Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uzeo PS4 sad kad je bio na akciji u tempu, pa gledam sada neki TV za njega. 40 ili 43 inča. Šta bi bila preporuka? Valjaju li šta ovi Fox 43 4K androidtv 9 (43dle788 model), nepunih 30K rsd. Ili bolje dati još neki dinar, ali za šta?
 
Jedno pitanjce,jel imaju neki kanali na YT koje bi preporucili za 4k sadrzaj,tipa neki dokumentarci,emisije o prirodi,itd...Kos bolje ako su HDR.

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Pomenuo sam na prethodnoj strani,al ajd da ponovim,

TCL 40ES560 Android Smart - 36 000,zameraju mu ugao gledanja
HISENSE H40B5100 -28 000,vidim i kod njega da mu zameraju ugao gledanja
HISENSE H40B5600 Smart - 32 000
HISENSE H43B6700 Smart-34 000
HISENSE H43A6140 Smart 4K - 37 000

Koji odabrati da ima kvalitetnu sliku,upotrebljiv smart za gledanje serija online u browseru,hisense ne podrzava kodi jer nije android,ili pak uzeti glupi ako mu je slika kao i na pomenutim smart modelima i uzeti android box?
 
Pozdrav društvo, uzeo bih TV sa SBB popustom u Gigatronu. TV je za dnevnu sobu, udaljenost sofe je oko 4m od TVa a mahom bi ga koristili moji roditelji.

Otac gleda TV iz ugla od oko 45 stepeni, tako da je bitno da je dobra vidljivost i sa strane. Malo su stariji pa je najbolje da bude barem 40 inča TV.

Do sada su koristili najobičniju ne-smart 32'' Tošibu koja je 720p (ali sa iznenađujuće dobrom slikom, ne znam tačan naziv modela). Problem je što slabo koriste D3 a nisu vični tehnologiji iskreno, iako sam pokušavao da ih naviknem na blagodeti digitalne televizije, slika na analognoj je prilično loša čak i na HD ready TVu.

Ja sa druge strane gledam isključivo HD sadržaj, razmišljao sam čak i o 4K TVu, ako slika običnih kanala nije prevelik problem.

Ne znam koja bi veličina bila najbolja za takvu razdaljinu (oko 4m)? Imate li neku preporuku modela za oko 50k? Gore - dole 10k.

Hvala unapred!

EDIT: Hisense H50U7B vidim da se pominje, možda bi odgovarao nameni?
 
Poslednja izmena:
To je VA panel, tebi treba IPS, zbog uglova.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Aha, nisam primetio da je VA. U pravu si.
 
Pozdrav društvo, uzeo bih TV sa SBB popustom u Gigatronu. TV je za dnevnu sobu, udaljenost sofe je oko 4m od TVa a mahom bi ga koristili moji roditelji.

Otac gleda TV iz ugla od oko 45 stepeni, tako da je bitno da je dobra vidljivost i sa strane. Malo su stariji pa je najbolje da bude barem 40 inča TV.

Do sada su koristili najobičniju ne-smart 32'' Tošibu koja je 720p (ali sa iznenađujuće dobrom slikom, ne znam tačan naziv modela). Problem je što slabo koriste D3 a nisu vični tehnologiji iskreno, iako sam pokušavao da ih naviknem na blagodeti digitalne televizije, slika na analognoj je prilično loša čak i na HD ready TVu.

Ja sa druge strane gledam isključivo HD sadržaj, razmišljao sam čak i o 4K TVu, ako slika običnih kanala nije prevelik problem.

Ne znam koja bi veličina bila najbolja za takvu razdaljinu (oko 4m)? Imate li neku preporuku modela za oko 50k? Gore - dole 10k.

Hvala unapred!

EDIT: Hisense H50U7B vidim da se pominje, možda bi odgovarao nameni?
H50U7B je top kada se gleda direkt ili malo sa strane,ali za malo veci ugao....bolje ne.

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
I tako ja danas uzeh 55SM8200, deluje OK za sada
Uglovi OK, ali ne mogu da pustim kablovsku. Sve je skenirao, EPG pokazuje sve emisije po stanici i opise, ali ništa neće da pusti, piše NO CI MODULE.
U uputstvu za Dcam piše sačekajte do 15 minuta, ali sad je prošle preko 20, ali nema slike. Region sam stavio Srbija. Jezik engleski. Da nije nešto od toga?
 
Treba ti kartica provajdera koja ide nazad u tv.

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk
 
Paaa, ubacio sam karticu. Probao sam da je vadim i stavljam. Ali isto. Evo sad sam je gurnuo na živo i proradilo je. Verovatno je nisam dovoljno gurno prvih nekoliko puta.
 
Uzeo PS4 sad kad je bio na akciji u tempu, pa gledam sada neki TV za njega. 40 ili 43 inča. Šta bi bila preporuka? Valjaju li šta ovi Fox 43 4K androidtv 9 (43dle788 model), nepunih 30K rsd. Ili bolje dati još neki dinar, ali za šta?
I mene ovo zanima, a vidim da niko ne odgovara. Slabo pratim TV temu , jer isti ne gledam uopšte. Otac rešio da se ponovi i kupio bi nešto veći TV da je Smart (YouTube bi samo puštao) na rate i budžet oko 50k, a ja vidim da ima tih Fox itd za 30k i možda neki dinar više. Mene zanima da li za gledanje total TV-a ima uopšte smisla neki bolji proizvodjač ili je sve jedno , jer predposavljam da je taj signal verovatno nikakav. Da ne baca pare džabe, ako ne bi bilo razlike.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pomenuo sam na prethodnoj strani,al ajd da ponovim,

TCL 40ES560 Android Smart - 36 000,zameraju mu ugao gledanja
HISENSE H40B5100 -28 000,vidim i kod njega da mu zameraju ugao gledanja
HISENSE H40B5600 Smart - 32 000
HISENSE H43B6700 Smart-34 000
HISENSE H43A6140 Smart 4K - 37 000

Koji odabrati da ima kvalitetnu sliku,upotrebljiv smart za gledanje serija online u browseru,hisense ne podrzava kodi jer nije android,ili pak uzeti glupi ako mu je slika kao i na pomenutim smart modelima i uzeti android box?

TCL i ne razmisljaj previse, AndroidTV je prednost, radi sasvim fino, sto se ugla gledanja tice ok sa strane nece biti savrsena, ali pod nekim manjim uglom bice to ok.. iskreno idi do radnje neke i vidi sam, pusti neki svoj materijala pa proceni dal ti toliko smeta to, ali pazi ako budes gledao od napred i malo se igrao sa podesavanjima slike ti si na konju, jer ces dobiti odlican TV sa malim input lagom (ima game mode) ako ikada budes igrao nesto preko njega..

Za drugog clana ako bi mogao da se ispruzi do 50k, preporuka TCL 43EP660, brutalan TV, sije druge brendove u tom rangu, opet ako hoces da se uveris da ne tupim u prazno idi do radnje, pusti svoj materijal i videces koliko je mocan TV u pitanju, za te pare..

Sto se drugih B brendova tice uzeli vi Fox, Vox, Teslu, Blueberry, Favorit i sta sve vec ima to vam je isti djavo, genericki televizori sa drugom nalepnicom, cak npr daljinski od Foxa pase na Favorit i obrnuto [emoji23]
Meniji isti, malo promene dizajn da ne bude 100% isto ali generalno isti televizori..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I mene ovo zanima, a vidim da niko ne odgovara. Slabo pratim TV temu , jer isti ne gledam uopšte. Otac rešio da se ponovi i kupio bi nešto veći TV da je Smart (YouTube bi samo puštao) na rate i budžet oko 50k, a ja vidim da ima tih Fox itd za 30k i možda neki dinar više. Mene zanima da li za gledanje total TV-a ima uopšte smisla neki bolji proizvodjač ili je sve jedno , jer predposavljam da je taj signal verovatno nikakav. Da ne baca pare džabe, ako ne bi bilo razlike.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Imas Hisense H50B7500 za te pare!
 
pozdrav ljudi. treba mi preporuka za neki tv, budzet oko 30k rsd.
televizor ce koristiti uglavnom sestrin klinac (7godina), velicina nije bitna, smart obavezan.
tv ce se najvise koristiti za gledanje youtuba i igranje ps4 i mozda prikacim preko hdmi-a na racunar...
da li se moze uglaviti u tu cenu neki dobar (pristojan) full hd? ako ne onda moze i hd ready ali da valja :)
svaka preporuka je dobrodosla i hvala unapred!

ponovo ja, da se nadovezem na ovo.
ispalo je da velicina ipak jeste bitna i nazalost ne moze preko 32"...
posto su sve preporuke bili televizori 40"+ moram da trazim savet opet :)
da li uzeti LG 32LM6300PLA (koji je oko 32-33k rsd) ili ima jos nesto slicno ili bolje u tom cenovnom rangu?
svakako i ako nema bolje, navedite neku alternativu (ako ovaj nece biti u ponudi u radnjama).
sutra idemo da kupimo pa eto izvinjavam se na smaranju i hvala svima jos jednom. pozz...
 
Poslednja izmena:
Nema, tube radi ko sat, cak i na daljincu ima posebno dugme za tube. Njegov OS nije lose , pusta sve moguce formate, brauzer isto otvara sve, ukljucujuci i EON.
Evo slike daljinca:
rmtc01465-used-282404468524_707__1.jpg
 
TCL i ne razmisljaj previse, AndroidTV je prednost, radi sasvim fino (...)

Zašto da ne razmišlja previše?
Spomenuo i je i HISENSE H43B6700 kao opciju. On je jeftiniji a veći od tog TCL-a, a pritom takođe jeste Android TV!

Kupio sam ga pre dva dana i svoje utiske o njemu (veoma povoljne) sam opisao u temi o Hisense televizorima.
 
da, u tom tekstu je zanimljivo da si napisao da je razlika u kontrastu ips i va (inace low end) nebo i zemlja, a razlika u uglovima neprimetna iliti nije toliko izrazena :) Meni je npr crna sivkasta i na q60r... osim naravno u delu tv-a koji se gleda pod direktno pravim uglom u nekoj sceni... ali npr kada je skroz taman ekran sivkasto je ali naravno mnogo bolje nego na IPS-u. Kada se malo pomerim u stranu crna vise nikako nije ni sivkasta nego siva i dolazi do promene boja, dakle gore od ips-a. Imas u drugoj temi bas snimak kako to izgleda mada verujem da znas jer imas i ips i va, samo me cudi da ti je kontrast nebo i zemlja, a uglovi neprimetni kod low end va panela, dakle verovatno stalno gledas pod pravim uglom :) Naravno pricam za skroz mracnu sobu. A veruj mi dosta ljudi je i vracalo tv-e u prodavnice jer im se ne svidjaju uglovi gledanja tj vecinom gledaju sa strane pod nekim uglom, tako da opet sve zavisi od covekovih potreba (ne koristi svako tv za gaming ispred ekrana) sta je bolje, dok neko i ne primecje razliku.
 
Tačno, ne koristimo svi televizore na isti način. U pravu si i ispravno je što si dopunio moje tvrdnje. Za veće prostorije i za veći broj ljudi (koji gledaju iz raznih uglova) možda je IPS bolje rešenje. Mada i IPS ima određeno gubljenje kvaliteta iz uglova, posebno onaj glow. Nije baš da IPS garantuje da ćeš da gledaš "iz kornera" i da sve izgleda odlično.

Ja TV gledam uglavnom sam ili sa detetom, retko kad nađemo vremr da i sa ženom nešto gledam, a posebno teško nalazimo zajednički sadržaj za gledanje :)
Sedimo tačno nasuprot televizora i nema gubljenja kvaliteta slike na VA televizoru.

Ostajem pri svom stavu da bih ubuduće svakako kupovao VA, ali to je za moje potrebe bolja varijanta, ne znači da je za svakoga. Možda bi fudbal izgledao bolje na IPS, ja ga ne gledam; meni treba da film i igre izgledaju kako treba, a tu mi je VA mnogo bolji.
 
Zašto da ne razmišlja previše?
Spomenuo i je i HISENSE H43B6700 kao opciju. On je jeftiniji a veći od tog TCL-a, a pritom takođe jeste Android TV!

Kupio sam ga pre dva dana i svoje utiske o njemu (veoma povoljne) sam opisao u temi o Hisense televizorima.

Hvala na savetima.

TCL 40ES560 Android 8,cini se 1,5gb rama,Quad core,WIFI,DVB-T/T2/C/S/S2,Dolby Digital Plus,2x8W,HDR,Micro Dimming,178°/178°,5 godine garancije - 36 000
HISENSE H40B5100,DVB-T/T2/C/S/S2,2x7W,178°/178° - 28 000 + android box
ili ovaj HISENSE H43B6700 Android,ne mogu da nadjem podatak o procesoru i ramu,WIFI,DVB-T/T2,Dolby Digital,DTS Studio Sound,2x7W,176°/176° - 34 000

Za sad mi TCL ovako deluje najbolji,ako imate podatke o ramu i procesoru na Hisense H43B6700 napisite,i HISENSE H40B5100 deluje ok ako je tacan ugao gledanja,i po meni uz android box bi bio ok,mada neka neko procesiranje zvuka.

Screenshot_2019-12-28 40 TCL 40ES560 - Specifications.png
 
Poslednja izmena:
Nemoj mnogo da veruješ proizvođačkim specifikacijama što se tiče uglova gledanja. Nešto ne verujem da ovaj Hisense serije 5 ima bolje uglove gledanja od ovog iz serije 6, a tako piše. Čudno bi bilo da je jeftiniji bolji od skupljeg, makar i u toj jednoj kategoriji.
Dok ne pogledaš sam, nećeš znati. Traži po radnjama ako negde imaju izložene. Upoređuj, ako ima šanse, tj. ako ima gde da se vide.

Ali svi ovi navedeni televizori su VA, tako da uglovi gledanja im svakako nisu jača strana.
 
Hvala na savetima.

TCL 40ES560 Android 8,cini se 1,5gb rama,Quad core,WIFI,DVB-T/T2/C/S/S2,Dolby Digital Plus,2x8W,HDR,Micro Dimming,178°/178°,5 godine garancije - 36 000
HISENSE H40B5100,DVB-T/T2/C/S/S2,2x7W,178°/178° - 28 000 + android box
ili ovaj HISENSE H43B6700 Android,ne mogu da nadjem podatak o procesoru i ramu,WIFI,DVB-T/T2,Dolby Digital,DTS Studio Sound,2x7W,176°/176° - 34 000

Za sad mi TCL ovako deluje najbolji,ako imate podatke o ramu i procesoru na Hisense H43B6700 napisite,i HISENSE H40B5100 deluje ok ako je tacan ugao gledanja,i po meni uz android box bi bio ok,mada neka neko procesiranje zvuka.

Pogledajte prilog 279323

ZA 4000 vise imas H50B7100.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno