je iz licnog iskustva


Ako tek treba da se bacis u shoping uzmi sa 8200 i ne razmisljas :)
 
Poslednja izmena:
Moguce i ova tabela iz mog prvog posta ima 8200 i vece a nema 8100 ;)
JA i sto pricam ono sto sam na netu video

Zato kazme najbolje je iz licnog iskustva


Ako tek treba da se bacis u shoping uzmi sa 8200 i ne razmisljas :)

Hehe, znam samo sto me makedonac pravio, a i ako devojka budela videla koliko sam para pukao da joj kupim plocu videcete novi crashtest izdrzljivosti prozora :smackbum:
 
Pa ne verujem da je neka bitna razlika u ceni (ne znam pitam) ... ?
 
Mislim da 8100 ne podrzava hw akcelerisan h264 dekoding. 8200 podrzava.
Jos nesto da razjasnimo.. CUDA programi se izvrsavaju na shaderima, dok se video dekodovanje odvija u video procesoru (posebnoj jedinica na GPU). NVidia je iskoristila CUDA API da izlozi VP programerima. U prevodu, ako neka karta podrzava CUDA ne znaci da podrzava i HD dekodovanje.
Ispravite me ako gresim.
 
po onome sto sam video razlika skoro dobacuje visinu gt 210 u BH, tako da pitam ovako kao predlog.

yooyo hvala za objasnjenje
 
Ne gresis , barem koliko ja znam :) ne znam ni ja sve detljano ali ono osnovno
to sam bas pisao na prvoj strani gde je voodoo tvrdio da svaka graficka sa CUDA moze ....
Ne moze naravno ... teoretski moze to je drugi nacin/prica ali o video aksleraciji o kojoj mi pricamo ne moze

Kao sto yooyo rece i ja na prvoj strani Cuda je samo API


Monk Psycho : ja stvanro slabo znam cene ploca i ostalog i slabo to sve pratim u zadnje vreme ali kako razlika da bude 30 evra ?
Pa ima biostar sa 8200 za 38 evra ... Nemoguce da ima neke ploca sa 8100 za 10 evra
 
Poslednja izmena:
Još nisam naišao na podatak da 8100 podržava DXVA. 8200 i 8300 imaju DXVA podršku.
Ako će na ploču neki slabašan procesor, slabiji od Athlon X2 na 2,1 GHz ili Intel Dual Core 2140, obavezno uzmi 8200. Ako ide jači procesor, DXVA nije presudan jer će i procesor imati dovoljno snage za dekodiranje 1080p do 30fps. 1080p@60fps je već problem za gore navedene procesore.
 
Nazad
Vrh Dno