Šta je novo?

iPhone X

Ne znam šta se ljutite kao deca, kad je stvarno tako ...
Amperi i mAh - nije to nikakva nauka.

Npr na Nexus 6P baterija propada brzo jer se puni na 3 ampera i niko nema problem to da kaže :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Do sada najbolji prikaz kako će izgledati novi ajfon:


a Martin Hayek je napravio rendere:
35515264491_95fdddd6e4_b.jpg

35515265201_f2c7484e1f_b.jpg

35477207052_9f8e21178c_b.jpg

35645594755_53d4b52b4b_b.jpg

Više: https://9to5mac.com/2017/07/01/iphone-8-renders-in-white/
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ovi renderi izgledaju dobro, samo što ovo čudo izgleda ogromno...
 
Pogotovo crni [emoji1362]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovi renderi izgledaju dobro, samo što ovo čudo izgleda ogromno...

Veličine je kao iP7, možda malo širi. Priča je nekih 5.6 ili 5.8" [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da, ali telefon je manjih dimenzija, pogledaj iPhone 7, pa računaj te dimenzije. Nemoj gledati veličinu ekrana. Nije to kao stariji modeli gde si imao velike bezele. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
To jedino ako planiraju da izbace tu opciju iz iOS-a, i zaključaju da ne može da se koristi i na svim prethodnim telefonima...nešto mi se čini kao nemoguć scenario :D
 
Pa prikupili su dovoljno otisaka prstiju, sad ce zenice jedno 4-5 godina da skeniraju, pa cemo kasnije da se bockamo, da otkljucavamo pomocu krvi i tako to :d
 
Mislim da je ovo do sada iPhone koji je najvise pod velom misterije... Za sve se vec u ovo vreme znao manje vise tacan dizajn i hw stvari, ali ovaj - nope... Sve sama nagadjanja tamo vamo - spijunaza zakazala...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa zna se sve sem gde će biti fingerprint senzor. Verujem da će izgledati bukvalno isto kao što je ovaj Everything Apple pro imao kod sebe dummy unit.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Još se ne zna samo info oko kamera i rezolucija ekrana.

Mišljenja sam da će otisak biti u displeju ako ga odlože za 2018 a ako ne onda u dugmetu sa strane kao kod sony serije

Sent from my Redmi Note 4
 
  • Like
Reagovanja: M J
A sta se desava u mraku? Palim svetlo da otkljucam telefon ako sam tamo gde ima svetla? Obasja me led dioda tako da posle toga ne vidim gde hodam?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zar ne bi trebalo 7S da izbace na jesen a ne 8 ili postoji zvanicna vest da je kao sto tema kaze? Posto planiram kupovinu a S modeli su uglavnom 'bolji'..
 
iPhone 8

A sta se desava u mraku? Palim svetlo da otkljucam telefon ako sam tamo gde ima svetla? Obasja me led dioda tako da posle toga ne vidim gde hodam?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa video si da ovi iris skeneri do sada sasvim solidno rade i u mraku,cak i kroz djozluke [emoji16] A koliko sam skontao,ovaj unapredjeni 3D skener se oslanja i na crte lica,ne mislim da ce otkljucavanje u mraku biti neki problem.
Kada nesto implementiraju,radi kako treba,za razliku od ostalih.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Oni treba u potpunosti da izbace PIN kod kao backup jer se time gubi poenta tih naprednih metoda zaštite, kada sve što treba da uradiš je da dođeš do "ukucaj PIN kod" ekrana, a većina koristi 4-orocifreni PIN, retko ko 6-ocifreni, a skoro niko passphrase
 
Bloomberg je u principu spomenuo 2 stvari:
- 3D face scan koji treba da zameni Touch ID kod otključavanja telefona i plaćanja, bez definitivne potvrde da će se to dogoditi ove godine
- Apple Neural Engine, poseban čip za AI i prikaz sadržaja u većem framerate-u (ProMotion na novom iPad Pro). Takođe se ne zna da li će ovo biti implementirano ove godine ili se planira u budućnosti

Ovako je KGI obrazložio svoju tvrdnju da neće biti fingerprint senzora integrisanog u ekran:
We predict the OLED model won't support fingerprint recognition, reasons being:
(1) the full-screen design doesn't work with existing capacitive fingerprint recognition, and
(2) the scan-through ability of the under-display fingerprint solution still has technical challenges, including:
(i) requirement for a more complex panel pixel design;
(ii) disappointing scan-through of OLED panel despite it being thinner than LCD panel; and
(iii) weakened scan-through performance due to overlayered panel module.
As the new OLED iPhone won't support under-display fingerprint recognition, we now do not expect production ramp-up will be delayed again (we previously projected the ramp-up would be postponed to late October or later).


Oni treba u potpunosti da izbace PIN kod kao backup jer se time gubi poenta tih naprednih metoda zaštite, kada sve što treba da uradiš je da dođeš do "ukucaj PIN kod" ekrana, a većina koristi 4-orocifreni PIN, retko ko 6-ocifreni, a skoro niko passphrase
Touch ID u svakodnevnom životu i normalnim okolnostima radi savršeno, ali u nekim situacijama mi je baš trebao pin:
odeš u planinu, malo veranja po stenama, sitna prašina se zalepi na prste i Touch ID postaje beskoristan dok ne opereš ruke. Jedino PIN pomaže :d
 
Na najnovijim primercima se vidi da je power dugme znatno veće. Zato pretpostavljam da će fingerprint senzor biti tamo.
 
Ma nema šanse da će da košta toliko. Niko ga neće kupiti po toj ceni. Mene iskreno zanima koliko su komada iPhone 7+ modela prodali ovi u iStyle-u po ovim njihovim suludim cenama.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Fast Company sajt je objavio tekst o dešavanjima oko ajfona 8.
Oni imaju kontakte u kompaniji tako da su ozbiljan izvor informacija.
Ukratko, tekst se može sažeti u nekoliko stavki:
- Apple ima nekih softverskih problema oko implementacije bežičnog punjenja. U junu se žestoko radilo na tome, a njihov izvor atmosferu opisuje kao "paničnu" :d Uglavnom zaključak je sledeći: ukoliko ne uspeju da ispeglaju bugove na vreme, izbaciće telefon sa disejblovanim wireless charging-om, a onda ga aktivirati u verziji 11.1, kad srede softver. Nešto slično uradili su prošle godine sa Portrait modom na 7 Plus kameri.
- Slična situacija je i sa prednjom 3d kamerom. Postoje određeni softverski problemi i njihov izvor očekuje da će oni biti sređeni do izlaska telefona. Ako ipak ne budu, ispravke će uslediti u kasnijim verzijama iOS-a
- Treća stvar tiče se Touch ID-a. Njihov izvor očekuje da će Touch ID IPAK biti integrisan u ekran kao što je ranije najavljivano
Izvor:https://www.fastcompany.com/4043991...xt-flagship-iphones-software-problems-persist
 
Ma nema šanse da će da košta toliko. Niko ga neće kupiti po toj ceni. Mene iskreno zanima koliko su komada iPhone 7+ modela prodali ovi u iStyle-u po ovim njihovim suludim cenama.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

Verujem da su prodali makar 200-300. Ima dosta ljudi sa duuuuubokim dzepovima
 
Kad kupis na firmu (odbiješ pdv) i dobiješ 2 god garancije nije to toliko skupo...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno