Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je neko trenutno preokupiran podelom kolača. A što se tiče mera koje će posle toga uvesti, to će biti isključivo prepisane mere iz zemalja u okruženju, ili Evrope. Naravno sa naglaskom na srpskom scenariju.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Mislite da su ostali bolji? Stvarno toliko bolji? Tamo je kontrola i manipulacija masom još izraženija.
Neka neko od forumaša ko živi u Austriji naprimer, navede kakvo je stanje? Sada, u psolednjih par sedmica. Ako ima bliskih osoba u zdravstvu. U Nemačkoj? Nekoj od nordijskih zemalja?
Zašto ne izveštavaju o tome?

isnogood, jezivo istinito.
 
Poslednja izmena:
Mislite da su ostali bolji? Stvarno toliko bolji? Tamo je kontrola i manipulacija masom još izraženija.
Neka neko od forumaša ko živi u Austriji naprimer, navede kakvo je stanje? Sada, u psolednjih par sedmica. Ako ima bliskih osoba u zdravstvu. U Nemačkoj? Nekoj od nordijskih zemalja?
Zašto ne izveštavaju o tome?

isnogood, jezivo istinito.

U Austriji zavod za statistiku prvo šalje podatke vladi pa ih onda objavljuje... ali to su se novinari samo kratko pobunili jer se svi mediji finansiraju od strane vlade. Uigraniji su u toj igri, ali ovo u Srbiji je užas bez obzira na sve.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam shvatio, mi pratimo Šveđane sa koronom
Pustili su sve samo sa zakašnjenjem od 2 mjeseca
Nadam se da su nabavili sve što im treba od medicinske opreme
Usa je u totalnom haosu, ipak su oni broj 1 od 1945 godine.
Kakvi su sve mutanti na funkcijama po opštinama, dobro smo i prošli.

Realno, kako god da meriš USA se ne može pohvaliti svojim načinom borbe protiv epidemije. Savezne države vode dosta različitu prevencije (neke je ne vode uopšte), 130 hiljada preminulih je zaista mnogo kako god da meriš.

Šveđani su tek čudni, nešto su menjali metodologiju i način računanja, a približavaju se Italiji kada je u pitanju broj preminulih po broju stanovnika (trenutno peti u svetu ne računajući Andoru i San Marino)
 
Manite se ćorava posla, da u Srbiji ima pola staračkih domova u odnosu na broj u swe Srbija bi imala 10000 mrtvih.

Prethodnih dana plaže u Stokholmu pune, nema nikakvih ograničenja a ni zabrana :)
 
Poslednja izmena:
Ukoiliko je neko radio test a oduzilo mu se cekanje rezultata, moze rezultat da proveri na sajtu covid19.rs. Odabere se opcija, test samoprocene simptoma, nije potrebna registracija vec samo lib i broj zdravstvene knjizice (bolje je preko telefona, PC zakucava sajt).
 
Poslednja izmena:
^ upravo probao, nisam uspeo da vidim svoj rezultat, nudi mi da unesem podatke za samoprocenu.
A znam da se u bazi vodim kao pozitivan
 
Kon: U pojedinim ambulatama u Beogradu do 85% pozitivnih na testovima.
 
*bt, koji horor....
Dakle, moj rezultat je da sam pozitivan. Na potvrdi koja se dobija e-mailom nakon testiranja stoji QR kod.

Prvi test (na zahtev) u maju. Rezultat negativan. Skeniranje QR koda davalo rezultat da je potvrda validna, i da sam negativan.

Ovaj drugi test (isto na moj zahtev). Rezultat pozitivan. Skeniranje QR koda (sve jedno da li sa stare, majske potvrde, ili sa nove) davalo isti rezultat: potvrda je validna, ja pozitivan.
OK, to tako i treba da stoji.

Sada sam skenirao QR kod ponovo (probao oba). Rezultat: potvrda nije validna!?
 
@Astmario i @bit објаснили, нема више затварања са овим вирусом какво је било у априлу, и то је то.
Није ни онда требало да буде онако како је било, али срећом то је било па прошло вријеме... Нек се затвара и чува ко како хоће, нек накупује хране и одјеће и нек сједи кући... али има људи који би да излазе и раде и зараде.
Смањити панику, чувати се и живјети нормално, није много тешко.
 
Pa ni ne treba da bude, eu polako opet zatvara vrata za Srb, prste vesti o laziranju brojeva, derbiju, Djoletu, izborima... Nece valjati...

...Helios rising...
 
I opet će i to da dovede do raspada naše ekonomije, ako nam zatvore granice. Onda će morati nešto da preduzmu da se ovo nenormalno širenje virusa dovede pod kontrolu.
 
Ja krivim same ljude koji idu po zurkama/utakmicama/stadionima i slicno.

Zasto drzava mora da bije nekog po usima da bi taj neko bio svestan i savestan? Ja idem 3-4 puta nedeljno u teretanu gde je higijena tip-top. Plus brisem svaku spravu/strunjacu pre nego sto uzmem da radim, 4-5 puta u toku treninga operem/dezinfikujem ruke i to je to. Ne mogu bez treninga jer sam poceo da se ucrvljavam. Kupovina jednom nedeljno ili vise u vecim kolicinama, u vecim radnjama gde nema guzvi.

Sa sobom uvek imam masku (u kesici), stavljam cim ulazim u zatvoren prostor, kad izadjem vracam u kesicu, dezinfikujem ruke.

U Nisu je dana kada su otvoreni kafici i nije bilo zabrana sve bilo puno ljudi, sva mesta popunjena, klubovi/kafane puni, kao da sve vreme zdravstveni radnici ne crkavaju radeci. Isto tako je bilo i u drugim gradovima. Pljuvanje u lice ljudima koji su zivote posvetili, a mnogi i izgubili da bi pomogli ostalima.

Politika je nebitna, sta kazu (lazu) zvanicno je nebitno, normalan covek ne bi otisao na derbi, a ni na zurku/u kafanu u toku pandemije. Smatram i da ovo sto ja radim sa teretanom nije normalno, da ne bude da samo druge osudjujem :D

I treba da zatvore granice u EU za nas, apsolutno se slazem sa njima.
 
Poslednja izmena:
Da ima nesto od ovog virusa ne bi se mnogo kanili da uvode najrazlicitije mere. Moje poverenje je izgubljeno kad je pusten javni prevoz. Do podne bila priča kao i danima ranije da će biti uvedeno samo za radnike sa kontrolorima unutra itd, secamo se svi, a posle podne je odluceno da se pusti kao i pre tj da na 20kvadrata dahce 100 ljudi nakon jednomesecnog karantina. O pustanju se pricalo danima na taj nacin, a o nacinu da se prevoz potpuno vrati u noramlu nije bilo govora nego samo odjednom evo ga na. I ne razumem zašto je neophodno da rade noćni kluibovi ko ih je*e, zasto ja ne drzim splav, cak i ne zalazim a kamoli da drzim, nego ga drze narkomani i kriminalci koji ako bankrotiraju svima ce nam biti bolje. Ja sam prvi bio sa postovanjem mera i sad cesem ramenom nos ali uopste mi nije vise aktuelno niti postoji za mene a i radim po ceo dan pa ne gledam tv pa nemam osecaj niti znam a niti me zanima. Drugi su tu da misle. Mogu da rade sta oce samo prstom sto smo imali prilike da se uverimo. Kad bude potrebno opet ce.
 
Jel ima neko aktivan na ovoj temi a ko ima ili je imao Covid-19? Zadnji put simptome sam osetio pre 10 dana s tim da i dalje nemam osecaj za miris i ukus.
 
S obzirom na to da istrazivanja pokazuju da kod mnogih ljudi, ukljucujuci i one bez ili sa blagim simptomima, ima promena na plucima, da li neko od vas koji imate virus ili se bojite da ga imate planira da snimi pluca?
 
Jel ima neko aktivan na ovoj temi a ko ima ili je imao Covid-19? Zadnji put simptome sam osetio pre 10 dana s tim da i dalje nemam osecaj za miris i ukus.
Da ti ubacim još koju nepoznatu, znam trojicu koji su ostali bez čula mirisa (i/ili ukusa) a rezultat testa (i brzi iz krvi i bris) im je negativan. Dijagnoze, upala sinusa...
Ja bar kuburim sa sinusima, nikada, do ovog virusa, nisam čuo za taj sindrom.
 
Poslednja izmena:
Ja krivim same ljude koji idu po zurkama/utakmicama/stadionima i slicno.

Zasto drzava mora da bije nekog po usima da bi taj neko bio svestan i savestan? Ja idem 3-4 puta nedeljno u teretanu gde je higijena tip-top. Plus brisem svaku spravu/strunjacu pre nego sto uzmem da radim, 4-5 puta u toku treninga operem/dezinfikujem ruke i to je to. Ne mogu bez treninga jer sam poceo da se ucrvljavam. Kupovina jednom nedeljno ili vise u vecim kolicinama, u vecim radnjama gde nema guzvi.

Sa sobom uvek imam masku (u kesici), stavljam cim ulazim u zatvoren prostor, kad izadjem vracam u kesicu, dezinfikujem ruke.

U Nisu je dana kada su otvoreni kafici i nije bilo zabrana sve bilo puno ljudi, sva mesta popunjena, klubovi/kafane puni, kao da sve vreme zdravstveni radnici ne crkavaju radeci. Isto tako je bilo i u drugim gradovima. Pljuvanje u lice ljudima koji su zivote posvetili, a mnogi i izgubili da bi pomogli ostalima.

Politika je nebitna, sta kazu (lazu) zvanicno je nebitno, normalan covek ne bi otisao na derbi, a ni na zurku/u kafanu u toku pandemije. Smatram i da ovo sto ja radim sa teretanom nije normalno, da ne bude da samo druge osudjujem :D

I treba da zatvore granice u EU za nas, apsolutno se slazem sa njima.

Koje su to radnje u kojima ides u nabavku gde nema guzvi?
Najvise mi odgovara Lidl za nabavku jer ima dosta artikala kojima sam zadovoljan ali tamo je i u pola 10 uvece guzva. Od Disa sam odavno odustao, Metroom nesto nisam odusevljen ponudom a u Tempo nemam naviku da idem.
Dok je bilo zatvaranje snabdevao sam se u lokalnim drakstorima, medjutim primetan je rast cena u lokalnim drakstorima a i nemaju uvek sve ono sto mi treba.

Masku na otvorenom ne nosim u zatvorenom nosim, jutros sam uzeo kafu za poneti u jednom kaficu pored DZ Hipokrat, pitam sankera za masku sto ne nosi i kaze momak (vlasnik ne insistira da oni nose) a i on sam kada stavi masku se obilnije znoji jer klimu ne ukljucuju a onda musterije ne zele da kupuju kada ga vide takvog oznojenog, sto ima logike.
 
Lockdown je prekinut na nekih 20 dana od kompletnog bankrota države.

Bankrota u smislu nema penzija, nema para za zdravstvene radnike, školstvo, itd, itd..

Tako da to nećemo više gledati.

Aha,znaci dani su nas delili od bankrota u lockdownu i onda vlast radi najlogicniju mogucu stvar, prekidaju sa lockdownom i za vise od 4 miliona gradjana spremaju po 100 eura... (plus one odranije najavljene minimalce za privrednike)

Mi smo pravi strucnjaci da se izvucemo iz predbankrotnog stanja....
 
Neke mere su obećane pre stavljanja svega na papir, izlanuo se pre nego što je promislio, a ostatak je uspešna kupovina glasova, kako se ne bi osetila kriza pre izbora.

Kako bilo, za sve to smo se zadužili, naplata startovala od juče sa povećanjem akciza na gorivo, alkohol, cigare, kafu :)
 
Poslednja izmena:
Vlast izgleda ne shvata šta je glavni problem, čim ponavljaju stalno kao bolnica u Pazaru sa odličnim uslovima.. Glavni problem i gnev kod ljudi izaziva kad lazu sa brojem mrtvih. Da kažu umrlo 100 ljudi, mnogo manje bi problema bilo, nego ovo, umrlo na nivou srbije dvoje, a mi znamo da je samo kod nas taj dan umrlo 3 puta više od toga. Uslovi jesu loši, jer se veliki broj ljudi prima za kratko vrijeme, znaci falilo je svega onoga što se pričalo. Al ni to ne bi bio toliki problem, znamo da nismo USA, ne možemo da imamo uslove ko oni, al barem da se ne laže. Brnabic i Loncar su čak prevazišli i sva moja negativna očekivanja, onako ponašanje ne može da se očekuje od ljudi koji makar pola srca imaju. Prilazi im devojka (moja komšinica, znaci znam sve iz prve ruke ) kojoj je dan pre umrla majka, otac u mnogo teškom stanju, oni je gledaju ko tele u šarena vrata, samo što još i nju ne proglase za nečijeg slugu i narkomana. Juče mi je amidza ili stric kako to vi razumete, ostao takodje na internom odeljenju, gde je samo juče popunjen broj ljudi 81. Koliko ima na drugim odeljenjima ne znam, ali znam da ovo odeljenje pazi svega 3 medicinska tehničara, znaci 81 čoveka celog dana prati troje ljudi. Jedan od njih je moj drug, juce mi poslao sliku kad je skinuo onaj skafander, kao da je vozio celu trku formule 1. Za sada je to odeljenje bar obezbeđeno sa kiseonikom do daljnjeg. Ona novinarka Lalić je dobro zapažanje imala, kad je upitanju priča oko broja umrlih. Ona je bila dva dana u Pazaru i pratila je stanje sa umrlicama, kaže da je u jednom danu zabeležila i slikala 17 plakata istog datuma. Ja imam 36 godina, ne pamtim kad su se tako brzo popununjavale table sa umrlicama ko sad, ma ni blizu. Kod nas obično bude par novih, do 5, 6 u vrh glave, sad idu plakate jedna na drugu stalno. Znaci da nemaš pojma ni ocemu, samo to da znaš, videćeš da nešto ne štima. Primetno je da i dalje najveća opasnost preti starijim od 60 g. Ne kažem da nije bilo slučajeva mladih od toga, bilo je, ali ubedljivo najviše smrtnih ishoda je kad su u pitanju ljudi preko 60,65 godina. Mladji se razbole, al njima za sad blaži simptomi poput gubitka ukusa, mirisa i smalaksalost.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Жалосно, и природно је да лагање буди гнев у људима, и треба тако да реагују. Жалосно је и што онај који је добио поверење (гласове) народа да влада и даље, грађане којима је председник назива погрдним именима. Зато је и подметнуо оно двоје, да може са дистанце да коментарише.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
u martu supruga i ja prelezali... izgubili culo ukusa na nekih nedelju dana, klinci nisu imali simptome (ostali simptomi slicni gripu, nista van normale)
radio sam pre nekih mesec dana ELISA kvantitativni test u https://www.inep.co.rs/ i imam antitela


Prilazi im devojka (moja komšinica, znaci znam sve iz prve ruke ) kojoj je dan pre umrla majka, otac u mnogo teškom stanju, oni je gledaju ko tele u šarena vrata, samo što još i nju ne proglase za nečijeg slugu i narkomana.

nemaju oni srca...
 
Poslednja izmena:
Jel primećujete kako niko sada ne brani vlast ovde u temi. Prošli izbori, nema više potrebe za tim neko vreme.

Najobičnija grupa bestidnih plaćenika.


Btw, u medijima prvorodjeni kao večeras objavljuje


Kako prenose beogradski mediji u opticaju su dve varijante za suzbijanje epidemije koronavirusa u Beogradu – ponovno uvođenje policijskog časa ili zatvaranje prestonice.

I naravno botovi ispod svih vesti te vrste se javljaju i podržavaju suzbijanje virusa.

Koji smo mi paćenici ako dozvolimo da nam to ponovo urade.
 
Poslednja izmena:
^
Dabome...

Uveliko jasemo drugi talas, visestruko veci od prvog. Iako sam misljenja da ce tema neminovno skrenuti u politiku, jer je svakome sa 3 ciste jasno kako je doslo do ove nove zaraze i ko je za nju iskljucivi krivac - da probamo da barem nekako saznamo broj obolelih, procenat zarazenih i slicno, uprkos nedvosmisleno laznim zvanicnim podacima.
 
Hospitalization rates

The overall cumulative COVID-19 associated hospitalization rate is 98.4 per 100,000, with the highest rates in people 65 years of age and older (297.6 per 100,000) followed by people 50-64 years (148.6 per 100,000). Hospitalization rates are cumulative and will increase as the COVID-19 pandemic continues.
Cumulative hospitalization rates for COVID-19 in adults (18-64 years) at this time are higher than cumulative end-of-season hospitalization rates for influenza over each of the past 5 influenza seasons.
For people 65 years and older, current cumulative COVID-19 hospitalization rates are within ranges of cumulative influenza hospitalization rates observed at comparable time points* during recent influenza seasons.
For children (0-17 years), cumulative COVID-19 hospitalization rates are much lower than cumulative influenza hospitalization rates at comparable time points* during recent influenza seasons.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/covid-data/covidview/index.html



ne znam da li dobro tumacim ove cifre, ali mi deluje jako malo da samo 98 ljudi na 100.000 zaglavi u bolnici?
 
Poslednja izmena:
Jel primećujete kako niko sada ne brani vlast ovde u temi. Prošli izbori, nema više potrebe za tim neko vreme.

Najobičnija grupa bestidnih plaćenika.


Btw, u medijima prvorodjeni kao večeras objavljuje


Kako prenose beogradski mediji u opticaju su dve varijante za suzbijanje epidemije koronavirusa u Beogradu – ponovno uvođenje policijskog časa ili zatvaranje prestonice.

I naravno botovi ispod svih vesti te vrste se javljaju i podržavaju suzbijanje virusa.

Koji smo mi paćenici ako dozvolimo da nam to ponovo urade.

A kada je ovde neko branio vlast?..... Ja nisam u partiji, ni ne glasam za njih,ali do ove korone sam imao bar neke minimalne simpatije za vlast (kad vec nema ko bolji), ali nakon ovog laganja sa zrtvama virusa su mi se toliko smucili, valjda kao sto ni Sloba i "zuti" nisu.....

I kako to da sad opet policijski cas u opticaju, kada ovde svi palamude kako bema para, kako cemo da bankrotiramo, kako ce da nas puste pa ko prezivi....

Mislim da je svima jasno da bez novog, manjeg ili veceg,lockdowna broj zarazenih i umrlih ne moze da se smanji...ali je problem,ako se posle i tog lockdowna ne postuju mere i vecina ponasa kao da nikakvog virusa nije ni bilo, opet ce rasti broj zarazenih i umrlih...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno