Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

ovo je korak dalje,reinstaliraš kompletno sistem,kao win što bi na računaru.tako sam sredio baš dosta šaomija.ako te mrzi da se akaš sa adb drajverima,mi toolom imaš xiaomitoolv2 koji ima sve to integrisano u jedan program plus sam nalazi i skida rom koji želiš,i još dosta toga.
 
Los mu je ovaj senzor otiska prsta. Nekada odma otkljuca, nekada treba mnogo duze da se drzi prst (2.5sec bar), a nekada ni ne skapira pa se prebaci na unos sifre. Probao sam vise puta da memorisem otiske
 
Los mu je ovaj senzor otiska prsta. Nekada odma otkljuca, nekada treba mnogo duze da se drzi prst (2.5sec bar), a nekada ni ne skapira pa se prebaci na unos sifre. Probao sam vise puta da memorisem otiske
Face recognition i double tap to wake dobitna kombinacija. Danju bar. [emoji3]

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Čuo sam da kod memoriranja otisaka ne treba pritiskati jako prst, već samo lagano polagati u svim smjerovima. Jer ako kod memoriranja pritisneš jako jednako tako ćeš morati svaki puta kod očitanja otiska pošto će ti tada laganije pritiske teže očitavati, jer izgleda da lagan i snažan stisak daju malo različit oblik otiska, nije 100% jednak.

S otključavanjem u đžepu nema više problema ? Valjda je neki update riješio stvar
 
Je l mogu neki screen shot ovi upotrebe baterije i SOT od ljudi koji koriste Mi 9 SE? Hvala

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Je l mogu neki screen shot ovi upotrebe baterije i SOT od ljudi koji koriste Mi 9 SE? Hvala

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

I od mene molba da pisete malo o bateriji...
Presao bih sa mi 9t na se, ali me jako brine baterija. Koliko sam video u prethodnim postovima na mi 9se mogu da ocekujem duplo krace trajanje baterije nego na 9t.
Trnutno mi je prosek oko 6h ekrana na 3 dana koriscenja.
 
I od mene molba da pisete malo o bateriji...
Presao bih sa mi 9t na se, ali me jako brine baterija. Koliko sam video u prethodnim postovima na mi 9se mogu da ocekujem duplo krace trajanje baterije nego na 9t.
Trnutno mi je prosek oko 6h ekrana na 3 dana koriscenja.
Zaboravite na toliki sot, mora svaki dan punjenje, baterija je užas,oko 4 sata max

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Nekad pise i 6h, ali mislim da malo povedem racuna na brightness, i da odradim neka podesavanja sa aplikacijama da je bez problema 6, 6 i po sati.

Probacu doduse uskoro crdroid da vidim kako ce se pokazati.
cc86fdc5aef8baab344f7fccc35253c8.jpg


a ne valja ni telefon previse koristiti :))) , a brzo se i napuni baterija tako da ne mozemo biti nezadovoljni.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zaboravite na toliki sot, mora svaki dan punjenje, baterija je užas,oko 4 sata max

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Bas uzas... Ja na MiA1 imam 6 sati sot posle godinu i po... Nije mi samo jasan onda onaj video gde se dobro pokazao... Trebalo mu je preko 10 sati da ga isprazni

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I od mene molba da pisete malo o bateriji...
Presao bih sa mi 9t na se, ali me jako brine baterija. Koliko sam video u prethodnim postovima na mi 9se mogu da ocekujem duplo krace trajanje baterije nego na 9t.
Trnutno mi je prosek oko 6h ekrana na 3 dana koriscenja.
Ja uradio suprotno, prešao sa mi 9 se na mi 9t. Ima razlike u bateriji podosta. Dan sam mi 9 se sam završavao sa 20-30% a na mi 9t je to oko 40-50%.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja uradio suprotno, prešao sa mi 9 se na mi 9t. Ima razlike u bateriji podosta. Dan sam mi 9 se sam završavao sa 20-30% a na mi 9t je to oko 40-50%.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pa i nije ni blizu duplo razlike. U oba slučaja bi trebao ići na punjenje za izgurati mirno sljedeći dan, bar bih ja tako napravio.

Ja sam pogledao mali milion youtube recenzija za Mi9SE, po raznim forumima isto, i najmanje što prijavljuju je 4 i pol sata SOT-a, ali ti ga baš mrcvare sa igranjem, GPS-om, kamerom, 4G i sl.
Većina je prijavila da ima da oko 6 sati SOT-a, a nađu se pojedinci koji imaju i 7+ SOT. Nitko ne kaže da je problem izgurati jedan dan sa ovim mobitelom i da mu je autonomija kritičan problem, kao što je npr. bio na Mi5 ili S7, možda i S9.

Ja uvijek imam dobar SOT na mobitelima jer pazim na aplikacije koje koristim, igrice ne igram, GPS isključen, Sync isključen (a opet mi dolaze na vrijeme viber poruke), lokacije isključene, stalno sam na 3G (i noću ne gasim 3G), Wi-fi ne koristim na mobu, sve moguće vibracije pogasim. Treba obavezno uključiti dark mode, animacije stavim na 0.5 i još neke postavke pogasim koje mi ne trebaju. Brightness najčešće držim na automatic. Chrome i klasična facebook app su poznati žderači baterije, pa koristim druge pretraživače i facebook lite aplikaciju. Always On Display ne koristim jer je za moj ukus to pre brzo gutalo bateriju.

Osim toga, imam i drugi, stariji, veći, izdržljiviji mobitel koji po potrebi nosim kad ga mislim baš dugo koristiti. Tako da mi je za glavni mobitel bitnije da je manji, nosiviji za đžepove i ugodniji u ruci, nego da mu baterija bude vrhunska.
 
Poslednja izmena:
Wifi ne koristis? Svestan si da wifi dosta manje baterije trosi nego mobile data?
 
Poslednja izmena:
Da, znam to za wi-fi. Doma ne koristim mobitel za internet, pa ga ostavljam na 3g, tek toliko radi viber poruka. I zadovoljan sam autonomijom pa mi se na da gasiti mobile data niti nocu. Nikad u zivotu ukljucio aeroplane mode.
 
Telefon skinut sa punjača jutros u 7:40.

928b72c1c1b7f0af1434e1f15ffa33dc.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
To je da je screen potrošio 23 %? Ili baterija?
Sorry, sad vidim da je baterija 47...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Trenutno je na 40% baterija, screen on je 4h.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Moj Sot,skinut tel da punjača jutros u pola 7
06d1ade5cf9f3dfd17e3cf0364bb9e0e.jpg


Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
e25b7d71e2efcf5cf87f8cec1673b2d5.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo mi dosta slabo izgleda, i još si većinom bio na WI-FI, bez igrica i kamere ?
GPS i lokacije uključeni ? Sync ? Osvijetljenje na max ?
Na wi-fi od 16h,bez ijedne igrice i kamere,dete je gledalo YouTube nekih sat,sat ipo vremena, jedino to

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Na wi-fi od 16h,bez ijedne igrice i kamere,dete je gledalo YouTube nekih sat,sat ipo vremena, jedino to

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

youtube bi trebao malo trošiti, koliko i obično surfanje, bar tako izgleda na raznim battery drain testovima. Nešto ti tu guta previše baterije. Ja ću sigurno s svojom upotrebom imati bar 7 SOT na Mi9SE. Jer sam na Redmi 3 Pro i Redmi Note 4X imao lako preko 10 sati sot-a.
 
youtube bi trebao malo trošiti, koliko i obično surfanje, bar tako izgleda na raznim battery drain testovima. Nešto ti tu guta previše baterije. Ja ću sigurno s svojom upotrebom imati bar 7 SOT na Mi9SE. Jer sam na Redmi 3 Pro i Redmi Note 4X imao lako preko 10 sati sot-a.
Ne znam o čemu se radi, razmišljam da ga odnesem u servis, šatro ima garanciju pa da vidim,a GPS ugašen, sinhronizacija radi i automatsko osvetljenje je uključeno.


Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Takve stvari obično nisu za servis, bar ne da ga tamo ostaviš. Treba ga dati u ruke nekome u prodavaonici, tko se razumije,da ga pogleda samo. Ovdje po forumima prvo preporučuju reset na tvorničke postavke, ali to je gnjavaža kad imaš već sve instalirano i posloženo. Za Wi-Fi znam da je dobro isključiti neku opciju ''always scan'', tako nešto.....ako treba idi od aplikacije do aplikcije i svih njihovih postavki, pa od sistemske postavke do postavke, i isključi stvari koje ti nisu potrebne, neke automatike i slično. Ako nisi siguran guglaj.

Ja da imam neki novi xiaomi telefon i da postižem dobar sot, postavio bih ovdje sve promjene koje sam napravio u sistemu, u google aplikcijama itd.

Imaš skoro sigurno vodiče na youtube ''miui 10 battery saving tips'' pa gledaj što su oni radili. Isto možeš po imenu mobitela tražiti: ''Mi9 best battery settings'' i slično. Osim na youtube možeš i guglati, ima takvog materijala koliko hoćeš
 
Poslednja izmena:
Takve stvari obično nisu za servis, bar ne da ga tamo ostaviš. Treba ga dati u ruke nekome u prodavaonici, tko se razumije,da ga pogleda samo. Ovdje po forumima prvo preporučuju reset na tvorničke postavke, ali to je gnjavaža kad imaš već sve instalirano i posloženo. Za Wi-Fi znam da je dobro isključiti neku opciju ''always scan'', tako nešto.....ako treba idi od aplikacije do aplikcije i svih njihovih postavki, pa od sistemske postavke do postavke, i isključi stvari koje ti nisu potrebne, neke automatike i slično. Ako nisi siguran guglaj.

Ja da imam neki novi xiaomi telefon i da postižem dobar sot, postavio bih ovdje sve promjene koje sam napravio u sistemu, u google aplikcijama itd.

Imaš skoro sigurno vodiče na youtube ''miui 10 battery saving tips'' pa gledaj što su oni radili. Isto možeš po imenu mobitela tražiti: ''Mi9 best battery settings'' i slično. Osim na youtube možeš i guglati, ima takvog materijala koliko hoćeš
Hvala na savetima,probacu

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi. Pošto nema posebne teme za Mi9 Lite, pišem ovde jer su najpribližniji modeli. Planiram da uzmem Mi9lite, našao sam ga za 240e na kp nov naravno i smatram da je Best buy za taj novac. Šta me koči? Rekao bih da mu kamere nisu nešto ali da GCAM ne postoji, odnosno da koristi GCAM kao Mi 9SE. Medjutim i za SE GCAM je jako loš, ni približan kao na recimo RN7 ili Mi 9T. Glupo je da RN7 sa GCAM pravi bolje slike nego Mi 9 SE ili Lite.

Jel postoji neka verzija GCAM da radi normalno za SE i generalno šta mislite o Mi9 Lite, ima li neke "falinke" i bagove?
 
apropo priče o reinstalu na šaomijima,ima gugl bekap i na miui pride mi klaud,tako da sve što treba je da se odradi i malo strpljenja,i ne gubi se ništa.

pošto sam sređivao nekoliko šaomija u nekom proteklom periodu većina problema je zbog neadekvatnog petljanja,i običan reset najčešće nije dovoljan.ogromnu većinu tih fonova sam vratio u optimum sa čistim flešom poslednjeg global stable-a (ili najpribližnije tome što ima) sa xiaomitoolv2.sa mi flash možemanje više isto da se postigne ali xiaomitool2 je praktičnije rešenje (i koristi proverenu verziju mi flash-a inače).
 
Pozdrav ljudi. Pošto nema posebne teme za Mi9 Lite, pišem ovde jer su najpribližniji modeli. Planiram da uzmem Mi9lite, našao sam ga za 240e na kp nov naravno i smatram da je Best buy za taj novac. Šta me koči? Rekao bih da mu kamere nisu nešto ali da GCAM ne postoji, odnosno da koristi GCAM kao Mi 9SE. Medjutim i za SE GCAM je jako loš, ni približan kao na recimo RN7 ili Mi 9T. Glupo je da RN7 sa GCAM pravi bolje slike nego Mi 9 SE ili Lite.

Jel postoji neka verzija GCAM da radi normalno za SE i generalno šta mislite o Mi9 Lite, ima li neke "falinke" i bagove?
Odakle to da je toliko bolji gcam za te telefone? Ja koliko sam gledao recenzije gcam nije uopšte toliko bolji od stock kamere

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima punooo klipova na YT za RN7 sa GCAM i to je bolesno šta radi od fotografija. Čak sam gledao i grupi na FB Xiaomi Fan Srbija gde su ljudi kačili svoje fotke sa RN7 i Mi9t sa GCAM i razlika je baš uočljiva naspram Stock kamere.

Dok za SE razlike gotovo i da nema izmedju GCAM i Stock, gore dole 5%.
 
Ima punooo klipova na YT za RN7 sa GCAM i to je bolesno šta radi od fotografija. Čak sam gledao i grupi na FB Xiaomi Fan Srbija gde su ljudi kačili svoje fotke sa RN7 i Mi9t sa GCAM i razlika je baš uočljiva naspram Stock kamere.

Dok za SE razlike gotovo i da nema izmedju GCAM i Stock, gore dole 5%.
Mislim da je to zbog toga što je stock na ovim prilicno dobar... Ja imam Mi A1 i gcam je bas bolji što je manje svetlosti... Lično sam slikao sa njim bolje od p20 pro...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kod većine tih testova za fotografije, koji se mogu naći, slika se u polumraku mrtva priroda (bez ičega pokretnog u sceni), i onda ''pametnjakovići'' stave ekspoziciju na maksimum, to je ono kad na stativu jednu fotografiju moraju slikati pola minute, i zato je obavezno da se ništa na sceni ne miče (i stativ je obavezan).

I onda takvi ''pametnjakovići'' hvale svoje slike u mraku kao da su neviđeno dobre. Takve slike su neupotrebljive u praksi.
Koja umobolna osoba će slikati mrtvu prirodu po mraku ?

Takve slike služe samo da pojedinci glumataju frajere po forumima i youtube. Pritom zajebu buduće kupce.

Ako će normalna osoba slikati nešto u polumraku biti će nešto pokretnoga na slici, ljudi, auti, ovo-ono, a tada taj njihov način slikanja ne dolazi u obzir. Ali bitno da su frajeri glumili znalce i da su im slike ispale čiste, a način kako su došli do toga im je nebitan, i da li ce to nekome pomoći ili odmoći.

99.9% ljudi slika na automatskom načinu.
Zato se ne bih odmah zanosio da je gcam uvijek bolji u mraku jer većina tih fanatika koji testiraju gcam postavljaju slike po netu baš onakve mrtve prirode sa dugom ekspozicijom, koju sam gore opisao. Manjina ih testira gcam po mraku na automatskom režimu - i čisto sumnjam da si se ti divio automatskim slikama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno