Šta je novo?

Motorola Srbija na Forumu

Uredjaj se ocekuje kod nas krajem juna po maloprodajnoj ceni od 37.990 dinara.

Sent from my motorola one hyper using Tapatalk

Ako je ovo tačno (mada ne vidim razlog da nije) biće super, jako pohvalno.
Onda čekam kraj juna :):)
 
Pozdrav!
Jako mi se sviđa Motorola Moto G6, kupio bih je.
Međutim, od dosta korisnika čitam da, kada se nadogradi na android 9, to više nije taj telefon, da dosta lošije radi i da ga taj apgrejd jednostavno unakazi.
Prvo pitanje: Da li je rešen taj problem?
Drugo: Ako nije, da li mogu da blokiram nadogradnju na 9, pošto me iskreno koja je verzija androida u mob-u uopšte ne zanima, sve dok radi dobro.
Hvala!
 
Pozdrav,

Motorola G6 dolazi sa operativnim sistemom Android Oreo 8.0 sa mogućnošću upgrade-a na Android Pie 9.0. Dakle ukoliko korisnik ne želi da pređe na 9.0, svakako da to i ne mora da čini.

U komunikaciji sa našim zvaničnim servisom (ProMobi), nismo imali većih pritužbi od strane korisnika koji su prešli na Android Pie 9.0.
 
Ok. A da li mogu kroz opcije totalno da onemogućim taj apdejt ili će me on s vremena na vreme podsećati da ga instaliram?
 
Da li će se uskoro pojaviti neki novi Motorola uređaj u Telenoru ?
 
Ćao, ne moraš da uradiš update na Android Pie 9.0 ali telefon radi dosta bolje kada se uradi update.Naravno potrebno je uraditi i ostale security update.
Naravno postoji i opcija da se isključe obaveštenja o novom update koja izlaze na vrhu ekrana.
 
Ok, tako ti kažeš, ali ja čitam, ali baš od mnogo korisnika da kada se mob apgrejduje na 9 da radi dosta lošije!
I ko će tad da mi prihvati reklamaciju ako ni ja (kao ni mnogo korisnika) ne budem zadovoljan radom telefona na android 9? Mogu na tebe da se pozovem?
Jer, kako mi svi serviseri kažu, kada se jednom apgrejduje na 9, nema više nazad...
I šta tad da radim ako fon bude radio gore? A ugovor sa Telenorom ističe tek za dve godine...
 
Telefon je pokriven akcijom "Probaj Motorolu" gde imaš mogućnost da uradiš update prvi dan i 30 dana da ga koristiš.U slučaju da ne radi kako si očekivao možeš da ga vratiš na prodajno mesto i uzmeš drugi telefon.

Sent from my motorola one hyper using Tapatalk
 
Jos nema Edge Plusa? Ako se ne varam 22.06. rekoste da ce biti kod operatera...
 
Čekamo Edge i One Fusion+
:)
 
Očekujemo u skorijem periodu, ali ne možemo da preciziramo datume, zbog trenutne situacije.
 
Naredne dve nedelje su kljucne za dolazak edge plusa... :D
Hoce biti nekih poklona za nas sto cekamo skoro dva meseca? :d
 
Ova nedelja je ključna za početak prodaje Motorola Edge+ i Motorola Edge modela[emoji6],očekuje se svakog dana....

Sent from my motorola one hyper using Tapatalk
 
Telefon je pokriven akcijom "Probaj Motorolu" gde imaš mogućnost da uradiš update prvi dan i 30 dana da ga koristiš.U slučaju da ne radi kako si očekivao možeš da ga vratiš na prodajno mesto i uzmeš drugi telefon.

Sent from my motorola one hyper using Tapatalk
Sta radite sa ti vracenim telefonima?
Npr nas 10 sa foruma uzme i vrati jer nije zadovoljno i onda? Vratite u ambalaze i prodajete kao novo?
Ta akcija mi se nikako ne dopada.
 
Nijedan telefon koji se vrati kroz akciju Probaj Motorolu se ne vraća kao nov ponovo u prodaju.

Sent from my motorola one hyper using Tapatalk
 
Nijedan telefon koji se vrati kroz akciju Probaj Motorolu se ne vraća kao nov ponovo u prodaju.

Sent from my motorola one hyper using Tapatalk
Šta se dešava sa njima posle vraćanja? Predpostavljam da je sam procenat vracenih mali, pa je izračunato da je veći benifit nego šteta. Interesantno bi bilo da saznamo šta se dešava sa njima posle vraćanja.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Sta drugo nego se vracaju u prodaju. Telefon preko 100k da bacaju...sigurno.
 
Vracaju se kao B-ware u prodaju, uobicajena praksa.

...Helios rising...
 
Procenat vraćenih uređaja je zanemarljivo mali. Sa onima koji se ipak vrate, postoje dve opcije koje koristimo:

1. Ukoliko su ispravni uređaji - ostaju u servisu i služe kao zamenski uređaji u slučajevima kada se za tim ukaže potreba ili kao Live Demo uređaji.

2. Ukoliko su neispravni - po redovnoj servisnoj proceduri se kao DOA (dead on arrivale) slučajevi šalju nazad van zemlje.

Uređaji vraćeni u ovoj kampanji nikako ne idu u ponovnu prodaju.
 
Ako nije B ware, sledi pitanje zasto nema takve prodaje?
Npr Sehnheiser GSX 1200 externa zvucna kosta oko 250e. Neko je kupio, probao i vratio nazad.
Sehnheiser je odradio kontrolu, sve ok i pusti nazad u prodaju kao B ware sa cenom od 60e.
Kupio, uredjaj je jos uvek bio u foliji, jedino kablovi izvadjeni iz vrecica i vidi se da je otvarana kutija.
Naravno sa normalnom garancijom. I svi zadovoljni.
I to svi praktikuju. Ako na tako velikom trzistu kao nemacko prodavci mogu sebi to prisustiti, zasto ne i u Srbiji?

...Helios rising...
 
Telefoni su stigli, u radnjama su i kod operatera. Čeka se samo da se očitaju na sajtu ;-) :)
 
Sreca cena je u skladu sa najavama... :D
Ili su u mtsu nesto zajebali ili je neko na teskim opijatima... :D

Malo se salim, ali hvala vam sto ste mi olaksali izbor, za ovaj novac vredi sacekati note 20...
 
Da li je moguće,i kako,Motorolu one zoom povezati sa,moram to reći užasno lošim tv-om Hisense H43A6100 4K??? Probao sam sa google chromecast i sa još par nekih sličnih naprava i ništa? Pitam se da li je do mobilnog ili do tv-a? Ali sve mislim da je do tv-a jer mnogo toga ne radi na njemu...zato i kažem da je užasno loš tv!! Ako neko zna rešenje bio bih mu veoma zahvalan...Hvala...
 
Pozdrav Jojban,

Ukoliko opcija Cast ne prikazuje vaš model televizora na telefonu, pokušajte preko Wi fi direct opcije (Settings - Wi fi Preferences - Advanced - Wi fi Direct). Ako i dalje ne vidite vaš uređaj na ekranu, verovatno je problem do televizora. Svakako ne bi bilo loše da probate navedene stvari na još nekom Tv-u.
 
Što se tiče Hisense-a moraš instalirati aplikaciju na telefonu, jer Hisense ne podržava tj nije integrisan Google Chromecast.

Kod Hisense-a postoji anycast, tako da moraš da nadjes i malo istrazis kako to radi.

Nadji neki noviji LG ili Samsung televizor ili npr neki Android TV (ali TV ne običan Android) koji imaju Chromecast opciju i videćeš da je sve u redu.

Pretpostavljam da hoćeš da saljes YouTube na televizor.

Mada i bilo šta da radiš, moraćeš malo zbog tog Hisense-a da se dovijaš.
 
Hvala! Kao što sam i predpostavio da je Hisense u pitanju! Lošiji tv nisam imao u životu...užas...Jedino ako hoćeš samo tv a onaj dodatak SMART kod njega je čista prevara. Probao sam moj mob na druge tv i to radi bez problema.Na ovom tv-u ima još podosta stvari koje ne rade...Imam veliki problem sa opcijom "Roditeljska zaštita" koji mi blokira neke kanale u kablovskoj i možeš da radiš bilo koje štelovanje on blokira kanale?! Užas....U svakom slučaju hvala na pomoći...pozdrav...
 
U kom servisu - Subotica i okolina da zamenim displej Motorola One XT1941-4. Mojom greškom mi je napukao, za sada sve radi. Pitao na više mesta - nemaju i ne mogu da nabave displej. Da naručujem iz Kine - ne čeka mi se 2 meseca.
Unapred hvala
 
Postovani dali ce moto g60 biti u ponudi u Srbiji?
 
Nazad
Vrh Dno