Šta je novo?

Pocophone F2

Kakva li je kamera poco f2 vs S10 lite? Da li jeneko imao oba? Ono što sam našao su podeljena mišljenja, čak je S10 lite bolji sa kamerom
 
Zbunio si me malo sad. Da li je ovo taj global stable?

Po ovoj slici i verziji softvera koji imas instaliran je to EEA verzija softvera koja je i meni i sestri pravila problem prilikom poziva.A slicne probleme ima i user @dzosua

https://xiaomifirmwareupdater.com/archive/miui/lmi/

POCO F2 Pro EEA Stable Recovery V12.0.2.0.QJKEUXM 10.0 3.0 GB 2020-08-06

Ja sam fon otkljucao i prvo instalirao global 12.0.3 rom i svi probelmi vezani za pozive su prestali.
Sad sam na xeu weekly romu i androd 11 verziji softvera.Isto nemam vise problema sa pozivima.Sad sve funkcionise besprekorno.Cak mi i otisak prsta radi ok.Imam fabricku foliju na fonu.
 
Beosoft;6197491 oni na miui 12 ubace opciju da samo prikazuje potrosnju za poslednjih 24 sata. Eto samo primer kako nesto odlicno se da unistiti u sekundi zato sto je neko mislio da je ovo bolje samo zato sto je njemu tako to zvucalo u glavi.[/QUOTE je napisao(la):
Po ugledu na iOS. Svi kineski UI se baziranu na tome da lice na iOS. Csk i danas, kada iOS nije više tako "kul".
 
Po ugledu na iOS. Svi kineski UI se baziranu na tome da lice na iOS. Csk i danas, kada iOS nije više tako "kul".

Ma nemam ja taj problem sa ios i to sto ostalima smeta kopija control centra ili ne znam sta, ali me vise nervira sto nisu uradili kao za control centar da ko hoce moze da ga koristi a ko nece moze da se vrati na predhodni sistem spustanja control centra i notifikacija sve zajedno.
 
Poslednja izmena:
Ili jesu :)
0d3aa85660844a3c9dc315910259a838.jpg


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Ima li jos neko da je flesovao Global rom ili xeu? Zanima me da li ima neke razlike u kameri naspram Eu roma?
 
Global, EU, i ostali global romovi su svi jedno te isto. Male razlike postoje ne znam u cemu ali postoje, verovatno do trzista. Ako ima razlike u Kameri onda je to mozda vidljivo u Kineskim verzijama, jer oni imaju te bete weekly, pa se onda tako moze videti razlika. Jedini nacin je da proveris je da instaliras kinesku verziju miui ili xeu( jer je on baziran na kineskoj verziji)
 
Od ponedeljka prelazim u ovu temu, pazario sam ga. Nadam se da neću imati problema sa pozivima, ako ih bude flešnuću drugi rom i vozi dalje.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Jel stvarno izražen problem tokom razgovora da vas sagovornik ne čuje ili je taj problem rešen?
 
Koju GCam koristite na ovom fonu?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Uzeo sam juče telefon, pre njega sam imao Mi 9.
Telefon jeste malo "gabaritniji" u odnosu na Mi 9 ali mi ne smeta.
Za sad je sve super, zanimaju me samo dve stvari:
Da li može da se isključi ono kad me neko pozove a nemam ga u kontaktima da mi non stop gore piše da ga nemam na listi kontakata i nudi mi da dodam
I drugo, na Mi 9 sam imao snimanje razgovora ovde nema. Jel postoji neka mogućnost da se u podešavanjima namesti?
 
Pokreni proces otkljucavanja bootloadera i instaliraj xeu rom, imat ces snimanje razgovora
 
Koliko je to komplikovano? Nisam nikad to radio
 
Generalno nije komplikovano. Ali ako nisi radio, onda bolje nemoj. Mozda da ti neko pokaze ili to odradi, ne znam odakle si.
 
Imas otkljucavanje bootliadera i fles roma u prvom postu teme Mi9t pro/Mi9t,(isti postupak i za poco f2) , dva nacina flesovanja, odaberi koji ti je jednostavniji, stim sto su tamo linkovi za mi9t/pro za twrp, i romove, ti na XDA nadji isto to samo za tvoj Poco F2.. Nije tesko ali moras ukljuciti mozak sa razumevanjem, korak po korak i lako se sve zavrsi.
 
Generalno nije komplikovano. Ali ako nisi radio, onda bolje nemoj. Mozda da ti neko pokaze ili to odradi, ne znam odakle si.
Beograd
Imas otkljucavanje bootliadera i fles roma u prvom postu teme Mi9t pro/Mi9t,(isti postupak i za poco f2) , dva nacina flesovanja, odaberi koji ti je jednostavniji, stim sto su tamo linkovi za mi9t/pro za twrp, i romove, ti na XDA nadji isto to samo za tvoj Poco F2.. Nije tesko ali moras ukljuciti mozak sa razumevanjem, korak po korak i lako se sve zavrsi.
Okej hvala
 
@zaree Možeš videti kako ti radi Cube ACR.
Kod mene radi OK.


Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
 
Dvoumim se kod kupovine telefona za poklon osobi kojoj je fotografija i njen kvalitet na prvom mestu. Naravno i trajanje baterije, kao kod svih milenijalaca.
:)
Izbor se sveo na Poco F2 Pro i Mi Note 10 (pro ako se nađe).
Ako je neko imao/ima oba ova telefona, koji je u prednosti što se tiče gornjih kriterijuma?
Koliko je uspešno portovanje GCam na Poco F2 i kakve su fotografije sa GCam?
Pominje se problem sa razgovorima. Da li je to ispravljeno nekim apdejtom ili je još prisutno?

Hvala na odgovorima.
 
Kako se radi kalibracija baterije ali nešto jednostavno? Jel ovaj postupak ok, ispraznim mob dok se ne ugasi, upalim ga jos par puta tako ispraznjenog, stavim ga na punjac, baterija se napuni i ostvim mob tako ugasen na punjacu još 2h, skinem ga sa punjaca i upalim, kraj?
 
Prvo - kalibracija baterije se ne radi već odavno.

Drugo - ovo:
....ispraznim mob dok se ne ugasi....
probaj da nikad ne radiš. To se zove duboko pražnjenje baterije i samo utiče na enjn vek trajanja.

Savremene baterije je dovoljno jednom puniti od recimo 10-15% do vrha i to je to.

Ako ti išta znači - već godinama telefone uveče stavljam na punjač i ujutro ih skidam (7 sati na punjaču cirka) i baterije ne gube svojstva ni posle 2 godine.
 
m@c|-|oR, duboko praznjenje je vezano za Ni Cd baterije a ne Li Po koje se ne prazne do kraja koliko god da ih mob prijavljuje ispraznjenima. Mislim da je sve ovo sto si napisao prica za Ni Cd baterije, mozda gresim.
 
Dvoumim se kod kupovine telefona za poklon osobi kojoj je fotografija i njen kvalitet na prvom mestu. Naravno i trajanje baterije, kao kod svih milenijalaca.
:)
Izbor se sveo na Poco F2 Pro i Mi Note 10 (pro ako se nađe).
Ako je neko imao/ima oba ova telefona, koji je u prednosti što se tiče gornjih kriterijuma?
Koliko je uspešno portovanje GCam na Poco F2 i kakve su fotografije sa GCam?
Pominje se problem sa razgovorima. Da li je to ispravljeno nekim apdejtom ili je još prisutno?

Hvala na odgovorima.

Sto se tice problema sa razgovorima to se desava na softverima koji su iskljucivo za evropsko trziste,konkretno EEA verzija softvera.
Ja sam imao pomenuti problem ali sam ga resio otkljucavanjem fona i ubacivanjem global roma.Posle toga svi problemi vezani za razgovor su nestali.
Sada sam na xeu weekly romu i fon radi normalno.
A izbor izmedju ova dva modela poco f2 pro i mi note 10 ne znam sta da ti kazem.Poco f2 pro je noviji model i samim tim ce dobijati duze update.Kamera je po meni na njemu ok,sasvim solidna.Nisam imao prilike da koristim note 10 pa ne mogu da tvrdim koliko je na njemu bolja kamera nego na poco f2 pro.
Ono sto sam citao za note 10 je procesor sd730g za koji kazu da nije bas nesto optimizovan kada se slika na kameri od 108mpx.Sad kako to radi u realnom radu ne znam jer nisam koristio pomenuti fon.
Ja sam isto gledao mi note 10 za kupovinu ali sam se na kraju odlucio za poco f2 pro iz razloga sto je ekran ceo bez one kapljice za kameru,sto mi je najbitnija stvar i plus sto je nov model pa ce samim tim duze i dobijati update.
Sto se tice baterije na poco f2 pro ona je sasvim solidna,meni sa mojim tempom koriscenja izdrzi dva dana.Bateriju isto uvece stavim na punjac i ujutru kad ustanem ona je puna.
 
Juče mi je stigao telefon i meni se prelazak sa Poco F1 na F2 pro isplati, e sad zavisi ko šta želi od telefona i šta očekuje.
Kvalitet izrade daleko bolji na F2, ekran takođe koji stvarno izgleda jako lepo, inače moj prvi amoled ekran.
Vidim popriličnu razliku i u brzini u radu i fluidnosti, probao sam ih i uporedo malo i definitivno ne tripujem. Mada dobro, F1 je ipak stariji telefon normalno je.
Za sada nemam nikakve probleme sa pozivima iako imam taj famozni EU stock rom, normalno me čuju sagovornici a i ja njih.
Kameru nisam testirao ni upoređivao, ali ovako na prvu deluje mi skroz okej, pogotovo makro kamera koja mi deluje baš dobro. U suštini slične su im kamere po kvalitetu.
Zvuk iako nije stereo je rekao bih bolji na F2, meni dovoljno glasan i kvalitetan, ali to mi stvarno nije bitna stavka uopšte.
Baterija mi deluje prilično dobro, mada tek treba da detaljnije testiram.
Eto, sve u svemu dobar upgrade po mom mišljenju sa F1, dobija se dosta toga.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
@matorac
Link:
Best tips for caring and using LiPo batteries
Although all LiPo batteries only have a limited time in which they can function normally, you can make a few measures to extend their useful life. Most of these battery care tips are also applicable for Li-ion or Ni-Cd rechargeable batteries.
2. Don’t let LiPo batteries run dead
For each 3.7V (nominal) cell of a LiPo battery, we do not recommend letting them run until they are below 3.0V. Letting the battery go into “deep discharge” runs the risk of allowing some of the anode material to dissolve into the electrolyte solution. This will permanently reduce the ability of the battery to hold a charge. Although most LiPo batteries have a built-in voltage threshold that will prevent deep discharge, they can still slowly discharge over time while in storage.
Jesu one malo drugačije od NiCd (otkad se to ne koristi.....), ili NiMH (ni ove dugo nisu u upotrebi), ali je deep surge poguban po svaku bateriju na svetu.

Evo ti još jedan koristan LINK
 
m@c|-|oR, ne sluzim se engleskim jezikom osim za najobicniju komunikaciju.

Ovaj problem oko baterije nisam nigde imao na Samsung mobovima, vreme i trajanje baterije je uvek bilo isto. Xiaomi sam poceo da koristim od Mi 9T Pro a sada sam ga zamenio sa Poco F2 Pro. Mi 9T pro se prvih 3 meseca punio 01h:25min a nakon tih 3 meseca smanjio je brzinu punjenja na 01h:00 min, vreme trajanja baterije se smanjilo za 30%. Slican problem sada imam sa F2 Pro. Citao sam da cestim kacenjem na racunar zbog prebacivanja vecih fajlova i dopunjavanja baterije sa njega mob pocinje da pokazuje pogresno stanje napunjenosti baterije. Samsunga nisam kacio za racunar nego sam vadio memorijsku karticu i preko citaca kartice prebacivao vece fajlove (30Gb) pa se nisam ovako necim kao sad bavio, dali mi telefon najednom brze puni i krace traje baterija.
 
Pazi, bile su nekad neke aplikacije na PS za kalibraciju baterije, ali ne mogu tu mnogo da pomognem.
Prevod:
2. Nemojte dozvoliti da vam se LiPo baterije isprazne "na mrtvo"
Za svaku ćeliju LiPo baterije od 3,7 V (nominalno), ne preporučujemo da ih praznite ispod 3,0 V. Dovođenjem baterije u duboko pražnjenje uvećava rizik da se materijal anode rastvori u elektrolitni rastvor. Ovo će trajno smanjiti sposobnost baterije da drži naboj. Iako većina LiPo baterija ima ugrađen naponski prag koji će sprečiti duboko pražnjenje, one se i dalje mogu sporo prazniti vremenom dok su uskladištene.
I ja radim istu stvar sa telefonima kao i ti, ali ne dešava mi se to što i tebi. Doduše, ja nikada ne merim koliko bateriji treba da se napuni do vrha, naveo sam kakve su mi navike u korišćenju.
 
Prvo - kalibracija baterije se ne radi već odavno.

Drugo - ovo:

probaj da nikad ne radiš. To se zove duboko pražnjenje baterije i samo utiče na enjn vek trajanja.

Savremene baterije je dovoljno jednom puniti od recimo 10-15% do vrha i to je to.

Ako ti išta znači - već godinama telefone uveče stavljam na punjač i ujutro ih skidam (7 sati na punjaču cirka) i baterije ne gube svojstva ni posle 2 godine.

Vidis ja imam podpuno drugaciju taktiku, telefon punim do 100% i praznim ga do 1% i onda na punjac dok se ne napuni ponovo 100% i onda ga ostavim jos nekih pola sata do 45 min na punjacu i skidam ga i to je to.

I svaki telefon koji sam imao sam tako radio i baterija je uvek drzala isto. Ali uvek originalni punjac i originalni kabel koji su dosli uz telefon.

Po meni je glupost sta pisu po netu i cega se neki pridzavaju, da pune telefon do 85-90% i onda ga prazne do 30-25% i onda na punjac. Pa sta onda ti dobijas od telefona, jedan dan upotrebe ako i toliko izvuku i to paze sta ce da rade na njemu i ponovo na punjac i ko sta radi samo da mislim o telefonu i njegovoj bateriji. Ocu i za to me bas briga. Sto sam reko ja sam kupio njega ne on mene pa da mi odredjuje telefon ritam zivota.

Evo kod mene drzi baterija na Mi 9T, naravno ovo je wifi, smanjeno osvetljenje na nekih 20-30%, i ovo nije stadardna upotreba ali u proseku ako bas koristim zna dva dana da izvuce uz SoT od 8 i vise sati:

BKpsHV3.jpg
 
Poslednja izmena:
....Ali uvek originalni punjac i originalni kabel koji su dosli uz telefon....
ovo je vrlo važno.
Vidi, svako ima svoj način upotrebe. Ja prosto koristim telefon preko dana i onda ga uveče stavljam na punjač. Ne brinem koliko je ostalo. Preko dana prosto nemam potrebe da dopunjavam telefon, a ako se to desi, korisim power bank koja je uvek uz mene. Za do punjača uvek pomogne.
Slažemo se oko te fore koja piše po netu. To je deo prodajne strategije. Zašto? Zato što se baterije deklarišu na broj ciklusa punjenja (sada je to negde 800-1000 ciklusa i normalno da ako ga puniš 2-3 puta dnevno da ćeš skratiti životni vek baterije više nego ako puniš jednom dnevno.
Prosto - ne robujem uređaju, on mora da služi meni a ne ja njemu. Ne razmišljam o bateriji, jer nijedan telefon u poslednjih 10 godina nije "poklekao" u toku dana upotrebe.
 
Jedno pitanje, prikazuje li AOD notifikacije za sve aplikacije na stock romu ili ne?

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Ma da to je to, svako koristi mob na svoj nacin, ja mu robujem a svi oko mene ne. Koliko ljudi oko mene nosi mob i zaboravi na bateriju, pune ih kada im se mob ugasi. Prosto nemaju vremena od posla i obaveza da razmisljaju o njoj, punjac im u torbi i kada se mob ugasi stave ga na punjac i ne pune do 100% nego do toliko koliko im vreme dozvoljava da je mob na punjacu. Tako dve godine do isteka garancije kada im firma daje nov mob ili kupuju drugi. Kad je moja zena gledala koliko ima % na bateriji kada obavi 30ak sluzbenih i privatnih razgovora dnevno, ma nikad. Ja sam zaludan. Necu vise o bateriji, skinucu je samo jednom do 1% i staviti na punjac da se puni do 100%. Posle cu je punim klasika od 15, 20% do 100% pa kolko god posle toga da puni i drzi svejedno je. Valjda cu da prihvatim ovo :) .
 
Nazad
Vrh Dno