Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
pretpostavljam da B7500 u dijagonalama 50+ inča ima MEMC kao što ima i u prethodnoj generaciji A6500. ako ima, nadam se da je manje bagovit i/ili da se može isključiti svuda (inače se isključi ako se uključi Game Mode ili kako već. na A6500 to može samo za HDMI)

razmatrao sam da H50A6500 zamenim sa H50B7500. B ima prednost u vidu bluetooth i novijeg OS-a. A ima bolje osvetljenje (preko 400 "sveća", ispunjava uslov minimuma za HDR) i metalni ram.
 
Za 39k 50B7100 je bomba. Za 49k ima 58"
 
Kakva su iskustva za U7B serijom?
 
To je super. Generalno negde gde je najniza cena ne mozes uvek uzeti TV, pa moras malo skuplje platiti :)
 
Kakva su iskustva za U7B serijom?
I mene ovo zanima. Gledao sam ga u emezeti i deluje ekstra, al me malo muci taj panel sa 60hz i slabo osvetljenje...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kako povezati zvucnike 2.1 na h55a6500 ? Prethodni tv ima dzek za slusalice, tu utiplujem kabl i problem resen sto se tice povezivanja. I dalje se mucim anyview cast-om,probao i sa gasanjem windows defendera ne pomaze. Anyview stream radi. Ince sam zadovoljan sa tv-om za 360e meni dobar.Svidja mi se sto za digitalnu kablovsku ne trebaju nikakvi modemi,resiveri stavis lokaciju na Nemacku ulaz signala kabl i gotovo imas digitalnu(ptt kablovska).
 
nađeš uređaj koji će digitalni signal da prebaci u analogni i koji ima 3.5mm kako bi povezao zvučnike. jedan takav uređaj je spomenut u ovom delu foruma (verovatno u "koji LCD TV da kupim").
 
Kako povezati zvucnike 2.1 na h55a6500 ? Prethodni tv ima dzek za slusalice, tu utiplujem kabl i problem resen sto se tice povezivanja. I dalje se mucim anyview cast-om,probao i sa gasanjem windows defendera ne pomaze. Anyview stream radi. Ince sam zadovoljan sa tv-om za 360e meni dobar.Svidja mi se sto za digitalnu kablovsku ne trebaju nikakvi modemi,resiveri stavis lokaciju na Nemacku ulaz signala kabl i gotovo imas digitalnu(ptt kablovska).
Gde si uzeo za te pare TV, pošto je svuda 60k+?
 
Lepa kupovina.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Lepa i marža na punu cenu, pa vi vidite koliko nas naši trgovci deru. Sigurno nisu išli u minus i sa tih 360€.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Evo još jedne akcije za forumaše:

Prvih 10 koji se jave na [email protected] mogu da biraju između H50B7100 po ceni od 40.000 dinara, H40B5100 za 22.000 dinara ili H40B5600 za 25.000 dinara.

Planirali li dobri ljudi iz Hisensea tj Ewe-a još koju ovakvu akciju, ne znam više šta da radim sa poklon usisivačima :D a trebaće mi još jedan od 40".
 
Evo mojih impresija za 32B5600.
- kutija lepa, tv elegantan,daljinac fino izgleda,to je prvi utisak.
- Ips panel izgleda odlično,posle silnih monitora sa tn panelom,sad sam progledao.
- Dobri uglovi gledanja,žive boje ali ne preterano.
- nema duhova, bar koliko ja primećujem.
- probao sam nekoliko igara: Doom 2016, FC4 i Control. Doom baš dobro izgleda , baš fluidno na hd ready tv-u, FC4 podnošljivo, Control nekako kilavo, potpuno neugodno. Ja input lag i ne osećam, iskreno.
- Sad, što se tiče pametnog dela tv-a, to je onako, aplikacije su takve kakve su, moglo bi ih biti više itd. I moglo bi to sve bolje da radi.
- Internet pretraživač je solidno spor ali može da se upotrebi za slučaj nužde
 
Da dodam, sam tv, tj. njegov os stvarno brzo radi, nema nekog zastajkivanja, sasvim pristajan odziv.
I fino izgleda,čisto i svedeno.
Mada, ja još koristim windows phone pa mi je ta svedenost normalna stvar.
Subjektivno mi deluje da brže radi nego neki bolji modeli tesle i foxa koje sam drndao po prodavnicama.
I još oko kvaliteta slike, isto deluje za klasu bolje od tih par modela.
 
Proveri da li imaš u sound profilima 'late night'. Taj bi trebalo da bude tih. Inače mene nervira što te jeftinije serije nemaju jbn dugme za promenu sound profila (ili ga ja ne vidim?).
 
Šta jeftino a veliko dolazi u obzir za gejming? Merkam Hisense neke modele ali pojma nemam kakvi su za gejming. Smart, zvuk i izgled su mi nebitni, njih rešavam drugačije.

55-65 inča.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno