Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. 2

Sad postoje čak nagađanja da je projekat najavljen da bi dobio finansijsku podršku, da bi se mogao pokrenuti. Ko ga više zna...
 
Ima smisla imajuci u vidu da je najavljena za 2021. U prevodu, nece to pre 2022-23. Mislim da bi sa nekim ubedljivim pre-alpha videom mogli da zgrnu brdo love crowdfundingom. Previse je gladnih fanova koji bi to podrzali...me included. :)
 


batlerojale.....možda STALKER 2 dojde prije nego mislimo
 
36851890_2189918844607307_3040874207488507904_n.png
 
Hmmm.... Sta im je sa ovim najavama nastavaka starijih igara ovih dana? Naravno, ako je ovo legit.
 
:):type:
 
U donjem levom uglu, lepo se vidi unreal engine....Nije to lose samo po sebi, dobra osnova za optimizovanu igru postoji, sta ce napraviti videcemo :D
Morao sam ovo da pomenem, jer mi je stalker omiljeni FPS serijal i igra(e) sa najboljom atmosferom koje sam ikada igrao, a znamo kako je to sa tehnicke strane bilo na launchu :) Posebno Clear Sky...
 
Auh. Da li je moguce da ce ovo zaista da se desi :D
 
Ono sto je najbitnije,

Da li ce se igra moci da se moduje?
 
Posto se radi u Unrealu, ima ogroman potencijal za modovanje, ako otkljucaju.
 
Ostali Stalkeri bi otisli u zaborav da nije bilo modova. To je moje misljenje.

Mene jedino boji sto ce biti na Xboxu i to sto postoji opcija da uproste igru, no videcemo.
 
Ako je suditi po obimnosti prezentacije u traileru , ovo nije ni 1/3 uradjeno... pa alfa, beta, patchevi,.. , mislim da ce mnogim mladjim gamerima posedeti zulufi ( i bez radijacije ) dok ovo bude odradjeno i obradjeno.

Veliko je pitanje koliki je uopste team developera... ne bi me cudilo da sve rade 2-3 fanatika.
 
^Tako i meni deluje. Sto se mene tice, tim koji je radio originalni stalker sada radi Metro serijal..
 
nije ni to valjalo,amer je utegao i čeri pikovao od nevezane gomile što je ono što je originalni dev tim nabacio na gomilu,a čovek odavno nema veze sa igrama kamoli sa dvojkom...nego da se ne mrači pre vremena.

xbox ekskluziva je užasna vest za sve fanove originala,težak konzolitis u najavi i jarcanje besmislenog ala vičer umiranja u isto toliko besmislenim skill tree-ovima...što je najdalje od poente samog originala.

inače SoC bi meni bio neprevaziđeni klasik i da nema modova,daleko najviše sati sam usuo u vanillu a ako dodam samo osnovne fikseve i prilagođavanje modernom hardveru to bi bilo 80tak posto ukupnog vremena provedenog na serijal,a prešao sam i igrao sve,i gomilu modova od misery-ja pa do levih poput fotografa i sl...SoC je sa aspekta atmosfere neprevaziđen generalno,a jedini pravi apgrejd koji igra može da dobije je kršten sneak,balistiku su popravili fanovi još neke 2009te...
 
Nema Xbox ekskluzive, izlazi i na PC istovremeno

Which platform is S.T.A.L.K.E.R. 2 going to be released on?

The game will have a simultaneous release on PC and Xbox Series X. S.T.A.L.K.E.R. 2 will also enter Xbox Game Pass on console on day one.

Glavni problem im je bio da neko isfinansira celu pricu, tako da je i ovo cudo
 
Nije "ekskluziva" ekskluziva. Konfuzno je sto su uopste stavljali te izraze tokom prezentacije. Igra ce izaci istovremeno za PC i Xbox Series X, pise na linku sto sam okacio iznad.

Trebalo bi da je pitanju timed console exclusive, pa i ocekivati da ce nekada u buducnosti izaci i za PS5.
 
Ma izaći će i za gameboy, samo da navataju što više para.
 
moja greška,kao i za hellblade 2 to napisano sam protumačio da je upravo kao što radić kaže godinu dana samo na xbox-u...
 
Ja bih sa tri originala u remastered izdanju ( sa modernom kozmetikom ) bio prezadovoljan !
 
koliko god da volim original,da se ne lažemo vreme je da x ray ode u zasluženu penziju.ne kažem da bagovi nemaju svoju čar,ali endžin je toliko limitiran da je vreme za nešto ovovremeno.unreal nije sporan,sa te strane ako bude produkcija na nivou trebalo bi da bude poboljšanja na sve strane (kao što rekoh pre,konačno kršten stealth npr).
 
Nazad
Vrh Dno