Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Da se razumemo:
Ne pricam o magiji i da cemo da "zaje*emo" pool i miner i da ce to da radi kao ceo rig sa 8gb grafama,video sam da neki fanatici i to pisu,Kao stavimo prvu od 8gb i mirni smo zaje...ali smo miner i pool....
To je samo medju mera dok DAG na ostalim grafama u rigu koje su 4gb ne dostigne toliko da ne moze da se ucita...onda puca miner....pa makar prva grafa bila i 12gb....ahhaheheh
Nadam se da ste razumeli...
 
Naravno, teramo "do čepa" što bi rekli i to je to :)
 
Win uzme dodatni ram sa svih kartica ne samo sa prve tj. Primarne... Ja sam prešao na HiveOS u vreme kada je dag prilazi blizu 3gb jer sam imao 1060 3gb... Imao sam i 1070 I prelazio na integrisanu ali win to ne zanima...
 
kada je dag prelazio 2gb upravo smo tako resavali, tj prva karta 4gb ostale 2gb, tako ce verujem biti i sada.
 
Win uzme dodatni ram sa svih kartica ne samo sa prve tj. Primarne... Ja sam prešao na HiveOS u vreme kada je dag prilazi blizu 3gb jer sam imao 1060 3gb... Imao sam i 1070 I prelazio na integrisanu ali win to ne zanima...

Brate,Sad sedi na jedan svoj rig i otvori GPUZ i pogledaj zauzece memorije na prvoj grafici , pa pogledaj na svim ostalima....Sam sebi ces dati odgovor,da li 1. grafa (6-8gb) moze da produzi kopanje makar za 1-2 meseca....
 
Zna li ko sta je sa ethermine i hiveos u zadnjih 15h ?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Sta ti se desava ja sam na win pa vidim da je padao hash...
 
dag je isti i na linux i na win, biće problem kad dag pređe 3.8gb win traži za desktop min 200-300mb vram. Ostaje rešenje da se prebavi da integrisana na rig bude primarna al to opet povlači neke druge probleme tipa ko koristi afterburner za smanjivanje napona kada je uključena integruša slajderi za napon ne rade....
 
Smeši nam se HiveOS i to je to.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Mozda bi bilo dobro napraviti temi "HiveOS" pa da tu deliko iskustva i polako prelazimo... Ako ovo nastavi da se oporavlja svaki ce mesec kopanja biti ko kuca, pogotova nama koji smo vencani sa 4Gb grafikama.
 
Jednostavno se podešava, igrao sam se sa tim i fino je.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Dajte neki link, ima svašta po netu, pa da krenemo od nečega :)
 
Ne sećam se gde sam gledao, ima i na njihovom sajtu lepo objašnjeno. A ima i na yt.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Jel zna neko i moze pomoci?
Zasto ne mogu spustiti power limit u msi afterburner na -50 kao sto je prije islo, vec sad mogu samo do -20?
Zadnji du driveri i zadnji afterburner.
Jel trebam neki stariji ab ili neku opciju sam zaboravio stiklirati, do jucer je moglo a sad nece?

Edit. Rx 580 je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
vidi u AB dal ti je mozda od update iskljucio extended limit ili tako nesto
 
Ma glup sam, opcija u AB, nije zapamtio kako je bilo kad samo update ab radio.
 
Najlakse je u bat fajlu majnera podesiti sve...
Mada je i AB ok rjesenje, s’ tim da nekad zna zabagovati.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
OverdriveNTool jos bolji po meni.
 
Ma glup sam, opcija u AB, nije zapamtio kako je bilo kad samo update ab radio.

Zlatno pravilo ne update uj dok radi proslo je vreme da drajveri donesu neki napredak. Meni za W10 radi jako dobro svi update su zakovani od win do drajvera i godinama rade bez greske uskoro zbog DAG se prelazi na HIVE zbog 4gb kartica
 
Ja sam u svaki rig stavio po jednu karticu u glavni slot od 8gb...
 
Ništa specijalno ne može. Verovatno koji mesec.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
win 10 ako si na to mislio...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nikad ni jedan problem sa update na win 10...
 
Nazad
Vrh Dno