Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja nisam, ali probacu da nadjem pro verziju da bih je probao

EDIT: Upravo sam pogledao trejler, fino ovo funkcionise. Kada dodjem kuci, probacu

https://youtu.be/sfo2yrqmcpY

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nema te aplikacije koja može da zameni dobar daljinski.

Šta je fora kod air Mouse...

Ne znam kako vi, ali ja u 90% slučajeva ni ne koristim air funkciju to uključim samo kada ne mogu drugačije da kliknem, tako da mi je bitno da se na Klik isključi - uključi air funkcija to ne može aplikacija.

Kod ovih daljinaca sa punjivom baterijom me samo brine koliko često mora da se puni, da ne bude prazan kada mi treba

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovaj gore što je Toda okačio (wechip, postoji i kao vontar), drži toliko da zaboravim kad sam ga punio.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nisam nikad ovo radio ali mislim da mogu da se snađem. Problem je što ne zna koji rom da izaberem. Ovo su sve beta verzije i koliko vidim svašta može posle toga da ne radi. MOžda je bolje da prodam boks pa da uzmem mi box s.

Mislim da ti je to najjednostavnije i najbolje rešenje. Uključiš, instaliraš par aplikacija i vozi Miško :) Kakvi crni romovi, beskrajna podešavanja, restartovanja i ostale trice i kučine. Ako hoćeš da bude jednostavno i da radi: Mi box! Ako hoćeš da čačkaš i podešavaš - izbor je veoma veliki.
Pozdrav
 
Ma identičan airmouse samo drugačije brendiran.20210112_140846.jpg

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Znaci samo je brend drugi. Sada cu da vidim koja je njegova cena

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Mislim da ti je to najjednostavnije i najbolje rešenje. Uključiš, instaliraš par aplikacija i vozi Miško :) Kakvi crni romovi, beskrajna podešavanja, restartovanja i ostale trice i kučine. Ako hoćeš da bude jednostavno i da radi: Mi box! Ako hoćeš da čačkaš i podešavaš - izbor je veoma veliki.
Pozdrav

Naprotiv, vise ces da se pomucis da sve instaliras na mi boxu nego na bilo kom drugom.

Evo ako moze meni pomoc za mi box koja me izludjuje...
kako da namestim da gboard omoguci unos teksta putem mikrofona i prikaz qwerty tastature?
 
Poslednja izmena:
Naprotiv, vise ces da se pomucis da sve instaliras na mi boxu nego na bilo kom drugom.

Evo ako moze meni pomoc za mi box koja me izludjuje...
kako da namestim da gboard omoguci unos teksta putem mikrofona i prikaz qwerty tastature?

Ne baš. Odličan je Mi Box. Ja prezadovoljan.

Zar to nije po defaultu uključeno? Kod mene je qwerty tastatura uključena, a direktno odatle možeš i glasovno da unosiš reči.
 
Gboard jeste uključen, ali prikaz tastature je i dalje TV look umesto qwerty kako je obeleženo.

kada hoću u tastaturu mikrofonom da unesem tekst on pretražuje YT i ako je recimo otvoren playstore



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
I kod mene radi regularno. Otvorim prodavnicu, idem na pretrazivanje, kliknem, otvori se tastatura, prebacim na mikrofon, izgovorim...i trazi u prodavnici. Ne otvara nista drugo, pa ni youtube.
 
Gboard jeste uključen, ali prikaz tastature je i dalje TV look umesto qwerty kako je obeleženo.

kada hoću u tastaturu mikrofonom da unesem tekst on pretražuje YT i ako je recimo otvoren playstore



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
I meni isto. Zato i ne koristim glasovnu pretragu.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Onda mi to ne uspevamo da podesimo, mada ne vidim sta ima da se podesi.

Sto je najgore kada otvori tastaturu ne dozvoljava unos ni sa air mousa, nego mora kursorom da se kuca slovo po slovo, totalno glupo ogranicenje.
na obicnom androidu mogu tekst da unesem kako god hocu i glasom i air mousem i kursorom, bez ikakve muke, jos je ovde cela tastatura u kvadratu koji zauzima cetvrt ekrana
ne znam da li vredi probati neku drugu tastaturu?

Sta me jos muci...
kako sideloadovane aplikacije da stavim na home screen, a da ne idem preko sideload launchera?
verovatno ima neka fora za to?
 
Poslednja izmena:
Kako upariti eon daljinski i mi box? Pokusavao sam da nadjem u temi, ali bezuspesno...

Huawei P30
 
Eon daljinac treba da dodas kao novi bluetooth uređaj.

Što se tiče eksternog HDDa, koji je po vama najpovoljniji uređaj da pazarim da bude stalno uključen u USB slot na Mi Boxu?

Burazer voli retro igrice a verujem da bih i roditelje naučio da koriste popcorn time i slično da direktno skidaju na takav drajv privremeno.

Ne znam da li da idem na eksterni HDD ili neki jeftiniji USB flash (šta mu dodje pouzdanije, pojma nemam) - flash je kompaktniji, a HDD... Jel bi HDD sa velcro trakom smetao da ga fiksiram na Box? [emoji23]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
[emoji115]kakav SBB... U settings imaš stavku remote ctrl, dodaj novi isprati kako se uparuje i to je to, nekad neće iz prve, ali u suštini više od 30sec do 1 minut ti ne treba.

Pardon stavka se zove remotes & accessories
 
Poslednja izmena:
Onda mi to ne uspevamo da podesimo, mada ne vidim sta ima da se podesi.

Sto je najgore kada otvori tastaturu ne dozvoljava unos ni sa air mousa, nego mora kursorom da se kuca slovo po slovo, totalno glupo ogranicenje.
na obicnom androidu mogu tekst da unesem kako god hocu i glasom i air mousem i kursorom, bez ikakve muke, jos je ovde cela tastatura u kvadratu koji zauzima cetvrt ekrana
ne znam da li vredi probati neku drugu tastaturu?

Sta me jos muci...
kako sideloadovane aplikacije da stavim na home screen, a da ne idem preko sideload launchera?
verovatno ima neka fora za to?

Ja unos tekstova radim preko mobilnog. Do sada nisam imao nikakav problem oko unosa, mada ja najviše koristim stremio. Za to sam najviše i kupio mi box.
apk: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remote
 
Probao sam po onom uputstvu sa sbb sajta ali ga Mi box ne vidi...

Huawei P30
I jos jedna bitna stvar. Ako imas neki Eon box obavezno ga iskljuci iz struje dok radis uparivanje sa Mibox-om.
Na mi boxu odes u podesavanja, izaberes daljinski, kazes dodaj nov uredjaj. Stisnes na eon daljincu one dve tipke, kad ti Mibox pokaze da postoji Notus, klikni na upari, opet pritisni na Eon daljincu ona dva tastera i eto upario si ga. Ako ne iskljucis Eon box, mozes do ujutrubda pokusavas uparivanje,zato sto Eon box kapira da hoces da uparis daljinac pa,, ne dozcoljava,, Mibox-u da ga prihvati.
 
nema aplikacije koja moze da zameni daljinski upravljac.
 
Sto je najgore kada otvori tastaturu ne dozvoljava unos ni sa air mousa, nego mora kursorom da se kuca slovo po slovo, totalno glupo ogranicenje.
na obicnom androidu mogu tekst da unesem kako god hocu i glasom i air mousem i kursorom, bez ikakve muke, jos je ovde cela tastatura u kvadratu koji zauzima cetvrt ekrana
ne znam da li vredi probati neku drugu tastaturu?

Probaj ovu tastaturu, "LeanKey Keyboard" - https://play.google.com/store/apps/details?id=org.liskovsoft.androidtv.rukeyboard
Pravljena je baš za ATV... A u suštini možeš da instaliraš i SwiftKey isl, ali to bude ružno kao nakaza na ATV.
"LeanKey Keyboard" imaš kod Rusa na 4PDA modovane verzije.

Sta me jos muci...
kako sideloadovane aplikacije da stavim na home screen, a da ne idem preko sideload launchera?
verovatno ima neka fora za to?

Odavno sam prodao MiBox, pa sad ne mogu da se setim kako se zvala... Ali postoji aplikacija koja pravi male APK fajlove (par KB npr), a koji su u stvari samo (kao što su to u npr. Windows-u) Shortcut-ovi do neke aplikacije. A ti "Shortcut-ovi" su ATV kompatibilni - pojavljuju se u ATV Launcher-u... Dakle, instaliraš i startuješ tu aplikaciju - kojoj ne mogu da se setim imena :) - i onda sa njom napraviš jedan APK koji je faktički samo "Shortcut" do npr. YouTube Vanced. Taj "Shortcut APK", kada se napravi i instalira, će da se pojavi u Launcher-u, a klikom na njega se poziva YouTube Vanced aplikacija.

Drugo rešenje je da sa "App Cloner" (com.applisto.appcloner) prepakuješ neki APK fajl, tako da tamo štikliraš opciju da bude ATV kompatibilan. Ovo je dosadno ako se ta aplikacija često apdejtuje.

Treći način, koji je najjednostavniji, a koji ti ne želiš iz nekog razloga, je instalacija nekog normalnog Launcher-a. Ne mora "Sideload Launcher"... šta znam, ja sam koristio ovaj - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.awe.dev.pro.tv - na 4PDA imaš i "narodnu" verziju. Bio je još jedan dobar, ali sam mu isto zaboravio ime :)

Za svako od ova tri rešenja moraš sam da tražiš po internetu i praviš one sličice, tj. "banere" koji kao menjaju ikonice u ATV Launcher-ima - *.PNG, najbolje 800x450 pixela.

... I ne znam kako je sada u Androidu 9, ali u 8 je morala da se budži i neka Gallery isl. aplikacija, da bi u ATV-u uopšte mogao da vidiš i selektuješ neki PNG fajl, jer u "specijalnom" ATV-u ne postoji DocumentsUI.apk (com.android.documentsui), niti je mogla da se instalira, barem ne dok sam ja imao MiBox. Niti ja tada na PlayStore-u za ATV postojala i jedna jedina Gallery isl. aplikacija.

A ljudi kažu da je ATV "Uključiš... i vozi Miško" :)
 
Hvala, nisam probao ali ovo sve deluje da ce da radi posao.
 
^

Sad sam našao screenshot Home-a, tj. ovog "TVLauncher"-a. Bezveze je to ostalo sačuvano na HD-u...

                    
nPGzihs.jpg



Šta znam... probaj ga, pa ako ti odgovara, mogu ti poslati debagovanu verziju sa 4PDA na PP ovde. Našao sam i nekolicinu napravljenih banera, osim ovih koji se vide na ovom screenshot-u.

U ovoj "kockici" u gornjem desnom ćošku imaš sve instalirane aplikacije, predstavljene ikonicama kao u "običnom" Androidu... A na Home vidljivu površinu staviš banere samo za ono što hoćeš.
 
Poslednja izmena:
nema aplikacije koja moze da zameni daljinski upravljac.

Slazem se ako mislis na klasicno koriscenje bez kucanja. Opet kad ti treba da ukucas nesto duze ove dve app su po meni odlicno resenje. Recimo kad moras u tivimate da ukucas link do neke liste. Ima da osedis klikcuci misem ili daljincem. Ovako startujes app ukucas ili ako je vec imas negde ubelezenu kopiras i gotovo.
 
Nazad
Vrh Dno