Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ako su sa 3god garancije, to je ekstra povoljno. Jeste losiji hladnjak nego na top modelima, ali si bar miran 3god.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
@Splinter
Istina je. Kartica je vukla iz ekstendera oko 40-46w. To sam na vreme otkrio pa nije nista gorelo. U prevodu samo molex ili sestopinac. Sata nikako. Druga mana kartice je sto ne hladi memoriju tj. hladnjak naleze samo na gpu i naponsku dok je memorija gola. Obavezno undervoltovati memoriju na 900mv i nize ako kartica dozvoljava.
 
@Splinter
Istina je. Kartica je vukla iz ekstendera oko 40-46w. To sam na vreme otkrio pa nije nista gorelo. U prevodu samo molex ili sestopinac. Sata nikako. Druga mana kartice je sto ne hladi memoriju tj. hladnjak naleze samo na gpu i naponsku dok je memorija gola. Obavezno undervoltovati memoriju na 900mv i nize ako kartica dozvoljava.

U tom slucaju to jeste problem, vjerovatno u dizajnu naponske. Ja licno sam pravio rigove sa Rx480 Dual 4GB i 8GB, Rx 580 Dual 4GB i 8GB, vise desetina rigova sa ovim karticama, kad je bilo daj sta das - sve su standardno povezane, po 2 kartice na 1 sata kabal. Naravno, od prvog trena je radjen undervolt i gpu i mem cipova. 480-tke vec duze od 3god tako rade, a 580tke nesto krace od toga. Moguce da postoji vise revizija istog modela.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Izgleda da je dosao kraj za 280x i 7950 vise ni BEAM 2 ne radi posle harforka na Beam 3
 
Slažem se. :D

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
delevicu javi se taman da resimo to jer treba neki poklon za rodjendan drugaru da uzmem i to se uklapa idealno :D :d
 
Kom to indijancu za rodjendan kupujes 7950? :D
 
pa ono ako ima covek npr 240ku i ovo ce biti sjajan upgrade :)

a ako se ne varam delevic je imao neke top modele 7950? i retke..ako nisam nesto pomesao (retko kao asus posejdom i sl)
 
Ma šali se on, a i ja. Ja sam taj indijanac. :D

Delevic ima Twin Frozr MSI, ali sa bolesno dobrim ASIC-om. :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kakve su ove druge dve? :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
zar su josh uvek zive te prve dve karte kojima sam pocheo da kopam pre gotovo 8 godina?
da, tako su 90-93 asic-i.
 
Voda je izvor besmrtnosti :)
 
Jedan rig sa Asus H81M PLUS ,najnoviji bios +win 8, Intel G3220 proc,8GB, + 4x P106 kartice
Slika ide sa IGP Intel ali kada su zakacene sve 4 kartice onda je na integrisanoj u device manageru zuti uzvicnik sa porukom
This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)
If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system.
Sa 3 kartice ovoga nema i sve radi OK.
U sustini i sa 4 radi ali je rad u samom Winu jako spor.
Verovatno neko setovanje biosa resava problem.
Pogasio sam audio, usb3, probao gen1/gen2 ...
Ima neko ideju ?
 
^ Above 4G decoding


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
...
Verovatno neko setovanje biosa resava problem.
Pogasio sam audio, usb3, probao gen1/gen2 ...
Ima neko ideju ?

Probaj sledeće u bios-u:
graphics configuration
igpu memory [auto]
igpu multi-monitor [disabled]
memory configuration:
memory remap [enabled]
 
Bios je 2205 - najnoviji
U njemu nema ta opcija (Above 4G)
Probao Memory Remap ali to ne pomaze
 
Poslednja izmena:
Jedan rig sa Asus H81M PLUS ,najnoviji bios +win 8, Intel G3220 proc,8GB, + 4x P106 kartice
Slika ide sa IGP Intel ali kada su zakacene sve 4 kartice onda je na integrisanoj u device manageru zuti uzvicnik sa porukom
This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)
If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system.
Sa 3 kartice ovoga nema i sve radi OK.
U sustini i sa 4 radi ali je rad u samom Winu jako spor.
Verovatno neko setovanje biosa resava problem.
Pogasio sam audio, usb3, probao gen1/gen2 ...
Ima neko ideju ?

Lepo ti pise da nemas dovoljno resursa, to se i kod mene dogadja na plocama koje imaju 6 pcie slota a ja sam uz pomoc razdelinika stavio 7 kartica, sve radi normalno ali ako probam da uljucim integrusu onda rig prepoznaje 6 kartica umesto 7. Isto mi se to deava i na Asrock Pro BTC , kad su ubodene 12 kartice onda nece da radi integrusa a kad su 11 sve radi normalno ...
 
Ja sam stavio 4 kartice u 4 slota a ne 5 pa ne vidim zasto to ne bi trebalo da radi
kada Asrock H81 Pro Btc sa 6 slotova + igp radi bez problema i kod mene.
Problem je sto zgleda bios nema Above 4G.
 
Ja sam stavio 4 kartice u 4 slota a ne 5 pa ne vidim zasto to ne bi trebalo da radi
kada Asrock H81 Pro Btc sa 6 slotova + igp radi bez problema i kod mene.
Problem je sto zgleda bios nema Above 4G.

Pa tolki su ti resursi ploce , ne moze da tera 4+integrusu i gotovo, ja sam nailazio na maticne koje imaju 5 PCIE slota pa mogu da teraju samo 4 graficke...
 
Ja bih izabrao LC...
-imas vise PCIE 6+2 pina
-verovatno je singl raill
Kad sam god kupovao napajanja svaki put kad bih pogledao neki Chiftec ostao bih razocaran.
-imam jedan LC 1650 V2.31 koji tera 10 x RX 470 vec dve godine, stavio sam ga samog u rig da vidim kolko ce da izdrzi i za sada ...
 
Nazad
Vrh Dno