Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Da li je neko uspeo da upari EoN daljiski sa firestikom?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
IMG_20200626_095952.jpgIMG_20200626_100121.jpgIMG_20200626_100144.jpgIMG_20200626_100210.jpgIMG_20200626_100300.jpg

GS-King X. Opaka mašina. Jedva čekam da uzmem da ga maltretiram posle posla i za vikend. Kućište je od debljeg metala nego pola današnjih desktop računara :) . Ko bi rekao da kinezi ovako fino i kvalitetno prave. Masivan, detalji super urađeni. Vidim da će mi biti teško da se odvojim od njega, a relano nemam izgovora da ga zadržim kad završim sa testiranjem i recenzijom. Šta ću kad ne volim da mi išta stoji ispod tv-a što ne može da se sakrije.
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam da pročitam recenziju, za koji sajt radis?

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Ok, mozes mi poslati na privatnu poruku, volim da citam recenzije, pa taman i od ranije neke...

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Ne može na PM, dobio sam pre godinu dana opomenu pred ban. Ovde sam 18 godina i ne vidim zašto bih rizikovao nalog.

Ovde ću da podelim utiske i rezultate testova.
 
Kakav si ti tehnomanijak :)Mene zanimaju samo nas funkcije sve ostalo je vec poznato...
 
Nemoj se previše nadati Out-of-box NAS funkcionalnostima. Koliko god ovo moćan uređaj bio nemaju oni softverskih kapaciteta da to urade na ne znam kom nivou. Ali realno korisnik može sam ovo da zbudži. CoreELEC dolazi npr. sa spremnom Sambom.

Dobra priča sa Beelink-om je što ima custom romova. Npr. GS-King X jedva da se pojavio u prodaji, a već postoje 2 custom ROM-a. Hell yeah, zviznuću mu za probu obavezno Android TV rom svakako. Daju i karticu za CoreELEC. Probao sinoć dual boot, radi lepo, nema mrčkanja ni akrobacija. Stigla kartica uz njega, pri prvom pokretanju se samo ažurirao na zadnju verziju i vozi sine CoreELEC.
 
Da li je ikako moguce da se poveze na EON aplikaciju sa Mi Box 4 ukoliko imam TotalTV (odnosno, EON nema mesta za smartTV)?
 
@j.babic: Ne bih znao, nemam gomilu boxova i ne koristim smartphone verziju aplikacije na uređajima koji nisu smartphone. Neko mi je na PM slao link gde lik sa KupujemProdajem prodaje smartphone app koji tvrdi da je modifikovan da radi na Mi Box, Shield, bilo čemu... a da se ne aktivira kodom :d Nemam link do oglasa.
 
Nisam neko vreme koristio EON za Android TV... ne znam da li je do EON 2.0 čudesa ili do GS-King ali ovo LETI. Menjanje kanala i emisija, trenutno. Kaironi bez trzanja i zamućenja. Stari EON i bilo koji drugi box koji sam probao ne rade ni približno ovako. Jel ovo neka zavera da ga ne stavim na oglase?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene na Mi Boxu radi isto tako nakon update-a OS-a. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne radi "tako" (isto) jer procesor na Mi Box (a ni onaj na Eon boxu) ne može da prismrdi Amlogic S922X (koji je za ARM procesor zver praktično).
 
Pisao sam o tome još kad sam uzeo gt-king, ali kairon nije 100% tečan, mada radi neuporedivo bolje nego na s905x. Koja je poslednja verzija eon ATV? Ja nalazim samo 3.4.4

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ova verzija kod mene ima problem sa bledim slovima na poljima pa samo mogu da "nabadam" šta piše ispod i šta aktiviram. Zato koristim stariju verziju. Baš me interesuje kako će ovde raditi

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne radi "tako" (isto) jer procesor na Mi Box (a ni onaj na Eon boxu) ne može da prismrdi Amlogic S922X (koji je za ARM procesor zver praktično).

Hoćeš snimak?

Promena je brza, ne seckaju kajroni, slika “glatka”... najtanji je u samom kretanju kroz interfejs ali sve ostalo je sada top.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baš taj interfejs smara kad laguje, nikad prebaciti, mada se navikne čovek ako nije baš strašno.

Hvala @ShamanNS na linku, kao sam tražio ali nisam našao ovu verziju, ili sam istripovao da je ista koju sam imao instaliranu. Lepa je tamna tema ali što se tiče procesuiranja slike ne vidim razliku u odnosu na prethodnu verziju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
HK1 BOX Amlogic S905X3 (moj primerak - ROM 64Gb, RAM 4Gb, dual wifi, BT, gigabitni LAN ....). Reprodukuje DTS HD MA, DD, ..... kažu greje se. imam ga od sredine marta (par dana pre uvođenja vanrednog stanja), tokom prethodnih dana radio skoro po ceo dan (u neklimatizovanoj prostoriji), nema govora da se greje, da ne kažem baš da je ladan ko špricer, ali NI PRIBLIŽNO kao D3, ili MTS box. Zanimljivo, bar kod mog primerka je da ne radi wifi dok mu ne izvučem utp kabl, brzina neta mi je 200/12, preko kabla ide 197, wifi oko 150 (ali su uređaji baš blizu).
Prijatelj mi ga je doneo iz Rusije za 40€ (bio je povoljan kurs). Kod Kineza je oko 55$ + 5,5$ poštarina.
P.S. Mnogo uređaja se mota sa nazivom HK1BOX, ovaj uređaj je mali, četvrtast, svetlo plavo-roze boje sa gornje strane, još jedna karakteristika je da mu je USB 2.0 na zadnjem desnom ĆOŠKU uređaja.

https://www.youtube.com/watch?v=1u5fM3ZSdW4&t=212s

P.S.2 ovo mi je prvi tv box i prvi android uređaj koji posedujem (imam 58 godina), tako da sam sigurno laik za ove stvari, kao i za android OS. Imao sam WD TV live i imam još uvek PIONEER AV Risiver, tako da mi je bilo bitno da uređaj koji kupim emituje DTS ... DD ....
P.S.2 JA ZADOVOLJAN
 
Recimo da je box koji je kod nas 80€, na ali je 40€. Nisam računao shiping. Verovatno su sad dobavljačima rute za dobavljanje dosta složenije pa je i cena viša. Da je sve ok taj isti box bi sam mogao da naručim i da me košta 50-60€ sa carinom i porezom. Meni nije hitno pa mogu i da sačekam.
Uzgred ako imate za preporuku neki box koji može da reprodukuje dts hd-ma i dolby true hd-napišite. To na kp nisam uspeo da nađem osim gt king koji je za mene skup pa ne dolazi u obzir.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

HK1 BOX Amlogic S905X3 (moj primerak - ROM 64Gb, RAM 4Gb, dual wifi, BT, gigabitni LAN ....). Reprodukuje DTS HD MA, DD, ..... kažu greje se. imam ga od sredine marta (par dana pre uvođenja vanrednog stanja), tokom prethodnih dana radio skoro po ceo dan (u neklimatizovanoj prostoriji), nema govora da se greje, da ne kažem baš da je ladan ko špricer, ali NI PRIBLIŽNO kao D3, ili MTS box. Zanimljivo, bar kod mog primerka je da ne radi wifi dok mu ne izvučem utp kabl, brzina neta mi je 200/12, preko kabla ide 197, wifi oko 150 (ali su uređaji baš blizu).
Prijatelj mi ga je doneo iz Rusije za 40€ (bio je povoljan kurs). Kod Kineza je oko 55$ + 5,5$ poštarina.
P.S. Mnogo uređaja se mota sa nazivom HK1BOX, ovaj uređaj je mali, četvrtast, svetlo plavo-roze boje sa gornje strane, još jedna karakteristika je da mu je USB 2.0 na zadnjem desnom ĆOŠKU uređaja.

https://www.youtube.com/watch?v=1u5fM3ZSdW4&t=212s

P.S.2 ovo mi je prvi tv box i prvi android uređaj koji posedujem (imam 58 godina), tako da sam sigurno laik za ove stvari, kao i za android OS. Imao sam WD TV live i imam još uvek PIONEER AV Risiver, tako da mi je bilo bitno da uređaj koji kupim emituje DTS ... DD ....
P.S.2 JA ZADOVOLJAN
 
@lepko
YT kanal koji ste postavili je inače odličan. Mislim da je jedini koji testira svaki box na 5.1 surround. Mislim da sam odgledao sve njegove klipove [emoji3]
U vezi ovog boxa što vi imate, možete li da potvrdite da je sposoban da reprodukuje TrueHd?
Na klipu i vremenu 16:45 stoji mu PCM. Inače i ja imam pioneer av risiver.
Ja sam za sad fiksirao Ugoos x3 pro. Još samo da krene isporuka sa aliexpress-a regularnom poštom i odmah ga naručujem. Ranije sam na geekbuying naručio ugoos ali se na kraju ipak ispostavilo da nije moguća isporuka.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno