Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Joj ljudi jel zna neko uzrok i rešenje za "incorrect temperature 511" zakucava rig danima, ne može ni kratko da sastavi da radi. Idem danas da prčkam ali ne znam odakle da počnem. Na netu nisam našao ništa konkretno, kao svašta može da bude..
Imao sam to ranije na drugom rigu i ne sećam se kako sam rešio, znam da sam se dugo mučio i da nikako nisu htele kartice u 4. i 5. slotu da rade, a provereno nije bilo do kartica ili ekstendera, rotirao sam a i imam i rig sa samo jednom kartom za test.
Mislim da je na kraju komplet reinstalacija wina rešila ali nisam siguran.
 
Greska 511 na temperaturi je obicno nagoreo neki konektor napajanja...ext ili same grafike (mozda samo los kontakt)
Promeni ceo extender za pocetak i proveri napajanje ext...6-8-pince sto ulaze u tu grafiku i na strani do napajanja ako ti je modularno...
Nije to problem do systema...
 
Hvala proveriću naravno hardver detaljno kad odem. Da imao sam i taj problem jednom da je nagoreo konektor kabla kod napajanja, samo mislim da nije na onom rigu što je izbacivao taj error. Loš spoj verovatno imalo pa se grejalo. Do duše posle godinu dve dana rada se to desilo. Napajanja su Sama armor gold 650w.
Isto sam imao slučaj na jednom rigu da je izgoreo sata kabal kod konektora, koji napaja ekstendere (a maksimalno dva ekstendera su po kablu).
 
Sata napajanje ekstendera treba maksimalno izbegavati, tanke su žice za tu jačinu struje (naravno, i adapteri molex-sata, 6pinac-sata i slično). Ako baš mora, onda maksimum 1 sata ekstender na 1 sata kabl, uz debeo undervolt.
 
Ja iskljucivo od pocetka koristim samo extendere sa 6-pinskim pcie konektorom... mirna glava.
 
ma jok, svaka zila na napajanju ima dva 6+2 pinska PCIE konekotra, prvi ide u karticu a drugi u extender, ne koristim nikakve adaptere osim onih sto 8-pin CPU pretvaraju u 2 X 6+2 pin PCIE i naravno molex - 4 pin CPU (posto oba 8 pin CPU konektora upotrebim za po jednu graficku).
Uvek koristim single raill napajanja tako da ne moram da vodim racuna o opterecenju po granama mada trenutno kopanje na granici isplativosti...
 
Poslednja izmena:
Greska 511 na temperaturi je obicno nagoreo neki konektor napajanja...ext ili same grafike (mozda samo los kontakt)

Tačno je to i bilo, na sekundarnom napajanju dve kartice (gpu 3 i gpu4 koje suna istom kablu) su bacale tu grešku i zakucavale rig. Istopila se plastika konektora kod napajanja, one metalne žabice ostale gole i garave. Prebacio sam u drugi konektora na napajanju i pritom ubo i iščupao nekoliko puta da se kontakt očisti, noćas je radilo ok. Već sam imao jednom taj isti slučaj. Videću da sve konektore proverim, tj da ih izbadim i malo pročistim da bude dobar spoj da se ne greju, ipak to nije pipano dve godine.
Nažalost nemam tih kablova u rezervi, uz napajanja dolaze dva i svi su iskorišćeni, jedan napaja dve kartice drugi jednu.
 
Tačno je to i bilo, na sekundarnom napajanju dve kartice (gpu 3 i gpu4 koje suna istom kablu) su bacale tu grešku i zakucavale rig. Istopila se plastika konektora kod napajanja, one metalne žabice ostale gole i garave. Prebacio sam u drugi konektora na napajanju i pritom ubo i iščupao nekoliko puta da se kontakt očisti, noćas je radilo ok. Već sam imao jednom taj isti slučaj. Videću da sve konektore proverim, tj da ih izbadim i malo pročistim da bude dobar spoj da se ne greju, ipak to nije pipano dve godine.
Nažalost nemam tih kablova u rezervi, uz napajanja dolaze dva i svi su iskorišćeni, jedan napaja dve kartice drugi jednu.

E moj ti...Hoces da nam se zapalis...
Nema to "e radi 2 godine" ne diram dok radi...i ovako je isplativost na granici,ide leto,vruce vreme...ugasis ponekad rig na pola sata...povadis sve dzekove napajanja pregledas,ocistis...i miran si....:D
 
ma jok, svaka zila na napajanju ima dva 6+2 pinska PCIE konekotra, prvi ide u karticu a drugi u extender, ne koristim nikakve adaptere osim onih sto 8-pin CPU pretvaraju u 2 X 6+2 pin PCIE i naravno molex - 4 pin CPU (posto oba 8 pin CPU konektora upotrebim za po jednu graficku).
Uvek koristim single raill napajanja tako da ne moram da vodim racuna o opterecenju po granama mada trenutno kopanje na granici isplativosti...

Ok je to kad na granama 8-pince imas dovoljnu duzinu kabla izmedju njih na kraju,imas napajanja gde dovuces granu za napajanje grafike i drugi 8-pinac na toj grani ne moze da dohvati extender od te iste grafe...:D
Sto se tice iskoriscenosti te grane za napajanje procesora,moze...dobra je varijanta...samo nemoj da preterujes,nije ta grana bas jaka...Ja sam tu granu koristio samo za 1 grafu i njen extender...nisam nikad vise stavljao ,)
 
uvek postoji extender 8 pin PCIE (zenski) na 6+2 pin PCIE muski duzine 30cm, tako da uvek moze da se dohvati od grafe do extendera... Sto se tice zile za CPU , sacinjena je od 4x zute (+) 12V (AWG 18 zice) i 4x crne (-) (18AWG zice), ukupno je 25% jaca od PCIE zile koja je sacinjena od istih 18AWG zica ALI ima 3 zute (+) i 5 cne (-)..
 
uvek postoji extender 8 pin PCIE (zenski) na 6+2 pin PCIE muski duzine 30cm, tako da uvek moze da se dohvati od grafe do extendera... Sto se tice zile za CPU , sacinjena je od 4x zute (+) 12V (AWG 18 zice) i 4x crne (-) (18AWG zice), ukupno je 25% jaca od PCIE zile koja je sacinjena od istih 18AWG zica ALI ima 3 zute (+) i 5 cne (-)..

Tako je to kad neko ozbiljno shvati mining...
 
Resih i ja da se malo zanimam kopanjem, pa tako juce uzeh:
AsRock H81 Pro BTC
Celeron G1820
Ram 4gb DDR3 1333Mhz
risere

jos da uzmem neko napajanje i graficke.

E sad, sta mislite, da li vredi uzimati sa "KP" polovnu "RX 580 Sapphire NITRO+ 8GB" sa 1 god. domace garancije za 120 eur. Uzeo bih 6 kom. malo za kopanje, malo za igranje?
 
Odlicna cena za tu grafiku u domacoj garanciji. Sto se tice igranja, igram na 580 ki COD Warzone max detalji FHD rezolucija, AA on, preko 60 fps-a opusteno. Temp oko 65 70 c na 40 obrtaja max. Far Cry 5 na max takodje..
 
Od kopanja se ovajditi neces, sem ako nemas free struju, a za igre ti je i jedna dovoljna :)
 
Ako ne racunamo struju koliko bi moglo da se zaradi sa 5 kartica mesecno, otprilike u eur. 1 kartica bi isla u komp za igranje, a 5 u rig?
 
RX 580 Sapphire NITRO+ 8GB" sa 1 god. domace garancije za 120 eur.

to nije odlicna cena. to je sada realna cena i to ako je validna domaca garancija (ako nije fora na rec - a prodavac mozda laze i nije u garanciji zaista.ovo samo da napomenem da svakakvih prodavaca ima). ok je da uzmes. ali ako placas struju mislim da se ne isplati.
 
@delibasa

5-10e. Treba imati u vidu da je kripto skocio ovih dana, ako padne 5% ides u minus
 
Poslednja izmena:
Ma tu gde bih stavio rig ne bih placao struju, a sto se tice garancije ima winwin garanciju, ali ne moze da mi da originalne racune, jer je u kompletu kupio i dr. Komponente, tako da bi mi poslao skenirano na e-mail i on garantovao za reklamaciju u slucaju kvara.
Koliko videh, mogao bih da iskopam 40-tak eur. mesecno sa 5 grafickih, ako sam dobro izracunao.
Edit:
@delibasa

5-10e. Treba imati u vidu da je kripto skocio ovih dana, ako padne 5% ides u minus

Kako idem u minus ako nemam troskove za struju?
I kako mislis mesecno bih imao 5-10 eur. ili?
 
Poslednja izmena:
Mesecno,ako placas struju. Oko 40e pri sadasnjim cenama ako ne placas, i ostanu cene kripta ovakve
 
Ma OK. je to, sta da se radi, stvari su kakve jesu. Ne bih ja ni prodavao kripto i povlacio novac, nego bih cuvao, malo trgovao, cisto zanimacija, a ako kasnije bude neke zarade, opet dobro.
 
Druze to ti se sada ne radi bolje uzmi kripto jeste ti dzabe struja ali pitanje je da se nesto ne izjalovi sa strujom sto je kod ti kombinacija uvek moguce I treba da racunas na nardne dve godine imas tu pozciju. Sto kaze Boris Petkov treba biti pametan u tim stvarima :D
 
Za one koji se premisljaju da pocnu da kopaju, to je sad besmisleno, samo stari rudari mogu da se nekako vade, za nove sve je pogibija. Ako hoce da se kockaju onda bolje da kupe BTC pa nek cekaju i nek se nadaju.
 
Prozujao mi jedan vent na ASUS RX 570 Expedition OC edition, nije mnogo ali se cuje, nervira me.:S: Zanima me ge mogu da se nadju ovi ventovi? ili neki savet sta uraditi?
 
Imam rig sa 4x RX580 Nitro Sapphire+, od pre nekoliko meseci pravi problem, zakuca posle par dana rada, pa je krenuo sve cesce i cesce. Promenio sam mu sve ekstendere, malo je bolje bilo, ali isto. Poceo je sa sve 4 graficke da kopa maksimum 10-20 minuta, pa zakuca. Komandom -di mu smanjim kopanje na 3 graficke - isto (nebitno da li radi 1,3,4 ili 1,2,4, bilo koja kombinacija 3 graficke daje isti rezultat). Kada mu stavim da kopa sa 2 graficke, radi lepo vise dana bez prekida. Napon na svima je 950 mV, core 1100 MHz, memorija 1900 MHz.
Da li je mozda napajanje oslabilo (u pitanju je Cooler Master V1000), a ako jeste, kako to da proverim? S obzirom da 3 graficke + sistem ne trose sigurno vise od 400W, nije valjda vise nego duplo oslabilo? Kopa ETH sve vreme.
Hard ima 10ak BB, kupio sam drugi da ga zamenim za svaki slucaj, i reinstaliram Windows (na tom rigu kao i na ostalima je Windows 7, 64 bit, pogaseni update-ovi, ima 4 GB rama, oko 25 GB virtualne memorije).
 
Poslednja izmena:
A karte su od 4 ili 8gb,ako su od 8 onda povecaj virtuelnu na 8*4=32gb virtuelne.
 
Nazad
Vrh Dno