Šta je novo?

The Last Of Us Part II

A koja je po tebi dobra igra? Tlou je jedna od najboljih koje sam igrao. Iako slabo igram u zadnje vrijeme, ne drzi mi paznju i sl. tlou sam odigrao sa gustom. Prije toga slicno mi je legla what remains of edith finch. Dvojka ce vjerovatno biti losija al ne bi trebala biti losa igra.
 
Malo sam probao od jutros i prvih pola sata uvoda deluje veoma kvalitetno. Ono sto mi je vizuelno malo upalo u oci je kolicina graina koja inicijalnu impresiju cini veoma mlakom, pogotovo na samom pocetku kada se ide do kampa, dosta detalja grain sakriva i cini da igra izgleda losije nego sto jeste. Nazalost, pored gomile modifikacija nigde ne vidim tweak za grain a i verujem da je namerno isforsiran zbog turobne atmosfere igre.
Inace, ko ima Platinum headset moze da prebaci na 3D preset (Uncharted) jer ga igra podrzava i prepoznaje u audio podesavanjima. Malo sam probao ali sam ipak odustao od ovoga jer dedicated surround setup uvek zvuci bolje, ali je lepo sto je i to podrzano.
 
Zavrsavam prvi deo a ovaj je vec instaliran, i da neko gore pomenu Fortnajt daleko od toga, jednostavno ovaj prvi deo TLOUs je toliko monoton i toliko se sve ponavlja da je Pes zanimljivi koji mrzim. Inace i gow i uncharted i ac serijal i sve ostalo je bolje od ovoga a realno ako cemo pricu sa gameplay i sve ostalo onda definitivno Red dead redemption 2, i tu je i emocija, gameplay, atomosfera prica sve u vrhu, mada mozda oda dvojka bude bolje videcemo, kako duze igram ovaj prvi deo sve mi gori ali sam blizu.
 
Evo ja odmah da ti kažem, nemoj ni drugi deo da igraš...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Au bre ljudi pojedincima ko za porodicu da sam rekao pa se nadjete uvredjenim, to su samo igrice u ovom slucaju smece naspram tog hajpa i eksluzive, a zavrsicu i drugi deo instaliran je vec ali sigurno jedno mesec dva posle ovog dela da napravim pauzu. Ali ruku na srce koliko sam se naslusao prica i gameplaya za ovaj prvi deo a nisam gledao nista na yt jer mrzim da vidim i citam radnju nego samo uzmem i odigram mozda je i moja greska, u svakom slucaju je smece.
 
Covek moze stvarno svasta da procita na ovom forumu...
 
Pravo pitanje je cemu mazohizam (nastavljanje sa igranjem igre koja ti uveliko ne odgovara, TLOU) i cemu ponovno bacanje para (kupovanje drugog dela igre koja ti uveliko ne odgovara, TLOU2)...
 
Pa nisam bio presao ovaj prvi deo a vec sam preorderovao dvojku, jer po pricama sam stvarno mislio da nema greske i tempirao da ih odigram maltene zajedno zbog povezanosti price, ali ovoliko da se nesto ponavlja samo smena dana i noci. Inace ne znam sto se toliko vredjaju ljudi pa nije je niko od nas pojedinaca pravio niti ucestvovao u tome da je tako drugacije bih pricao i podrzao, ovako samo ko sto jeste.
 
Malo sam probao od jutros i prvih pola sata uvoda deluje veoma kvalitetno. Ono sto mi je vizuelno malo upalo u oci je kolicina graina koja inicijalnu impresiju cini veoma mlakom, pogotovo na samom pocetku kada se ide do kampa, dosta detalja grain sakriva i cini da igra izgleda losije nego sto jeste. Nazalost, pored gomile modifikacija nigde ne vidim tweak za grain a i verujem da je namerno isforsiran zbog turobne atmosfere igre.
Inace, ko ima Platinum headset moze da prebaci na 3D preset (Uncharted) jer ga igra podrzava i prepoznaje u audio podesavanjima. Malo sam probao ali sam ipak odustao od ovoga jer dedicated surround setup uvek zvuci bolje, ali je lepo sto je i to podrzano.
Ja probao sat vremena pre posla, bogami će se igrati ceo vikend :D Nisam ni primetio film grain onako krmeljiv... tek kad si rekao setim se da je i neki recenzent spomenuo. Ne može da se isključi definitivno, blur i camera shake sam ugasio odmah al to nema...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ja sinoć nisam stigao da probam, sad žurim da završim posao do podne pa da ljudski probam. Žena pustila malo jutros i već se raspekmezila :D
 
Poslednja izmena:
Kako mislis, nisi pisao godisnji za day 1? :D

Ja bas juce evidentirao 2 dana za Tsushima launch, odbranimo svetinje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Prvi utisci su da igra brutalno izgleda. Ovakav dizajn postapokalipse i nivo detalja teško se može videti u filmovima, a bogami i u stripovima. Na stranu što je ovo i interaktivno iskustvo pa još pojačava doživljaj. Što se toga tiče odma u startu 9/10 od mene :D
 
Pola sata nakon launča ekipa sa Reddit-a i 4chana i kojekakvi drugi nazadnjaci daju nule :D Prešli igru kao i ovaj ovde nazadnjak :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li iko jos ima problem sa voice narrator-om u meniju i tokom igranja, pojma nemam kako da se iskljuci sran*e. Nisam upalio konzolu ima sigurno vise od godinu dana. Probao sam i restore settings, ista situacija...


EDIT: rijeseno.
 
Poslednja izmena:
Da li iko jos ima problem sa voice narrator-om u meniju i tokom igranja, pojma nemam kako da se iskljuci sran*e. Nisam upalio konzolu ima sigurno vise od godinu dana. Probao sam i restore settings, ista situacija...
U accessibility si upalio naraciju kad si prvi put pokrenuo igru. Idi u accessibility I nađi, ne znam tačno gde je al je tu :)

Text to speech opcija konkretno...

Da te ne buni, to je pod vision accessibility jer je pomoć za slepe...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Abi razvaljuje... Ko da su je odgajali gladijatori :D . Još samo da nađe neko sekirče ili tako nešto:p
 
Poslednja izmena:
Imaš u accessibility text to speech, Tu uđi i off

IMG_20200619_115437.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja upalio u 6 već njih nekoliko iz liste prijatelja pika :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ne, naprotiv to sve odgledam pratim i slusam, cak sve sa sluskama da mi nesto ne prodje ali definitivno evo i sad sam jos igrao nije mi ni za ovo 4/10, toliko monotono i ponavljanja sve isto nikad nista losije igrao nisam ali hajde zbog ove dvojke zbog toga sto sam je vec platio...
Od mene nije dobila ni 4/10, pisao sam još davno u temi za igru, a mislim i nedavno u ovoj! Žao mi je i što sam se uopšte forsirao da je pređem do kraja

Zato čekam ljudi da pređu i da vidim jel išta napredovalo po pitanju priče i jel ima više od tipa 3 vrste neprijatelja

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Stiglo :D
7f52675c26e997730bdc4384d769dc90.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mozda je greska sto je niste igrali kada je izasla, ali da je bas za ocenu ispod 5, nije. :D

Ja sam je prosle nedelje po prvi put presao, nikako da se namolim pre toga, i nije bas za 10/10 ali recimo da je jaka 7ca, klimava 8ca. :p

Tako da i dvojku ocekujem da bude tu negde.

Arheolog nije uzeo Collectors, nego limenu verziju, meh. :D
 
Ne skupljam lutke tako da kolektors otpada :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pola sata nakon launča ekipa sa Reddit-a i 4chana i kojekakvi drugi nazadnjaci daju nule :D Prešli igru kao i ovaj ovde nazadnjak :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Dobro je kad si se izjasnio napokon da si NAPREDNJAK :d

Sad je već sve jasno u vezi tebe. A jesi mi bio sumnjiv. ;)
 
Da oladite malo gospodo?
Smarate vise...

...Helios rising...
 
Nazad
Vrh Dno