Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E drugari moji... Da li znate da recimo Samsung nije isti kod nas,Madjarakoj,zapadnoj Evropi. Potpuno isti model.
 
Ne važi za sve modele, ali postoje razlike kod nekih. Ne samo Samsung i ne samo televizori već i ostala tehnika i oprema i to od sijalica do automobila. Izvorni naziv proizvoda je isti, ali postoje druge razlike u označavanju. Proizvođač na to ima pravo zbog nepostojanja pravnog okvira za tako nešto. Nešto se sad po tom pitanju menja u EU...
 
Dve godine sam radio u Samsungu,od toga jednu godinu u kontroli kvaliteta.Tako da.... Nije sve bas u imenu. Toliko.
 
Kod ortaka na Q7 65 televizoru se zakucao YT, posle nekog vremena i Netflix nece da radi. Reinstall aplikacije je pomogao. To je taj hvaljeni Tizen dakle.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
...Evo ja imam oled i u poredjenju sa tim tvojim modelom u 55 inca i mojim b7, moj ce imati mnogo bolju sliku na domacim kanalima. Zasto? Pa bolji upscaling, bolji procesor, bolji kontrast, bolje boje, bolja svetlina... a da ne pricamo o kvalitetnijim sadrzajima. Dobrodosao si da isprobas, a tu je i samsung ru7400 pa mozes sve ujedno.

@MarkoZ

Posto vidim da ga imas, mozes li u par reci opisati kakav je u radu taj Samsung 55RU7400 i napraviti neko eventualno poredjenje sa nekim LG pandanom ukoliko si imao priliku da ih poredis 1/1. Pitam jer i sam vec neko duze vreme jurim neki 55" tv, i od Samsunga mi je interesantan bas RU7402 ili RU7452. Kada je LG u pitanju tu sam nekako zapeo na SM8200, mozda jos eventualno Sony XF8096 (zbog tih 5 godina garancije) i to je to.
 
pa generalno je ok, problem je sto imam ovaj lg pa mi samsung generalno losije radi tj smart kod lg-a je bolji i prakticniji pogotovo zbog magicnog daljinca i povezivanja sa drugim uredjajima. Ali ovako, s obzirom koliko je mene izasao je ok kupovina. Na zalost nisam imao lg tipa sk85 sm85 pa da mogu da uporedim ali ono sto mogu da ti kazem je da ru7400 nema local diming, a i ne briljira sa kontrastom, a cim se malo pomeris iz centra vec se na trakama primecuje tamno siva umesto crne, tako da ako je ista cena u pitanju i ne smeta ti crna kod lg-a onda bih isao na lg, u suprotnom ovaj model radi sasvim korektno ko zeli VA panel i samsung. Ja sam hteo da uzmem sk85 ali tada nije bio na akciji, a sm85 je preskup, ovaj me je izasao duplo jeftinije pa je bio i logican izbor. Cekam ako bude akcija na lg pa mozda pazarim ponovo tv u toj osmoj klasi pa cu moci direktno da uporedim sliku ili prodam ovaj ako naidjem na dobru ponudu kod lg-a.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice LGa mora jako da se pazi sa ovogodisnjim modelima SM. Napravili su pomak u nazad i sad pandani proslogodisnjim modelima su za broj veci npr. SK85 koji sam jurio (na zalost na kraju njegovog zivota i kad ga vec njje bilo u radnjama i hteo da kupim za 99k sa 5 god garancije) sad mu je pandan SM9 koji je dosta skuplji pa sam samim tim i odustao dok cena ne bude iole normalna a i iskreno sad je oled toliko pao sa cenom da je to nekako logican izbor za mene. Ispravite me ako gresim. A i Samsung je isto urradio proslogodisnja serija NU je za kilometre bolja od ovogodisnje RU i koliko vidim po recenzijama svi su za to da se izbegne RU u korist NU ako moze da se nadje.
 
Poslednja izmena:
jedini scenarij gde možda ne treba da uzmeš oled a možeš da ga priuštiš je ako ti radi bukvalno ceo dan,svaki dan.svaki drugi nema razmišljanja,a ako ti crna igra ikakvu ulogu nema alternativu uopšte (qled,ali to su značajni kompromisi).

čak i u ovom scenariju gde radi po ceo dan ljudima uspešno rešavaju reklamacije (zamene panel,imaš u oled temi) pa po meni i tad je vredno rizika.
 
ekipo, evo rovarim TV , 50incha max (znaci 49-50) i nekako mi zapao za oko Philips 50PUS7304 tj 50PUS7504 serija... sta mislite o ovom TV? kakva su iskustva, da li se neko igrao sa njim? to su VA ekrani, 4K u 60, ima taj ambilight sto je ono simpa, ima i dolbyVision sa HDR+ ... na sve to najbitnije je android 3GB /16GB i to 9 ..plus nasi ga madjari imaju u ponudi ;)) hocu ga osim za WII i HDMI komp da ga pustim na wifi da radi EON ... i normalno deca da peglaju igre ;)) .. ili imate neki drugi savet za taj rang para + (50")
 
Poslednja izmena:
ekipo, evo rovarim TV , 50incha max (znaci 49-50) i nekako mi zapao za oko Philips 50PUS7304 tj 50PUS7504 serija... sta mislite o ovom TV? kakva su iskustva, da li se neko igrao sa njim? to su VA ekrani, 4K u 60, ima taj ambilight sto je ono simpa, ima i dolbyVision sa HDR+ ... na sve to najbitnije je android 3GB /16GB i to 9 ..plus nasi ga madjari imaju u ponudi ) hocu ga osim za WII i HDMI komp da ga pustim na wifi da radi EON ... i normalno deca da peglaju igre ) .. ili imate neki drugi savet za taj rang para + (50")

trebalo bi da je ok, ja sam razmatrao njega i uzeo bih ga da mi nije upala bolja ponuda. Taj ima P5 procesor što bi trebalo da znači bolje procesiranje slike od nekih entry level televizora ali ne znam koji tip panela koristi mada u radnji mi je izgledao sasvim pristojno. Ambilight je svakako nekome plus, a ako ti baš treba android TV (koji na televizorima radi nekome super nekome ne jer nije kao na mobilnom) mislim da je sasvim ok izbor. Inace 50 inca nije nikakav rang para ne znam zasto sve vise ljudi pita tipa koji tv od 55 inca ili neki u tom rangu? Navedeš lepo koji je rang ovde ili kod nas tj po kojoj ceni imaš da ga kupiš i pitaš.
 
ekipo, evo rovarim TV , 50incha max (znaci 49-50) i nekako mi zapao za oko Philips 50PUS7304 tj 50PUS7504 serija... sta mislite o ovom TV? kakva su iskustva, da li se neko igrao sa njim? to su VA ekrani, 4K u 60, ima taj ambilight sto je ono simpa, ima i dolbyVision sa HDR+ ... na sve to najbitnije je android 3GB /16GB i to 9 ..plus nasi ga madjari imaju u ponudi ;)) hocu ga osim za WII i HDMI komp da ga pustim na wifi da radi EON ... i normalno deca da peglaju igre ;)) .. ili imate neki drugi savet za taj rang para + (50")
To je The One serija koja se valjda proizvodi u Poljskoj. Mislim da je Benchmark imao neki video iz Berlina o Philips TV.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
@markoz - moze hitn sta ti je ispalo bolje/slicne novce? cisto me kopka ;))
@arandjele - da je bilo kako je dogovoreno ti bi se TV pravili u fabricu u Nisu, ali eto visa sila ...
@maloludilo - a sto nisi uporedjivao 7 serija Philips sa RU7 Samsung ? https://www.displayspecifications.com/en/comparison/e6dfd0345 .. jedino ako si trazio isti cenovni rang (jer je pus7304 ocigledno skuplji od RU7100)
 
za UM7450 (a verovatno i za ostale iz UM serije) je stigao obećani airplay, tj. dobiće ga posle apdejta softvera, pa kome je bitno...
 
A sta radi airplay?
 
Veliki je rizik uzeti izlozeni tv iz radnje, znacajno mu je skracen zivotni vek sa tih 4 meseca po 10 sati u demo mode koji je najgori za diode... ja bih izbegao...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno