Šta je novo?

Tehnomanija preuzima Winwin

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što ti je čudno, sve to drži isti gazda (tehnomania, win win, emmi). Samo im Gigatron sreću kvari.

from Tapatalk SM-A505FN using my Sent
 
Gigatron je još skuplji od gore pobrojanih.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nezvanično sam došao do informacije da je firma "Roaming Electronics" kupila Tehnomaniju (prvo), pa Winwin/Emmi i sada Gigatron (ako još nije uskoro bi trebalo).
 
"... a integracija ova dva diva na srpskom tržištu računara, opreme i bele tehnike svakako će doneti povoljnosti za potrošače..."

Kakve tu pogodnosti mogu da budu ako se stvara jedan prodavac koji prakticno nece imati konkurenciju i koji ce biti najveci medju svim ostalim znatno manjim... ?!
Nahebali smo, mada smo i do sada bili hebani u mozak i novcanik...
 
I Gigatron je uvijek bio iz istog izvora. Jedino je Comtrade bio ne-Alti koliko ja znam. Ovo je sve jako čudno i obeshrabrujuće.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
"Mađari" će duplirati promet :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Hahaha, ako kaže Telegraf treba im verovati na reč :)
89819b66bf0850d250ae731eddc7c47a.jpg
 
"... a integracija ova dva diva na srpskom tržištu računara, opreme i bele tehnike svakako će doneti povoljnosti za potrošače..."

Kakve tu pogodnosti mogu da budu ako se stvara jedan prodavac koji prakticno nece imati konkurenciju i koji ce biti najveci medju svim ostalim znatno manjim... ?!
Nahebali smo, mada smo i do sada bili hebani u mozak i novcanik...

Upravo je i meni ovo "zaparalo oči" kada sam pročitao... Kakav mozak trebaš da budeš da napišeš tako nešto...
 
"... a integracija ova dva diva na srpskom tržištu računara, opreme i bele tehnike svakako će doneti povoljnosti za potrošače..."

Kakve tu pogodnosti mogu da budu ako se stvara jedan prodavac koji prakticno nece imati konkurenciju i koji ce biti najveci medju svim ostalim znatno manjim... ?!
Nahebali smo, mada smo i do sada bili hebani u mozak i novcanik...

Pa valjda je i vlasnik te firme sa svojom porodicom neki potrošač :D
 
koliko znam, i emmi i winwin su izdvojene iz Alti-ja kao posebne firme (koje se i dalje snabdevaju iz Alti-ja). Comtrade shop je preuzet od strane Gigatrona koji je i dalje svoj.
ako je ovo tačno, ostaje emmi jao "nezavisna" firma. pitanje je da li će ostati wonwin kao brend, kao u slučaju sa Comtrade Shop-om.
 
Poslednja izmena:
Comtrade nije preuzeo Gigatron, već samo njihove prodavnice, koliko ja znam. Bukvalno sve je Alti isključivo, nebitno ko je samostalna firma a ko ne, sva roba je ista, samo se diferenciraju blago drugačijim fokusom asortimana i načinima plaćanja.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Zvanično vlasnik Tehnomanije je Nenad Kovač iliti Neša roming, a između ostalog je vlasnik i omrazenog Bus plusa...
 
Kad se setim one male radnje na banovom brdu. Tu se kupovalo sve za komp. I monitor, naravno.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
"... a integracija ova dva diva na srpskom tržištu računara, opreme i bele tehnike svakako će doneti povoljnosti za potrošače..."

Kakve tu pogodnosti mogu da budu ako se stvara jedan prodavac koji prakticno nece imati konkurenciju i koji ce biti najveci medju svim ostalim znatno manjim... ?!
Nahebali smo, mada smo i do sada bili hebani u mozak i novcanik...

Što je najgore zatvaraju "Mađarsku vezu" preko kurirskih službi.
 
Vidim ja da ćemo mi u Segedin po usb flash.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Comtrade se odvojio od Gigatrona ima godina-dve i sad se zove XLS na papirima i nemaju vise vece za Gigatronom.
Roaming je uzeo Tehnomaniju i sada (vec mesecima se zna) WinWin.
Gigatron nema veze sa njima za sad i mislim da ce tako i ostati.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Konkurencija sami sebi, sjajno su duhu ...

Dok je 'malih' radnji nema brige za kupovinu kompjuterske tehnike
 
Nažalost, samo šverc.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Nezvanično sam došao do informacije da je firma "Roaming Electronics" kupila Tehnomaniju (prvo), pa Winwin/Emmi i sada Gigatron (ako još nije uskoro bi trebalo).
Ima sve na sajtu Komisije za zaštitu konkurencije

Još u martu je pokrenut postupak, koji je u međuvremenu obustavljen. Očigledno su našli drugi model udruživanja.

https://www.kzk.gov.rs/?s=Tehnomanija
Zvanično vlasnik Tehnomanije je Nenad Kovač iliti Neša roming, a između ostalog je vlasnik i omrazenog Bus plusa...
Tehnomanija je bila deo Apex Solutiona koji je doneo Bus Plus, ali su vrlo brzo izašli iz toga

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nažalost, samo šverc.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Nema više, bar ne u toj formi

"Da obavestim o novinama koje su nastupile od 8 novembra, kada je na snagu stupio Zakon o poštanskim uslugama (kurirske uskuge u ovom slučaju). Kao najznačajniju izmenu u Zakonu o poštanskim uslugama ističe se postupak evidentiranja broja lične isprave pošiljaoca prilikom prijema vrednosnih i otkupnih pošiljaka.

U prevodu imaju sve potrebne podatke da šalju u tržišnu i poresku inspekciju"
 
  • Like
Reagovanja: M J
Dobro je onda da sam kupio telefon krajem oktobra... Nisam ni znao za ovo.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
U medjuvrmenu je uvedena i kontrola na granicama, ko prijavi povracaj pdv-a iz eu, odmah izlazi nasim carinicima. Tako da ce i sverc da se smanji malo.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jesi siguran da su se povezale carine na medjugranicnom nivou i kada se u HU zatrazi, prijali, povrat poreza da ce se to odma proslediti carini u SRB?
Znam da je bilo neke price i nagadjanja na tu temu ali da li je to provereno?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Provereno je da će horgošku mafiju teško zaustaviti. :D

Imamo potpisane međudržavne ugovore sa svima u Evropi, ne samo sa komšijama. Međusobna carinska obaveza je da se šalje obaveštenje o svakoj overi taxfree računa za robu vrednosti preko 300 eura i to najkasnije u roku od jednog sata. Huni se vade da su toliko zatrpani da nemaju vremena i ljudi da salju mejlove a nasi opet slabo stižu da otvaraju mejlove...

Na BG aerodromu je u zadnje 2 godine bilo dosta padanja sa Rolexima, Hublotima ... ako neko ima viziju da su naši carinici baba Vange grdno se vara :D

Što se tiče Gigatrona i CT šopa, u pitanju je bratsko-sestrinska firma.
 
Comtrade nije preuzeo Gigatron, već samo njihove prodavnice, koliko ja znam.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Odavno ne više... To su sada ponovo odvojene firme zvanično. Vezu sa Comtrade-om imaju obe jer verovatno i dalje kupuju od Comtrade-a kao distributera, ali Comtrade Shop nije u vlasništvu Gigatrona ili Comtrade Grupe.
 
Poslednja izmena:
Comtrade se odvojio od Gigatrona ima godina-dve i sad se zove XLS na papirima i nemaju vise vece za Gigatronom.
Roaming je uzeo Tehnomaniju i sada (vec mesecima se zna) WinWin.
Gigatron nema veze sa njima za sad i mislim da ce tako i ostati.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk

Ovo je tačno. A šta je sa ALTI-jem? Oni su ionako, čini mi se, potonuli kada je ProInter preuzeo WinWin?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno