Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Malo procackao oko ove posiljke, poslali je ponovo 21.01., nekih 11 dana nakon sto sam ih pitao sta se desava sa istom. Ipak je posiljka bez pracenja, na Bpost sajtu kad ukucas barcode izlista sve podatke primaoca pa me to navelo da mislim da je registrovana.
Elem ko ima pposiljke preko Bpost-a eto vremenskog okivira - ravno mesec dana. Postarina je bila 4usd 9registrovana) pa verovatno nisu hteli da se ili trose ponovo na reg. cn posiljku ili se odlucili za neregist. al izgleda sigurniju varijantu.
 
Prvi put mi se dešava ovo pa da pitam: naručio sam nešto sa Alija preko Singapura (doplatio), ali je za treking dat broj koji počinje sa SY i gomila cifara posle. Za poštanskog operatera stoji (na kineskom): Prilagodba prodavca-Kina.

Da li je neko imao ovakav slučaj?
 
@zoxen
nisam imao bas takvu posiljku no SY je Sunyou. Sunyou je logisticka kompanija (poput 4px, Yanwen...etc) i ona ce posiljku iz Kine da prosledi Singapurskoj posti, koja ce pak da je prosledi do Srbije tj PTT-u. Pretpostavljam da ce posiljka da dobije nov tn broj kad SG posta preuzme.
 
@zoxen
nisam imao bas takvu posiljku no SY je Sunyou. Sunyou je logisticka kompanija (poput 4px, Yanwen...etc) i ona ce posiljku iz Kine da prosledi Singapurskoj posti, koja ce pak da je prosledi do Srbije tj PTT-u. Pretpostavljam da ce posiljka da dobije nov tn broj kad SG posta preuzme.

Pretpostavljam i ja to (odnosno nadam se), ali reko da pitam. Videćemo šta će biti.
 
Samo da javim da sam onu trecu posiljku koja je stigla preko Letonije morao licno da preuzmem.
Nista jos uvek od paketa sa Niske carine. Necu da komentarisem nista jer je ovo Srbija... ko razume shvatice.
 
Pretpostavljam i ja to (odnosno nadam se), ali reko da pitam. Videćemo šta će biti.
Imam posiljku koju 4px prosledjuje Sg posti ali sam odmah dobio kod za pracenje RF...SG. Od 6. Februara stoji status Shipment ready for dispatch. Isto sam dodatno doplatio, a jedan paket koji je narucen pred novu godinu, inace potpuno isto kao ovaj sad, stigao je na kucnu adresu 16. Januara. Ocigledno je kod njih skoro sve stalo zbog virusa.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jos paket od 6.11.2019 nije stigao, Kinez je tako bezobrazan da nema dalje. Posto sam narucio istu stvar od istog prodavca samo mesec dana kasnije, taj paket je stigao. Sad za taj paket koji je stigao, Kinez mi prikazuje kao da je urucen ovaj prethodni. Par puta je produzavao period zastite, ali poslednji status je od 23.12. i na 17track stoji da je kod za pracenje istekao. Verovatno je paket vracen nazad njemu, ali da se tako pravi blesav ne ide mi nikako u glavu. A da ne pricam kako je cekao poslednji dan od od otvaranja spora da odgovori. Ovo mi je prvi slucaj da sam naisao na ovakvog prodavca.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedna LP poslata 29.01. poštar doneo na kuću 19.02., ali zato singapurćani..
0e75bc09d4f3791c5b7c14b337f58889.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Vidim da Kinezi ne prestaju da forsiraju China post, iako skoro nista ne funkcionise kod njih.
Nece Kinez da posalje sa Singapurskom postom pa barem ne kupio oupste.
Valjda China post njima pokvira troskove ukoliko dodje do gubitka paketa, dok ostali slabo to rade.

Na ebay-u sve sto je malo jeftinije je iz Kine, a ovo ostalo je iz EU ili USA skladista i postarina ide od 10$ pa nadalje.
Mogu da zamislim koliki su gubitci trgovcima i samom aliexpress-u u poslednjih 2 meseca.
Sve vise mislim da je ovaj virus cist ekonomski rat protiv Kine. :)
 
Prvi put sam narucio nesto iz Kine ali nikako da izadje iz te zemlje... sve kao dodje do aviona pa se vrati dva koraka unazad... vidim da i drugi imaju taj problem ali nigde nisam uspeo naci u postovima objasnjenje zasto se to desava. Zna li neko u cemu je fora?



2020-02-22 12:34
Beijing, Beijing International Mail Exchange Station Returned

2020-02-21 22:11
Beijing, delivered to air transport

2020-02-21 20:15
Beijing, leaving the Beijing International Mail Exchange Station, the next stop ,Beijing International Mail Exchange Station (via transfer)

2020-02-21 13:00
Beijing, Beijing International Mail Processing Center has been exported directly sealed

2020-02-21 13:00
Beijing, Beijing International Mail Processing Center return, note: security return

2020-02-20 21:04
Beijing, Beijing International Mail Exchange Station Returned

2020-02-19 18:40
Beijing, delivered to air transport

2020-02-19 17:57
Beijing, delivered to air transport

2020-02-18 20:59
Beijing, Beijing International Mail Processing Center has been exported directly sealed

2020-02-18 08:00
Beijing, to Beijing Post Huangcun Station (via transfer)

2020-02-16 16:51
Guangzhou, leaving the Guangzhou International Center, the next stop , Beijing Post Huangcun Station (via transfer)

2020-02-13 13:00
Guangzhou, arriving at Guangzhou International Center (via transfer)

2020-02-13 11:03
Dongguan City, leaving the Dongguan International Swap Bureau and Exchange Station, the next stop , Guangzhou International Center

2020-02-12 17:21
Dongguan City, leaving the "package express bulk business department back-office support class", the next stop "Dongguan International"

2020-02-12 17:08
Dongguan City, "Parcel Express bulk business department back-office support class" has received, agent: dg3

2020-02-12 15:28
Logistics order created
 
@ mrkiX

Pa po nekoj pretpostavci nije bilo vise mesta na utovaru pa vrate paket da ceka sledeci let i sve tako u krug dok ga na kraju utovare.
 
a i ti prijatelju gde si sad bas nasao da narucujes prvi put u zivotu kad se ovo sve desava?
Jos si odabrao i Kinesku postu za dostavu. Ovo nece stici bez 3 meseca cekanja u najboljem slucaju.
Samo ces se razocarati...
 
Ko te to slagao ? Ja sam narucio 27.01. i posiljka je stigla 20.02. pre neki dan preko Kineske poste.. Pre su stigle posiljke koje su dosta kasnije porucene nego one 11.11. koje meni i jos masi ljudi nisi stigle.

@mrkiX, taj security return ne znam kako da ga okarakterisem pod sta, jer mi se desavalo da ga imam i po par puta i da posiljka na kraju stigne a desavalo se i da ga imam jednom i da se vrati posiljaocu, tako da ostaje ti samo da cekas.
 
Koja je razlika između china post registered air mail i aliexpress standard shipping?
 
Koja je razlika između china post registered air mail i aliexpress standard shipping?
Prvo je kineska posta sa pracenjem ali uzasno spora putuje mese do tri meseca. Druga ti je najcesce singapurska posta i ona je dosta brza i korektna.

Послато са LYA-L29 уз помоћ Тапатока
 
Po mom nekom iskustvu aliexpress standard shipping mogu da posalju cime hoces.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ko te to slagao ? Ja sam narucio 27.01. i posiljka je stigla 20.02. pre neki dan preko Kineske poste.. Pre su stigle posiljke koje su dosta kasnije porucene nego one 11.11. koje meni i jos masi ljudi nisi stigle.

@mrkiX, taj security return ne znam kako da ga okarakterisem pod sta, jer mi se desavalo da ga imam i po par puta i da posiljka na kraju stigne a desavalo se i da ga imam jednom i da se vrati posiljaocu, tako da ostaje ti samo da cekas.
Stigle su i te od 11.11. samo to ovi drzali u gpc u dzakovim, kazu da im je jos uvek malo ostalo od tad. Ako nema pracenje ovi u posti to mogu da dtrze 5 meseci tako u dzakovima...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ali express standard verovatno 90 posto slucajeva salju preko sing post @treci ako si dobijao preko nekih drugih sluzbi to je uvek situacija kada kinez odluci drugacije u odnosu na ono sto si stiklirao pa cak i platio ..Mozes da narucis preko alie standard a da ti on ipak posalje preko neke sluzbe kao china post ali to ne znaci da je to ae standard shipping..Uvek su mi slali preko sing post to je vecinski slucaj..

Uvek kada narucis Ae standard to ti je Sing post..
 
Poslednja izmena:
Kazem da je meni bilo mesovito i da nikavog pravila nije bilo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Aliexpress standard shipping znaci da ae odlucuje kako se salje, preko koje poste i on upravlja slanjem paketa. Nista tu ne zavisi od prodavca i moze da bude bilo koja posta. Primera radi sve sto je aliexpress standard a poslato preko CN poste ima tn broj RP****CN koliko sam ja mogao da primetim. Na postal.ninja je to lepo reseno i pise primera radi
Shipment type: AliExpress (China Post → Serbia Post)
Sve ostale reg. CN posiljke su RV****CN.
 
Po mom nekom iskustvu aliexpress standard shipping mogu da posalju cime hoces.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Tako je, ovo je najtacniji podatak, nema pravila.

Stigle su i te od 11.11. samo to ovi drzali u gpc u dzakovim, kazu da im je jos uvek malo ostalo od tad. Ako nema pracenje ovi u posti to mogu da dtrze 5 meseci tako u dzakovima...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ja kada sam u vreme strajka pricao da ce te posiljke da se dele do kraja februara a mozda i duze ovde se neki smejali kaze to ne moze da se zna, a licno ljudi iz GPC-a koji rade ko zna koliko godina to govorili i objavljivali slike koliko tu ima dzakova i kojecega.. Ko zna koliko je ostalo kada masi nisu isporucene posiljke jos uvek ukljucujuci i mene, nadam se samo da ce to skoro da raskrste da znamo na cemu smo.
 
Stigao mi paket danas koji je poslat 8.10 :)

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Neverovatno. 18.02 poslato Singapore poštom

singa.jpg
 
Ja imam jednu pošiljku od 27.01. je status Za carinu.
 
Samo da javim onom naucniku koji je tvrdio da posiljka sa statusom

Shenzhen, Import Custom Release

da taj status ne znaci da se posiljka vraca prodavcu.
Prodavac mi se javio i rekao da je vracena posiljka a da on meni vraca novac i da mogu da narucim ponovo za nekih mesec dana.

Steta sto se nismo kladili :)
 
Preveo ovaj pecat sa posiljke (Shenzhen, Import Custom Release tj vracena prodavcu pa poslata ponovo nereg. Belgijskom postom) na prvobitnoj nalepnici sa RV****CN broj.

Prevod glasi Security check passed tako da je razlog vracanja najverovatnije manjak kapaciteta da ih skladiste do utovara na avion posle 11.11. i crnog petka.

Dalje je od prodavca do prodavca zavisilo, neki se sami javljali da ili da salju ponovo ili da vrate novac, drugi na upit potvrdjivali da je posiljka vracena, treci pak slali ponovo a da nisu upoznali kupca - pritom produzavali zastitu bez komunikacije (stigla posiljka sa drugim tn brojem) a verovatno ima i cetvrtih koji se mozda nadaju da ce se zaboraviti. Zasad sam se susreo sa prve tri varijante, no imam jos dve posiljke koje su vracene...
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno