Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas pazario Hisense 50" U7B ipak sam se odlucio za kvalitetniji 50"...setup je u toku,vise utisaka ovih dana kada se sve slegne i podesi,ovako na prvu loptu vrh!!!! P.s-samo da se zahvalim DjilkoshNS ;)

Sent from my Mi9T using Tapatalk
Drago mi je da sam pomogao :)
 
Naručio sam danas Hisense 50U7B i ovom prilikom bih se i javno zahvalio članu Momsab koji mi je ustupio svoj popust.
Trebalo bi da stigne za dan dva pa javljam utiske.
Troumio sam se između njega, LG 49um7100 i Samsunga 50ru7172 i na kraju uzeo Hisense.
Nadam se da nisam pogrešio.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
i mi se nadamo :) tu je on negde sa samsungom sto se slike tice, razlika je u software-u, radu i td...

Poslednji komad . Ja sam pitao jos pre 2-3 nedelje i rekao im da to samo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* moze da kupi za 160000 koliko je tada kostao . Verovatno su me poslusali pa je sada na "rasprodaji "za 140000 .

meni izlazi proizvod nije dostupan...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,vec desetak dana gledam koji tv uzeti i nisam znao da se situacija ovako iskomplikovala :D. Budzet je do nekih max 600e za ~55 inca ako opravdava razliku u ceni.Mada moglo bi i veci ali ne za te pare :/. Nakon malo trazenja izbor se spao na:
*Samsung UE55RU7172 za 56.000
*SamsungUE58RU7102 za 73.000
*LG 55UM7450 za 66.000
*Samsung 55RU7400 za 68.500

Ovaj poslednji sam danas nasao i mislio sam to je to ali nakon par odgledanih videa ne deluje mi nesto wow,a i nema bas puno informacija o njemu.
Tv ce se koristit li za dnevnu sobu(kablovska,filmovi) i imace vrv zakacen pc na sebe za neki surf ponekad mozda i neka igra
Svaki predlog dobrodosao i komentar na ove modele
 
Poslednja izmena:
Taj 55 Samsung je trenutno u DE 488 evra.

Gledao sam ga bas u subotu, i ima bolju sliku u Mediamarktu od vecine ostalih u tom rangu cena. Gledao sam ga iz raznih uglova, i slika je odlicna i iz vecih uglova.

Definitivno bi bio moj izbor da kupujem sada.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo ovako,da napisem koju rec za Hisense 50U7B,koliko sam stigao da ga cackam dva popodneva... Imao sam priliku da pogledam 55" i 58" od 6100 serije,koja je po meni dosta losa,uglovi gledanja su katastrofa,tako da sam odmah odustao od istih. Zatim sam pogledao b7500 i 50U7B,bukvalno jedan pored drugog su stajali,7500 je bolji od 6100 serije definitivno,ali opet losiji ekran od 50U7B,tako da je izbor bio jasan....krenucu od izrade,koja je po meni odlicna,full aluminijum frejm,postolje takodje masivno,celokupan tv daje bas premijum trip,tako da sam tu prezadovoljan.Sto se SW strane tice,nisam primetio nikakav problem,setup se odradi jako brzo i odmah mi je ponudio update na noviju verziju.Kretanje kroz meni je brzo,nema stuckanja i zapucavanja,sve radi tip top. E sad,ono najbitnije,slika...na nekim njegovim fabrickim postavkama,meni nije legla,pa sam morao dodatno da podesavam gamu (2.4) takodje sam malo smanjio brajtnes (na nekih 40) i jos sam nesto od opcija cackao da bi dobio sliku kakva meni odgovara :) tako da je ekran po meni dosta kvalitetan,aaaaali,i ovde ima malo losiji ugao gledanja,ali daleko bolje od 7500/6100 serije. Kablovska televizija izgleda srednje zalosno,cak i HD neki kanali (Total TV je u pitanju) medjutim kada se pusti neki kvalitetan 1080p/4k film,ili neki dobar YT snimak,e tu ovaj TV pokazuje svoju moc!!! U tim situacijama slika je odlicna!A da,da ne zaboravim,ono sto me je ostavilo bez teksta je prikaz crne boje,koji je FENOMENALAN!!!! E da,televizor gledam sa nekih 2.5m,i ovih 50" je prava mera,apsolutno nista vece od ovoga mi ne treba,i tako deluje ogromno sa ove daljine...sve u svemu suma sumarum,zadovoljan sam kupovinom,tv me je izasao 59.990 (placen intesinom karticom na 12 rata) bio je neki LG 49" pored njega sa nekom sok cenom od 58K,na oko bolji panel,ali jednostavno nisam imao mogucnost da pazarim sa kesom na gomili,kupovina na rate je bila uslov,ali je i 5god garancije takodje prevagnulo u korist HISENSE-a. Ako nekoga jos nesto zanima,neka pise slobodno,ako neko jos ima neki savet za podesavanje/kalibraciju ekrana,neka pise neka svoja iskustva.
 
Bukvalno si odgovorio na sve što me je zanimalo. Alal ti vera. Hvala ti puno, odustajem od 58 iz 6100 serije definitivno. Verovatno ću ići na 55 u7b. Neka de lepo služi i hvala!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
izbaci total i uzmi cam modul,mislim da bi pristali i ovako posto je jedna firma.ako ipak insistiras na totalu ili bilo kakvom takvom krs boksu,imas dva 1.4 hdmi ulaza,kapiram da na njima daju nesto vise scaling i opcija za peglanje...ne mogu da nadjem manual nikako nigde (cak ni za u7a) sigurno pise negde...u teoriji trebao bi da dobijes raw signal sa LNB-a ali ne verujem da je uspeo to neko da namesti sa totalom.
 
Taj Samsung RU7172 je u Gig vec nedeljama u kategoriji SOK cena, a fazon usteda 1.000 din. Nikako da je skinu da iskoristim SBB popust posto ne moze da se iskoristi ako je Sok cena.

Zna li neko koliko obicno traju te Sok cena akcije, ovo je vec preterano. Valjda nece trajati dok ne istekne sbb popust, mada ne bi me cudilo.
 
izbaci total i uzmi cam modul,mislim da bi pristali i ovako posto je jedna firma.ako ipak insistiras na totalu ili bilo kakvom takvom krs boksu,imas dva 1.4 hdmi ulaza,kapiram da na njima daju nesto vise scaling i opcija za peglanje...ne mogu da nadjem manual nikako nigde (cak ni za u7a) sigurno pise negde...u teoriji trebao bi da dobijes raw signal sa LNB-a ali ne verujem da je uspeo to neko da namesti sa totalom.
Ukupno ima 4 HDMI porta na tv-u,jedan od njih je ARC,a ostala tri su 4k@60hz,tako pose pored njih,a sam Total TV reciver mi je povezan HDMI kabelom u port br2....

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Uzmi cam i probaj , to djubre od risivera procesira dodatno sliku pa mozes da zamislis sta tv dobija od signala.
Da, probaj da ako si u mogucnosti od nekoga posudis nalog od Eon-a, pusti ga kroz browser od tv-a i vidi kakva je onda slika!
 
Poslednja izmena:
Koristim trenutno MiBox S na kojem radi EON bez problema na nekoj staroj Philips 40, razmišljam da uzmem neki novi tv 55 - 65 u cenovnom rang 500 - 600 eur
Da li da uzmem neki jeftini Samsung ili LG da ostavim MiBox i na njima Tizen o WebOS moze valjda da se instalira EON i slicne aplikacije ili da uzmem nesto sa Androd TV u tom rangu tipa TESLA, VIVAX TCL, to su uglavnom max 55, moze da se nadje neki 65 klot sa starim androidom koji mi nista ne znaci, kod HISENSE mislim da nije sertifikovani Androd TV kao kod gore pomenutih, mislim da sam video cak i SONY proslogodisnji model sa Androd TV,

Neki modeli koje sam razmatrao

LG 55UM7100PLB
SAMSUNG UE55NU7023KXXH
VIVAX 55UHD96T2
SONY 55XF7596

Sta Vi mislite sta je najbolja kupovina



Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Neke cene gledam u nemackoj a neke kod nas pa otuda cudne cene.A sve sam konvertovao u dinare zbog lakseg uporedjivanja.Licno bi mi vise odgovarala kupovina ovde jer bih mogao koliko sutra da kupim.
LG 55UM7450 smart remote
ili
Samsung 55RU7400 takodje smart

Cena je skoro ista na kp sta uzeti? Iz mog nekog vidjenja Samsung kao da je bolji ali nigde nema informacija ovom modelu.
I ako neko zna da li su VA ili Ips paneli u ova dva
 
Uzmi cam i probaj , to djubre od risivera procesira dodatno sliku pa mozes da zamislis sta tv dobija od signala.
Da, probaj da ako si u mogucnosti od nekoga posudis nalog od Eon-a, pusti ga kroz browser od tv-a i vidi kakva je onda slika!
Imam svoj nalog,pa cu videti kakl EON sljaka kroz browser,a to za CAM modul moram proveriti jos sta i kako,da li Total TV to ima u svojoj ponudi...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Taj Samsung RU7172 je u Gig vec nedeljama u kategoriji SOK cena, a fazon usteda 1.000 din. Nikako da je skinu da iskoristim SBB popust posto ne moze da se iskoristi ako je Sok cena.

Zna li neko koliko obicno traju te Sok cena akcije, ovo je vec preterano. Valjda nece trajati dok ne istekne sbb popust, mada ne bi me cudilo.
RU7092 je 2000 dinara skuplji i nije šok cena.
 
Imam svoj nalog,pa cu videti kakl EON sljaka kroz browser,a to za CAM modul moram proveriti jos sta i kako,da li Total TV to ima u svojoj ponudi...

Sent from my Mi9T using Tapatalk
Cam modul nema preko total tv, dalje slika preko browser-a ne može da bude kvalitetnija nego preko risivera od total tv-a. Ja imam Sony xf7596 55 inča, preko total tv
HD kanali su odlični.Jednostavno Sony i Hisense ne mogu da se porede valjda je to jasno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno da nemogu da se porede,to niko i ne pokusava :) elem,jutros sam na brzaka jos malo cackao podesavanja po preporuci tamo iz Hisens teme,i mogu vam reci da se situacija znatno popravila sto se kablovske tice,dobio sam poprilicno bolje rezultate,ovo je sad vec druga prica....

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Cam modul nema preko total tv, dalje slika preko browser-a ne može da bude kvalitetnija nego preko risivera od total tv-a. Ja imam Sony xf7596 55 inča, preko total tv
HD kanali su odlični.Jednostavno Sony i Hisense ne mogu da se porede valjda je to jasno.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Da ti odgovorim da nije tacno! Ja imam MTS optiku, slika preko Eona je bolja!!! Iako sam cackao sam MTS-ov box koji nije bio nastelovan kako treba i malo popravio sliku(setovanja za ekran nisu bila dobra), opet mi je slika preko Eona mikro bolja!Drugo , daleko da mi je slika losa bilo koji kanal da pustim preko MTS-a, cak i najjadniji kanali mi izgledaju dobro, a HD przi.
Trece ne mozes porediti televizor od 100k vs 46k dindzi!Naravno da je Sondza bolji, ali kosta duplo vise!
 
Sony hf 7596 55 " košta 570 e tako da ne znam gde ti gledaš cene. Što se tiče kvaliteta slike preko pretraživača to nema logike, ti si prvi koji tako nešto tvrdi.
Da ti odgovorim da nije tacno! Ja imam MTS optiku, slika preko Eona je bolja!!! Iako sam cackao sam MTS-ov box koji nije bio nastelovan kako treba i malo popravio sliku(setovanja za ekran nisu bila dobra), opet mi je slika preko Eona mikro bolja!Drugo , daleko da mi je slika losa bilo koji kanal da pustim preko MTS-a, cak i najjadniji kanali mi izgledaju dobro, a HD przi.
Trece ne mozes porediti televizor od 100k vs 46k dindzi!Naravno da je Sondza bolji, ali kosta duplo vise!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Sad se i ja zainteresovah jer nisam jos kupio novi tv za dnevnu sobu i videh sad ovaj Sony.... Ok Sony i sve ali saks, taj sony je kod nas 78k dinara u radnjama....I to sa akcijskom cenom. To je oko 25-27k vise od pomenutih Hisense modela, ili ti preko 50% vise...

Za takav deal i mora puno bolji biti, a nesto nisam siguran da vredi toliko vise.
 
Sad se i ja zainteresovah jer nisam jos kupio novi tv za dnevnu sobu i videh sad ovaj Sony.... Ok Sony i sve ali saks, taj sony je kod nas 78k dinara u radnjama....I to sa akcijskom cenom. To je oko 25-27k vise od pomenutih Hisense modela, ili ti preko 50% vise...

Za takav deal i mora puno bolji biti, a nesto nisam siguran da vredi toliko vise.
Preko kp ima za 68000, ja sam ga prošle god. U teh.. M. platio 79 000.Razmisljao sam i ja o Hisense ali kvalitet slike je neuporediv u korist Sony. I da je 200 e razlika ja se ne bi dvoumio, opet sve je to individualno. Pozz.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Neke cene gledam u nemackoj a neke kod nas pa otuda cudne cene.A sve sam konvertovao u dinare zbog lakseg uporedjivanja.Licno bi mi vise odgovarala kupovina ovde jer bih mogao koliko sutra da kupim.
LG 55UM7450 smart remote
ili
Samsung 55RU7400 takodje smart

Cena je skoro ista na kp sta uzeti? Iz mog nekog vidjenja Samsung kao da je bolji ali nigde nema informacija ovom modelu.
I ako neko zna da li su VA ili Ips paneli u ova dva

lg je ips, samsung je va
 
Neke cene gledam u nemackoj a neke kod nas pa otuda cudne cene.A sve sam konvertovao u dinare zbog lakseg uporedjivanja.Licno bi mi vise odgovarala kupovina ovde jer bih mogao koliko sutra da kupim.
LG 55UM7450 smart remote
ili
Samsung 55RU7400 takodje smart

Cena je skoro ista na kp sta uzeti? Iz mog nekog vidjenja Samsung kao da je bolji ali nigde nema informacija ovom modelu.
I ako neko zna da li su VA ili Ips paneli u ova dva

Moj glas ide za LG. Nogica zakrivljena mi lepsa, a i uglovi gledanja. Samsung tek na QLED i 8000 seriji ima dobre uglove gledanja.
 
Da li bi neko ko je baš savladao gradivo mogao da mi pojasni razlike između ova dva modela:

SAMSUNG UE55RU7092
SAMSUNG UE55RU7172UXXH

Razlika u ceni je oko 4500 din u korist drugog. Hvala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno