Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Ova tackica me je zabrinula na oneplus 6 i sta kazu upuceniji sta je u pitanju?
 
lens flare sasvim normalna stvar, nemas brige.

Poslano sa mog Mi 9T Pro koristeći Tapatalk

Kako mogu da ga uklonim?

Pitam jer nije samo na jednoj slici... Evo godinu dana koristim telefon gde je slikano brdo izlazaka i zalazaka Sunca i danas se prvi put pojavila ta tackica. Deluje mi da je nema na video zapisima, ali je zato tu na svakoj slici
 
Ja sam mislio da nas zezas[emoji16]. Mozes da uklonis programom za obradu fotki Snapseed, Photoshop, Lightroom...

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Pa ne zezam se... Nije do flera, da jeste lako bi se ispravila. Ovako posle godinu dana, dobilo je ovu tackicu kao defekat i ne moze se ispraviti
 
Poslednja izmena:
Jel se pojavljuje nekad na slikama gde nema sunca?

P30 Pro
 
Nisam jos probao, ali sam siguran da se nece pojavljivati na slikama bez Sunca.
Ono sto sam siguran je da je godinu dana nisam imao ukljucujuci i juce, ali sam isto tako siguran da cu je imati na svakoj sledecoj koja ukljucuje Sunce bilo ono u cosku ili na sredini slike...
 
Imaćeš na skoro svakoj gde fotkaš direktno neki izvor svetlosti, probaj sa nekom lampom, sijalicom, itd...
 
Ljudi jel ima neka fora kao na iPhone-u da zakljucam telefon daljinski u slucaju da ga izgubim ili ga neko ukrade?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Da li je moguće da covek pita da li je lens flare podlozan garanciji?
Ili je neki trol ili se stvarno covek toliko ne razume.

Naravno da nije podlozno garanciji. Slikaj sa bilo kojim telefonom/kamerom i videces isto to.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk
 
[emoji23]

Svaki telefon će da ti pokaže tu zelenu tačkicu i to je skroz normalno.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
 
Da li je moguće da covek pita da li je lens flare podlozan garanciji?
Ili je neki trol ili se stvarno covek toliko ne razume.

Naravno da nije podlozno garanciji. Slikaj sa bilo kojim telefonom/kamerom i videces isto to.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk

Ne trolujem druze, ali ili ne citate ili ze zelite da shvatite koji problem imam i da verovatno nije taj fler koji pominjete. Telefon je radio savrseno do jutros. Bez ikakvih flerova, tackica, presijavanja, razlivanja i dupliranja. Pravio je savrsene slike nocu, danju, po Suncu ili mesecini bez obzira da li je bio uperen u izvor svetlosti ili ne. Evo sad sam prosao kroz gomilu starih slika i na od njih stotine, mozda na jednoj ima blalgilu blagu tackicu i to ako se bas dobro obrati paznja. Na ovoj suncanoj je toliko izrazeno da jednostavno ne mogu da prihavatim sliku...

Evo na primerima prve 2 to isto sunce od juce, druge 2 isto sa suncem od skora pa se ne vide nikakve tackice.
Pogledajte prilog 277000Pogledajte prilog 277002Pogledajte prilog 277003Pogledajte prilog 277004
 
Nisam siguran da razumeš šta je lens flare tako da uzmi drugi telefon napravi istu fotku na istom mestu i shvatićeš o čemu pričamo. Takođe lena flare nećeš imati uvek. Igraj se sa uglovima odakle fotkaš, a možeš i kod kuće u različitim uslovima.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Android odavno ima tu opciju, koja radi savršeno. Čak sam imao, nažalost, i prilike da je testiram.
Kako se aktivira, da ne lutam?

Doduse, mislio sam kao neki Huawei nalog preko koga mogu da "ubijem" telefon.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Nisam siguran da razumeš šta je lens flare tako da uzmi drugi telefon napravi istu fotku na istom mestu i shvatićeš o čemu pričamo. Takođe lena flare nećeš imati uvek. Igraj se sa uglovima odakle fotkaš, a možeš i kod kuće u različitim uslovima.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Svega mi skroz sam u fazonu da poslusam i prihvatim kad nisam upucen u nesto i rado cu se pomiriti sa tim, ali ono sto me cini tvrdoglavim u ovom slucaju jeste 10.000-15.000 napravljenih slika. Da je lens flare u pitanju sigurno bi se ponovila slika, ali ja mogu da garantujem da pre ovog jutra nemam jednu sliku sa tom zelenom tackicom. Znaci do 15.000 slika u svim mogucim uslovoma i pod svim mogucim uglovima na sve moguce nacine i nije se ponovila. Kako objasnjavas da je vidim tek posle godinu dana i toliko napravljenih fotki?
 
Da li je moguće da covek pita da li je lens flare podlozan garanciji?
Ili je neki trol ili se stvarno covek toliko ne razume.

Naravno da nije podlozno garanciji. Slikaj sa bilo kojim telefonom/kamerom i videces isto to.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk
Ja sam prvo mislio da je lik ozbiljan i za malo krenuo da mu objašnjavam zašto je to tako [emoji23]

P30 Pro
 
Uzmi slikaj beli zid ili papir. Ako ima tacke upala je prasina ( imas pravo na reklamaciju ) ako je sve ok onda jednostavno nisi ubo u tih 15000 slika takav ugao spram sunca, opusti se i uzivaj.
 
Trenutno koristim note 10 plus i juce kupovao drugaru mate 20 pro,pa koliko mate fluidno radi i koliko su mu dobre animacije to je fascinantno,definitivno best buy trenutno
 
Trenutno koristim note 10 plus i juce kupovao drugaru mate 20 pro,pa koliko mate fluidno radi i koliko su mu dobre animacije to je fascinantno,definitivno best buy trenutno
Na početku nije izgledaloi tako, ali, izgleda da je Mate 20 Pro jedan od onih telefona koji će ostati upamćeni.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Za 400e dobijes pun paket brzine autonomije, ergonomoje i kvaliteta,ja ne mogu da mu nadjem manu ,imao sam ga u 3 navrata i uvek ga sa zadovoljstvom koristio
 
Ko ne voli edge ekrane, p30 je po meni i bolja kupovina od mate-a. Jeste da nema stereo zvuk , ali je kompaktniji, baterija meni drzi identicno 2 ipo dana oba guraju, ali p30 ima bolju kameru pogotovo nocu, a i brze se puni :)
 
Drzao pre neki dan oba u ruci.
Kompaktniji i laksi za drzanje mate dosta.
Meni cak i lepsi.
Sto se tice face unlocka jako slicni al mate otvara iz svih uglova i sa vece razdaljine.
Inace ovaj tel je sve bolji sa svakim novim updejtom.
Nikad lag brz i fluidan i konstantan.

Wide kamera kida, night kida. Generalno kamera odmah uz Note i IPhone iako je star godinu dana.
Iskreno ne vidim nista bolje ni na vidiku.
Nexus 6p pa sad Mate 20 pro.
Mozda dva najbolja uredjaja huaweijeva sam imao.
Sta da vam kazem pogadjam kvalitet [emoji1]
Ps. Pricao sam o p30 pro kad sam uporedjivao

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svega mi skroz sam u fazonu da poslusam i prihvatim kad nisam upucen u nesto i rado cu se pomiriti sa tim, ali ono sto me cini tvrdoglavim u ovom slucaju jeste 10.000-15.000 napravljenih slika. Da je lens flare u pitanju sigurno bi se ponovila slika, ali ja mogu da garantujem da pre ovog jutra nemam jednu sliku sa tom zelenom tackicom. Znaci do 15.000 slika u svim mogucim uslovoma i pod svim mogucim uglovima na sve moguce nacine i nije se ponovila. Kako objasnjavas da je vidim tek posle godinu dana i toliko napravljenih fotki?

Ne znam da li znas ali nije bas pozeljno stalno slikati direktno sunce, moze da osteti senzor. Ne samo na mobilnim telefonima nego i na profesionalnim foto aparatima.
 
Znači ovi što fotkaju zalaske ostadoše bez opreme[emoji23]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ne ostadose bez opreme, ali se ne preporucuje. Isto kao i kod ljudskog oka, ajd gledaj direktno u sunce :)

ne smeta par puta, ali on kaze da ima 15000slika gde fotografise sunce.
 
Poslednja izmena:
Mislim da stvarno ne bi skodilo malo edukacije oko fotografisanja.
 
Nazad
Vrh Dno