Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitanje iskljucivo za upucenije i one upoznate sa sajtom rtings.

Pre nekih 3 godine, uzeo sam Sony X800D, 55 inca.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800d
Razlog je bio ogromna ocena u to vreme za "video games" (8.4) i "hdr gaming" (8.1) jer sam TV uzimao iskljucivo za PS4 pro i PC. A preporuku sam dobio ovde na forumu od naseg clana wlade pejica.

Sta mene zanima?
Ukoliko je neko pratio, da li mu je poznato koliko je rtings menjao nacin proveravanja i testiranja TV-a od tada do danas i davanja konacne ocene?

Zasto pitam?
Model koji je nasledio moj X800D je X800E koji ima slabije ocene, za dve meni najbitnije stavke.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800e

X800E je nasledio X800G koji takodje ima losije ocene, prilicno.
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800g

Oba televizora nemaju ni priblicne ocene mog X800D pa me zanima jel to zato sto su zaista losiji ( i ovo je deo gde se nadam da je neko to detaljnije ispratio oko sonyecih modela u to vreme), ili je zato sto je rtings podigao lestvicu testiranja?

Takodje, ono sto uspevam da ispratim na rtingsu, nijedan sonyev model od tada nije dobio tako velike ocene za video games i hdr gaming i tu mi nesto smrdi, zato i pitam.

Menjao bih TV iskljucivo za drugi Sony TV (sto je sustina svega), ali se moje potrebe nisu promenile od te 2017. godine, a to su video games i hdr gaming na PS5.

Gledam ima li smisla menjati uopste moj TV za drugi jer su mi poznavanja jako mala i uglavnom se vodim malo naprednijim testovima, koje cini mi se rtings najbolje radi.
A jedino ostaje to sto ja nisam ispratio u medjuvremenu niti sta je sony radio, niti sta je rtings radio po pitanju testiranja.

Ukratko, sta se desilo sa sony televizorima u medjuvremenu na poljima gaminga?
Posle x800D možeš samo na seriju 9000 da pređeš što se tiče sonija ili na oled pošto serija 8 ima ips panel.
 
Da li neko ima Hisense H55U7B kako je zadovoljan njime?
Ne znam sta da uzmem do 70k a ovaj je na popustu u G za 65k moze da se uzme.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Samsung od 1.5. do 30.6. ove godine ima akciju uz QLED modele: HBO Go na 6, 9 ili 12 meseci u zavisnosti od modela. sam HBO Go se može aktivirati do 30.9.
https://images.samsung.com/is/content/samsung/p5/rs/offer/hbo-go-promo/rs-tc-hbo-go.pdf

modeli i broj meseci
QE85Q950TSTXXH 12 meseci
QE75Q950TSTXXH 12 meseci
QE65Q950TSTXXH 12 meseci
QE82Q800TATXXH 12 meseci
QE75Q800TATXXH 12 meseci
QE65Q800TATXXH 12 meseci
QE85Q95TATXXH 12 meseci
QE75Q95TATXXH 12 meseci
QE65Q95TATXXH 12 meseci
QE55Q95TATXXH 12 meseci
QE85Q80TATXXH 9 meseci
QE75Q80TATXXH 9 meseci
QE65Q80TATXXH 9 meseci
QE55Q80TATXXH 9 meseci
QE49Q80TATXXH 9 meseci
QE75Q75TATXXH 9 meseci
QE65Q75TATXXH 9 meseci
QE55Q75TATXXH 9 meseci
QE85Q70TATXXH 9 meseci
QE75Q70TATXXH 9 meseci
QE65Q70TATXXH 9 meseci
QE55Q70TATXXH 9 meseci
QE75Q65TAUXXH 6 meseci
QE65Q65TAUXXH 6 meseci
QE55Q65TAUXXH 6 meseci
QE50Q65TAUXXH 6 meseci
QE43Q65TAUXXH 6 meseci
QE85Q60TAUXXH 6 meseci
QE75Q60TAUXXH 6 meseci
QE65Q60TAUXXH 6 meseci
QE58Q60TAUXXH 6 meseci
QE55Q60TAUXXH 6 meseci
QE50Q60TAUXXH 6 meseci
QE43Q60TAUXXH 6 meseci
QE55Q950RBTXXH 12 meseci
QE65Q900RATXXH 12 meseci
QE65Q950RBTXXH 12 meseci
QE75Q900RATXXH 12 meseci
QE75Q950RBTXXH 12 meseci
QE82Q950RBTXXH 12 meseci
QE85Q900RATXXH 12 meseci
QE98Q950RBTXXH 12 meseci
QE43Q60RATXXH 6 meseci
QE49Q60RATXXH 6 meseci
QE49Q65RATXXH 6 meseci
QE55Q60RATXXH 6 meseci
QE55Q65RATXXH 6 meseci
QE55Q70RATXXH 9 meseci
QE55Q80RATXXH 9 meseci
QE55Q85RATXXH 9 meseci
QE55Q90RATXXH 12 meseci
QE65Q60RATXXH 6 meseci
QE65Q65RATXXH 6 meseci
QE65Q70RATXXH 9 meseci
QE65Q80RATXXH 9 meseci
QE65Q85RATXXH 9 meseci
QE65Q90RATXXH 12 meseci
QE75Q60RATXXH 6 meseci
QE75Q70RATXXH 9 meseci
QE75Q85RATXXH 9 meseci
QE75Q90RATXXH 12 meseci
QE82Q60RATXXH 6 meseci
QE82Q70RATXXH 9 meseci
šteta što nema iole aktivne teme za Samsung, kao za SONY, LG i Hisense
 
Poslednja izmena:
Koga zanima Sony, krece vikend akcija sutra u jednoj prodavnici, Sony 65XG8096 ide na 105k, tako da ko hoce da iskoristi, a razmislja o dobroj 65-ci za pristojan novac taman da iskoristi priliku..

Od 1.6 startuje 5god garancije za Sony televizore, posto sada radim u Sony-u za sve informacije da ne bi ispalo da reklamiram ili sta vec pitajte u inbox sve sto vas zanima od Sony proizvoda, ili mozda cak ako neko hoce neki ozbiljan TV da vidimo da li ce moci da se napravi neka cena za kes.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima, a kradenih verovatno ima za još manje para. Ovde možemo pisati samo o cenama za modele iz regularne prodaje sa regularnom garancijom.
 
Od 1.6 startuje 5god garancije za Sony televizore, posto sada radim u Sony-u za sve informacije da ne bi ispalo da reklamiram ili sta vec pitajte u inbox sve sto vas zanima od Sony proizvoda, ili mozda cak ako neko hoce neki ozbiljan TV da vidimo da li ce moci da se napravi neka cena za kes.

Znas mozda da li garancija pokriva burn-in na OLED televizorima?
 
65XG8096 ima vec za 100k na KP.

Verujem da ima, ali za 5k razlike ja ne znam ko bi i razmatrao KP bar u ovom trenutku kada je TV na akciji..

@shin-bojan iskreno ne bih znao, moracu da proverim u kancelariji, logicno mi je da pokriva, ali opet logika nekad i nema smisla :)

I koga zanima Sony XH90 serija ce imati punokrvan HDMI 2.1, zasto samo taj model ne znam, ali on ce biti negde u klasi sa vec poznatim XF90 modelom, sa boljim procesorom za Android i trebalo bi veoma malim input lagom u game modu (gledao sam test XH80 serije i input lag je manji od 10ms)..
 
Poslednja izmena:
Da li je neko u proteklih par dana narucio u win shitu ili emmiju lg 50um7500 za 50k din? Ja jesam, stigao i mail prekjuce da je tv poslat i danas stize da je otkazano jer je "ostecen", jeste da... Zvao i emmi kazu nemamo na stanju

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
zna to emmi da radi kada spusti cenu, proda mozda jedan i to je to. Ja pre par meseci isto narucio jedan tv za kancelariju koji nikada nije stigao, javili se posle par dana i kao saljemo cim budemo u mogucnosti, ja reko ne morate...
 
Ja sam uzeo u Emmi-u danas. Do duse,platio sam,nisu imali u radnji,vec ce povuci iz druge radnje i trebalo bi da stigne u ponedeljak,utorak. Sad,videcemo.

Misljenja sam da nista kvalitetnije za te pare nisam mogao da ubodem,ne znam kakvo je vase misljenje.
 
Za te pare top kupovina realno

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja sam uzeo u Emmi-u danas. Do duse,platio sam,nisu imali u radnji,vec ce povuci iz druge radnje i trebalo bi da stigne u ponedeljak,utorak. Sad,videcemo.

Misljenja sam da nista kvalitetnije za te pare nisam mogao da ubodem,ne znam kakvo je vase misljenje.

Samo da ga ovi iz druge radnje ne skidaju sa izloga i pakuju...
 
Na to vec ne mogu da uticem.Narucen je na radnju u mom gradu,tu prvo stize pa ja dolazim da ga preuzmem. Tako smo napravili ja i drugar koji tu radi bas zbog toga da ako se nesto desi da to bude kod njih. Kod njih je provera,ako je sve ok,nosim. Videcemo,svasta se kod nas radi koliko sam zakljucio iz predhodnih postova,pogotovu kada je dobra akcija u pitanju.
 
Kakva je situacija sa 55XF90? Vidim na KP da su im bas pale cene...

KP je jedno, legala je drugo, nece XF90 biti oko 100k to je sigurno kao sto je bilo za crni petak, ako i bude neka akcija na 55-cu mozda na 115k, nize od toga tesko osim ako ne odluce da rasprodaju stare zalihe brzo zbog dolaska XH90..

@pwl
Da ne zvucim subjektivno, ali AG8 je bolji od B9 ipak je klasa iznad, ali ima losiji input lag (oko 30ms), ali ako je vise stalo do filmova i boljeg upscale-a onda AG8, ako kupujes u domacim radnjama krece 5god garancije na Sony..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na rtings.com je i B8 bolji od a8g/ag8, a B9 jos bolji, pa i od iste, ag9 serije.

Ne vidim kojom magijom si zakljucio da je ag8, isto oled, samo generaciju stariji, klasa iznad B9???
Kod oled-a, barem premium brendova, nema klase iznad, sve je to u klasi, sa nekim prednostima.
Ali posto je B9 godinu dana noviji model, i te kako ima prednosti.
2019 LG oled mislim da su bolji tvi i od novijih 2020 oled modela zbog veceg hdmi 2.1 bandwitha(na X seriji je smanjen na 40gbps sa 48gbps) i dts podrske, koja je ove godine na X modelima izbacena na LGu.
Tako da su b9/c9 verovatno best buy u svetu televizora trenutno, pogotovo sa podrskom za nvidia gsync, vvr i 120Hz 4k.

B9, kao i B8 stoje na rtings.com kao najbolji televozori, best tv 2018 i best tv 2019.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Samo da vam javim drustvo da sam uzeo od "Madjara" philips 50 inca - pus6704 i prvi utisci su sjajni. Slika je fantazija, a obzirom da je VA panel ne gubi mnogo na kvalitetu kada se gleda iz ugla. Meni je tv direktno ispred jer je takav raspored dnevne, ali i ako se pomerim u stranu sasvim, sasvim dobra. Ambilajt je perverzija! Nisam neki poseban strucnjak, ali cini mi se da skaliranje radi izuzetno pa su kanali preko sbb i vise nego ok. Moj burazer ima LG UM7100pla 43 inca, ali to nije ni do kolena ovom tv. Sport sam malo pustao i ne vidim da negde ima probleme tako da sto se tice kvaliteta slike i svega navedenog tv je sjajan za tu cenu.

Ono sto je jako lose je daljinac i interfejs. Pogotovo daljinac...to je uzas, ali valjda cu se naviknuti.

Ako neko ima kakvih pitanja u vezi tv-a neka se javi
 
LG B9 i Sony AG8 su ista generacija televizora tj 2019, vise sam mislio na bolji procesor za sliku, bolji zvuk i bolja kalibracija, C9 je ipak po meni licno best buy u ovom trenutku da se razumemo, ali AH8 ako budu resili pre svega osvetljenost i smanje input lag kao sto su uradili sa XH80 koji je low end onda ce imati CX dobrog takmaca, pa ce svako uzeti sta vise preferira..
Evo ti situacije iz radnje, ljudi su uzeli B9, ali zeleli su AG8, jednostavno velika je razlika u ceni i to je to, poenta je sto Sony ima dosta jace cene ali kada je manja razlika bar kod obicnih televizora nije tesko kupca ubediti da uzme Sony, a ne npr LG ili Samsung.
-nvidia gsync, vvr i 120Hz 4k ove stavke su jedino bitne gejmerima, obicnom korisniku koji je kupac TV-a u radnji to ne treba, a i vecina koja kupuje OLED od 2500eur nisu gejmeri vec uglavnom sredovecni ljudi koji zele najbolje i imaju viska para (izasla mi dva komada 65 AG8 prosle nedelje, oba kupca u starijem dobu), opet naravno ne generalizujem, ali ovo govorim iz rada u srpskim prodavnicama skoro 4god.
 
I dalje Soni u nekim situacijama prodaje ime i stara slava. Daleko od toga da su to loši televizori. Tako i ja za telefon. Mora biti Soni i ni jedan drugi jer već 20 godina samo Soni/SoniErikson koristim. A za taj novac i te kako ima boljih telefona, ali *mjau**mjau**mjau*.
 
Nije poenta da li nekome trenutno treba, prosecan korisnik ne menja tv 5 godina, a ko zna sta ces i kako koristiti za x godina.

Poenta je da taj tv ima vise prednosti u odnosu na Sony...

I b9 i c9 i cx i c8 su bolje ocenjeni televizori cak i od a9g, a pogotovo od a8g.
Pobrkao sam prethodno generaciju, ali nista bitno nije razlicito.

Opet, za sveopstu upotrebu je tu slika jako slicna, retko ko bi i razlikovao izmedju Sonyja i LGa.
Zbog jako losih mogucnosti van gledanja blu-ray i hdr filmova, Sony a8f i a8g su jedini oled televizori losije ocenjeni od q90 Samsunga.
Ranije su imali bolji upscaling, ali je sada i to skoro jednako...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Danas me zvali iz kurirske sluzbe, kazu imamo tv za vas, ja se zbunio kazem pa otkazali su mi... Naravno nisam ih odbio, stigao mi TV, montiran na zid i bas lepo izgleda ali tek se igram da ga podesim

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
50k? 50UM7500? Super kupovina, toliko je pre malo više od pola godine bio taj model od 43".
I kakav je LG tv sa VA panelom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, 50um7500pla. Nisam strucnjak, ali za mene je ovo dobro. Naravno voleo bih jednog dana oled ili sony neki rang xf9005 ali gledam bas hbo go i veoma sam prijatno iznenadjen kvalitetom

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno