Šta je novo?

Radijus Vektor :: Kablovska televizija i internet

Gazda virtualnog provajdera, koji se lagano raspada...samo se smeska :D

uyty.jpg
 
Imam HBO i sa satelita i slika nije ništa bolja. Takođe logo nema HD dodatak. Nisam siguran da se hbo uopšte više emituje u SD a mrzi me da tražim.

Tv krš prošlogodišnji, 55C8.

Zeza se Bakara za logo HD(pustaju samo u nekim pauzama/njihove reklame)...a ja ti ne verujem da je slika ista, bez ljutnje ;)

fuer.jpg
 
Proradio EPG kod mene, skenirao sam ponovo kanale i pojavio se EPG za sve kanale koje gledam ...sad je lepo razdvojio TV od radio kanala (332 TV/29 Radio) i postoji 1 analogni (kamere par ulaza od mene :) ) ...kvalitet slike sutra analiziram ;)
 
Moji su korisnici Radijus Vektora, sada Supernove. Gledali su kablovsku preko CAM, ali je na tom TV-u oštećen ulaz za koaksijalni kabl. Sada su prinuđeni da pređu na neko STB rešenje.

Pošto čitam da je slika preko njihovih STB očajna, da li vredi kupiti neki bolji uređaji? Da li uopšte Telekom hoće preko njega da propusti signal? Ne znam kako to ide ...
 
Pa dobro, nek ljudi gledaju na regularnom uređaju, ne treba baš preterivati. Nije to toliko očajno, ovde smo pre o nijansama govorili. Moji roditelji npr. tek u posebnim slučajevima vide razliku između SD i HD kanala, a par puta su mi rekli da ih ostavim na miru! :D
 
Moji su korisnici Radijus Vektora, sada Supernove. Gledali su kablovsku preko CAM, ali je na tom TV-u oštećen ulaz za koaksijalni kabl. Sada su prinuđeni da pređu na neko STB rešenje.

Pošto čitam da je slika preko njihovih STB očajna, da li vredi kupiti neki bolji uređaji? Da li uopšte Telekom hoće preko njega da propusti signal? Ne znam kako to ide ...

Slobodno im uzmi STB, nije uopste ocajna slika ...to sto mi pricamo su razlike/nijanse izmedju RV i Supernove

Apropo EPG-a, kad ugasim TV nestane i EPG i onda turi/vadi karticu i ponovo radi EPG :S:...napredno, nema sta :p
 
Moji su korisnici Radijus Vektora, sada Supernove. Gledali su kablovsku preko CAM, ali je na tom TV-u oštećen ulaz za koaksijalni kabl. Sada su prinuđeni da pređu na neko STB rešenje.

Pošto čitam da je slika preko njihovih STB očajna, da li vredi kupiti neki bolji uređaji? Da li uopšte Telekom hoće preko njega da propusti signal? Ne znam kako to ide ...

Vredi kupiti bolji tv ili barem popraviti u servisu koaksialni konektor ali ne mozes ti kupiti neki stb vec se dobije i jedino se moze korisitit ono sto ti operater (RV, SN) da na koristenje.
Slika na STB je ok, drugacije su mozda malo bolje i osvetljenje, o nijansama se govori ali to je tv slika pa je tv slika...

Slobodno im uzmi STB, nije uopste ocajna slika ...to sto mi pricamo su razlike/nijanse izmedju RV i Supernove

Apropo EPG-a, kad ugasim TV nestane i EPG i onda turi/vadi karticu i ponovo radi EPG :S:...napredno, nema sta :p

Ne pazis sta covek pita.
 
Pošto bakara nema neke veće primedbe na rad i spektar usluga, već na cenu i nedostatak popusta, ja bih mu savetovao da fingira raskid ugovora, pa tokom otkaznog meseca da se predomisli ako mu nešto više ponude. To je moguće. ;)
 
Poslednja izmena:
Zeza se Bakara za logo HD(pustaju samo u nekim pauzama/njihove reklame)...a ja ti ne verujem da je slika ista, bez ljutnje ;)

Zašto bih se ljutio? Realno, retko gledam HBO. Bacio sam pogled samo zbog priče ovde. Možda je sa satelita za nijansu bolja slika, ali je to potpuno neupadljivo i trebalo bi gledati istovremeno na dva ekrana da bi se videla razlika.

Generalno, i ja se slažem da je kvalitet slike lošiji nego u vreme RV, a još veće razlike vidim u internetu. Svakako ništa nije bolje nego što je bilo.
 
Hmmm...
Nije bolje jer ima vise problema.
Ubacena je gomila losih programa raznih vrsta, mnogi neinteresantnih i lokalcima a kamo li ostatku zemlje.
"Džaba" nam 260 kanala, kad ih je 150-199 "truba".
Net iako "ubrzan" je cesto u problemima, pogotovo na starijim i tehnicki losijim mrezama.
"Džaba" 120Mbps kad ne moze da izvuče kod nekih ni 1/2 tokom dana a uveče još gore.
Popravke i reagovanje na probleme sporo...
Kad se dodaju ogranicenja u izboru brzine neta i tv paketa, kad se vidi da su realno pojedinacni paketi poskupi, kad se dodaju problemi i manjkavosti u radu kod svih delova SN, e zato nije bolje vec je cak i gore.
 
Poslednja izmena:
]
...nego sta ces od 1-og decembra, 200din ili potpis ?! :D
Šta je prvog decembra?

Da li je lošije od vektora?

meni je bolje jer imam više kanala internet mi radi isto jer je bio odličan i pre.

Ono što je lošije je podrška i brzina odgovaranja na reklamacije, laganje i zavlacenje. Takodje bilo je više prekida nego kod vektora jer ovi stalno nešto popravljaju i prepravljaju




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Šta je prvog decembra?

Da li je lošije od vektora?

meni je bolje jer imam više kanala internet mi radi isto jer je bio odličan i pre.

Ono što je lošije je podrška i brzina odgovaranja na reklamacije, laganje i zavlacenje. Takodje bilo je više prekida nego kod vektora jer ovi stalno nešto popravljaju i prepravljaju




Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Mislim da je hteo da napise 1. januara... Ima obavestenje na sajtu SN, nema vise hocu-necu, nego "no money, no honey".
 
Sad sam i ja procitao na njihovom sajtu, od prvog januara ako ne potpisemo sa njima novi ugovor povecace nam cenu 200 din. :)



Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
9b43599aeb74fe56b5f6af7fd8332c36.jpg
 
Ne kapiram, po kom osnovu će jednostrano da podignu kada imamo važeće ugovore?
Znači korisnici će plaćati različite cene za istu uslugu?
Ovo je slučaj za RATEL


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za nase, stare pakete mogu to da ucine, ali istovremeno da dozvole raskid ugovora bez posledica iako je UO aktivna. Ocigledno su resili da se obracunaju sa starim korisnicima i da prebace ljude na nove ugovore. Treba samo voditi racuna oko datuma, moguce da se rok od 30 dana meri od juce, kasnije vise nece moci da se raskine. Moguce da cemo obavestenje dobiti uz racun.
 
Zašto bih se ljutio? Realno, retko gledam HBO. Bacio sam pogled samo zbog priče ovde. Možda je sa satelita za nijansu bolja slika, ali je to potpuno neupadljivo i trebalo bi gledati istovremeno na dva ekrana da bi se videla razlika.

Generalno, i ja se slažem da je kvalitet slike lošiji nego u vreme RV, a još veće razlike vidim u internetu. Svakako ništa nije bolje nego što je bilo.

Da, razlike su male, ali postoje ...realno meni je NET odlican, tu ne mogu da se zalim, nikad prekidi, ni padovi brzine (samo jednom upload je bio nesto manji) jednom su oni samo resetovali modem sa njihove strane i jos jednom sam ja iskljucio sve iz struje, kada sam isao na odmor, dve IP adrese su se promenile od kako je supernova (od aprila cini mi se)

net.PNG

Šta je prvog decembra?

Ma od 1 januara greska :) ali vec si video ;)
 
Za nase, stare pakete mogu to da ucine, ali istovremeno da dozvole raskid ugovora bez posledica iako je UO aktivna. Ocigledno su resili da se obracunaju sa starim korisnicima i da prebace ljude na nove ugovore. Treba samo voditi racuna oko datuma, moguce da se rok od 30 dana meri od juce, kasnije vise nece moci da se raskine. Moguce da cemo obavestenje dobiti uz racun.
To je nistavno i njihova politika koja nije vazeca, mene je tako Orion pokusao da nasamari, kao imao si na nasem sajtu sto nisi procitao proslo je 30 dana od kako smo obavestili da ce biti povecanje, NIKO nije duzan da cita sta pise na njihovom sajtu tj bilo cijem, obavestio Ratel i sledeci mesec vratili mi staru cenu. Oni sada pokusavaju na APP

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Sinoc internet katastrofa,kreni-stani,upload 50X manji od onog koji placam,kablovska mutna,redukovane rezolucije,bez EPG-a !

I sad jos uslov da potpisem UO kako nebi prekinuo saradnju sa njima,kada pocetkom sledece godine uklone iz ponude SPORT KLUB programe !?

Supernova ili ti drzavni provajder internet i TV usluga je pravo olicenje ove vlasti,ove organizovanim kriminalom razorene zemlje,tuzno i otuzno...
 
Nema politike ni flejmovanja na forumu čak ni prema vlasti ili opoziciji... zato "u se i usvoje kljuse", zavrnes rukave pa radis nesto da ne budes dokon i stalno buljis u tv... umoris se radom pa ti nece padati na pamet da gledas tv uopste. ;)
 
Nema politike ni flejmovanja na forumu

Eto naucih nesto novo,ali definitivno nema vecih kukavica od ovog naroda,cim pomenes javno ili preko neta O.K. svi se razbeze.
Jednostavno ne volim ovu taktiku ''kuvanja zabe'' gde te polako navlace na sve gore i gore uslove,a ti sve prihvatas po sistemu ''dobro je moze biti i gore'' !?
 
Moze neko da mi objasni sta se desava sa RV na nbg, izvadim karticu iz stb i CI iz tv i dalje imam sve digitalne kanale? EPG na stb radi savrseno na TVu ga nema ni za lek...
 
Pa oduvek je tako

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Moze neko da mi objasni sta se desava sa RV na nbg, izvadim karticu iz stb i CI iz tv i dalje imam sve digitalne kanale?

Ostavili su fakticki celu ponudu na kablu FTA,naravno uz veliku medijsku kampanju,kao mi imamo sve sportske programe...cim je neko otkrio
dokle traje ugovor sa UM,oni su preko poslovnica pustili pricu da ce biti obnovljen,ali da uvek imaju pravo izmeniti programsku semu.
Sada kada se puno nas nije navuklo na ovu u medjuvremenu tehnicki(a i programski)katastrofalnu ponudu i potpisalo UO,setili su se da nakon
dolaska na vrata,poziva telefonom,itd. uvedu kaznu od 200din. i na taj nacin pokusaju naterati da potpisemo novu UO.
Kakvi sibicari -amateri...mogu misliti kakvim su sve pritiscima naterali vlasnike ovih malih kablovskih mreza ''da im prodaju'' svoje firme,
RV ce sa svojom ponudom i kvalitetom slike za Supernovu zauvek ostati neostvaren san,a i definicija samog pojma ove propale price sve govori:

Супернова је звездана експлозија током које се избацује огромна енергија за изузетно кратак временски период.
Сјај звезде се може повећати и до више милиона пута у односу на сјај пре експлозије.
После експлозије сјај постепено опада током недеља и месеци.
 
Poslednja izmena:
Nisam korisnik Super Nove ali me samo zanima kada istekne ugovor sa UG pa recimo sa bivseg Radijusa povuku SK, N1 ... a nekim korisnicima ostanu jos uvek ti kanali do isteka ugovora sa UG (to ce se tek videti kako ce ici) kako ce svojim korisnicima objasniti zasto neki imaju SK a neki nemaju.

Realnije je bilo da objasne korisnicima da ce trajati neko vreme i pozdravljanje sa pojedinim kanalima, oni su naravno privukli sto vise korisnika ne govoreci im istinu.
 
Pa valjda da "nema tehničkih mogućnosti". Kao i do sada.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno