Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

to se sve lako kuca sa air mousem.

jeste brze na telefonu, ali racunaj i dok uzmes telefon, odkljucas, otvoris aplikaciju, izaberes tastaturi sa daljincem pa posle ostavis telefon i uzmes daljinski...tamo je vec sve gotovo sve iz pokreta zgloba jedne ruke. :D
 
Na Mibox-u sam instalirao Wolf launcher verzija za ShieldTv.Jednostavno izgleda a prečice se lako ubacuju/izbacuju.Na linku ima primer kako izgleda.
Kod:
https://www.techdoctoruk.com/launcher-manager-for-android-tv-fireos-6/
 
to se sve lako kuca sa air mousem.

jeste brze na telefonu, ali racunaj i dok uzmes telefon, odkljucas, otvoris aplikaciju, izaberes tastaturi sa daljincem pa posle ostavis telefon i uzmes daljinski...tamo je vec sve gotovo sve iz pokreta zgloba jedne ruke. :D

Pa cekaj...tamo si pisao da ne mozes da kucas tekst, a sada...mozes? Inace, ja nemam problema sa kucanjem. Koristim onu mini tastaturu. I naravno EON daljinski. ;)
 
Pa cekaj...tamo si pisao da ne mozes da kucas tekst, a sada...mozes? Inace, ja nemam problema sa kucanjem. Koristim onu mini tastaturu. I naravno EON daljinski. ;)

unosis zabunu.
Problem kucanja teksta o kome pisem je na android TV, a ne na obicnom androidu to sam vec napisao.
Nikada mi nikakva prava tastatura nije bila potrebna
Sto je najgore kada otvori tastaturu ne dozvoljava unos ni sa air mousa, nego mora kursorom da se kuca slovo po slovo, totalno glupo ogranicenje.
na obicnom androidu mogu tekst da unesem kako god hocu i glasom i air mousem i kursorom, bez ikakve muke

pa se onda diskusija prenela na upotrebu mobilnog telefona.
 
Poslednja izmena:
Kako ja unosim zabunu? Pisao si da ne mozes na Mi boxu da kucas?! I prica se nastavila u tom pravcu, kao i sa loncerom...Uglavnom, nebitno...eto, ja bez problema kucam na Mi boxu sa tom tastaturom, a posto tebi nikada nije bila potrebna nijedna tastatura...nastavi da (ne)kucas cime god ti zelis.
 
O mi boxu i dalje pricam, i unosenju teksta njegovim daljinskim upravljacem... ti se javis sa savetom da koristis tastaturu :D

ali, zavrsavam tu pricu.
 
O mi boxu i dalje pricam, i unosenju teksta njegovim daljinskim upravljacem... ti se javis sa savetom da koristis tastaturu :D

ali, zavrsavam tu pricu.
Ma da...ali, cisto zarad istine -
Sto je najgore kada otvori tastaturu ne dozvoljava unos ni sa air mousa, nego mora kursorom da se kuca slovo po slovo, totalno glupo ogranicenje.
na obicnom androidu mogu tekst da unesem kako god hocu i glasom i air mousem i kursorom, bez ikakve muke, jos je ovde cela tastatura u kvadratu koji zauzima cetvrt ekrana
ne znam da li vredi probati neku drugu tastaturu?
Odakle se sad u prici pojavi daljinac od mi box-a...to samo ti znas.
 
Zamenio sam Tanix TX9S 2gb/8gb sa Tanix-om TX6 4gb/32gb. Razlika u brzini je ogromna, a plus sada imam ponovo mogucnost da sa njim uparim eon daljinski.

478df57b7b903ac697870e825d8dbd70.jpg
f4632e20c8919f55dd92d7ea8bb8d85e.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Tanix TX9s nema bluetooth tako da je to razlog sto nije islo uparivanje.
 
Ma znam to, zato sam ga i zamenio, mada ovaj tx6 bas brzo radi. Ogromna je razlika izmedju ta dva uredjaja.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kad na mi boxu pustim stbemu i neki kanal, počne toliko da davi wifi da ne može ništa da se radi dok ne ugasim stbemu. Pretpostavljam da me zeza mts-ov ruter.
Da li bilo koji usb to lan adapter može da se ubaci u mi box s ili mora da ga podržava? Kako to da znam?
 
Zamenio sam Tanix TX9S 2gb/8gb sa Tanix-om TX6 4gb/32gb. Razlika u brzini je ogromna, a plus sada imam ponovo mogucnost da sa njim uparim eon daljinski.

478df57b7b903ac697870e825d8dbd70.jpg
f4632e20c8919f55dd92d7ea8bb8d85e.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Ja imam tx3 koji također ima bt ali ne vidim opciju nigdje da mogu dodati eon daljinski.
 
Ako imas, onda bi podesavanjima trebalo da imas opciju blutut pa dodaj nov uredjaj.
 
Ma ima tx3 bt ali nemam u opcijama dodavanje bilo cega
 
Ma samo se malo zezao ;)
Na tel preko tt pratim sve forume, one koji imaju tt podrsku, ali mi je bas zao za neke druge strane koji nemaju podrsku

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Da li kod kineskih vontar boksova ima nekako mogućnost da smart eon tv programi se menjaju page up/down ili mora da uzimam drugačiji daljinac? I koji?
 
Ako misliš na vontar daljinac, onaj što smo spominjali, on ni nema pgup/pgdown već navigacione tastere (strelice), a one pozivaju iste funkcije kao i kod svakog daljinca, dakle nema direktnog prebacivanja kanala. Najbrže je pozvati sa leve strane listu kanala, ali to nije to, znam. Zanimljivo je da npr. kad uparim svoj stari panasonic lcd preko hdmicec sa boxom, radi prebacivanje kanala na ch+/-, tj. daljinac od tv-a mi je potpuno funkcionalan, dok na ovom novom hisense tv-u ne prepoznaje te tastere i imam isti "problem" kao i ti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
@mrle: Još da si pročitao Issues na Github stranici, ih :p

Ne radi to na novijim verzijama AndroidTV. Radi sajt pa da se sideload-uju apk fajlovi generisani za prečice:

http://atvlauncher.trekgonewild.de/

Aha, nisam znao... Al' svejedno, najbolje i najjednostavnije, tj. najmanje komplikovano rešenje mu je da instalira neki normalan launcher.

Odavno sam prodao MiBox... I da ti pravo rečem - dva puta sam bio srećan, prvi put kada sam ga kupio, a onda još srećniji kada sam ga prodao. Ne mislim na sam MiBox kao uređaj, već generalno na Android TV OS.
 
Ja trenutno imam mibox stick i pravi android tv
(Skyworth) i prezadovoljan sam. Naravno kad se koristi za ono za šta je namenjen. Sad još da mi neko nađe pptp vpn klijenta ;)

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Da, mi box stick posle prvog update radi sasvim korektno.
Ono što je interesantno, Plex na Mi boxu mi radi bolje nego na EON boxu, čak bolje i od Galaxy A71!? Govorim o h265 kodeku sa NAS-a bez transkodinga.
Sva 3 uređaja inače h265 žvaću bez problema (čak i Plex sa servera sa PC ali sa NAS-a ova dva uređaja trokiraju dok Mi stick radi ko Doha).
 
Ili je box ili je stick :p
Da li na Mi TV stick-u radu AFR (auto frame rate) unutar Plex app (treba da se aktivira opcija u Plex app settings) i Kodi (takođe treba da se aktivira opcija :D ) ?
Na boxu radi ali ipak je to Ćomi pa me uopšte ne bi iznenadilo da novi uređaj ima stare bagove i probleme :D
 
Nazad
Vrh Dno