Šta je novo?

Dobre radne stolice

Planiram da uzmem ergonomsku stolicu, vidim svi spominju Markus iz ikee, da li se može znati kada će biti na popustu ili neka skripta za praćenje sajta? xd
S druge strane, gledao sam modrulj stolice koje su oko 35-40k. Koliko vredi doplata za tu vrstu?
 
Obzirom da smo istih dimenzija i koristio sam Sayl, Miru 2 i Aeron (na kome sam i sedeo dok nije poceo ovaj globalni cirkus) mnogo mi je tesko da opravdam Sayl. Da me pitas, isao bih na kocku i sa nepoznatom stolicom neke srednje-vise klase, ne bih dao tolike pare na Sayl.

Sayl otpada. Probao sam Miru2 i Aeron. Odlicne stolice. Mira postoji samo u jednoj velicini dok Aeron u tri. Probao sam srednju velicinu, prodavacica misli da treba da sacekam da im stigne najveci model. Nisam planirao bas toliko novca da odovojim ali su odlicne. Kazu da je i ova dobra pa cu videti sta ima kod njihhttps://www.delightoffice.rs/p/kancelarijski-namestaj/kancelarijske-stolice/gesture-kancelarijske-stolice/

ja sam krupniji od tebe, ovu RSE85g sam prboa i na kratko mi je delovala ok, ali onda pocnu da me zuljaju butine.
Idi probaj ovu https://kancelarijskestolice.com/radne-stolice/ergonomska-radna-stolica-em294/ meni je bila odlicna.


Hvala na preporuci. Svakako planiram da odem i do njih ako imaju neki prodajni salon.
 
Poslednja izmena:
imaju u preradoviceva pored matijevica

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Zna li neko šta je u osnovnoj verziji Steelcase Leap i Think modela, a šta se dodatno naplaćuje?
 
Glavonaslon i koža kao materijal su prve dve stvari koje mi padaju na pamet.

Još jedna stvar čini mi se je materijal od koga je izrađena zvezda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sayl otpada. Probao sam Miru2 i Aeron. Odlicne stolice. Mira postoji samo u jednoj velicini dok Aeron u tri. Probao sam srednju velicinu, prodavacica misli da treba da sacekam da im stigne najveci model. Nisam planirao bas toliko novca da odovojim ali su odlicne. Kazu da je i ova dobra pa cu videti sta ima kod njihhttps://www.delightoffice.rs/p/kancelarijski-namestaj/kancelarijske-stolice/gesture-kancelarijske-stolice/




Hvala na preporuci. Svakako planiram da odem i do njih ako imaju neki prodajni salon.
U Delight probaj Leap model, bolji je od Gesture.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Preradoviceva 59. Postoji, ali zvonis na interfon i onda ideš unutra na sprat hodnikom.

magacin je skroz iza u drugoj ulici...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Cao svima,

Kako i ja tražim radnu stolicu za rad od kuce, hteo sam da podelim neka iskustva za jeftinije modele.

Kod nas je postavka malo drugačija postavka. Stolicu bi trebalo da koristimo i supruga i ja. Supruga je visoka oko 170, dok sam ja visok 190.

1. Markus - jako čvrsta stolica, odlicna potpora za leđa i gornji deo i dugacka, ali ipak dosta slaba podešavanja i relativno kratka dubina sedišta.

2. Antares

Y10 sa naslonom za glavu - ok stolica, podesiva dovoljno, ipak relativno plitka dubina sedista.

Q3 sa naslonom za glavu - bolji naslon za leđa i veća dubina sedišta u odnosu na y10.

Scope - nešto skuplji model, ali udobniji od svih ostalih stolica koje cu da navedenih stolica koje cu da navedem uključujući i steelcase work koji koristim na poslu. Mreza i na sedistu. Najbolja podešavanja. Mana je definitivno veća cena.

3. MB

B243 sa naslonom za glavu - podesiva ali je naslon za glavu neadekvatan. Gumeni tockici su cini mi se standard.

B226 G - Stolica sa najviše podešavanja od svih navedenih. Podešavanje dubine sedišta, ali je knap za ljude od 190cm. Kada se sedište postavi na najveću dubinu.

Ostalo:

Stolica F85 ne mogu da se setim proizvođača, odlična, mada tvrđi sedalnii deo od mreže nego kod Scope-a.

Najčvršća oko 15000: Markus, ali slaba podešavanja.

Najbolja podešavanja B226G, mada nije tako čvrsta kao Markus, ali se lakše uklopi u prostor i ispod stola zbog podesivih naslona za ruke.
 
Cao svima,

Kako i ja tražim radnu stolicu za rad od kuce, hteo sam da podelim neka iskustva za jeftinije modele.

....

Hvala za ovo, i ja tražim nešto malo bolje/skuplje od Markusa a nisam pametan odakle da krenem.

Interesantno je kako većina je ili jeftina ili preskupa, neka sredina se teško nalaze komentari i iskustva.
 
Poslednja izmena:
Meni je npr žao da dam 300-400 evra na kinesku stolicu sa 2 god garancije. Krenuo sam od takvih i trenutno se lomim između Mirra 2 i Ikea Järvfjället bukvalno...kao što kažeš, nema mi neke sredine.
 
Sedeo sam na ovoj Ikeinoj, super su podešavanja i sve mogu da se namestim (180cm, 80kg sa tendencijom porasta) ali nasloni za ruke su mi kriminalni pa sam odustao.
 
Meni je npr žao da dam 300-400 evra na kinesku stolicu sa 2 god garancije. Krenuo sam od takvih i trenutno se lomim između Mirra 2 i Ikea Järvfjället bukvalno...kao što kažeš, nema mi neke sredine.

Situacija je ili kupi jeftinije u IKEI ili Jysk-u ili profi modele of HM, SteelSeries itd.. Sve ove stolice po radnjama koje imaju ove serijske oznake (nemaju brendirane ime kao recimo Aeron, ErgoHuman) su pravljene po zemljama trećeg sveta. Ako popričate sa poštenim prodavecem možete tačno saznati i u kojoj.
One jesu bolje od ovih najeftinije ali kvalitet varira. Najgore je kad neko sedi u dobroj stolici na poslu pa ba hteo istu al za tri puta manje kod kuće :smash:
 
Poslednja izmena:
Ja sam posao po taj jaarflavjet kako god se zove, i zavrsio sa markusom. Uzasno kratak sedalni deo na jaarflavjet dok je na markusu to malo bolje. Idealno bi da je i na markusu malo duzi ali za 15k, onako cvrsta i stabilna stolica je top. Budite i svesni para koje dajete. Kao da poredite golfa sa bmw 7, ne ide

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Jel imao neko iskustva sa KILABEE gejmerskim stolicama? Drugar je koristi vec par meseci i zadovoljan je, a ja a bih mozda zamenio markusa za tu jer mi bas ne odgovara sto nasloni za ruke ne mogu da se podesavaju.
 
Sad sam skontao ergo human na klik web shopu za 61k, 3 rate na intesa kartice... da je to bilo kad sam kupovao stolicu, sigurno bih uzeo... pa makar mi trunula kad se odselim :)
 
Cao svima,

Kako i ja tražim radnu stolicu za rad od kuce, hteo sam da podelim neka iskustva za jeftinije modele.

Kod nas je postavka malo drugačija postavka. Stolicu bi trebalo da koristimo i supruga i ja. Supruga je visoka oko 170, dok sam ja visok 190.

1. Markus - jako čvrsta stolica, odlicna potpora za leđa i gornji deo i dugacka, ali ipak dosta slaba podešavanja i relativno kratka dubina sedišta.

2. Antares

Y10 sa naslonom za glavu - ok stolica, podesiva dovoljno, ipak relativno plitka dubina sedista.

Q3 sa naslonom za glavu - bolji naslon za leđa i veća dubina sedišta u odnosu na y10.

Scope - nešto skuplji model, ali udobniji od svih ostalih stolica koje cu da navedenih stolica koje cu da navedem uključujući i steelcase work koji koristim na poslu. Mreza i na sedistu. Najbolja podešavanja. Mana je definitivno veća cena.

3. MB

B243 sa naslonom za glavu - podesiva ali je naslon za glavu neadekvatan. Gumeni tockici su cini mi se standard.

B226 G - Stolica sa najviše podešavanja od svih navedenih. Podešavanje dubine sedišta, ali je knap za ljude od 190cm. Kada se sedište postavi na najveću dubinu.

Ostalo:

Stolica F85 ne mogu da se setim proizvođača, odlična, mada tvrđi sedalnii deo od mreže nego kod Scope-a.

Najčvršća oko 15000: Markus, ali slaba podešavanja.

Najbolja podešavanja B226G, mada nije tako čvrsta kao Markus, ali se lakše uklopi u prostor i ispod stola zbog podesivih naslona za ruke.

neki licni utisak f85 vs scope?
 
Pozdrav,
Sto se tice odnosa F85 i Scope, rekao bih da je Scope barem meni, udobniji. Mreža na sedalnom delu nije tvrda kao, kod F85. Podešavanja i podrška za leđa i glavu su odlični kod oba modela.

Svakako obe stolice zavređuju pažnju, ovo je moj subjektivni osećaj.
 
Poslednja izmena:
Hvala na predlogu za KILLABEE,ovo mi deluje bas onako cool....mozda odem do te prodavnice i isprobam je...

Nikada nisam sedeo na markusu,ali prosto ne mogu da verujem da je stolica takvog fizickog izgleda za toliko ljudi sasvim OK....deluje kao neka najobicnija stolica za kancelariju od 4-5 hiljada din....:)
 
Poslednja izmena:
Pa i jeste Markus obična kancelarijska stolica, ali prilično kvalitetno urađena za tu cenu, a sad tokom leta naučiš da ceniš mrežu iza leđa i platno ispod dupeta. Ništa gore nego kad se zalepiš za veštačku kožu. I nije Markus savršen za svakoga, ali za ljude od 185 do 190 cm je taman.
 
KILLABEE 9015 po svemu mi deluje OK (mislim ovako kada gledam slike i citam podatke,cak mi je i ta crno crvena kombinacija boja extra)...jedino mi se ne dopada sto daju samo godinu dana garancije na hidrauliku i mehaniku.....zasto li je tako kratka garancija?.........u svakom slucaju,za neki dan idem u tu prodavnicu da je isprobam pa cu videti...

A probacu u medjuvremenu i taj legendarni markus u Ikei,pa cu ih uporediti
 
Poslednja izmena:
Pitanje za vlasnike Markusa, kako podešavam otpor stolice preko onog dole mehanizma? Tačnije u koju stranu da okrećem da bude "mekanija"? Jel u smeru suprotnom od kazaljke na satu?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno