Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Jeste, svi moji Ryzeni su x.
 
X je uvek tracenje novca kod Ryzena, za razliku u def kloku i eventualno 100-200MHz veci OC potencijal se placa i do 25% vise.

Sa trecom generacijom je apsolutno besmisleno, 3600x nije ni par % bolji od 3600 na default-u, kad se klokuju naravno isti.

Ryzen je sam po sebi value/$ resenje, kada se ide na X gubi se dosta na tome, a i tih 40-50e moze mnogo bolje da se potrosi kada je PC u pitanju. 10-20e razlike je nesto sto je realno za X i non-X.
 
Poslednja izmena:
Sa prvom i drugom seriom Ryzena-a, nije nikakvo traćenje ako je processor najbitniji u systemu i neko ne želi da se bakće sa OC i ostalim nameštanjima a 100-200MHz može itekako da znači sa srednjim ili nižim segmentom processora,
X procesori su takođe bolji primerci na koje sa "silicone lottery" manje odnosi, više su ujednačeni. Non-x su jednostavno manje uspeli X modeli.
 
Poslednja izmena:
100-200MHz ne znaci ni za koji procesor, to je nekoliko % razlike, prakticno na nivou statisticke greske.
 
Znači ako je baš knap, tome služi i OC.
 
Ne znaci, jer opet dolazimo do toga da je poboljsanje na nivou statisticke greske.

Kome stvarno treba tih nekoliko % za render/obradu ili sta vec, da masina radi 24/7 i da sve od toga zavisi, svakako ce ici na neki Threadripper, ne na Ryzen, a za gaming je nebitno jer je Ryzen value/$ kupovina, ne kupuje se za "ozbiljniji" gaming. Tek treca generacija je pravi 144Hz gaming konkurent, a kod trece generacije ne postoji razlika izmedju X i non-X.
 
Po toj logici zašto onda 2600 kada je 1600 odprilike ista razlika a još jeftinije.
 
Babe i zabe, sveukupna razlika izmedju prve i druge generacije je ~20% u performansama, kad se uracuna poboljsanje IPC-ja, ~10% veci OC potencijal, bolji IMC. Plus nesto efikasniji CPU zbog proizvodnog procesa, a razlika u ceni izmedju 1600 i 2600 je manja nego izmedju 2600 i 2600x, kao i od razlike izmedju 3600 i 3600x.
 
jedino da je tolika razlika
- gledao sam uporedni test 1600, 2600 i 3600 procesora na def. kloku sa rtx 2080 i 2600 je 10% brži od 1060 i isto toliko sporiji od 3600
- dakle na grafi od 1000+ € su ovako mizerne razlike, kolike bi onda bile na nekoj budžetskoj kartici tipa 570 ili 1650 2-3% max
 
jedino da je tolika razlika
- gledao sam uporedni test 1600, 2600 i 3600 procesora na def. kloku sa rtx 2080 i 2600 je 10% brži od 1060 i isto toliko sporiji od 3600
- dakle na grafi od 1000+ € su ovako mizerne razlike, kolike bi onda bile na nekoj budžetskoj kartici tipa 570 ili 1650 2-3% max
Da i nadam se da ce tako nastaviti jer ja licno nisam u mogucnoati da menjam cpu svake godine. Ako ovako skace za 5 godine imas upgrade od oko 50% kada menjas komp . Oni koji imaju novac ce menjati cesce i svi zadovoljni.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pozdrav

Danas sklopio masinu

B450 Aorus M
Ryzen 5 2600
RX580
2x 4BG 3200 cl16

Pitanje je sledece kako je moguce da ovaj CPU boostuje do 4.45 Ghz???

Untitled.jpg
 
Nikako, stari HWinfo
 
HWMonitor ne čita lepo.
 
hwinfo, hw monitor je nepouzdan.
nisam video crveni znak u levom uglu.
 
Ima li ikakvog smisla menjati 2600 za 2600X? Imam 2600 sa Hyper 212 radi na max boostu 3,9 temperature su do 50-55 stepeniu full loadu. Sve radi kako valja nego mi ovo iskrslo pa rekoh da pitam.
 
Ima li ikakvog smisla menjati 2600 za 2600X? Imam 2600 sa Hyper 212 radi na max boostu 3,9 temperature su do 50-55 stepeniu full loadu. Sve radi kako valja nego mi ovo iskrslo pa rekoh da pitam.
Ja bi rekao da nema nikakvog smisla.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima smisla ako volis da tracis vreme i novac :D
 
Meni r5 2600 radi na 4.2GHz 24/7 sa Hyper 212 EVO, tako da mozeš da klokuješ ako već iz nekog razloga nisi. Temperature ne prelaze 65° i to samo u testovima.
 
Ima smisla ako volis da tracis vreme i novac :D

Novac ne tracim ovo je zamena za dz. :D A vreme bi protracio dok sve skinem, pa valja malo to sve i ocistiti od prasine... :) Mada kad bolje razmislim mislim da cu ostati na 2600 ko zna kakav cu primerak zabosti 2600x a i citam da se dosta ljudi susrece sa problemima sa pbo i xfr-om i visokim naponima i temperaturama pa opet svakako treba rucno da se steluje.
 
Koji je razlog zašto bi ti neko dao 2600x za 2600? Pođi od toga.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ma niko ne daje, radilo se o novom iz prodavnice, neka kombinacija je bila u opticaju. Ali reseno je ostajem na 2600.
 
Odličan proc imas. Uzivaj

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Zdravo svima, upravo mi je stigao racunar koji sam u emmiju narucio za black friday.

Bilo mi je jeftinije nego kod ovih na KP i tamo sam se odlucio, inace ne pratim mnogo , ali mislim da sam za 60.000 uzeo super konfiguraciju.

Prva stvar sto su mi zzeznuli ram memoriju, stavili 8gb na 2400 umesto 8gb na 3200 mhz, a druga stvar kako sam instalirao windows moj ryzen5 2600 radi na temperaturi od 100 stepeni bez da ja ista radim na racunaru?!?!?!

Koliko sam guglao ovaj procesor ne bi trebao da radi na temperaturi vecoj od 95stepeni, program pomocu koga vidim temperaturu je speecy

Evo konfiguracije, nadam se da mogu okaciti link

https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-vampire.11.html?productId=86017

Molim vas za savet
 
da vratiš tu sramotu,ja da sam na tvom mestu bih zahtevao da vrate iz momenta svaki dinar i završio sa njima,ali pošto vidim da nisi iz diy priče sedi tamo dok ne srede trčeći sve.povedi nekog iskusnijeg ako imaš da na licu mesta proveri sve.
 
Hvala na odgovoru, pa sta cu drugo…. Ipak za nase zlatno doba nije to mala par...
 
Hvala na odgovoru, pa sta cu drugo…. Ipak za nase zlatno doba nije to mala par...
Nije mala para, za sve sto su te zeznuli teraj ih da srede ukljucujuci taj ram. Mozes da trazis novac nazat i kupis delove odvojeno ako imas nekog da ti to sklopi, mislim da emmi ne dozvoljava otvaranje kompa ako kupis kod njih pa je problem kada treba da se cisti prasina ili ubaci neki nov deo.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno