Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo, meni je krenuo paket sa Amazona (UPS) iz Velike Gorice, videćemo kako će i kada ući u Srbiju.

Da citiram samog sebe, paket je u Beogradu, po svemu sudeći prošao bez posebne papirologije carinu.
 
Jel stiže nekom nešto preko NS carine? Meni stoji zvučnik tamo od 10.02., stvarno ga preteraše...
 
Novi Sad od 20.2 stoji

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Koliko cekaju paketi za carinjenje na BG carini?
 
Meni je brzo prosao jedan carinu, kao da ga nisu ni gledali izgleda... sa Ali-ja, 30$ vrednost

17.03.2020 08:42:38 11070 БЕОГРАД 27 *Зaдуженa зa достaву
16.03.2020 15:11:29 11070 БЕОГРАД 27 Нaреднa достaвa
15.03.2020 02:01:19 10200 ГПЦ БЕОГРАД Отпремa
14.03.2020 16:03:24 RSBEGC Отпремa
14.03.2020 14:28:06 11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТА Приспелa
16.02.2020 19:56:00 CN-CNBJSA Приспелa
 
Poslednja izmena:
Novi Sad definitivno im radi jedan čovek. Danas ušao paket u Srbiju, putovao oko 2 nedelje. Sad kreće saga.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Samo da se nadovežem, taj jedan ne radi puno radno vreme.
 
Da prijavim da su meni pustili upravo paket sa bg carine posle 4 dana. Vrednost oko 50 usd.
 
U Novom Sadu je kolektivni godisnji na neodredjeno vreme

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Zna li se kako funkcionise slanje posiljaka za inostranstvo, jel to uopste moguce sad, call centar poste kaze da nema nikakvih informacija
 
Ja sam odustao danas od slanja za Madjarsku, kol centar kaze da na salteru vidim da li je moguce u tom trenutku, i umesto informacije mi diktirala radno vreme za koje je nisam ni pitao. Bolje je ne slati, barem znate na cemu ste.
 
Danas prodje mesec dana kako stoji paketic na carini.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ono što u NS ne ide na carinjenje to stvarno proleti i brzo se isporuči. Ovo mi je malopre uručio poštar.

IsCjdNG.jpg


A ono što zaglavi na carini je blagi užas. Moj najstariji paket na carini stoji od 02.03 do ko zna kad. :(
 
Maloprije mi rekao poštar da je najvjerojatnije NS carina stala sa radom.
 
Mislim da su davno prestali sa radom

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nikad normalno nisu ni radili.
Samo da ih đavo ne nanese da vrate pakete...
 
Danas posle malo vise od mesec dana, paket prosao carinu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Meni je ludilo zaustaviti promet i carinu,pa lepo dezinfikuj paket pregledaj i teraj dalje,mnogi bi ljudi narucili maske iz Kine-jer ovde ih nema.
 
Moja koliko stoji, odavno je sterilisana sama od sebe. Niko je dirao nije mesec dana.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Info iz prve ruke, ne stize vise nista iz Kine, zatvorili su i to, pola radnika u posti su poslali kuci, desetkovani su. Tako da ne naručivati nista.
Jedino ako vam salje Si Djinping.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Pošta i carina ne mogu u potpunosti da prestanu sa radom, pa država mora da funkcioniše i u ovakvom stanju.
 
Na sajtu carine i poste kazu da će normalno funkcionisati promet paketa (robe) za vreme vanrednog stanja. E sad kad će stići ti paketi, kako funkcionise avio saobracaj - to je već pitanje.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Na sajtu carine i poste kazu da će normalno funkcionisati promet paketa (robe) za vreme vanrednog stanja. E sad kad će stići ti paketi, kako funkcionise avio saobracaj - to je već pitanje.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Meni je špediter sa kojim sarađujem rekao da roba za sada ide normalno kao i uvek.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno