Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Neces uzeti igru zbog nacina na koji se pokrece?

Zbog cega inace uzimas igru, samo da bi je dodao na listu, posto zelju da istu igras ocigledno nemas?

Skroz je ok i pirata cekati, niko ovde ne igra samo originale, ali ajde da ne dramimo oko nebitnih gluposti i da izmisljamo razloge...


Kad vec mogu da biram preko kog klijenta zelim da uzmem igru, i ako biram Steam to znaci da ne zelim na kompu da imam jos 100 **raca instaliranih klijenata tipa Origin, Uplay, Epic i ostala **anja... e sad ovo sto on pored Steama meni trazi da imam i RGL i da pokrece igru preko njega, e to mi smeta

A o tome da nemam zelju da igram, nisi u pravu.. odigrao sam igru day 1 na dan izlaska, znam da je dobra i igrao bih je opet
 
Poslednja izmena:
Celu igru si zavrsio day1? :)
 
Kad vec mogu da biram preko kog klijenta zelim da uzmem igru, i ako biram Steam to znaci da ne zelim na kompu da imam jos 100 **raca instaliranih klijenata tipa Origin, Uplay, Epic i ostala **anja... e sad ovo sto on pored Steama meni trazi da imam i RGL i da pokrece igru preko njega, e to mi smeta

A o tome da nemam zelju da igram, nisi u pravu.. odigrao sam igru day 1 na dan izlaska, znam da je dobra i igrao bih je opet

GOG Galaxy to rule them all!
 
32 funte na CDKeys-u, kontam nije los deal. :)
 
Kupio malopre baš tamo.
Prva igra za koju sam dao pare, pa da vidimo dal vredi :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
^ Ako vam je do uštede, imajte na umu da igra nije region locked na Epic-u (a samim tim valjda ni na Rockstar-u direktno), pa možete slobodno uzeti verziju za neki jeftiniji region (lično uzeh ukrajinsku Epic verziju preko Humble store-a).

Inače, i meni prva igra koju kupih po punoj ceni (mada ne baš punoj, jel :D ), i mogu slobodno reći da mi ne bi bilo žao i da sam dao 60e.
 
upravo htedoh da deinstaliram igru preko launchera, kad gle cuda:

rssmece.PNG
 
^ Ako vam je do uštede, imajte na umu da igra nije region locked na Epic-u (a samim tim valjda ni na Rockstar-u direktno), pa možete slobodno uzeti verziju za neki jeftiniji region (lično uzeh ukrajinsku Epic verziju preko Humble store-a).

Inače, i meni prva igra koju kupih po punoj ceni (mada ne baš punoj, jel :D ), i mogu slobodno reći da mi ne bi bilo žao i da sam dao 60e.

Ja sam direktno sa Rockstar store-a uzeo sa ukrajinskim VPN-om za oko 3500 dinara. Mislim da nema povoljnije.
 
^ Da, može tako. Ja uzeh na HB jer sam imao wallet-a nešto tamo, isto je puna cena bila tako oko 3500. Sad je tamo popust 20%, a ako neko ima aktivan monthly, ima i dodatnih 20%, pa to izađe baš fino jeftino.
 
Malo glupo pitanje ali koj overlay koriste sve živi po yt videima kada prave klipove? Izmiksao sam malo podešavanja i benchmark mi daje oko 56 avg fps ali sa min na svega 14, 15 pa bih da pogledam u kojim trenucima toliko pada. Mislio sam d aje ono neki ugrađen overlay same igre ali nisam našao ništa u opcijama. Inace igram na 6600k, gtx1080 i 16gb rama. U fhd naravno...
Takođe ako imate neki savet oko podešavanja mimo one slike što je neko kačio još pre 10tak dana sa grafikonima koja opcija koliko utiče na performanse, rado ću da isprobam. Tamo nema za sve opcije, možda za oko pola.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Urnebesno!

 
Malo glupo pitanje ali koj overlay koriste sve živi po yt videima kada prave klipove? Izmiksao sam malo podešavanja i benchmark mi daje oko 56 avg fps ali sa min na svega 14, 15 pa bih da pogledam u kojim trenucima toliko pada. Mislio sam d aje ono neki ugrađen overlay same igre ali nisam našao ništa u opcijama. Inace igram na 6600k, gtx1080 i 16gb rama. U fhd naravno...
Takođe ako imate neki savet oko podešavanja mimo one slike što je neko kačio još pre 10tak dana sa grafikonima koja opcija koliko utiče na performanse, rado ću da isprobam. Tamo nema za sve opcije, možda za oko pola.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

MSI afterburner, uz koji se instalira i Riva Tuner.
Istim taman mozes i da overclockujes gpu.
Odes u settings u AB i na tab monitoring, pa na svaku opciju koju zelis da ti se prikazuje levo selektujes, a onda ispod u opcijama te opcije selektujes Show in On-Screen Display.
Ostale opcije ti preporucujem da ne diras, jer je lepo setovan izgled svega.
Ako hoces da povecas ili smanjis velicinu svih informacija, odes u tray na Riva Tuner i tu podesis.
Takodje u opcijama u AB imas ON-Screen opcije, tu podesi skracenicu za paljenje i gasenje on-screen Displaya, da ne bi morao da izlazis i gasis rucno.
Meni je MSI AB uvek upaljen u igrama zbog kloka, a necu stalno da mi igraju brojke u cosku, pa sam stavio na end da mi se pali i gasi prikaz, a mozes i kompleksnije skracenice, poput shift+ctrl+f10 recimo, samo drzis sta zelis.

Annotation 2019-12-02 133108.png
Annotation 2019-12-02 133324.png
Annotation 2019-12-02 1333241.png

Za podesavanja, pogledaj ova 2 videa:




 
Poslednja izmena:
Inace, da se ne bi opsedali brzinom konja, evo razlike izmedju najsporijeg i najbrzeg...dakle kada dodjete do nekog osrednjeg, a to je odmah na pocetku igre, dalje je nebitno :)

 
Poslednja izmena:
Sad sam bas stigao malo da testiram PC verziju, podesavanja mix onoga sto je Xepoj okacio i sto mi je Leon slikao, igra izgleda bombasticno, prvo sto mi upada u oci je da mnogooo bolje izgleda od Ps4 verzije
 
Najbitnije je zapamtiti da se FXAA ne koristi, mnogi upropaste izgled zbog toga :)
 
Ja danas igrao igru od 7h do 15h sa sitnim pauzama. Ja nisam ljubitelj westerna ali ova igra je odradjena prelepo. Tek sad planiram da probam i twikujem graficka podesavanja. Videcu sta se isplati.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
niko srecniji od mene, prodah igru konacno :D dragi kupce, zelim ti srecno igranje iste :)
 
@ oogabooga hehe pa nije valjda toliko losa? Mnogo kolega sa foruma je nahvalise a kod tebe obrnuto.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Glenn, 50eur, spec edition

@Lemaja, iskreno, da se niko ne uvredi ovde, meni je ovo teska glupost od igre...... jes da igram MP pretezno, ali mi je naprimer ROTTR koji isto igram, koji je slicna kamera itd itd, super igra, atmosfera, mistika, muzika, grafika, -ali RD2 - jok. pokusavao sam i pokusavao, ne bi li nasao nesto da me zagreje, ali se najcrnje smorih u njoj..... tako da je ipak najbolje sto sam je prodao :)
 
@Glenn, 50eur, spec edition

@Lemaja, iskreno, da se niko ne uvredi ovde, meni je ovo teska glupost od igre...... jes da igram MP pretezno, ali mi je naprimer ROTTR koji isto igram, koji je slicna kamera itd itd, super igra, atmosfera, mistika, muzika, grafika, -ali RD2 - jok. pokusavao sam i pokusavao, ne bi li nasao nesto da me zagreje, ali se najcrnje smorih u njoj..... tako da je ipak najbolje sto sam je prodao :)

Ana Karenjina mi je smor, ali ovaj novi roman sto isto citam o zmajevima, ima stranice i slova, super roman.
 
Mislim da su ga cak savetovali da ne uzima igru bas u ovoj temi. TR ima slicnosti sa RDR2 isto koliko i traktor sa avionom , TR je dobra igra samo nisu slicne.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
jes da igram MP pretezno, ali mi je naprimer ROTTR koji isto igram, koji je slicna kamera itd itd, super igra, atmosfera, mistika, muzika, grafika, -ali RD2 - jok. pokusavao sam i pokusavao, ne bi li nasao nesto da me zagreje, ali se najcrnje smorih u njoj..... tako da je ipak najbolje sto sam je prodao :)

Sve, sve, ali gde nađe Tomb Raider da porediš sa RDR2, apsolutno jedine sličnosti su što se igraju iz trećeg lica (RDR2 može iz prvog) i što imaju pištolje za oružje. Sve ostalo nema dodirnih tačaka. TR je pola platformer pola linearna akciona avantura, sve ono što RDR2 nije.
Razumem da se tebi ne sviđa ovo i to je sasvim u redu. Meni lično je ovo najbolja igra koju sam ikada igrao, kojoj nijedan Tomb Raider nije ni do kolena u svemu.
Na primer, ja sam veliki fan Star Wars-a, znam kakva se fama digla oko Fallen Order, probao sam je pre nego što bih je eventualno kupio i meni ono nikako nije leglo. Ukratko, igra mi se ne sviđa, ne bih o tome zašto, ali na temama o toj igri nigde nisam ostavio nijedan post. Jednostavno, ta me igra više ne zanima i nemam šta da polemišem tamo.
 
Ja vec poceo da se igram sa modovima, steta sto ne moze najbolji graficki mod uz Vulkan, vec samp uz dx12, ali sam stavio fin reshade.

Mogu i potvrditi da je HDR izgleda popravljen, pa opet igram na HDR modu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
znam kakva se fama digla oko Fallen Order, probao sam je pre nego što bih je eventualno kupio i meni ono nikako nije leglo. Ukratko, igra mi se ne sviđa, ne bih o tome zašto, ali na temama o toj igri nigde nisam ostavio nijedan post. Jednostavno, ta me igra više ne zanima i nemam šta da polemišem tamo.
Sasvim normalno i prirodno!Onog trenutka kada si kliknuo na "place order" i platio igru za koju se kasnije ispostavilo da to nije ono sto si ocekivao...svaki vid kuknjave,zapomaganje,tuzakanja,opankavanja,trolovanja i ostalih nacina da utesis samog sebe treba da prestane istog trenutka!U toj celoj prici jedini krivac je sam kupac!
 
Dugo nisam cuo vecu glupost :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ocigledno nije cuo za No Mans Sky slucaj... :)

...riding on 720p...
 
Nazad
Vrh Dno