Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Postoji li neki player koji bi mogao da se postavi na mrežu (LAN port) i se sa njega pušta muzika u prodavnici?
Takođe potrebno bi bilo da remote (share) pristupim nekom njegovom folder gdje bi smještao muziku?

Ideja mi je bila sa odradim to sa Windows mašinama, ali one su skuplje, veće i imaju mnogo više funkcija nego što meni treba

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
Zaboravio sam da dodam da bih u istom momentu pustio u zvuk (na plafonske zvučnike) i video preko HDMI na promo TV. Da li ovo može Android ili da ipak idem na Windows?
@Ludak: Kupiš nešto tipa Raspberry Pi (ili ako već imaš matori "Android box" sa Amlogic SoC za koji postoji Volumio image) i staviš da fura nešto poput Volumio, Subsonic, Ampache...
Ovo nije loša ideja, mada meni završava posao i neki music player koji u sebi ima FTP.


Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ubiste se raspravljajuci o modelu koji je iskljucivo za kinu...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Kako ja videh ima i globalna verzija.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Globalna verzija je mi box s :) cak se i predstavlja kao mi box 4 u about

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
nedavno sam rešio da se ponovim, posle dobijanja veće brzine ima smisla i da se uzme novi box...stigao mi je beelink gt king, zajedno sa memorijskom za coreelec ali to još nisam probao...i prvi dan sam proveo pitajući se šta nije u redu sa boxom...slika isprana, presvetla, vuče sve na žuto, užas...iz nekog besmislenog razloga u podešavanjima rezolucije stavka sdr to hdr je po defaultu stavljena na on, a hdr to sdr je stavljen na auto...kad sam to isključio slika je naravno ono što bi trebalo da bude, dakle fantastična...malo je reći da je box brz, kodi prosto leti...youtube pušta 4k hdr bez ikakvih problema, puštao sam neke 4k od 60gb u elementumu i to je takođe odlilčno, kad radi...prosto zavisi koliko je nešto popularno tako da može da se desi da koči film od 7-8gb a onaj od 50gb radi sjajno...ali sve što imam skinuto, uključujući i hdr materijale radi bez problema...box je povezan kablom, ne znam kako radi wifi...

air mouse ima malo tvrđe tipke od starog koji sam koristio, potreban je period privikavanja...i kursor je previše osetljiv, a naravno nema kao na kompu da se smanji osetljivost, tako je kako je...i za to važi da je potrebno malo se navići...eto to su neki moji prvi utisci...
Screenshot_20200212-182417.png
Verujem da si se navikao.Naravno da IMA u podesavanjima da se podesi kursor....(Ovo nije prvi put oko kursora I to uvek I dodje od visegodisnjih korisnika)
 
Kod mene na Beelink gt1mini2 wifi ocajan. Telefon pored njega izblaci 30-40mb a box od 2do 7mb.(ruter nije u istoj prostoriji)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Билинк има, најблаже речено, катастрофалан вајфај. Једино ако се налази пола метра од рутера, онда му ради супер. Зато сам ја свој бокс мрежно повезао.

Poslato sa YAL-L21 pomoću Tapatoka
 
Pitali su me neki ljudi ovde čemu služi dodatna kartica pa ajd da odgovorim ovako možda još nekome bude korisno...

Uz Beelink GT King sam dobio Lexar micro SD karticu od 8gb koja služi uslovno rečeno za dual boot...kad se ubaci kartica i podigne sistem na njemu se koristi samo kodi i ništa više, tako da box praktično punom snagom gura samo Kodi...

Nisam još stigao da probam, jedan od razloga je što nije dual boot u smislu da se startuje box pa izabereš hoćeš li klasičan android ili coreelec, nego mora da se ugasi box, ubaci kartica i onda ponovo startuje...dok je kartica unutra android ne može da radi...malo je komplikovan taj sistem, ali ko hoće da iz boxa i kodija izvlači maksimum eto može i to...

Ne znam da li ta kartica ide uz svaki GT King...
 
Poslednja izmena:
Proveri ti da li CoreELEC u power off meniju Kodi-a ima dodatu opciju na fazon "Boot from NAND" / "Boot from Internal... ako ima na taj način možeš da rebootuješ iz ELEC / iz Kodi nazad na Android bez da fizički vadiš memorijsku iz slota. A posle kad uradiš normalan reboot iz Android ima opet da bootuje ELEC.

LibreELEC je to imao nekad...
 
Poslednja izmena:
Tacno je tako kako je @shamanNS napisao vazi i za Libre i za CoreElec
 
Ima provereno, i ja sam dobio tu karticu od kineza.
 
Postoji li način da na Beelink GT1 ubacim Android TV look, da bude prilagođen TV-u a ne da je klasičan Android? Pitam najviše zbog YT, neki launcher možda?

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Launcher za AndroidTV...ovo iznad...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da link je do launchera....to je trazio :)a mozda i nije :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi radije rom da bude android tv:)

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Možda oće onaj YouTube TV izgled...


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kad smo kod toga, najnovija obična youtube app me sve više podseća na tv verziju sa bezveznim ogromnim thumbnailovima pa sam morao da tražim neku stariju verziju, sad sam na nekoj iz aprila...air mouse ftw :)
 
Nazad
Vrh Dno