Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Kingston Data Travel 1 kosta 2500din?
ja platio Kingston Data Traveler U3 (to je 1 sa U3) 2050 dinara pre 2 sedmice a DT1 je kosta 50din manje (nisu valjda toliko poskupeli?)

na mom privesku za kljuceve je srednja brzina oko 12MB/s :)
mroacu da ih tuzim za laznu informaciju ;)
 
Poslednja izmena:
RazbojNick je napisao(la):
Da se i ja oglasi. Mizerija u odnosu na vase rezultate, ali ja sam zadovoljan brzinom, pogotovu za 27e jos pre 4 meseca.

PQi Mr Flash U150 1GB. Prva slika je long test, druga quick.
Ma, aj' sve ostalo... ali sta ti je sa random acces time-om?!!!?

BTW, evo ja malo "naklokov'o" ovog mog, pa sam mu malo pojacao average read... a ni "crvena linija" vise ne opada tako drasticno :d
 

Prilozi

  • Apacer HT203 overclocked.png
    Apacer HT203 overclocked.png
    26.5 KB · Pregleda: 360
Poslednja izmena od urednika:
e ovaj Apacer HT203 od 2G je fulliran verujte mi ja ga kupih za 55e i znate kolko brzo prebacuje ovo je tuga, a i dizajn je extra ja svima preporucujem jeftin je i extra !!!!!! ajd uzdravlje !!!!
 
Poslednja izmena:
Ma kakva Sandra... HD Tach v3.

Video sam nekoliko testova USB flashova u kojima je koriscena Sandra. Naravno, i nekoliko u kojima je koriscen HD Tach.

No, da ne kvarim temu, postovacu i ja svoje rezultate cim testiram na nekom kompu koji ima USB 2.0 jer moj (komp) nije taj, pa rezultat ne bi imao nikakvog smisla.
 
Okači rezultate sa 1.1 i 2.0 USB vezom. Čisto da imamo za poređenje.
Pozdrav!
 
ma nema sta na za USB 1.1 da kaci, to je max 800,900 - 1000KB/s a za USB2.0 tu vec dolazi do izrazaja brzina flas. mem
 
Video sam nekoliko testova USB flashova u kojima je koriscena Sandra. Naravno, i nekoliko u kojima je koriscen HD Tach.
OK, ali HD Tach je prilicno merodavniji od Sandre... jer, bas oslikava real-life performanse, tj. tako se ponasa u realnom radu, prilikom kopiranja.

I da, stvarno nema potreba testirati sa USB v1.1 vezom... kako vec rekoste, tu je 800-900-1000KB/s plafon.
Znam to, jer se ovaj isti Apacer prvenstveno koristi kod burazera na kompu, gde je (mojom greskom) USB v1.1 veza... i nikako mu nije jasno kako kod mene 200 MB iskopira za 6-7 sekundi, a njemu treba mnoooogo duze :D
 
stvarno je krsh ovaj pacer! :D
 

Prilozi

  • hdtach.JPG
    hdtach.JPG
    81.7 KB · Pregleda: 408
evo i direktno poredjenje Kingston Data Travelera i Apacera ht203.
 

Prilozi

  • hdtach1.JPG
    hdtach1.JPG
    81.2 KB · Pregleda: 465
hebote gde kupujete te Apacer-e ... daj par komada :)
 
stvarno je krsh ovaj pacer! :D
Slabo ti to bre! :D
Moras malo da ga "razradis", kao sto sam ja ovaj moj... :d


BTW, evo slike gde su direktno poredjeni stari HT203, sa oznakom 133x (20/14MB/s) i novi 200X (s tim sto je ova slika nastala pre "razradjivanja" ;)):

apacerht203200xvsapacerht20313.png


Kao sto se da videti, i stari HT203 kick's ass...:smoke:
 
Evo i moje ljubavi :)



Pretpostavljam da bih izvukao max iz flasha trebao bi mi neki brzi CPU ili mozda brzi HDD? :trust:
 
Slabo ti to bre! :D
Moras malo da ga "razradis", kao sto sam ja ovaj moj... :d


BTW, evo slike gde su direktno poredjeni stari HT203, sa oznakom 133x (20/14MB/s) i novi 200X (s tim sto je ova slika nastala pre "razradjivanja" ;)):

Ako vec toliko spominjes to "razradjivanje" daj podeli sa nama tajnu kako si to odradio?
Da nije mozda Photoshop u pitanju?:d
 
Ajde nemojte da stavljate slike u punoj velicini, vec thumbnailove ili ih kacite kao attachmente uz poruku.
 
Ako vec toliko spominjes to "razradjivanje" daj podeli sa nama tajnu kako si to odradio?
Da nije mozda Photoshop u pitanju?:d
Ne znam ja da radim u Photoshop-u :) :D

A i da sam ga tako "razradjivao", pa valjda bih stavio sliku sa nekim jacim transferom, od 40-ak i kusur megabajta, a ne da se ovako zezam i natezem tek po koji MB preko, majku mu... :d
 
A evo i rezultata mog Apacera HT203 2GB!

Kao sto vidite rezultat je oko 20 MB/s, a mereno je na ThinkPad T30 sa PCMCIA USB2.0 karticom, pa predpostavljam da je do kartice to usporenje jer na drugim masinama daje oko 30 MB/s...
Ako neko zna da moze nesto softverski da se podesi neka mi objasni.
Hvala
 

Prilozi

  • HT203.jpg
    HT203.jpg
    60.2 KB · Pregleda: 301
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
HD Tach testira read performanse, a Sandra se koristi za write...
Wrong. Kinda :p


Najpre, kao sto verovatno i sam znas (necu da ti solim pamet), postoji verzija HD Tach-a koja testira i write performanse, kao i read (HD Tach 3 RW... koja se placa, $49.95).
Ipak, ova verzija koju mi koristimo, besplatna (HD Tach 3 free/non-commercial) meri samo read.

Sto se pak Sandre tice, istina je da ona testira write performanse... ali, isto tako i read. Medjutim, sam skor koji se na kraju izbaci je kao neki mix read&write, nesto pomesano, sto je program kao ocenio da odgovara drajvu koji je testiran... sto naravno nema veze sa zivotom.
Tako, za ovaj isti flash Sandra izbacuje index od 28MB/s... sto ne odgovara ni jednom deklarisanom parametru (30MB/s read, 18MB/s write)


Zato kazem - Sandra sucks ;)
 
Evo ga jos jedan Kingston Data Traveler II
 
@ CAR
moj odgovor je trebao da razreši gornju dilemu zašto neki sajtovi koriste Sandru ili tačnije kombinaciju HD Tach (free) i Sandre... nisam nigde razmatrao verodostojnost benchmarka.

a inače imam i ja HD Pro za kućnu upotrebu. :D
 
Poslednja izmena:
Transcend JetFlash V30 2GB

Kao što je neko rekao, koliko para toliko muzike... cca. ~ 2500 din.
 

Prilozi

  • HD-Tach_TranscendJetFlashV3.gif
    HD-Tach_TranscendJetFlashV3.gif
    36.7 KB · Pregleda: 369
ljudi ali zar bar kod flesh diskova ne bi trebalo da dobijete ravnu liniju i za citanje i za upis?
 
Corsair Voyager 1gb
 

Prilozi

  • Corsair 1gb.JPG
    Corsair 1gb.JPG
    94.6 KB · Pregleda: 362
ljudi ali zar bar kod flesh diskova ne bi trebalo da dobijete ravnu liniju i za citanje i za upis?
Moze da bude, ali ne mora da znaci.

Evo onaj moj za primer, sada je ravna crta (blago opadajuca), dok je nekada bilo drugacije: ravna crta do pola kapaciteta (nekih 33MB/s), pa onda solidno opadajuca (da bi se zavrsila na nekih 29MB/s). Uostalom, imas slike na prethodnoj strani, pogledaj.


Sta je razlog promene - ne znam. Sve je ostalo isto - ploca, drajveri... flash...
 
Poslednja izmena:
Dao mi drug neki RunDisk od 2GB da nesto odstampam, pa rekoh kad je vec kod mene da ga "ocenim".
Rezultati su u attachu.
Sam utisak o flashu...prosek. Kada se upali diodica vidi se fuserski odradjen dizajn, i sva plastika i poklopac skripi pod rukom. Plastika je neverovatno osetljiva, i cini se da se svaki trag nokta prepoznaje.
Zaboravih da kazem da su deklarisane brzine 16/12, sto se bas i ne poklapa.
Evo i fotografije ovog primerka.
 

Prilozi

  • Rundisk 2GB.jpg
    Rundisk 2GB.jpg
    131.8 KB · Pregleda: 317
  • IMG_0001.jpg
    IMG_0001.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 212
  • IMG_0002.jpg
    IMG_0002.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 194
Poslednja izmena:
Ovaj thread mi se sve vise svidja.. sve je vise slika, razlicitih flash-eva, razlicitih brzina...


Krajnje informativno... i za svakog ponesto! :)
 
Care, ajde reci ako znaš podatak kolika je brzina Apacera (1GB) 220 i 320, nigde na netu ne mogu da nadjem taj podatak a na zvaničnom sajtu ga nisu stavili?
Od silnih prodavnica po guglu čovek ne može da dođe do prave informacije !!#"$$!#"$!%#""GRRR :mad:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno