Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ne daju mi kao starom korisniku box4 12 meseci za dinar, strašno je da novi korisnik dobije mnooogooo bolju ponudu od dugogodišnjeg :(
Mislim da će pasti gašenje svih usluga i uzeću sbb.
Ja tako radim konstantno. Na svakih dve godine rotiram provajdere jer se isplati. Jedino nisam telefinski broj seljakao jer mi se nije isplatilo posto nisam uzimao telefone.
Generalno ovo box na 12 meseci je stvarno vrh ponuda, ali ih treba kaznjavati za ovakve stvari prelaskom kod konkurencije. Samo da znas da se SBB i teelekom bore za korisnike pa daju za prelazak dodatne povoljnosti. Mislim da od SBB-a mozes da izvuces 8 meseci za prelazak. Napisi im e mail, napisi da zelis da predjes sa mts--a i trazi dodstne povoljnosti.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ti pokloni od Samsunga su znali stizai i za vise od mesec dana, kako kad, kako koji.
Nisam siguran da li je "pravno" valjan argument da nisi dobio sat jer ga ne deli mts vec Samsung i da li ces moci za to da raskines ugovor, izuzev na 14 dana odustanka od kupovine kao "online" kupovinu.
Da li se mora registrovati i traziti od Samsunga sat a ne od mts-a...?
Proveri ti jos to pa onda odluci sta ces.

Kontaktirao sam sa Samsungom. Ova promocija od 23. do 30. nije njihova, nego MTS-ova i nije potrebna nikakva registracija.
 
Sta mislite, da li je izvodljivo da dobijem omorika 2 stotka net ugovor na godinu dana ako hoću da pređem iz vipa u mts? Ispunjavam uslove za stotku samo što je ugovor na dve godine a ja bih godinu dana. Pisao sam im preko forme kažu ne može, možda ima neki drugi način da se proba?
 
Evo kontaktirali su me. Imam Omoriku 1 a to bi hteo i da produžim. Nude mi jedan mesec za 1 dinar i to je to.
A iz Omorike koju ja imam su izbacili:
-100 mtel minuta
-1GB neta
i podigli cenu za 200 dinara.

Tako sa mislim da ću u VIP na intarifu kad istekne UO sredinom decembra.
 
Koja je razlika između mts Zmaja i intarife kod VIP-a? Mislim, razlika koja govori u korist VIP-a?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika između mts Zmaja i intarife kod VIP-a? Mislim, razlika koja govori u korist VIP-a?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
U intarifi neogranicen net za chet, 10 gb i 300 min ka svima. U zmaj tarifi 200min 200 poruka 10gb za sve i 10 za youtube/twitch. Mislim da je Zmaj bolji u svakom slucaju. Mada ocekujem da ce biti i neki sa spotifay-em uskoro.
 
Pa to, ne vidim svrhu prelaska osim srpskog inata.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sličnu da, ali:
ima 100 minuta manje
viber, wa nemaš neograničeno i skuplja je 50 dinara.

Da bi mi ponudili nešto van standardnih tarifa moram podneti zahtev za prenos, ako prelazim na zmaj tarifu ništa od dodatnih pogodnosti.
Na Intarifi mogu biti 3 meseca i vratiti se u mts kako novi korisnik pa ko zna šta će onda ponuditi.

Evo da sam sebe citiram.
Nije samo inat u pitanju, neko gleda i svoje potrebe i prema tome se odlučuje šta mu je bolje.
 
Dal će dati neku akciju oko ng, obično je bila.

Makar 100gb za sve, tj i za nas matorce. Meni uskoro istice trogodišnja uo sa 100 gb.
 
Evo da sam sebe citiram.
Nije samo inat u pitanju, neko gleda i svoje potrebe i prema tome se odlučuje šta mu je bolje.
Da, da, iz tog ugla ima više smisla. I kao što si rekao svako prema svojim potrebama određuje šta je bolje. Ja sam na Zmaju I kad sam ga uzimao, od sva tri provajdera, vipova tarifa mi je najmanje bila zanimljiva.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da li je moguce od mts-a dobiti listing dolaznih poruka? Morao sam da radim vracam fon na fabricka pa su mi se izbrisalo par bitnih poruka.
 
Da li je moguce od mts-a dobiti listing dolaznih poruka? Morao sam da radim vracam fon na fabricka pa su mi se izbrisalo par bitnih poruka.
Mnogi bi se brakovi i veze okoncali, mozda i tragicno da je to tako jednostavno dobiti od operatera.. Zato i postoji tacka u zakonu o zastiti privatnosti potrosaca.. Samo ovlasceno sluzbeno lice koje ima nalog od suda, moze potrazivati od nekog operatera da mu se dostavi spisak poruka, poziva unazad koliko mu je potrebno.. I to se radi ako se sumnja u nekog da vrsi neke nedozvoljene radnje, trgovinu droge, ljudi, itd.. Ili za resavanje nekog ubistva,ili privredni kriminal.. Uglavnom se dobija nalog od suda i saradnja MUPa koji dostavljaju sve to operateru.. Ti i bilo ko od nas ovde nije u mogucnosti za tako necim bez obzira koliko naivan ili ozbiljan razlog bio. [emoji4]
 
Mnogi bi se brakovi i veze okoncali, mozda i tragicno da je to tako jednostavno dobiti od operatera.. Zato i postoji tacka u zakonu o zastiti privatnosti potrosaca.. Samo ovlasceno sluzbeno lice koje ima nalog od suda, moze potrazivati od nekog operatera da mu se dostavi spisak poruka, poziva unazad koliko mu je potrebno.. I to se radi ako se sumnja u nekog da vrsi neke nedozvoljene radnje, trgovinu droge, ljudi, itd.. Ili za resavanje nekog ubistva,ili privredni kriminal.. Uglavnom se dobija nalog od suda i saradnja MUPa koji dostavljaju sve to operateru.. Ti i bilo ko od nas ovde nije u mogucnosti za tako necim bez obzira koliko naivan ili ozbiljan razlog bio. [emoji4]

Ali u pitanju je moj licni broj. Ne vidim razlog zasto vlasnik broja ne bi mogao da dobije?
 
Takav je zakon. Mozda mozes dobiti listing poziva, primljene poruke nema sanse.
Tako bi svako uhodio zenu/muza, devojku/momkai pozivao se da je on vlasnik broja.. Na primer ti uzmes telefon i broj od operatera i poklonis partneru, posumnjas u nju/njega posle nekog vremena i tako pratis poruke,skim se dopisuje i sta pisu, sto bi dovelo do opsteg rasula. Zato i stoji tacka u zak9nu o zastiti potrosaca i njegovoj privatnosti. Tu radnju mogu nagledati samo sluzbena lica uz opravdan razlog sto na kraju dozvoljava sud i pise nalog koji se dostavlja operateru.
 
Poslednja izmena:
Ne brkaj babe i žabe...
Zakon o zaštiti podataka ličnosti nema veze sa ovime. Čovek pre svega pita za broj čiji je vlasnik i svaki operater će mu bez zatezanja dati listing odlaznog saobraćaja, uključjući i SMS.
Sa dolaznim saobraćajem postoji "mali" problem: taj saobraćaj operater uglavnom ne naplaćuje, pa nije bio u obavezi da čuva te informacije radi pravdanja računa, itd...
Danas, te informacije operateri čuvaju/prosledjuju odredjenim bezbednosnim organima, ali ih i dalje niko ne obavezuje da ih učine dostupnim i korisnicima, pa se čuvaju na drugim sistemima, kojima služba za rad sa korisnicima nema pristup.
Dakle, kao običan korisnik, nema šanse da dobiješ listing dolaznih SMS-ova, niti dolaznih poziva (osim onih iz roaminga). Informacije (najverovatnije) postoje negde u MTS-u, ali ne postoji aplikacija kojom bi ih agent iz korisničke službe izvukao i dao korisniku.
Moram da napomenem da za neke saobraćajne scenarije i ne postoje informacije, ukoliko niko nije smatrao za shodno da se one čuvaju. Jednostavno, informacije o saobraćaju se generišu i čuvaju samo ako je neko to zahtevao. Jednostavno, niko ne čuva terabajte informacija ako nema razlog za to...
Pozdrav
 
Ocigledno si se malo zsbunio.. Ti kao vlasnik broja nikada neces dobiti uvid na svoju istoriju poruka, istoriju poziva za predhodni mesec da, ali sms ne.. To mogu dobiti kao i svaki drugi uvid i pracenje istrazni organi koji imaju nalog od suda. To su mogli ostvariti i 1995/7 kad su centrale bile katastrofa. Ta prica o operateru koju cuva/ne cuva poruke nema veze sa zakonom. Ovlasceno lice sa nalogom kad dodje kod operatera, taj operater postupa po naredjenju koje dobija od suda, bilo da je 1995 god kad se nisu po tvom cuvale poruke ili sad od skora kad su poceli da cuvaju.. Poruke kao poruke su licni privatni sadrzaj koje se ne smeju deliti fizickim licima tek tako, ni tebi kao vlasniku broja, bilo da operater cuva ili ne cuva istorijat,to je po zakonu i spada pod zastitu i privatnost potrosaca. Ti kao vlasnik broja neces nikada dobiti uvid u svoju istoriju poruka od operatera, dok ce sluzbeno lice sa nalogom dobiti tvoje poruke zadnjih pola godine ako im treba.. Mozda sve to znam jer sam nekad radio u MUPu pa znam te informacije jer sam pricao sa kolegama koji se bave konkretno tim stvarima, pa me interesovalo. Poz i za tebe..
 
Podatke o dolaznom saobraćaju operter nije dužan da daje korisniku.
Samo o odlaznom saobraćaju jer je to osnov za fakturisanje.
Ostalo ih nije briga.
I što reče neko, to postaje predmet "ovlašćenih državnih organa" u slučaju istrage, ali samo na osnovu naloga Suda.
 
Evo da javim sad sam ih pitao preko chata i kazu da je moguce dobiti samo listing odlaznog saobracaja i to bez sadrzaja poruka, vec samo broj na koji je poslato i vreme slanja.
 
@Pavell: hajde objasni zašto je informacija da sam poslao SMS ka broju X privatna, i da mi je operater neće dati da bi zaštitio moju privatnost, a informacija da sam zvao broj X nije privatna i to će mi dati?
Pozdrav
 
@Pavell: hajde objasni zašto je informacija da sam poslao SMS ka broju X privatna, i da mi je operater neće dati da bi zaštitio moju privatnost, a informacija da sam zvao broj X nije privatna i to će mi dati?
Pozdrav
Pa nisam ja doneo taj zakon u skupstini pa da znam, niti sam pravnik..Govorim ti iz prakse sa kojom sam se susreo sa kolegama, poruke fizicka lica ne mogu potrazivati, odnosno mogu ali ih nece dobiti od operatera, listing poziva za predhodni mesec se dobija.. I to je obradjeno u skupstini i uredjeno je zakonom koji se postuje i sprovodi.. E sad zasto su tako uradili ti koji su donosili taj zakon ne bih znao da kazem niti bilo ko zna sem tih ministara, ali se tice licne privatnosti gradjanina. Kao sto je zabranjeno da snimas razgovor dok pricas sa nekim.. Ti mozes da snimas ali to je zakonom zabranjeno i mozes se teretiti na sudu ako te neko tuzi kad sazna da si ga snimao i ima dokaz oko toga, tako je kod nas u Srbiji. Zato imas uredbu kad zoves neku firmu, operatera, itd, centrala te unapred upozorava da ce razgovor biti sniman, i posle je tvoja volja da li ces ucestvovati u tome. Vidim da ti veoma smeta i da bi nametnuo neka svoja pravila oko ovoga, ali na zalost nisi u pravu jer svaka uredba je izglasana u skupstini i sprovodi se kroz zakon, tako da je dzaba sto ti smatras da bi operater trebao da ti da istoriju poruka za protekla 2 meseca jer si ti vlasnik broja, ali gledano zakonski oni to ne smeju uraditi niti ces ikad dobiti tu istoriju sem listinga brojeva..
 
@Pavell: hajde objasni zašto je informacija da sam poslao SMS ka broju X privatna, i da mi je operater neće dati da bi zaštitio moju privatnost, a informacija da sam zvao broj X nije privatna i to će mi dati?
Pozdrav

Ne mesajte odlazne, dolazne i sadrzaj SMS.
U listingu je moguce videti kome i kada je poslat SMS, ali nije moguce videti ili uopste dobiti na zahtev sadrzaj SMS-a, sto je i logicno (iznad objasnjeno).
Info o dolaznom saobracaju nema u listingu.
 
Pa nisam ja doneo taj zakon u skupstini pa da znam, niti sam pravnik..Govorim ti iz prakse sa kojom sam se susreo sa kolegama, poruke fizicka lica ne mogu potrazivati, odnosno mogu ali ih nece dobiti od operatera, listing poziva za predhodni mesec se dobija.. I to je obradjeno u skupstini i uredjeno je zakonom koji se postuje i sprovodi.. E sad zasto su tako uradili ti koji su donosili taj zakon ne bih znao da kazem niti bilo ko zna sem tih ministara, ali se tice licne privatnosti gradjanina. Kao sto je zabranjeno da snimas razgovor dok pricas sa nekim.. Ti mozes da snimas ali to je zakonom zabranjeno i mozes se teretiti na sudu ako te neko tuzi kad sazna da si ga snimao i ima dokaz oko toga, tako je kod nas u Srbiji. Zato imas uredbu kad zoves neku firmu, operatera, itd, centrala te unapred upozorava da ce razgovor biti sniman, i posle je tvoja volja da li ces ucestvovati u tome. Vidim da ti veoma smeta i da bi nametnuo neka svoja pravila oko ovoga, ali na zalost nisi u pravu jer svaka uredba je izglasana u skupstini i sprovodi se kroz zakon, tako da je dzaba sto ti smatras da bi operater trebao da ti da istoriju poruka za protekla 2 meseca jer si ti vlasnik broja, ali gledano zakonski oni to ne smeju uraditi niti ces ikad dobiti tu istoriju sem listinga brojeva..
Svi operateri daju uvid u broj i detalje poruke koje su poslate iz njihove mreže. Ono što ne daju je SADRŽAJ tih poruka.

Mislim da smo se ovde malo izpobrklai sa razumevanjem. Kolega je pitao za mogućnost da dobije detalje dolaznih poruka. I sam je shvatio da ne može.

Kod odlaznog saobraćaja je moguće dobiti sve detalje osim sadržaja.
 
Svi operateri daju uvid u broj i detalje poruke koje su poslate iz njihove mreže. Ono što ne daju je SADRŽAJ tih poruka.

Mislim da smo se ovde malo izpobrklai sa razumevanjem. Kolega je pitao za mogućnost da dobije detalje dolaznih poruka. I sam je shvatio da ne može.

Kod odlaznog saobraćaja je moguće dobiti sve detalje osim sadržaja.
Tako je, nismo se izjasnili, ja sam konkretno mislio da se ne moze dobiti sadrzaj poruka u tekstualnom formatu ako se to potrazuje od operatera. To samo mogu dobiti organi reda uz odgovarajuci nalog od suda.. Na taj nacin se prate mnogi dileri droge i razni prestupnici koji se prate od strane policije, i to im se pakuje kao dokazni materijal.. Naravno, komuniciraju putem za mjih znanih sifri, ali sve se da provaliti, sve je to igra macke i misa... Razmislite samo logicno,muz uzme na svoje ime telefon i karticu zeni i pokloni je za Novu G. Po logici ovde neupucenih, on bi mogao pratiti svaku njenu prepisku a da ona nije ni svesna toga.Povecala bi sr stopa nasilja u porodici i u vezama ko zna za koliko, i ko zna za koliko zavrsena sa smrtnim ishodom. Ionako smo na visokoj lestvici porodicnog nasilja.. Znam da bi mnogim muzevima i momcima odgovarala ova mogucnost da prate svoje zene ili devojke, a moze i obrnuto, ali to je zakonski sankcionisano..
 
Ne mesajte odlazne, dolazne i sadrzaj SMS.
U listingu je moguce videti kome i kada je poslat SMS, ali nije moguce videti ili uopste dobiti na zahtev sadrzaj SMS-a, sto je i logicno (iznad objasnjeno).
Info o dolaznom saobracaju nema u listingu.

Ja ne mešam odlazne i dolazne SMS-ove ss sadržajem istih. Ako se vratiš malo unazad, videćeš da sam odmah rekao da nikakve informacije o dolaznom SMS-u ne može dobiti.
Pozdrav
 
Odlutalo se od teme, dosta je bilo polemike o porukama.
 
Ja ne mešam odlazne i dolazne SMS-ove ss sadržajem istih. Ako se vratiš malo unazad, videćeš da sam odmah rekao da nikakve informacije o dolaznom SMS-u ne može dobiti.
Pozdrav

Da, izvinjavam se, nisam mislio direkno na tebe, citirao sam te "onako isput". :wave:
 
Jel ima neko neku insajdersku informaciju da li ce se opet pojavljivati Mi 10T Pro u Mts?[emoji51]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kada se posalje poruka za donaciju za lecenje dece i sl. da li se na nju naplacuje pdv ili se neko, negde, nekako, nesto ugradjuje?
Npr poruka je 100rsd, meni ce se ona iskazati u racunu kao 100rsd ili kao 100+20 za pdv?
Isto tako da li se naplacuje pdv na poruku za placanja, za parking, oglase i sl.?
 
Nazad
Vrh Dno