Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Samo ako imaš pristup kvalitetnim svežim kafama, Aeropress ima smisla. Iz iskustva, greh je da kvalitetnu kafu spržiš na espresso mašini.

Pa mislim da je kada is Gradske przionice upravo to - kvalitetna i sveza?
 
Samo da se ispravim za nespresso korisnike.
Molinari mi poslao onu zelenu Biologica sa isteklim rokom pa je zato bila bzv.
Odmah su zamenili pa javljam.
Stigla i Starbucks danas pa da vidimo
cc38395e19f257454ecb281f3dbb9681.jpg


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ček ček, gde imaju te Starbucks kapsule da se uzmu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima u Kauflandu u DE, 3.75 evra 10 kom.

Pike Place meni najbolja od svih Lungo koje sam probao.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Pozdrav svim ljubiteljima kafe.

Kao dugogodišnji član Benchmark foruma i osnivač sajta EspressoDirekt.rs (drago mi je da su ga neki od vas već otkrili), tu sam da sa svojim timom (u kojem je i naš Ivan kao jedini SCA professional roaster na ovim prostorima), odgovorim na sva vaša pitanja oko kafe i pripreme espressa.

Pitajte i pišite sve što vas zanima, a mi ćemo se potruditi da vam odgovorimo u što kraćem roku. Jer sajt smo i pokrenuli pre svega da bismo delili znanja sa ljubiteljima kafe... Veliki pozdrav svima, Jovan / Espresso Direkt
 
https://kapsula.rs/

Stizu brzo sa d Express valjda su iz Subotice, uvoznici

Sad sam napravio Pike place lungo isao sam 80ml sjajan, mada na kutiji pise 110ml

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Video, hvala. Ja već naručio, stiže sutra ili prekosutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Auf bre, pa kafa se uvek melje pre spremanja. Ne može kafa u zrnu da se koristi ni za jedan vid pripreme.

Poneka espresso kafa se prodaje već mlevena.
"Дошао Пироћанац код комшије на кафу. Онај прокувао воду, узео зрно кафе и ситно исецкао. Пола сипао себи, пола комшији. Попили кафи, испричали се и отишао кући.
Сутрадан дошао комшија код овог другог на кафу.
Прокувао воду, сипао је у шоље. Везао зрно кафе о конац и кружио око шоље са врелом водом. Овај сав у чуду, па пита, комшија шта бре то радиш?
У бре комшија, она твоја јуче била јака!"
:D

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
na koji Ariete/DeLonghi tacno mislis?

Samo sam onako napisao. Ariete je oko 12.000. Imam DeLonghi dedicu ona je oko 25 hiljada. MOJE misljenje je da je svaki dobar pa i ovaj iz Lidla.
Bitan je MLIN. Mlinovi koji imaju one limene nozeve kao ovaj u Lidlu nisi za espresso aparate. Zacepljavaju dozer i aparat trpi kontra pritisak.

Malopre sam kupio mlin. Celicni, konusni nozevi. Druga prica.
 
Najjeftiniji Ariete koji trenutno mogu danadjem je 14099 rsd što je skoro duplo skuplji od ovog iz Lidla a pritom je ružniji. Ne verujem da nešto bolju kafu pravi.
Ima ovaj DeLonghi od 10990 rsd koji je igracka naspram ovog iz Lidla.

Po mom mišljenju lepši od ovog iz Lidla je ovaj Ariete od 17890 rsd ali to je skuplje 10k dinara.

Verujem da gore svi pomenuti prave identicnog kvaliteta kafu i da je samo pitanje estetike kome se šta slaže u kuhinji.
Dobra stvar je što u Lidlu može posle 30 dana da se vrati bez mnogo objašnjenja koji je razlog.

Pozdrav svim ljubiteljima kafe.

Kao dugogodišnji član Benchmark foruma i osnivač sajta EspressoDirekt.rs (drago mi je da su ga neki od vas već otkrili), tu sam da sa svojim timom (u kojem je i naš Ivan kao jedini SCA professional roaster na ovim prostorima), odgovorim na sva vaša pitanja oko kafe i pripreme espressa.

Pitajte i pišite sve što vas zanima, a mi ćemo se potruditi da vam odgovorimo u što kraćem roku. Jer sajt smo i pokrenuli pre svega da bismo delili znanja sa ljubiteljima kafe... Veliki pozdrav svima, Jovan / Espresso Direkt

Malo ste preterali sa cenom za testere od 1300 din + 300 din postarine za 350 g kafe.


Evo.... Ali, tačno je da nema više.
fb0cc5756cf37131e548f9995e76f19e.jpg
2e599879178190d2c98a4ff1b9165e8d.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Imaju ove.
punjive kapsule
Ja nisam probao ali jedan clan je nekoliko strana ranije napisao da su odlicne.
 
Šta to ima u lidlu, espresso aparat ili mlin?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Samo sam onako napisao. Ariete je oko 12.000. Imam DeLonghi dedicu ona je oko 25 hiljada. MOJE misljenje je da je svaki dobar pa i ovaj iz Lidla.
Bitan je MLIN. Mlinovi koji imaju one limene nozeve kao ovaj u Lidlu nisi za espresso aparate. Zacepljavaju dozer i aparat trpi kontra pritisak.

Malopre sam kupio mlin. Celicni, konusni nozevi. Druga prica.

Imam mlin, Mazzer Super Jolly... Aparat je u planu, nesto tipa Bariste, ali sam hteo do tad da uzmem nesto sto ce mi zavrsiti posao zbog kvalitetne kafe koju kupujem jer se, kao sto sam ranije negde pisao, ne vidi razlika izmedju kvalitetne kafe i grand kafe prilikom spremanja kafe na tradicionalan nacin. Zato sam i hteo da probam AeroPress jer je 4k dinara. Mada sad ovaj aparat iz lidla, mozda je ipak bolja opcija... Mada bih svakako voleo da probam kafu iz AeroPressa...
 
Ako je neko skoro kupovao DG aparat, da li se i dalje dobija ona dummy kapsula ili to sada više nije slučaj?
 
Dobija se ona plastična kapsula kroz koju protiče voda, ako na nju misliš.

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Samo sam onako napisao. Ariete je oko 12.000. Imam DeLonghi dedicu ona je oko 25 hiljada. MOJE misljenje je da je svaki dobar pa i ovaj iz Lidla.
Bitan je MLIN. Mlinovi koji imaju one limene nozeve kao ovaj u Lidlu nisi za espresso aparate. Zacepljavaju dozer i aparat trpi kontra pritisak.

Malopre sam kupio mlin. Celicni, konusni nozevi. Druga prica.
https://youtu.be/tuFQbiIVUkw

Nije baš svaki aparat dobar.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne znam, mislim da cu da uzmem ovaj iz lidla ako nadjem, cisto za ucenje, pa cu posle preci na nesto poput bariste...
 
@C4in

Kako nema razlike? Probaj sitnije da melješ za početak. Nemoj čekati da voda baci ključ, pa da zakuvaš nego ranije i slično...

Sent from my SM-T813 using Tapatalk
 
Pa probao sve to, mlin stavio na najsitniju granulaciju, zakuvavam pre nego sto voda prokljuca da ne bi "izgorela" kafa i dobila onaj zagoreli gorki ukus... mislim, ima razlike ali je minorna, da 90% ljudi ne bi primetilo tu razliku... cak ni ja ne mogu da provalim koja je kafa skuvana ("turski"), da li je costa rica, brasil ili honduras npr... Mislim, mozda sam samo jos uvek noob pa prosto n'umem...
 
Dobija se ona plastična kapsula kroz koju protiče voda, ako na nju misliš.

Sent from my S10e using Tapatalk
Da na nju mislim.
Uzeh danas za brata jedan Circolo i nije je bilo u kutiji. Dakle prodavac se poslužio.
Hvala
 
Jutros sam obisao 3 Lidlove prodavnice do 08:30h, u Ustanickoj, na Trosarini i na Vidikovcu i nigde nema aparata za kafu.
Kao prodati.
Ja mislim da nisu ni bili izlozeni.
Ocekujem ih na kupujemprodajem za jedno 12k dinara....
 
Znate onu scenu iz Lepa sela lepo gore, kad pokojni Dragan Maksimović kaže: "Ja sam spreman, naš'o sam šlem..."

E, ja sam spreman... :d

20200528-070906573-i-OS.jpg
 
Aparat se meni ne dopada,
Ni meni Ronaldinjo ali dribla odlicno.


Poverujes tipu koji u videu napravio facu kao da mu kolozetska solja pravi espresso. DRUGO da bi pokazao da poltafilter ne leze dobro u nosac za mlin on ga stavlja otpozadi, i to vidno, kontra rukom, levom.

Kako bre ne mozes da "procitas" fore ovakvih, ruznih, tipova?
Odvaratan ko Sarapa.
 
Poslednja izmena:
Da na nju mislim.
Uzeh danas za brata jedan Circolo i nije je bilo u kutiji. Dakle prodavac se poslužio.
Hvala
A čemu tačno služi ta plastika? Ja je nisam dobio kada sam uzeo svoj aparat, a sada vidim kada sam uzeo za poklon ima je.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Malo ste preterali sa cenom za testere od 1300 din + 300 din postarine za 350 g kafe.

Pozdrav, cena je zapravo 1.300 sa uračunatom dostavom, a najčešće je i 1.000 dinara sa uračunatom dostavom
kada zapakujemo veći broj Starter box-ova tokom nedelje.

Računajte da u kutiji imate i premijum blendove, koji su skuplji od standardnih.

Verujte da je to maltene cena koštanja i da dok se zapakuje u male kesice i napravi celo pakovanje mi nemamo
skoro nikakvu zaradu na uzorcima.

Za razliku od drugih proizvođača kod kojih priznaćete nemate mogućnost uzoraka, nama je interes da ljudi
kupuju samo onu kafu koja im se dopada, zato
smo i napravili tu opciju sa uzorcima, da se ne bacaju pare na kilogram kafe koja vam se možda neće uopšte dopasti.
Ovako probate od svake po malo, pa se odlučite koja vam najviše prija.

Veliki pozdrav.
Jovan
 
@jaygee Koje SO kafe imate u ponudi, ili su isključivo blendovi? Jel može negde da se vidi koja kafa ide u blendove? Hvala

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
A čemu tačno služi ta plastika? Ja je nisam dobio kada sam uzeo svoj aparat, a sada vidim kada sam uzeo za poklon ima je.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Koristi se pri čišćenju, a može i za pripremu čaja. Dodatno usmjerava mlaz vode da ne prska po aparatu kada se ne koriste kapsule.
Vidim da to vani može da se uzme odvojeno, ali kod nas ne očekujem. Ako neko nađe na AliE ili ebay moze link.
 
@jaygee Koje SO kafe imate u ponudi, ili su isključivo blendovi? Jel može negde da se vidi koja kafa ide u blendove? Hvala

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Singlove imamo s vremena na vreme i obično su dostupni samo našim pretplatnicima jer su male količine u pitanju, a u stalnoj ponudi su naši blendovi.

Na sajtu su detalji o svim našim kafama i opisi svih blendova i najznačajnije karakteristike, namena, kakve arome i ukuse da očekujete od svake kafe i sl.

Nadam se da će vam ovi detalji biti korisni. Pozdrav.
 
A čemu tačno služi ta plastika? Ja je nisam dobio kada sam uzeo svoj aparat, a sada vidim kada sam uzeo za poklon ima je.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Ja sam je dobio. Služi da kada ispiramo aparat, manje uprskamo taj deo u koji se stavlja patrona, i da ispod nje pravilnije curi.
Kod mene je i navedena u uputstvu za čega služi i kako se koristi. Trebalo bi da je deo paketa.

U principu, zgodno za imati, ali nije ništa neophodno.
 
Nazad
Vrh Dno