Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

magnifica esam 4200 mi trokirala danas. ima jedno 5 godina (kupljena nova na akciji)
zakucao infuser u gornjoj poziciji i samo idu lampice redom. mislim da sam sinoć čistio (ne znam jel sam koristio posle toga), pa dal sam ga loše vratio (ne znam kako je to moguće..)

odneo u servis da vidim hoće biti nešto...
gledam ove Bosch, ima akcija u tm. ne znam jel vredi i hoće izdržati makar blizu ovoliko

uzeo bih ipak novo, žena voli automatike...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Cena show.
ecaeff8913d98dc50b667eae2ad7e8cc.jpg

Brazil arabika 100%. Mild 5

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Može li info u kom maxiju ima ovih kapsula - u tempu na Adi ih već duže vremena ne nalazim. I ako se primetili ima li onih pakovanja od 22 kapsule jačine 09?
 
Nisam zadovoljan Riobom iz Metroa. Za čist espreso je skroz korektna ali za kafe s mlekom nije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Haha. A ja je bas tako pijem. Ukusi...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Za 2-3 dana stižem kući a javili mi da je moja Gaggia Classic počela da zeza.

Po opisu i snimku, normalno se upali i greje vodu. Kad ugreje, upali lampicu ali kad pustiš kafu, voda ne ide. Isto i kad se skine kašika. Zuji normalno, ali umesto da krene kafa / voda, ne desi se ništa.

Ima li neke mogućnosti da ja sam mogu da probam da rešim ili da se ne zezam nego tražim majstora?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Za početak probaj da pustiš vodu kroz cev za paru, tj. da utvrdiš da je aparat povukao vodu kroz čitav sistem. Odvrni ventil za paru i čim upališ aparat stisni dugme za kafu (ne za paru!) i sačekaj da poteče voda na cev za paru.

Ako teče ugasi aparat, zavrni ventil i probaj pustiti vodu kroz grupu, bez grejanja vode, samo jpalibaparatvinodmah stisni dugme za kafu, da proveriš da teče.

Ako aparat neće korz cev za paru da pusti vodu, onda pravac servis.

Ako radi kroz cev za paru a neće kroz grupu, možeš probati da skineš prvo sito (krstasti šraf u centru) i unutrašnji mesingani disk (2 imdus šrafa) i proveriti da nije nešto blokiralo protok. Mada teško da je baš toliko začepljenje.

Ovaj poslednji savet je više ako želiš nešto naučiti i sam da se baviš aparatom i manjim održavanjem. Ako ti nije do toga, opet pravac servis.

Koliko dugo ga koristiš i da li si ga čisto sa pulikafom?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Uzeo sam ga polovnog, odneo u servis da se pregleda i recimo da sam ga 3 meseca aktivno koristio. Spakovan u kutiju kad sam krenuo na brod i zet pokušao da napravi. 2-3 kafe napravio i stade posle toga. Nemam ideju da li je šta moglo da crkne a koristio sam Rosu stalno.

Pokušaću čim dođem, jer mi se jako pije espresso.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@kosovica
Bolje sam. Probaj sto je 5xeVo napisao.

Verovatno je ovo
 
Ja ako me sećanje služi mislim da je duže vreme unazad cena za taj model 49.999

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 

Pa za nase uslove ako se kupuje u radnji mozda i moze da prodje.Ali i dalje mislim da je jaka cena.Ja sam ga pre godinu ipo dana kupio u subotici od ljudi koji donose kafe aparate i u tom trenutku me je izasao 290 eura plus postarina oko soma dinara.Kupio sam aparat u crnoj boji.
Jedina razlika je ta sto sam ja dobio garanciju od godinu dana a kod nas je u radnjama dve godine garancije.
Drugar je pre par meseci u becu kupio isti aparat i izasao ga je tamo 280 eura.
Izgleda da su kod nas jos uvek velike marze pa se isplati kupiti samo ako se nema kesa pa ti odgovara na rate.
Koliko vidim ima ga i za malo manju cenu

https://www.comtradeshop.com/delong...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=fc1d

Samo ne znam imaju li ga na stanju?
 
Ja sam ga kupio za 49990 u Tehnomediji sa 2g garancije. Za sad sve ok. Duže je već na toj "akciji".

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Moze savet gde kod nas da nadjem Lavazza Qualita Rossa u zrnu po normalnoj ceni?
Po marketima ide 2700-2900 a u inostranstvu je 12eur. Nemoguce da su nam akcize ovako visoke.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pogledaj po pijacama, ako vec nisi. Ili na Kp, mada sam bas sad trazio i nema, eventualno da kontaktiras neke od prodavaca pa da proveris. Inace, ja sam uzimao u nekoj przionici u Zemunu, ( trazi na fejsu Moja tasta ne pije svasta :D ), 1500din je kg tih Lavazza, jedino ne znam da li salju, proveri, kontam da mogu da ti posalju.
 
Za 2-3 dana stižem kući a javili mi da je moja Gaggia Classic počela da zeza.

Po opisu i snimku, normalno se upali i greje vodu. Kad ugreje, upali lampicu ali kad pustiš kafu, voda ne ide. Isto i kad se skine kašika. Zuji normalno, ali umesto da krene kafa / voda, ne desi se ništa.

Ima li neke mogućnosti da ja sam mogu da probam da rešim ili da se ne zezam nego tražim majstora?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Da izvestim, kad sam već pitao. Stigao jutros, upalio čisto da probam - radi najnormalnije. Da nisam gledao snimak koji mi je poslat, ne bih verovao. Napravio sam 3 kafe do sad, za sad bez problema radi.
Šta mu je moglo biti i da li će opet da stane, nije mi jasno ali pratim. [emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni je zakucala magnifica u ponedeljak... kupljena nova, 5 godina vec... odneo u servis - Dzezva... covek mi sredio za 2500 din, radi ko nova, a hteo sam vec bosch da uzmem :)
 
Da izvestim, kad sam već pitao. Stigao jutros, upalio čisto da probam - radi najnormalnije. Da nisam gledao snimak koji mi je poslat, ne bih verovao. Napravio sam 3 kafe do sad, za sad bez problema radi.
Šta mu je moglo biti i da li će opet da stane, nije mi jasno ali pratim. [emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Moguće je da nije lepo povukao vodu, da je ostao neki mehur vazduha, naročito ako je aparat stajao prazan a zet nije povukao vodu po ovom uputstvu koje sam napisao ranije.

Moguće je i da je bila neka mrva kamenca koja je blokirala protok pa se u međuvremenu raspala/pomerila/odčepila.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Napoli i Venezia dobre, mozda i odlicne.

Uzeo sam chiaro i scuro dobre za jutro lagane.

Inace koliko ml za espresso vam je podeseno? Meni 35ml

Kafeterija probajte obavezno!

Cofeedream dobre za kapucino, savrsene

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Uff, povlačim reč - Venezia je taaaako dobra.... Legla sestri i meni ko budali šamar.

Novina je da Nespresso direktno isporučuje robu svojom dostavom u roku od jednog dana. Čak na dan dostave šalju link za webview gde može real time da se prati lokacija dostavljača.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad kad sam na (kućnoj) robiji, a aparat mi radi pa imam vremena da se igram s kafama. Zato bih nešto prodiskutovao ovde. :)
Nisam imao prilike sad po povratku s broda da kupujem kafe preko. Imao sam nešto malo zalihe Kimbo Extra Cream koju sam potrošio. Sa zetom (koji se navukao uspešno na ovaj sport :-D ) se dogovorim i naručimo odavde https://espressodirekt.rs/prodavnica-kafe/ Ovaj set od 5 uzoraka njihovih kafa. Pre svega da kažem, ljudi su skroz saradljivi i korektni.
Ono što mene muči, a to je što ne mogu da verujem da mi od 3 (nisam još 2 probao iz ovog seta) ni jedna ne leži onako kako treba. Volim da osetim jak ukus kafe, nekako volim pun. Ne umem da objasnim to pun, kad uzmeš gutljaj, da se skroz ta jačina i ukus kafe rasporedi po ustima i osetiš svuda. Međutim, za sad od ove 3 osetim lep završetak ali dok pijem nekako mi deluje ukus tanan. Od omercijalnih kafa mi najviše leži Hausbrandt Gold (on mi ima tu jačinu, gorčinu i punoću koju volim), pa čak mogu reći i da Kimbo Extra Cream zadovoljava to što želim (kod njega je Arabica 35%, Robusta 65%). Kod Kimba je čak i pena gusta (ok, znam - dosta Robusta je zaslužno za penu ali nekako drži mi tu punoći ukusa).

Da li je neko od vas ovde imao mogućnost da proba nešto od ovih što sam postavio i da li ima neko neki predlog koja bi eventualno pržionica ili kafa mogla da da to što tražim? Teško je naći trenutno bilo gde na netu Kimbo da se može naručiti, a Hausbrandt Gold imam tek u Tempu u NS najbliže do kojeg ne mogu da odem još 10 dana. :)

Aparat: Gaggia Classic
Mlin: Mazzer Mestre
 
Jel si probao Lavazza Top Class ili Gran Espresso? Te dve su mi medju boljim od komercijalnih, pun ukus i lepa krema, GE ima slican omer kao Kimbo, 60%r/40%a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam. Od Lavazza sam probao onu Cream e Gusto i par nekih (ne na mom aparatu) koje su izgleda čiste arabike pa mi je bilo prekiselo. Pitanje sam postavio više da vidim da li nešto sa mnom nije ok i koja pržionica nudi kafu takvog nekog karaktera (opet kažem da mi je od komercijalnih Hausbrandt Gold (a neko mi je ovde pisao da ima još jedna i bolja)).
 
500842-900-100000.jpg

Vredi li ovaj Krups i jel vredi ovih para ?:)
 
Koja je cena ovog Automatika EA8107?

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
reklama kaze 36599 ako sam dobro zapamtio

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja sam ocoraveo, gledam i ne vidim i dalje cenu. To je dobra cena, nema jeftinije trenutno na trzistu.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Ovaj aparat nista ne valja. Cisto bacanje para. U Metrou je na akciji i ovoj ceni nekoliko puta godisnje i to traje i vec 3 godine. Najobicniji Saeco Via Veneto star 10 godina cija je cena novog bila manja od 100 eura izbacuje neuporedivo bolji espreso, Iz ovog izlazi Divka.
 
Ja sam tog merkao :)
 
Nazad
Vrh Dno