Šta je novo?

mtsTV GO

Pokusavam vec 2 dana da ga aktiviram na telefonu.
Kada hocu da se logujem sa brojem telefona ili JMBG, dobijam "greska".
Pre toga sam kreirao nalog na mojMTS.
Ima li neko slicnih problema ?
Username I password koji si kreirao na MTS.rs nalogu koristila i za "MTS TV go"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Pokusavam vec 2 dana da ga aktiviram na telefonu.
Kada hocu da se logujem sa brojem telefona ili JMBG, dobijam "greska".
Pre toga sam kreirao nalog na mojMTS.
Ima li neko slicnih problema ?

Prvo moraš da aktiviraš aplikaciju.
Ranije je to moglo sa MojMTS portala (i da se deaktivira), u MTS TV delu. Ako ne može, zovi korisnički da ti aktiviraju.
Dobiješ mail da je aktivran... i onda kao što su rekli user i pass sa MojMTS za prijavu (bar je tako bilo za BOX korisnike).
 
Hvala puno.
Nisam znao da moram na sajtu prvo da aktiviram tu uslugu


moj mts.JPG
 
Jel su vama deaktivirali hbo?
Da nisu produžili akciju?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Vidim na eon forumu, koliko su članovi aktivni, razne sugestije daju "united cloud" za razne izmene u aplikaciji.
A "MTS TV go" još nema apk za "Smart TV"..
Zamislite ona mts-ova apk."g4 TV" za inostranstvo ima je na Samsung TV store, a MTS TV go ne.
Znači mi smo zadnja rupa na sviralu

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Lepo si ti to pročitao za United Cloud ali nigde nisi pročitao da li to daje ikakav efekat u odnosu na varijantu da si napisao na parče papira i bacio u kantu. Pogotovo za "low level" stvari za koje ja kao planiram da gnjavim UnitedCloud ekipu.... a za koje bi najverovatnije prava adresa za "bug report" bila negde nekome u Google-u.

Elem, ovaj raspali MTS TV Go app za telefone radi na Eon Smart Box... ako neko to do sad nije već napisao. Ne može da se kontroliše 100% samo sa daljincem ali radi stream.
 
Eto to nisam znao da radi na "eon box-u u"
Ali zamisli kad ima aplikacija u Samsung store za onaj smrdljivi "g4 TV" ili kako se vec zove, a nema za "MTS TV go".
Pisao sam im hiljadu puta i ništa....

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Bilo bi dobro kada bi ovoj aplikaciji dodali cast opciju, ali čisto sumnjam.
 
Ma bilo bi lepo....
Ma oni vec imaju aplikaciju...
Kazem ima ona "g4 TV MTS" kako se vec zove...ti je MTS isto ...
Trebalo bi d ima app.kao i eon i za Smart TV i za android TV...
Mislim stvarno.....

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Trebalo bi, a da li će... i što ta "go 4 TV" ima SmartTV app ima značaja podjednako kao što ima za Eon. Nije ista firma (kao nije ista) / nije isti servis i verovatno aplikaciju i platformu ne razvija isti tim. I jedno je usluga da se gastarbajterima uzme lova a drugo je servis & aplikacija koju kao dele za džabe tako da ti je jasno gde je prioritet za resurse.

I UnitedGroup-ov NetTV Plus je imao LG WebOS aplikaciju (takođe ista priča i za Windows 10 app ako se dobro sećam) mesecima pre nego što je postojala WebOS aplikacija za Eon... a te 2 platforme dele međusobno daleko više zajedničkog nego MTS TV Go i Go4TV.

Uglavnom ovu aplikaciju "održava" Huawei, za Telekom... a ne Telekomov tim opasnih progmera koji od marta meseca rade na unapređenju MojMTS servisa i dela za plaćanje računa :D
 
Elem, ovaj raspali MTS TV Go app za telefone radi na Eon Smart Box... ako neko to do sad nije već napisao. Ne može da se kontroliše 100% samo sa daljincem ali radi stream.

zakaci bezicnog misa i radi bez problema tako sam namestao nekima na risiverima

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pa čekaj jel radi na "android boxu"

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
zakaci bezicnog misa i radi bez problema tako sam namestao nekima na risiverima

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ja sam samo napisao da ne može da se kontroliše 100% sa daljincem od Eon STB, ne da ne znam kako da kontrolišem app nečim drugim :p Imam mini tastaturicu sa ugrađenim trackpad pa tako prebacim player u fullscreen. Sa daljincem može i da se lista kroz listu kanala ali ne vidiš šta je selektovano pa bi trebalo da brojiš :D koliko puta stiskaš taster dole/gore. Ali može sa daljincem da se izabere kanal, može da se vrati nazad u listu i bira drugi kanal, može da se lista i epg vodič ispod player-a "samo" ne može da se manipuliše kontrolama koje su deo samog video playera (kvalitet stream-a i fullscreen dugme).



@DUSANSUNI: Pretpostavljam da to pre svega zavisi od toga da li je "box" (pre)rooted li nije (da li ima su, busybox, ....). Tj da li MTS app vidi da je root-ovan :D Da li prolazi bezbednosne provere.
 
Jel može neko da napiše na koji način na EON boxu da se instalira MTS GO app i gleda sa pass legalnim .Hvala lepo unapred. PS. Ima mnogo ljudi koji imaju promo MTS GO kao korisnici MTS a imaju SBB da ljudi reše nekako ovaj problem .

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
Nisam u toku, koji problem? Ima problem sa streamovima ove aplikacije sa SBB IP adrese ili ??? Pošto sam ja na Telekom VDSL i koristim Eon STB kao deo "Eon van mreže" usluge (prešao sa D3i pre par dana).

Za login na MTS TV Go aplikaciju se koriste username i password za MojMTS portal. Ako nemaš već kreiran nalog za portal moraš da kreiraš nalog. Instaliraš app, loguješ se i gledaš :D :D

Ako za Eon STB na Play Store ne nalazi ovu aplikaciju (ja nisam ni probao da tražim odmah sam išao na varijantu da skinem apk sa ApkPure sajta ) onda moraš "sideload" apk fajla (= skineš apk sa alternativnih izbora poput ApkPure i ApkMirror, kopiraš ga na uređaj kojom god metodom znaš tipa pomoću fleša) i instalacija koristeći neki File Manager app tipa Solid Explorer (koji ima na Play Store za Eon STB). Prethodno ćeš morati da u Settings dozvoliš "uknown sources" i da za sam File Manager app koji si instalirao dozvoliš taj "permission" za unknow sources instalaciju. Kad kreneš da instaliraš prvi put neki apk fajl tražite ti da to dozvoliš i ubuduće si miran što se toga tiče.

Drugim rečima: https://www.howtogeek.com/313433/how-to-sideload-apps-on-android/


Pošto je u pitanju AndroidTV uređaj (Eon STB) i aplikacija koja nema explicitnu podršku za isti (MTS TV Go) da bi mogao da pokrećeš MTS app iz Launcher-a moraćeš da instaliraš na STB nešto tipa Sideload Launcher. Bez njega (ili nečeg sličnog) da bi pokrenuo aplikacije koje nisu vidljive kad klikneš "Apps" dugme na daljincu morao bi da otvaraš Settings>Apps>prebacuješ da prikazuje sve aplikacije i sistemske aplikacije >tražiš tvoju "skrivenu" aplikaciju i iz te njene details stranice tek imaš opciju da otvori taj app.


p.s. Kad već sideload-uješ (i učiš kako se to radi ako do sad nisi znao :) ) dugoročno se najviše isplati da sideload-uješ ApkPure app, Aptoide ... i slične alternative Play Store-u i da njima daš dozvolu da instaliraju apk fajlove sa "unknown source" tako da ti je brža i lakša ubuduće procedura kad dodaješ aplikacije koje "nisu kompatibilne" KAO sa tvojim uređajem.
 
Poslednja izmena:
Probacu ovo što si napisao pa javljam. U svakom slučaju hvala

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
Jedino sto znam da ima to je ona cuvena greska prilikom reprodukcije kod 105401.

Verovatno rutovan box, mora da se sakrije root magiskom, i da prodje SafetyNet Check, posle radi normalno.

Vidim da je krenula Zvezda TV, barem je nisam ranije primetio.
 
Ne znam nekog ko je uspeo da osposobi MTS TV Go da radi na bilo kom android box-u. Instalira se regularno, pokrene jos regularnije, ulogujes se ali kad kliknes na kanal dobijes caj od sipka( izbacuje neki error kod i ne mozes da gledas).
I ja isto to znam što i ti.
Znaci sve o.k dok ne pokrene s neki kanal. Neznam samo da li je neko probao recimo da pusti neki film iz pckboxa ili HBO OD.
Sto puta sam pokušavao i mirna šanse..zato sam ga i deinstalirao.
Jedno vreme mi je radila apk. preko screen mirror, (barem sam mogao nekako da gledam na tv-u) sada i to nece.
Ma govna....ustvari moramo da ih napadne o društvo, da nam naprave apk.z android TV i za Smart TV. Pa uostalom mi je ne dobijamo drzave. Plaćamo da bi mogli da gledamo TV na telefonima.
Ma stvarno.....
Sutra im šaljem mejl da prave apk za Samsung Smart TV, i za android.
Pozdrav

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Neće da radi sigurno ako je uređaj rutovan.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Neće da radi sigurno ako je uređaj rutovan.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Sta bre nece da radi ako je uredjaj rootovan?
Mislis na aplikaciju?
Odmah da te razocaram, radice zapravo radi moj slucaj rootovan tel. i aplikacija radi savrseno.
Samo treba znati, magicna rec je magisk i hide.
 
Pa taj sto rutuje stavi magisk i ukljuci hide za mtstv go i to je to.
Dakle moze. Pa ko ce da rootuje i da ne stavi magisk, sto bi to iko uradio i bio uskracen za brdo stvari kad ga je vec rootovao uradio je to da bi mogao da manipulise androidom i app da ima benefite na vise strana, ne da osakati android.
 
Nazad
Vrh Dno