Šta je novo?

Xiaomi Mi band 5

Skroluj malo dole :)
Imaju 2 različite cene za isti proizvod ;)
 
Kako da podesim da mi izadju notifikacije kada narukvica nije u dometu i ponovo se konektuje? Naprimer, ostavim telefon kuci,u medjuvremenu mi stignu meilovi,poruke itd, i kada se vratim,narukvica me odmah obavesti o nepregledanim stvarima. Koristim mi fit aplikaciju. Na mi band 3 sam imao notifikacije, na petici nemam.
 
Hvala. Uzela sam narukvicu, posle izgubljene Mi band 3 :). Prezadovoljna sam za sada. Ono što sam primetila to je da aplikacije Mi fit, Notify i Bandit ne mere isto san. Ostalo je isto na svim aplikacijama. Bateriju fenomenalno drži.

Ne mere isto ni udaljenost u (kilo)metrima. Koraci su isti ali razdaljina nije.
 
Ne mere isto ni udaljenost u (kilo)metrima. Koraci su isti ali razdaljina nije.

Nisam primetila razliku između Mi fit i Notify u koracima i kilometrima. Doduše imala sam samo tri duže šetnje ( najviše vremena provodim u teretani ) i potpuno isto su zabeležile obe aplikacije.
 
Pregledah temu ali i dalje nisam siguran da li na global verziji radi oksimetar/SPO2 metar.
Korisna opcija u vreme korone :)
Jel može neko od vlasnika globalne verzije da proveri.
 
Ja je ne nalazim, imam global verziju.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Nema SP02 na global verziji.
 
A da li je na CN verziji kad se prebaci na engleski normalan interfejs, u smislu nema zalutalih kineskih slova i to?
 
Ne znam da li je neko probao, ali sam preko Alija naručio najlonske narukvice i oduševljen sam. I meni i ćerki (12 god) odgovara mnogo više od standardnih. Zbog čičak trake mogu da se podese idealno. Nema neugodnog osećaja prilikom savijanja zato što je narukvica mekana i savitljiva i mnogo manje osećam da nosim nešto na ruci u odnosu na standardne. Model koji sam ja uzeo izgleda ovako.

-10984158401695134567.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne znam da li je neko probao, ali sam preko Alija naručio najlonske narukvice i oduševljen sam. I meni i ćerki (12 god) odgovara mnogo više od standardnih. Zbog čičak trake mogu da se podese idealno. Nema neugodnog osećaja prilikom savijanja zato što je narukvica mekana i savitljiva i mnogo manje osećam da nosim nešto na ruci u odnosu na standardne. Model koji sam ja uzeo izgleda ovako.

Pogledajte prilog 294838

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Daj link. Viđao sam al nikako da uzmem..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Prodavnica odakle sam uzeo ih nema više. Ostavio bi link u suprotnom :) Slikaću sutra kako izgledaju...

Inače ćerka koja je skidala band preko noći je sad počela da ga nosi. Više joj ne smeta.



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Evo slike kako izgleda. Znači nije na lastis i slično već čičak traka. Udobnost u odnosu na originalne nemerljiva.
44b35b9c42b1eae6c173493313e880ad.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Evo slike kako izgleda. Znači nije na lastis i slično već čičak traka. Udobnost u odnosu na originalne nemerljiva.
44b35b9c42b1eae6c173493313e880ad.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Ja sam bio ovakav kupio al došao mi za četvorku pa sam poklonio drugarici, ona prezadovoljna.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Zna li neko šta je doneo novi apdejt? Čini mi se da mi ne radi PAI, dva dana stoji na nuli i ako sam odradila trening! Kako da ga pokrenem?
 
Zna li neko šta je doneo novi apdejt? Čini mi se da mi ne radi PAI, dva dana stoji na nuli i ako sam odradila trening! Kako da ga pokrenem?

Pozdrav Gaga 3 :) Možda reboot ili ako to ne pomogne factory reset narukvice...ja imam istu narukvicu,bio je apdejt pre neki dan,Pai uredno radi...pokušaj ovo što sam naveo.
 
Neverovatno koliko Mi Fit apk na telefonu trosi bateriju.Ujutru u 7h mi je 100%,odem na posao, ne koristim telefon, cisto tapnem da vidim sta imam od poruka u toku posla, vrstim se kuci u 16h baterija na nekih 70% mozda i malo manje. Katastrofa! Imate li slicna iskustva sa vecom potrosnjom Mi Fit apk i kako podesiti apk da manje trosi bateriju. Uvek ukljucen BT.Zbog MI Fit apk, SOT mi je otisao na nekih 3 ipo sata na ciklusu baterije 100%-15%.Dok nisam poceo da koristim Mi Band 5 i MI Fit apk, SOT mi je bio 8 ipo-9h..Postoji li neko resenje?
 
Meni uopste ne trosi bateriju, nema je na listi potrosaca, 24/7 su mi ukljuceni BT i lokacija i povezan je sve vreme na Mi Band 5.
 
Ivane jel si nesto posebno podesavao, iskljucivao/ukljucivao? Mozda sam ja nesto pogresno podesio.. Evo sad mi je baterija na 43%,jutros u 7h skinut sa punjaca sa 100%,uopste nije forsiran rad na telefonu, niti se igraju igre.. Gleda se malo YT ali ne kao ranije..
 
Mi Fit ima sve permisije osim slanja MMS-a i snimanja zvuka, Autostart ukljucen i iskljucene restrikcije za bateriju. Osim toga nista.
 
Ne znam onda sta se desava kod mene, mozda uradim dirty flash, mozda pomogne.
 
Kako ste zadovoljni preciznošću merenja pulsa, ima li poboljšanja u odnosu na prethodne modele?
 
Dobijam slične rezultate kao i sa medisana oksimetrom (koji meri i puls, da ne bude zabune).
 
Pozdrav svima, ponovio sam se sa band 5 posle kraćeg korišćenja band 3 pa mogu da prenesem neke utiske. Generalno sam baš zadovoljan, jako korisna i dobra naprava ali ima i poneka zamerka.

Kineska je verzija i sam prepozna Engleski a to mi i odgovara. Nema njihovih slova/znakova i dodataka sem Alipay-a.

Praćenje spavanja/buđenja je iznenađujuće tačno i dosta preciznije od band 3.

U početku sam koristio praćenje pulsa (na 10 min), spavanja, ponekad merenje stresa i vežbe disanja, uglavnom po jedna šetnja dnevno (povezan GPS sa telefona), uključene su sve notifikacije (inače sve rade odlično), bluetooth uvek uparen i u tom lakšem režimu baterija mi gura oko 15 dana.

Sad sam dodao najveće potrošače (sve bez gašenja) PAI (puls na 1 min), praćenje stresa, auto detekciju aktivnosti i baterija gura upola manje ali po meni je sasvim ok.

Slikanje porodičnih selfija mi je baš korisno preko bluetooth-a a kontrola muzike više za igranje...

E sad par sitnih zamerki...

U toku neke aktivnosti ne može se koristiti ništa drugo tj. da radi u pozadini.

Mi fit mi je ubrzao potrošnju baterije na telefonu za oko 25% a moraju da budu uključene sve dozvole...

Uključio sam i auto detekciju aktivnosti ali aktivira mi šetnju tek posle nekih 600m (više puta isprobano) pa mi se to i ne sviđa.

U početku svaka izmerena šetnja se osetno razlikovala u dodatoj kilometraži u odnosu na Sport Treker koji uporedo koristim (već godinama na telefonu) a u Mi Fit sam primetio da nudi po završetku aktivnosti kalibraciju pa sam uneo ručno kilometre kao sa Trekera i od tada se uvek poklapaju.
 
@Pavell
Meni je battery usage 2.1% kod Mi Fit app (imam Band 5 i S10lite).
@Nikola2307
Sto se tice preciznosti merenja pulsa, na prezentaciji Band-a 5 je receno da je i do 50% precizniji od prethodnika.
 
Nazad
Vrh Dno