Šta je novo?

iPhone 11

Meni interesantno da i ios i android korisnici kukaju na viber a meni nikad bolje nije radio :-D
 
Nema veze, hvala i zivio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni Viber u odredjenim momentima prikazuje poruku tek kad otvorim aplikaciju. Isto je bilo i na iPhone 7 i na Galaxy S10. Na iPhone 11 još nisam primio dovoljno poruka sa Vibera...
Sreća je da ga ne koristim preterano.
Skoro sve poruke idu preko WA i FB Messengera.
 
Lomim se dal da uzmem iphone xs ili iphone 11? Nekako mi je xs bolji zbog velicine i amoleda a 11 zbog tog sto je noviji i imao bolje kamere/bateriju? Da li je neko uporedjivao taj lcd na 11 sa ovim na xs?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Lcd na 11 je vjerovatno najbolji lcd koji danas mozes dobiti u jednom telefonu. Ja bih u toj dvojbi isao na 11 svakako.
 
ako ti nije preveliki 11 onda je sasvim ok kupovina... meni je bukvalno KNAP 5.8 inca jedva i ovo moze da se koristi jednom rukom... jedva cekam 12icu sa 5.3 ekranom....
 
Vjeruj da obicnu 11 nisam ni vidio. XS je taman sto se velicine tice jer sad ovaj sto koristim od 6,4 mi je prevelik. XS Max je sirok mi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Meni je i 5.8 veliko ali knap podnosljivo... koristim reachability cesce nego ikad...
 
Lomim se dal da uzmem iphone xs ili iphone 11? Nekako mi je xs bolji zbog velicine i amoleda a 11 zbog tog sto je noviji i imao bolje kamere/bateriju? Da li je neko uporedjivao taj lcd na 11 sa ovim na xs?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Evo poredjenje iz prve ruke, levo 11, desno Xs

cfa84ff4ef6e48b903678c3dac3c2e5a.jpg

7493bc13120b5c51ac6744ca714f905c.jpg

5030a3a5f892dc6c1e079ee630d15fcc.jpg

2204fec718e92ef9dea554d02e33c4f6.jpg

Meni neuporedivo lepse i punije boje na oled-u, kontrast bolji takodje, bela dosta hladnija. 11 ima stvarno super kalibrisan lcd displej, dosta svetao, ali posle oled-a mi nije to to, pogotovo sto koristim dark mode. Na Xs imam i neural cam, tako da je i nocni mod skoro pa egal, mogu da okacim fotke sa jednog i drugog. Po meni je trenutno Xs best buy, u suprotnom 11 Pro. [emoji4]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po kom principu radi neural cam? Duge exp moze iz ruke pucati kao na 11?
 
Evo poredjenje iz prve ruke, levo 11, desno Xs

cfa84ff4ef6e48b903678c3dac3c2e5a.jpg

7493bc13120b5c51ac6744ca714f905c.jpg

5030a3a5f892dc6c1e079ee630d15fcc.jpg

2204fec718e92ef9dea554d02e33c4f6.jpg

Meni neuporedivo lepse i punije boje na oled-u, kontrast bolji takodje, bela dosta hladnija. 11 ima stvarno super kalibrisan lcd displej, dosta svetao, alinposle oled-a mi nije to to, pogotovo sto koristim dark mode. Na Xs imam i neural cam, tako da je i nocni mod skoro pa egal, mogu da okacim fotke sa jednog i drugog. Po meni je trenutno Xs best buy, u suprotnom 11 Pro. [emoji4]



Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala na poredjenju, nocne fotke mi i nisu neka bitna stavka u zivotu. A sto se tice rada, kamera, baterije, kakva je situacija?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Po kom principu radi neural cam? Duge exp moze iz ruke pucati kao na 11?

Da da, traje u proseku mozda oko 2-3 sek, i toliko jos processing.
Nema nesto puno svetlosti u sobi, ali opet ne aktivira nocni mod...
11
1f386ce39141f9864c5baed5f39c8509.jpg

Xs neural cam
9c34273640f95c58a5a0e0b25c4f1616.jpg

Xs stock
5e9e8f6c753d2c34f6076c53b5115b05.jpg


Dosta je dobar neural cam, samo sto malo vise vuce na zuto nekad, ali white balance se bar lako sredi posle. U odnosu na stock Xs, razlika nocu nebo i zemlja bukvalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na poredjenju, nocne fotke mi i nisu neka bitna stavka u zivotu. A sto se tice rada, kamera, baterije, kakva je situacija?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Brzina ista, bolja baterija na 11 i bonus je ultra wide, sve ostalo bolje na Xs za moj ukus, displej, ergonomija, izrada... I zvuk takodje, na moje iznenadjenje, malo su 11 tu zakinuli izgleda u odnosu na Pro modele [emoji20]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako se pali neural cam, ili to ide automatski?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Settings>Camera>Photos captured outside the frame iskljuci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Brzina ista, bolja baterija na 11 i bonus je ultra wide, sve ostalo bolje na Xs za moj ukus, displej, ergonomija, izrada... I zvuk takodje, na moje iznenadjenje, malo su 11 tu zakinuli izgleda u odnosu na Pro modele [emoji20]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema sta, onda cu definitivno xs da uzmem.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
11 ima ultra wide kameru
Kod pro modela (11 pro-x-xs ) najvise volim celicni okvir to je po mom misljenju najveci plus kod tih modela :)
 
Poslednja izmena:
Pitao sam zbog baterije i ostalih gluposti. To sto ti trollas treba te banovati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema sta, onda cu definitivno xs da uzmem.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Pa generalno je Xs po meni dosta elegantniji uredjaj, tanji, manje ivice, bolji displej, i taj osecaj hladnog celika u ruci. E sad, nekome je autonomija presudna, tu je 11 stvarno bolji, ali tesko da i njega neko nece dopuniti preko noci. Meni isti djavo, imao 15 ili 30% na kraju dana, ide na punjac preko noci svakako. Ni A13 ne vidim kao neku vecu prednost, sve app i zahtevne igre klize podjednako na oba, oba ce imati podrsku jos par godina, niko od nas ih toliko nece zadrzati, tako da je i to manje vise nebitno...
Ja sam presao na 11 Pro, nisam prodao jos uvek Xs, sve mi zao nekako, poslednji model koji ima 3d touch [emoji20] Sestra ima 11, pa ako treba jos neko poredjenje iz prve ruke sa ova dva, tu sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma sve su to cipovi ispred svog vremena, u svakodnevnom koriscenju i dan danas nema razlike, lete kroz sve app... Jedino sto su ovi noviji stedljiviji i nesto bolja grafika (detalji) u bas zahtevnim igrama... To primeti bas neko ko se zagleda i godinama vrti jednu istu igru na svim uredjajima, ja konkretno pikam Vainglory, jos od 5s... [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na tel iskreno nemam ni jednu igru :-D samo na iPadu :-D kupio sam nesto i sad se igram na tome :-D
 

Prilozi

  • A18BAE7F-66EA-4268-8094-9640F8D75966.jpeg
    A18BAE7F-66EA-4268-8094-9640F8D75966.jpeg
    79.1 KB · Pregleda: 143
Pa generalno je Xs po meni dosta elegantniji uredjaj, tanji, manje ivice, bolji displej, i taj osecaj hladnog celika u ruci. E sad, nekome je autonomija presudna, tu je 11 stvarno bolji, ali tesko da i njega neko nece dopuniti preko noci. Meni isti djavo, imao 15 ili 30% na kraju dana, ide na punjac preko noci svakako. Ni A13 ne vidim kao neku vecu prednost, sve app i zahtevne igre klize podjednako na oba, oba ce imati podrsku jos par godina, niko od nas ih toliko nece zadrzati, tako da je i to manje vise nebitno...
Ja sam presao na 11 Pro, nisam prodao jos uvek Xs, sve mi zao nekako, poslednji model koji ima 3d touch [emoji20] Sestra ima 11, pa ako treba jos neko poredjenje iz prve ruke sa ova dva, tu sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ti si samo potvrdio ono sto sam mislio i ja, dosta vise mi se svidja XS nego 11. Razmisljao sam i o XS Max zbog bolje baterije i ekrana veceg ali je bas sirok, cackao sam malo i ne lezi mi u ruci. Hvala ti na odgovorima, sigurno cu se javiti kad pazarim ako mi nesto bude frka. :)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja imam iphone 11 i 11 pro max i koristim oba uporedo i kao savet mogu reci da su ogromni i jedan i drugi u poredjenji sa 11 pro i Xs sto meni odgovara ali nece odgovarati svakome. Ekran jeste bolji na 11 pro max ali i na 11ici je najbolji LCD na trzisu, ja cak skoro i da ne primecujem razliku u ekranima. Kada sam kupio 11 pro max, mislio sam da nikad necu da se naviknem na taj “žuti” amoled ekran[emoji3] Neces pogresiti ni sa jedinim iPhonom svakako. Bilo da je LCD ili AMOLED vrhunski su ekrani, ne gledaj te brojke oko pixela i slicno. Apple je to [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno