Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Da, ali njima te transakcije prolaze i to poprilicno brzo, uporedio sam blockchain i njihove podatke kad su poslali.
 
Zna li neko kako ethermine isplacuje zs etc ?
Posto vec imam nesto nakopanog ali evo 4 5 dana ne pustaju nista.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
ceka se 7-10 dana da prodje 80 000 potvrda onda isplacuju , to je zbog onog hakerskog preuzimanja .

On the 1st and 6th of August ETC suffered a 51% attack. Consequently, the amount of confirmed blocks required for payouts has been set to 80 000.
 
Vjer fake - i da su ih vec pustili u pogon, i da daju 110-115.
Prije ce biti ~80-85.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Danas je, za proizovadje grafickih kartica, crypto mining postao jednako bitan kao i gaming sektor. Nece dozvoliti tolki gap u hashing snazi, 70-80 je i za mene najrealnije. Mada, ni to nije sigurno jer nvidia, za razliku od AMD, ne polaze previse na crypto mining.
Cak i da daju 115mhs ne mora nista da znaci, sve zavisi koliki je ROI, 1080ti se nije bas proslavio prodajom za mining.
 
Danas je, za proizovadje grafickih kartica, crypto mining postao jednako bitan kao i gaming sektor. Nece dozvoliti tolki gap u hashing snazi, 70-80 je i za mene najrealnije. Mada, ni to nije sigurno jer nvidia, za razliku od AMD, ne polaze previse na crypto mining.
Cak i da daju 115mhs ne mora nista da znaci, sve zavisi koliki je ROI, 1080ti se nije bas proslavio prodajom za mining.
Pa cim izasle mozda, jer je tada sve bilo isplatljivo, posle kad je usledio onaj pad niko nije kupovao ih.
Mada sad je opet bolje kupit 2x 580 8gb no jednu 1080, em vise daje em manje trose.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Da se ne lazemo, tad se sve kupovalo zato sto nije imalo kartica, i svako ko mi je tad pricao kako je nvidia bolja za mining znao sam da nije mogao da nadje AMD. Taj 1080ti nikad nije bio isplatljiv, jos kad je izasao nije imao onu vijagru pa je kopao mnogo manje nego sad, ni u najvlaznijim snovima nije bio isplativ nego su ljudi kupovali jer nisu mogli da nadju nista drugo.
 
Da se ne lazemo, tad se sve kupovalo zato sto nije imalo kartica, i svako ko mi je tad pricao kako je nvidia bolja za mining znao sam da nije mogao da nadje AMD. Taj 1080ti nikad nije bio isplatljiv, jos kad je izasao nije imao onu vijagru pa je kopao mnogo manje nego sad, ni u najvlaznijim snovima nije bio isplativ nego su ljudi kupovali jer nisu mogli da nadju nista drugo.
Zec se tada kopao cini mi se za nvidia jer su odlixno to radile...
5700 sad amd pa ko hoce neka izvoli, 50mhs.

Po meni sve preko 300eur za ksrticu ispod 45-50je previse.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Živ je majning, umro nije :d
 
Samo ovi losi ostali:d
 
Da se ne lazemo, tad se sve kupovalo zato sto nije imalo kartica, i svako ko mi je tad pricao kako je nvidia bolja za mining znao sam da nije mogao da nadje AMD. Taj 1080ti nikad nije bio isplatljiv, jos kad je izasao nije imao onu vijagru pa je kopao mnogo manje nego sad, ni u najvlaznijim snovima nije bio isplativ nego su ljudi kupovali jer nisu mogli da nadju nista drugo.

1080ti je bila najisplativija karta, onima koji znaju za drugi novcic sem eth ;)
 
tako je nvidia 1080ti bila odlicno isplativa... kao retko koja nvidia..mislim i 1070ka...za 1060 ne znam vec
 
@solomon

samo odredjeni da kazem kratak period , kazem iz iskustva zato sto imam P 104-100 vise komada...
 
Kakvi su ovi Strix modeli 5700, vredi li to za majning?

Treba obratiti paznju da su memorijski cipovi hladjeni, znam da one Asus Dual ne hlade pa im je temperatura memorijskih cipova oko 100C.
Ja sam narucio MSI RX5700XT MECH , gledao malo po njihovom sajtu i hlade DDR6 cipove. Ostala iskustva za par dana kad stignu.
 
Poslednja izmena:
Jel moze i dalje da se kopa ETC na linuxu sa karticama sa 4 Gb sa obzirom da je DAG tamo vec 3.91GB? Predljaci DAG u odnosu na ETH nekih 50ak dana, znaci kad prestane ima jos toliko da se kopa na ETH.
 
Jel moze i dalje da se kopa ETC na linuxu sa karticama sa 4 Gb sa obzirom da je DAG tamo vec 3.91GB? Predljaci DAG u odnosu na ETH nekih 50ak dana, znaci kad prestane ima jos toliko da se kopa na ETH.
Ja sam kopao do prije par dana, tako da moze ako se nije sta promijenilo.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Treba obratiti paznju da su memorijski cipovi hladjeni, znam da one Asus Dual ne hlade pa im je temperatura memorijskih cipova oko 100C.
Ja sam narucio MSI RX5700XT MECH , gledao malo po njihovom sajtu i hlade DDR6 cipove. Ostala iskustva za par dana kad stignu.

Imam taj MECH ali bez XT i katastrofa je sto se tice memorija jer ima factory fail na dva cipa koji nalezu direktno na heatpipe. Pogledaj po netu, ima mnogo reviewa. Ja uspevam da ih drzim ispod 100c ali sa dodatnim ventilatorima i sa njihovim na 80%.
Ja preporucujem Asrock Phantom, karta je perfektna, hladna ko tastina dusa, memorija takodje. Jedino mi je iso na zivce onaj light show pa sam iskljucio led rasvetu na njima.
@vojo
Nisam imao prilike da se igram sa Strix, za Dual ti je sansa 50-50, zavisi na koji model naletis.
@MarkoZ
Slazem se, super je bila za ljude koji imaju par komada, vremena i volje da saltaju alto i coine.
 
Nazad
Vrh Dno