Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14 dana nije reklamacija,nema daljeg naganjanja moraju da vrate pare,ako ti smeta vrati pa uzmi isti u nadi da ima manje (tzv panel lutrija) a ako si ukapirao da tebi je zapravo crna najbitnija ganjaj VA panell jer svi IPS-ovi pate od ovoga u određenoj meri.
 
Nisu mi bitne cene u Srbiji. Moja glavna nedoumica je da li je QLED primetno bolji da u istom budžetu ipak uzmem njega 55" ili RU seriju Samsunga od 65".
Q6 serija sigurno nije bolja od RU8 serije niti od bilo kog drugog brenda u sličnom segmentu. Tu su negde koliko vidim po netu. U tom slučaju bolje RU jer je 65" barem meni. QLED(martketinški delo Samsunga) je retkim slučajevima bolji od običnog LED. U tom segmentu imaš i Sony9005, sm9000...Opet zavisi od cene.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Q6 serija sigurno nije bolja od RU8 serije niti od bilo kog drugog brenda u sličnom segmentu. Tu su negde koliko vidim po netu. U tom slučaju bolje RU jer je 65" barem meni. QLED(martketinški delo Samsunga) je retkim slučajevima bolji od običnog LED. U tom segmentu imaš i Sony9005, sm9000...Opet zavisi od cene.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

qled visih serija (q7, a pogotovo q8 i q9) su primetno bolji od običnog LED-a. A ako se gleda 55 q6 ili 65 npr ru8 ja bih izabrao ru8 u zavisnosti razlike u ceni, 50-100e više za 65 q6 bih dao.

@hector
kod tebe je normalno koliko toliko, veličina ekrana *mjau**mjau**mjau* manji ekran bolja uniformnost i nisi rekao koji je model da znaju ljudi, nanocell modeli imaju dodatni premaz koji smanjuje ips glow i poboljsava prikaz crne u granicama ips panela te je backlight bleeding manje izražen pa se dobije malo uniformniji panel. Evo i na rting testu slično kao kod tebe

https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/um7300/um7300-uniformity-large.jpg

@dusan92
kod tebe je baš izraženo, ja bih iskoristio oni 14 dana da zamenim model.
 
Poslednja izmena:
qled visih serija (q7, a pogotovo q8 i q9) su primetno bolji od običnog LED-a. A ako se gleda 55 q6 ili 65 npr ru8 ja bih izabrao ru8 u zavisnosti razlike u ceni, 50-100e više za 65 q6 bih dao.
Tačno zato sam i pominjao niži segment. Qled viših serija je odličan ali je odlična i cena pa prema tome OLED upada u izbor. 50-100e više za q6 je prihvatljivo i slažem se.


Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa ovim modelima:
Philips 58PUS7304
Sony KD-55XG7077
Sony KD-55XG7096

Gledam da su Va paneli sa direct ledom, pa ova tri modela ulaze u neki uzi izbor, koji je od ova 3 najbolji?
 
sony je sony ali philips ima android 9 os, a sony neku varijaciju linuxa sa ograničenim aplikacijama. Takodje 7304 ima oko 600 nita osvetljenje naspram sonijevih 350-400, bolju pokrivenost bojama dci-p3 oko 90% vs 80%, a takodje i 3 inča više i ambilight ko voli, za gaming philips lag oko 20ms sony oko 30ms. E sad ko ima bolji procesor to ne znam. Sony je sony kao što rekoh i svako bira kako voli ali specifikacije bar na papiru ne idu u njegovu korist.
 
Zaboravio sam da navedem da ce na tv biti prikacen android box, tako da mi ne igra nikakvu ulogu dal je tv android i ostalo, bitan mi je iskljucivo kvalitet slike...
Da li i u tom slucaju philips odnosi pobedu na papiru?
Ili mozda imate neki drugi model da preporucite sa va panelom i direct ledom, do tog cenovnog ranga?
 
Ta 65-ica je mogla da se kupi za 149k sa 5 god garancije tokom BF akcije u novembru. Tesko da ce kod nas ispod te cene.

Treba pratiti akcije mada kako mi neki upoznati kazu ne treba ocekivati nista spektakularno u narednih par meseci dok ne pocne trka oko tj pre Olimpijade. realno to bi trebalo da se desava tek krajem maja - pocetkom juna.

Strpljen spasen, mada nemoj mene neko da :smash: ako otkazu Olimpijadu :D
 
Na kp je 55 inca sa 2 god garancije 850e. 65 inca je 1250e.
Ne znam dal juriti kp tj preko Madjarske, kakva su vam iskustva?
Pa verovatno si kupovao nešto preko oglasa, kakav savet hoćeš? Tu je sve jasno garancija 2 godine, umesto 5, čovek može da prestane da se bavi prodajom i garancija ćao. Proceni rizik i odluči sam.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Kakav je Philips 58PUS7304 u odnosu na Hisense 55 U8B?
 
Sta ako bi na primer uporedio 50B7500 i 49UM7100 ?

Osim ociglednih razlika VA vs IPS i Vidaa vs webOS & magic remote?


Meni deluje da je multimedija na strani LG, a da Hisense daje bolji panel..


Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Ja bih uzeo pre LG, kompatabilnost i sve ostalo je na strani LG-a, čak meni bitno uglovi gledanja su na LG-u mnogo bolji.

Sem izgleda koji je na strani tog hisense-a 7500, gde meni ne igra ulogu, jer gledam tv, a ne oko TV-a, uvek bih uzeo taj 49um7100.

A razlika još 4.000 rsd negde i 5.000...
 
to je baš samo dno IPS-a,na hisensu iako sam ja lično veliki ljubitelj VA je i objektivno mnogo bolji panel,klasama iznad čak i ako izuzmemo IPS/VA priču.po mom mišljenju LG gledati tek od x450 modela,tj od modela sa rgb panelom.
 
Svakako ne gubi boje kad malo se pomeris od centra.

Jedino od Hisense-a vredi uzeti uled, pa makar i osnovni u7b.
 
Nekako i ja vucem na LG jer i u dnevnoj imam 65sm8600 a ovo ce ipak sluziti u spavacoj sobi gde je razdaljina max 2.5m.

Mozda uspem da ga nastelujem ravno u visini ociju pa ce mi uglovi gledanja i biti zanemarljivi. Bukvalno cu da imam bracni krevet i tv jedno naspram drugog.

Mozda mi je cak i 50" previse za to, bem li ga..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ja sam hteo 55" al sam spustio kriterijum [emoji23][emoji23]

LG bese radi VA u 50"?

Edit 50UM7450 je Va kolko vidim a nije nesto skuplji..


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nekako i ja vucem na LG jer i u dnevnoj imam 65sm8600 a ovo ce ipak sluziti u spavacoj sobi gde je razdaljina max 2.5m.

Mozda uspem da ga nastelujem ravno u visini ociju pa ce mi uglovi gledanja i biti zanemarljivi. Bukvalno cu da imam bracni krevet i tv jedno naspram drugog.

Mozda mi je cak i 50" previse za to, bem li ga..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Hisense 7500 gubi boje ako je ugao veci od 30 stepeni! Bilo kako bilo i u bilo kojoj varijanti je bolji od LG koji nema boje kako god ga gledao!
50UM7450 je vec dobar televizor! Od mana je sto ne podrazava pojedine kodeke HDR10+ , Dolby Vision, ali mu je slika ok!
 
Poslednja izmena:
Kontam da mi za spavacu ne treba nista specijalno, a webOS je pun pogodak za koriscenje svakako..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Uz relativno malu doplatu za 500e moze da se uzme i 49SM8200, iako je ips..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ma rado bih izbegao box kad vec imam tv koji moze da potera aplikaciju (samo kad bih mogao da izboksujem 2...), a cam modul mi resava problem kanala ali onda nemam dodatne feature koje placam da tako kazem... [emoji848]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno