Šta je novo?

Servis

A ovo ostalo zahteva 5 sati rada?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
@Twistedmind, @doggy, @Orchard,
Hvala svima. :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Upravo mi je hakovan email, ali ostavili su mi pristup, nisu nista uzeli, nista mi nije jasno.
Vidim u istoriji da su pokusavali od 11.10.20. svaki dan, do 28.10.20 i uspeli su nocas. Isli su na automatic sync. Da li neko zna sta je to? Protocol im je IMAP.
Nisam bez razloga to pitao sto je moderator obrisao, kako da se zastitim.

Ovde ima dosta ljudi koji su iskusni oko interneta i svih tih podesavanja, ali ja i mnogi nismo i ucimo, zato mi je bila potrebna pomoc oko toga. I mnogi drugi.
Koju aplikaciju koristite za servis imejlova na moblinom? Da obuhvata na primer i multi forwarding (kada hocu na X adresu nekog lica da posaljem vise poruka koje sam primio na moju adresu, ne ono forwarding sa jedne na drugu), ali mi je spam filtriranje najbitnije, gmail to radi dobro, ali kada sam sa ovog hakovanog na koji je stizalo dosta spamova prebacio forwarding na gmail, smece je islo i na gmail, i ne u junk.
Ja koristim outlook apk, ali opcije su im zalosne. I uzeo mobilni bas kada je pocelo hakovanje, par dana pre toga. 11. je pocelo, ja sam uzeo 9. ili 8. Ali sam outlook instalirao apk tek posle. I nije mobilni imao veze sa mojim nalogom, gmail je drugi podesen na chromu.
Outlook ima authenticatora, kad sam kod sigurnosti, ali u atuhenticatoru to istice, nije mi jasno kako ne naprave neku aplikaciju za imejlove da je potrebna sifra samo za telefon ili potez ruke, ovako je sve komplikovano.


Najgore je sto nisu nista uzeli sa tog naloga, a u inboxu poruke iz banke, samo tako hakovali i gledali. Gledao sam i sporedne naloge koje imam, nista nije bilo kriticno.
Odmah sam napravio novi nalog za banku, i prebacio transakcije sve tu. Imam bitne naloge i telefon tu registrovan, ali nisu dirali nista.
Cudno mi. Na tom imejlu mi je stizalo dosta spamova, bas me je nerviralo i mislio sam da ga gasim, jer je jos od kad sam imao 12 godina napravljen.

Imam samo da prebacim neke licne naloge na novi email, imam dosta pasvorda na Chromu vezanih za taj nalog, ali nisu upali na racunar? Ko god da je, ima moje licne podatke, od broja, do adrese. Nemam iskustva sa ovim, prvi put sam hakovan u zivotu, ne znam sta mi je ciniti jos.
Kao da sam znao da ce to uraditi, nije ni cudo zasto sam pitao kako da se zastitim pre samo 4 dana. Stvarno bi bilo korisno neko FAQ upustvo od iskusnih ljudi sa Benchmark-a, ultimate guide, kako da se zastitimo. Nisam otvarao na ovom hakovanom nalogu gde su mi ostavili pristup nista od junk files ni skidao, ne znam ko bi mogao to da uradi, imam istoriju svih IP adresa, ali iz celog sveta su. Ko bi bio lud da to radi. Ostavi pristup i ne uzme pare.
 
Nisi pitao kako da se zastitis, vec kako da TI saljes trojance ako ti neko upadne u mrezu. Svakako ti nije hakovan mail zloupotrebom tvoje kucne mreze. Na stranu to sto si potpuno promasio ne samo temu, vec i podforum.
 
U redu, hvala na objašnjenju, a gde treba da se obratim pre nego što mi obrišeš ponovo poruku u kojoj sam opovrgnuo tvoje besmislice. Da li bi bio ljubazan i stručan da kažeš?
 
 
Toliko polemike, a dovoljno je bilo ovako testirati.
 
Poruku si sam obrisao.

Pozdrav Jericho. To je bilo davno, meni je u sećanju da je neko tu poruku obrisao, ali je moguće i da sam je ja greškom pošto sam bio u haosu oko hakovanog naloga, tako da se izvinjavam ako jesam i na ubeđivanju.
Izvinjavam se i na offtopicu u neodgovoarajućoj temi, u pravu si bio, ovo je hardver servis tema.

A evo i on topic za servis hardvera:
Imam TP LINK ruter, model TL WR74ON ver.5.
Ne volim da bacam stare rutere ako mogu da ih popravim. Ukratko brikovan je. Gledao sam milion caka na jutubu kako da to popravim, ali nisam ništa uspeo. Sada imam PC i drugi ruter koji radi. Da li postoji mogućnost da popravim ovaj TP LINK? Jedna od tih ultimate zadnjih opcija za popravku na jutubu, a sigurna, bila je neka konekcija sa onim šarenim kablom u PC-u sa kojim se HDD povezuje (nob sam), neki kabal... ne sećam se imena? Ili ako ima neko iskustva druga kako je uspeo to da uradi?
Žao mi je rutera jer je odličan i možda zatreba, a mojima mogu da ga ostavim i ili ja da ga ponesem ako idem negde, glupo mi je da bacim kada postoje načini ti za popravku brikovanih rutera, ali ne znam gde da ih nađem.
Ovaj model nema turn off dugme, nego samo reset dugme, a na zvaničnoj stranici piše da ima i turn off dugme. Pokušavao sam svašta i sa reset i sve, ali nije radilo, pa sam morao novi.
Od alatki koje imam to su modem, novi ruter, ethernet kabal i PC. Ako treba nešto, ako neko vidi nek napiše. Hvala. :)
 
USB to serial UART je kabal za popravku brikovanog rutera.
Druge alternative? Lakse?
Hvala.
 
Treci post za redom, izvinjavam se, ali nasao sam resenje koje ne zahteva USB to serial UART kabal za brikovan TP link ruter

https://shariqx.wordpress.com/2015/...ick-wr740n-using-in-built-anti-bricking-tool/
https://milankragujevic.com/restore-a-bricked-tp-link-router-with-tftp

Neko nas je pisao, ali nisam probao, jer mi je modem u zarazenom delu kuce sad. Pa cu javiti ako uspem.

USB to UART je ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=d3gIT2hKzvY&ab_channel=Echobox
Slicno, USB Blaster je ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=opj9QNZDFzk&ab_channel=WiFiMarketingSolutions
Pa ako nekom zatreba pomoc.
 
Imam jedan mali/veliki problem sa startovanjem kompjutera i ako neko može nešto da mi kaže i pomogne, bio bih zahvalan.
Naime, pre par dana počeli su problemi sa paljenjem kompjutera. Mislivši da je razlog napajanje, danas odem do lokalnog komp šopa i kupim novo napajanje od 500w, medjutim problem je ostao isti. Dakle, kada upalim komp on krene da radi i posle par sekundi se restartuje i tako upadne u beskonačni loop. Probao sam i sa promenom hard diska, ali rezultata bez.
Šta bi to moglo da bude? Bios?
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da navedeš delove kompa. Teško nagađati ovako.
 
Skini RAM module i ocisti kontakte alkoholom i cetkicom slotove, hoce tu da se zavuce prasina a kontakti redovno oksidiraju i lepi se prasina za njih pa nema dobrog kontakta. Ako imas Speaker na ploci, bez RAM modula bi trebala da pisti dugacko ploca, to je signal da nema RAM module. Probaj samo da jednim posle ciscenja za pocetak.
 
#wishxy

Isti problem sam imao skoro. Meni je procesor stradao. Desavalo se da ga ostavim po sat vremena da se restartuje, pa se nekada upali. Kada se upali, radio je najnormalnije. Svakako je najlakse stavljati po jedan ram u slot prvo, ali treba proveriti i procesor.
 
ti simptomi nemaju veze sa procesorom,to je do struje na samoj ploci.moze biti prosto od baterije pa nadalje ukljucujuci i napajanje...
 
Mogu imati veze i sa proceosorom ako je AMD, memorijski kontroler je u samom procesoru.
Može da bude pregrevanje, da je otkazao 1 RAM modul, pogrešna podešavanja u BIOS-u... Svašta!

Posao za nekog pravog servisera poput djalf-a. :)
 
@Orchard

Naravno da moze biti svasta, ali moze biti i procesor. Molio bih ako ne znas da ne demantujes necije misljenje. Kao sto rekoh, nisam cuo na ulici, nego sam licno imao taj slucaj.
 
Kvar procesora statisticki cini verovatno manje od 1% kvarova na racunaru.
 
I meni je bilo u glavi sve, sem procesora. Sve ostalo sam menjao, a njega tek ma kraju i resio problem.
Oko statistike se ne bih bavio, svakako sam momku samo napisao sta je kod mene bio kvar i da je svakako lakse krenuti od ram-a. A onda se nakacio pnaj laik i preko interneta je vec dao dijagnostiku. :)
 
Hvala svima na pažnji i pomoći.
Probao sam ovu varijantu sa RAM-om i bum! Uspelo je. :)
 
Treba mi preporuka za servis za Samsung štampač laserski ML-1675.
Po mogućstvu Novi Beograd.
Hvala.

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
ne znam jel treba ovde ili da otvorim posebnu temu...? treba mi serviser koji odlemljuje i zalemljuje SMD komponente. imam dve ploče za laptop i jedan telefon. znam sve šta treba da se uradi, ne treba dijagnostika, samo precizan profesionalac. zahvalan unapred.
 
Da ne zna neko gde imaju da se kupe bolje cetkice za jedan stariji gorenje mikser? Nabavio sam neke u tri O, ali dosta varnice iako su ˝dobile oblik˝. Stare dosta manje varnice, takoreci normalno.
Dimenzija 6x6 ili mozda 6.3x6.3, a duzina 10 do 15mm max.

Inace se vidi razlika u materijalu: stare su crne, a ove sivkaste neke
 
Poslednja izmena:
Te sivkaste su sa česticama metala, traju duže ali i varniče dok se ne uhodaju i dobiju oblik rotora. U teoriji uvek treba obraditi i comutator kada se menjaju četkice.
 
Društvo, pomoć prijatelja.
Da li negde kod nas može da se nađe eukaliptus ulje u spreju koje bi se koristilo za čišćenje ploča.
 
Nazad
Vrh Dno