Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pa na vecini PCB ide USB prvi do napajanja, to je ujedno onaj i preko kojeg mozes da flesujes box.
ali taj tvoj kabl je svakako bolje resenje, ukoliko nema problem sa napajanjem na samoj ploci.
 
Ako negde ima kvalitetnija izvedba ovog DC kabla nek pise.

Tanix ima jedan usb3.

unnamed.jpg

I jedan usb2.

Tanix-TX3-Android-9-0-TV-BOX-Amlogic-S905X3-H-265-8K-Netflix-HDR-2-4G.jpg_q50.jpg
 
Neko je pominjao da traži box na Ali-ju uz normalnu cenu dostave. Evo naleteo sam danas.

US $26.16 37%OFF | 2020 X96 MAX Plus Android 9.0 TV BOX x96 plus 4K Amlogic S905X3 DDR3 4GB 32GB 64GB 2.4G 5GHz Wifi 1000M Youtube Media Player X3
https://a.aliexpress.com/_mNqf6x3

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
2/16 je 28$ a 4/64 48$ tako da nista posebno....
 
Da li je neko probao da poveze usb na mi stick? Da li to radi?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ko ima, da li mu normalno radi CEC na Mi Box S?

Povezan je na LG B9, TV normalno prepozna uređaj, prijavi da sad može da se koristi i Magic remote ali ne reaguje.
Menjao sam i HDMI ulaze ali sve isto.
 
Kod mene na panasoniku iz 2013 radi cec bez problema, dok oce da zeza sa firestickom(nekad radi,nekad ne)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Na Samsungu radi, jedino nema Home taster, i mogućnost da se 'zaključa' jačina zvuka na maksimum. Da to radi ne bih ni koristio daljinski od boxa.
 
Ko ima, da li mu normalno radi CEC na Mi Box S?

Povezan je na LG B9, TV normalno prepozna uređaj, prijavi da sad može da se koristi i Magic remote ali ne reaguje.
Menjao sam i HDMI ulaze ali sve isto.
Isto je i kod mene, ne radi na WebOS LG, a radio je na nekom starom LG koji nije smart. Mozda moze da proradi kada se nesto manuelno steluje tip CEC uredjaja umesto automatske detekcije na WebOS ali me mrzelo da isprobavam to. Elem Mi Box automatski prepoznaje kao Sei robotics set-top box.
 
Konačno sam dobio Google tv chromecast, pa rekoh da podelim iskustva. Iskreno očekivao sam malo više, ali ok. Pošto već imam firestick 4k mogu da uporedim i po meni jedina prednost Google tv je u tome što su odmah dostupne aplikacije eon, hbogo, kodi. Interfejs je baš prost, samo spisak aplikacija i ispod po par predloga za nastavak gledanja započetih naslova. Naravno kad sam uključio vpn to se promenilo i sa mnogo više sadržaja, ali nemam vpn pretplatu pa sam samo probao. Ono što me iznenadilo je da nije dostupan YouTube za naš region pa sam morao da ga instaliram sideload. Kada sam podesio Kodi, whitelist je zaključan na 1080p, takođe netflix addon nikako nisam mogao da nateram da pusti rezoluciju veću od 960x540. Na firesticku addon ide 4k bez problema. Kodi mi se ažurirao na matrix 19 i osim Crackle ne radi nijedan addon, ni elementum, ni balkangreen. Sam uređaj se lako podešava, imam osećaj da je malo sporiji od firesticka ali slika i zvuk je ok.
 
Hvala za mini recenziju. Ako rešiš da ga prodaš, zainteresovan sam.
 
Konačno sam dobio Google tv chromecast, pa rekoh da podelim iskustva. Iskreno očekivao sam malo više, ali ok. Pošto već imam firestick 4k mogu da uporedim i po meni jedina prednost Google tv je u tome što su odmah dostupne aplikacije eon, hbogo, kodi. Interfejs je baš prost, samo spisak aplikacija i ispod po par predloga za nastavak gledanja započetih naslova. Naravno kad sam uključio vpn to se promenilo i sa mnogo više sadržaja, ali nemam vpn pretplatu pa sam samo probao. Ono što me iznenadilo je da nije dostupan YouTube za naš region pa sam morao da ga instaliram sideload. Kada sam podesio Kodi, whitelist je zaključan na 1080p, takođe netflix addon nikako nisam mogao da nateram da pusti rezoluciju veću od 960x540. Na firesticku addon ide 4k bez problema. Kodi mi se ažurirao na matrix 19 i osim Crackle ne radi nijedan addon, ni elementum, ni balkangreen. Sam uređaj se lako podešava, imam osećaj da je malo sporiji od firesticka ali slika i zvuk je ok.

Nije mi bas jasno sad,zar chromecast ne sluzi samo za prenos slike,tj nema apliakcije?
 
Ponekad koristim stari boks MXq Pro, ali mi se u poslednje vreme dešava da se pri reprodukciji filmova, bez obzira da li je reč o Kodiju ili o gledanju preko drugog plejera u lanu, film zamrzne za delić sekunde na svakih nekoliko minuta.

Pa ako bi neko ko zna šta je po sredi bio ljubazan da mi odgovori, bio bih mu zahvalan.
 
@amdpower: Slabo pratiš šta se dešava :p Novi Chromecast (with Google TV) model je AndroidTV uređaj sa drugačijih "homescreen" koji zovu "Google TV". Dakle imaš sad Android apps i imaš daljinac kojom kontrolišeš uređaj.

Ciljna publika je US jer agregaciju sadržaja koju radi taj launcher / homescreen podržavaju samo apliakcije streaming servisa koji su dostupni u US.
Kad se koristi van US a bez VPN celo iskustvo i UI je dosta osakaćeniji.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da x96 mini polako crkava... Sta je aktuelno do 50-ak eura na kp i iz kine... Uglavnom se gleda yt, perfect player i stbemu...
Citao sam par strana unazad, ali nisam bas siguran sta da gledam...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imaš mi box s za 59 eur.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Izgleda da x96 mini polako crkava... Sta je aktuelno do 50-ak eura na kp i iz kine... Uglavnom se gleda yt, perfect player i stbemu...
Citao sam par strana unazad, ali nisam bas siguran sta da gledam...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
X96 air имаш на КП за 4.500 дин верзија 4/32. За те паре у Кини је 4/64, али док платиш поштарину, царину, док стигне... Мислим да се исплати узети овде.
А бокс за то што теби треба ради супер. Ради и за остало, једино што за нетфликс нема лиценцу, па пушта СД.

Послато са Nova 5T
 
Hvala obojici... Znaci i mi box s je sa 2gb jos uvek upotrebljiv uredjaj?
 
Nije za igrice ali za gledanje videa je super.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Mi box ce jos dugo biti ok uz firestik. Svi ostali kinezi su smece.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Kod mene Mi Box S već 2 godine (uzeo sam ga u decembru 2018) radi vrhunski i to kao primarni uredjaj u dnevnoj sobi. D3 sam iskljucio istog dana tako da, kad god radi TV u dnevnoj, radi i Mi Box. YouTube, EON, Netflix, Kodi, HBO Go...

Da treba da uzimem novi box, opet bih uzeo Mi Box.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako što sam pisao ranije, kome treba samo za stream, AndroidTV uređaji su bolje rešenje.
Brže se koristi daljinac (naravno osim ukucavanja dugih naziva ali to se rešava Traktom), glas, Chromecast i svi potrebni sertifikati.
Mana je što ne mogu obične telefonske apps.
Prvenstveno mislim na naše TV apps tipa EON (nemaju svi TV verziju u paketu).
 
Mi box ce jos dugo biti ok uz firestik. Svi ostali kinezi su smece.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Kakva snazna izjava ...prosto ne verovatna ...ajde budi realan i napisi sa cim si ga uporedio ?
@milkobgd ponovo o brzini - daljincu i o prednostima android tv ;) Cudna su shvatanja brzine ovih dana ...
 
Koristim paralelno dva uređaja, Android i AndroidTV. Vidim šta mi je lakše. Originalni daljinac Android boxa ne može da se poredi sa BT daljincem AndroidTV boxa. Airmouse nema razloga da koristim ni na Kodi, ni na Stremio, ni na YouTube, ni na EON TV.
Imena filmova i serija ne kucam, sve mi je na Traktu.
YT ne kucam, ili kažem u daljinac ili prebacim telefonom.

Dva razloga zašto drugarima uzimam običan Android box, cena uređaja i EON mobile app.
Plaćene servise niko nema da bi žalio za sertifikatima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno