Šta je novo?

Kako skladistiti bateriju?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,115
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozajmio sam drugu laptop i sluzice mu kao desktop, tj. radice uvek na punjacu. Baterija je izvadjena da ne bi nastradala.

Sad je pitanje, kako skladistiti istu, da li ce joj nesto faliti ako stoji u fioci nekoliko meseci? Kad je skinuta bila je na ~90%. Googlao sam, nalazim razne odgovore, negde pise da se stavlja u frizider, negde da joj nista ne bi falilo da stoji.

Kakva su vasa iskustvq?
 
Negde sam čitao da je najbolje skladištiti bateriju kada je napunjena na 1/3.
 
Ma baci je... Ionako je ne koristite.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ja je koristim, ali je i cuvam, za par godina je samo ~10% wear..
 
Bilo je na Acer sajtu, radis sledece:
Napunis do kraja, ispraznis, napunis, potrosis do 40% i vadis van laptopa. Postupak ponavljas svakih mesec dana. Posto litijum jonske imaju samopraznjenje oko 1% dnevno, 30 dana treba da padne na 10% i onda se ponavlja ciklus.
 
Moj savet da je napuniš uviješ u onu srebrnu foliju što se uvija hrana i staviš u frižider.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
To za frizider se savetuje za obicne jednokratne baterije, punjive i litijum jonske ne bi trebalo drzati u frizideru jer gube kapacitet. Imas istrazivanje u vezi toga, dokazano da frizider vrlo malo ili nimalo ne produzava vek potrosnih baterija. Ja ih drzim u frizideru, neke su stare i po nekoliko godina i kad stane zidni sat izvadim i stavim i radi.
 
Ma baci je... Ionako je ne koristite.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

:d pocepah se

Napuni je i izvadi, nakon 2-3 meseca je ponov aktiviraj do 10% je isprazni i ponovo na 100% i opet van laptopa, kakve folije i zamrzivaci, nije to Meso da se stavlja u zamrzivac
Samo je drzi na suvom tamnom mestu u obicnoj kutiji i to je to...

"Umotati u foliju, staviti u zamrzivac, izvaditi i ubaciti u kljucalo ulje Vital" :smash:
 
Baterija svakako nadživi skoro svaki jeftiniji laptop, bez obzira kako je čuvate. Meni je bitno da kada nestane struje ne gubim započeti posao.
Vađenje baterije iz laptop-a mi je uporedivo sa kačenjem CD-a u kolima za protiv radara.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Nema potrebe praviti sprdnju od teme, a vec postoji nekoliko slicnih (ako ne i celih 10 tema), pa koga interesuje, neka pretrazi forum.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno