Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Kakva je fora sa A2000 ??? Pročitao sam i video silne pohvale (pogotovo Božine sa Bencha) a cena za 1TB je itekako primamljiva da skinem igre sa klasičnog HD-a! Da li se kvari često ili šta, uopšte mi nije jasno zašto košta kao običan SATA SSD od 500GB???

Prosta, NVMe postaju mainstream (posebno ti jeftiniji/sporiji primerci), a klasični SSD smanjuju proizvodnju ili često prelaze na veće kapacitete (da bi počeli zamenjivati HDD)...
 
I meni se cini da je bolji, a i kingston mi se smucio posle a400.
Nije problem u Kingston-u ili bilo kom drugom, već u low-end/budžet varijantama - koliko para toliko i muzike (brzine, pouzdanosti i kontrole kvaliteta tj. izbora komponenti)...
 
A kolko SSD traje, isto ko i HDD? SSD je potrosna roba. 2-3 godina i menjaj ga, dok HDD traje 10 pa i vise godina.

HyperX 120GB SSD (SH100S3) koristim preko 9 godina i jošuvek radi bez ikakvih problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Treba mi SSD za storage od 1tb, sta je najpovoljnija varijanta a da ima dobar TBW?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Mislim na klasican ssd, nemam gde da prikljucim M2 osim ako bih koristio neke adaptere.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Kingston A2000.

Kada sam video cenu za M2 NVME od 1TB nisam verovao, mislio sam da je reč o nekom teškom kršu, kad ono SM kontroler, DRAM, pogledah par review-ova i još uvek mi nije jasna cena koja je u rangu 500GB SATA diskova, te nisam odoleo da ga ne uzmem. Uz 5 godina garancije trenutno ne postoji ništa bolje od ovoga za te pare.
 
Nemojte toliko da ga hvalite, povecace cenu :D
 
Ima li ko ove nove Crucial P2 M.2, deluju na prvi pogled bolja kupovina od Kingston A2000

Imaju isti Micron NAND i slični TBW, razlikuju im se kontroleri i P2 je DRAM-less. Zbog toga bih radije A2000, bolje se ponaša kad na njega upisuju veće količine podataka, duže potraje dok mu degradira brzina upisa...a i jeftiniji je.
 
Poslednja izmena:
A i nema 2tb verziju. Pre bih uzeo 2tb,1tb mi moze biti tesno jer ne mogu da koristim hdd

Koja je preporuka za 2tb koji nije dramless, cena bitan faktor?

Inace, nije cudo da Crucial ima micron unutra, micron ga je kupio pre neku godinu
 
Poslednja izmena:
Moram da priznam da sam izuzetno prijatno iznenađen sa Kingstonom A2000. Nisam uopšte očekivao da će ovako dobro da radi.
Ovo je poređenje sa Samsungovim 970 EVO (ne-pluis verzija)
Pore-enje.png
 
ADATA SX8200 Pro ili Gammix S11 Pro, kod nas su 30-31k, u HU 1000-2000 jeftiniji. Ja bih uzeo Gammix kod nas za 30k, odličan drajv, ima hladnjak...
Intel 660p je malko jeftiniji, tipa 1000-2000, nije vredno uštede.
 
Poslednja izmena:
Digli su i za 1TB verziju skoro 2500 dinara. Baš sam uzeo kod njih prošle nedelje 1TB i bio je oko 12.700, sada je skoro 15.000 dinara. Šteta, jer to verovatno nije "kretanje cena", već iskorišćavanje tržišta. A taman rekoh "ne moraju mađari i ovaj put".
 
Poslednja izmena:
ADATA SX8200 Pro ili Gammix S11 Pro, kod nas su 30-31k, u HU 1000-2000 jeftiniji. Ja bih uzeo Gammix kod nas za 30k, odličan drajv, ima hladnjak...
Intel 660p je malko jeftiniji, tipa 1000-2000, nije vredno uštede.

Ja sam sinoć između ostalog poručio Gammix S11 Pro od 2TB preko F...e, hteo sam SX8200 Pro ali ih nema na stanju i neće ih biti sledećih 20-ak dana. Koliko sam čitao po netu hardware je identičan na oba diska, razlikuje se firmware i hladnjaci su različito dizajnirani. U realnoj upotrebi ne verujem da se primećuje razlika.
Ne verujem da ima kod nas a da imaju na stanju za 30k, računaj da je oko 32-33k.
 
Poslednja izmena:
Digli su i za 1TB verziju skoro 2500 dinara. Baš sam uzeo kod njih prošle nedelje 1TB i bio je oko 12.700, sada je skoro 15.000 dinara. Šteta, jer to verovatno nije "kretanje cena", već iskorišćavanje tržišta. A taman rekoh "ne moraju mađari i ovaj put".

Jos ih nije sramota da lazu i daju odgovor da je bio na akciji. Sigurno je bio na akciji mesec i vise dana.
 
Koliko raznih teorija :(

Situacija je vrlo jednostavna. Bila je dostupna ogranicena kolicna diskova od 1TB i 500GB A2000 kod jednog distributera, koja je imala nizu cenu. Ta cena je vazila sve dok se celokupna kolicina nije rasprodala. To je moglo da traje 3 dana ili 3 meseca. Nakon toga cena u nabavci je skocila :( Moguce da ce opet stizati po boljoj ceni, cim stigne i cena ce biti spustena. Retko koja maloprodaja imam mogucnost da bez podrske distributera ili proizvodjaca daje vece popuste od sopstvene zarade.

Ispada da je bilo bolje da je akcija trajala 3 dana, umesto sto je trajala do prodaje celokupne kolicine....
 
Onda treba da pise akcijska cena, a ne da stoji kao redovna pa ljudi da misle da ste je povecali. Sorry za off
 
Jos nesto bih samo dodao, mozda zvuci nelogicno, ali nama je mnogo vise, kao prodavcima, stalo da cena ostane niska. Zato sto tako mozemo da budemo konkurentni i prodamo mnogo vise robe, sa ovom cenom ljudi se okrecu kupovini od "Madjara" i mi smo na gubitku.
 
Dok je MP u HU (što je praktično prodajna cena kod "Mađara") neretko niža nego ovdašnja VP cena, situacija će biti takva da se ljudi okreću kupovini šverc-komerc robe.
A pri tome je pdv u HU 27%, a kod nas 20%.
 
Poslednja izmena:
za to su krivi uvoznici i rektaši
 
Stari model, ne znam ni gde ga možeš naći sada. Zamenio ga je komplet KC600, koji je ujedno i bolji za istu/nižu cenu.
 
Zašto krš? Odličan je za primarni disk za os.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno