Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Saeco Incanto polovan sa KP, za te pare odličan aparat, sipaš kafu u zrnu i ne misliš.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Malo mi je cimanje da uzimam polovno, pogotovo sto, koliko sam video na oglasima, skoro nista nije iz BG.
Koliko je to bolja opcija od nekog aparata za kapsule?

U medjuvremenu sam iscitao dosta u temi, i vidim da je situacija otprilike ovakva: ili kupiti neki Nespresso/DG "pocetnicki" za kapsule, ili izdvojiti ozbiljnu svotu novca za "full" opremu, sa sve mlinom i ostalim cudima.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Generalno nije nešto "bolja" opcija od kapsula jer sada barem i njih imaš puno vrsta, jedino je jeftinija.
Ta varijanta sa mlinom i manuelnim aparatom je totalno druga priča i ne savetujem ti da se u nju upuštaš dok ne "prevaziđeš" (tj dosade ti) kapsule ili automatik.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru.
Da uslovi dozvoljavaju vrlo rado bih se upustio u manuelne aparate i mlin jer obozavam da spremam kafu, volim da izdvojim za to vreme i citav proces mi "poboljsava" ukus. ZNate o cemu pricam :) Do tada, uzecu neki Nespresso.

Da li neko ko koristi Nespresso aparate ima neki savet koji kupiti (mislim na ove jeftinije)? Citam da razlike izmedju same kafe nema...
I da li kupiti u Uscu u njihovoj radnji ili traziti kod proverenog prodavca na KP?
 
Ja sam za nespresso probao deleze kapsule kao i par vrsta iz kafeterije i ok su mi bile sve, tačnije ima onih koje su mi više po ukusu, koje su jače, punije, gorče, kiselije itd... Original nespresso sam probao baš baš odavno i znam da su bile dobre ali ništa više od toga. Pogotovo što sam tada mnogo manje iskustva sa kafama imao :)
Koliko planiraš da platiš aparat? Pitam jer nemam predstavu koliko se kreću novi/polovni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa maksimum 16 hiljada, i to samo ako je ovaj Pixie dosta bolji od Essenza i Inissia koji su 12. Toliko su u Uscu (malo mi je smesna i sama pomisao da bilo sta od tehnike kupujem u Uscu). Na KP je Inissia 9 hiljada...
 
Delonghi magnifica? ima ih za oko 100e.... na sta obratiti paznju?

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neka opšta preporuka za neki aparat za penu od mleka (Milk fomer) ? :)

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
 
Da uslovi dozvoljavaju vrlo rado bih se upustio u manuelne aparate i mlin jer obozavam da spremam kafu, volim da izdvojim za to vreme i citav proces mi "poboljsava" ukus. ZNate o cemu pricam :) Do tada, uzecu neki Nespresso.

Pa neki manuelni aparat nije veliki problem za korišćenje, ako kupuješ samlevenu kafu za espresso. Opet je to bolje od kapsula.

Naki npr ovakav: https://www.centredurasoir.com/en/de-longhi-dedica-deluxe-silver-manual-espresso-machine.html
 
Problem je u novcu, ne u koriscenju aparata.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kupio sam Krups EA8108 u Metrou pre manje od godinu dana. Malo se kajem što nisam uzeo polovnu Magnificu ili nešto slično, pa bih to da ispravim :)

Interesuje me koja je realna cena ovog aparata za koju se može prodati. Ima još nekih 14 meseci garancije, bez ikakvih oštećenja ili ogrebotina, na brojaču nekih 800 priprema kafe. Uz njega bih dao kutiju i uputstvo za upotrebu.

Pitam ovo zato što je cena u našim radnjama nekih 40-45k, a na oglasima ga ima za nekih 100e (naravno bez garancije, kutije, itd).

Da li mi uopšte preporučujete da ga menjam za neki bolji polovan ili biste ga zadržali na mom mestu?

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Problem je u novcu, ne u koriscenju aparata.

Tih manuelnih ima i jeftinijih. A cena 100g espresso kafe u kesici je daleko povoljnija od odgovarajućeg broja kapsula.
Ako pijete 4 kafe dnevno, razlika u ceni aparata će se brzo izgubiti.
 
tipa philips saeco poemia, svojevremeno kostao 17000 u tehnomaniji
koristimo ga dve godine u officu, 40 - 60 kafa nedeljno napravi (lavazza crema e gusto)
skroz korektna kafa...

ali mislim da vise ne moze da se nadje
 
Poslednja izmena:
Da li mi uopšte preporučujete da ga menjam za neki bolji polovan ili biste ga zadržali na mom mestu?

Sa novim automatikom bi eventualno dobio bolji/prakticniji mehanicki sklop i drugi oklop. IMHO, bacanje para. Redovno skidaj kamenac i vozi dok moze ili dok ne pozelis neki drugi nacin pripreme kafe (filter, nespreso, mlin+rucka, dzezva...), pa proceni da li da imas oba (3, 4, 5) ili da prodas taj.
 
Ja sam vozio Poemiu 10 godina bez kvara. Problem je što Poemia zahteva kvalitetan mlin da bi pravila lep espresso.
Ako nameravaš da kupuješ mlevenu kafu - batali tu priču i uzmi Nespresso. Ta mlevena je dobra dva dana od otvaranja, posle toga piješ neku braon vodu što samo podseća na ukus kafe. Nespresso kapsule su zatvorene, to ti dođe kao da si tek otvorio vakumiranu mlevenu kafu - svaki put.
Ko hoće da investira u pristojan mlin, može na Poemiji da napravi bolju kafu nego u većini kafića. Kad vidim šta rade po kafićima na opremi od par hiljada evra tuga me hvata. Bačene pare za opremu.
Za dobru kafu je potrebno sledeće: sveže pržena kafa, dobar mlin pa tek onda aparat.
 
Da li neko zna da li oznaka 5/12 ili 11/12 na Dolce Gusto kafama označava jačinu u količini kafeina ili gorčinu?
 
To je intenzitet po nekoj njihovoj skali.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
I Barcaffe je sada izbacio Nespresso kompatibilne kapsule. Ima tri ukusa koliko vidim.

117630-perfetto-espresso-3_1_1.jpg

117632-perfetto-brazil-3_1_1.jpg

117631-perfetto-ethiopia-3_1_1.jpg
 
Je'l imate neku preporuku za mlin za kafu? Treba mi mlin prvenstveno za domacu, tradicionalnu kafu ali bi bilo dobro da ima opciju promene granulacije (za espresso, za francusku itd)
 
Helou,

Nisam neki profi kafendzija ALI bih uzeo aparat (recimo Dolce Gusto).

Kafe koje ja volim su generalno one sa cokoladom, kapucino/mokacino ili tako nekim ukusima, da li ima nesto tako kod nas sto bi mi zavrsilo posao ili da ne gubim vreme?

Takodje da li ima negde da se proba ta kafa odnosno da testiram kakve su te potencijalne kafe da ne kupujem aparat na slepo?
 
Poslednja izmena:
Imaš brdo tih Dolce Gusto kapsula sa čokolada/karamela/latte ukusima.

Ima ih i Nespresso, ali ne znam iskreno da li je u ova dva Nespresso shopa omogućena degustacija, neka neko potvrdi čoveku.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
@Exodusbgd može degustacija u Ušću.

Da li neko zna koju kafu koriste u Java Lounge baru? Zaboravio sam da ih pitam, a mnogo mi se dopala, ima neki sladunjav ukus.

Sent from my S10e using Tapatalk
 
Imaš brdo tih Dolce Gusto kapsula sa čokolada/karamela/latte ukusima.

Ima ih i Nespresso, ali ne znam iskreno da li je u ova dva Nespresso shopa omogućena degustacija, neka neko potvrdi čoveku.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Nespresso moze da se proba.
 
Da vratim temu malo u coffee geek vode sto da ne :) Planiram oko NG neki upgrade masine. Iskreno nisam do pre dve nedelje nesto ni planirao, posebno od kad sam svoju E61 masinu nadogradio sa termometrom za grupu, ali crv je proradio, lova se neka pojavljuje u najavi i onda naravno se mislim sta bih sve jos mogao da eksperimentisem sa kafom. Imam tri opcije koje razmatram i sto je najgore sve tri su jedino cenovno donekle slicne ali konceptualno su 3 sveta. To je i moj problem sto generalno obozavam nove tehnologije, ali sa druge strane izuzetno cenim proizvode sa dugom tradicijom, robusno napravljene da traju, i tradicionalnog izgleda...S tim u vezi trilema :) Trenutno citam sve kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, a nadam se da odradim neki review za nasu malu zajednicu ovde posle nove godine za jednu od ove tri masine:

https://bianca.lelit.com/index-eng.html

https://www.finecoffeecompany.com/shop/bezzera-strega/

I kao najnoviji krik tehnologije, spoj kafemata android tableta i open zajednice

https://decentespresso.com/de1plus

Mnogo bih rado sve probao, ali nije realno, tako da: citanje
 
Planiram oko NG :d Pa srecna nova godina! Jos je nisam testirao javljam kad se poigram, ali ovo je za sad na oko prelepo...nivo detalja, kvalitet izrade na vrhunskom nivou
 

Prilozi

  • IMG_2469.jpg
    IMG_2469.jpg
    1,014.9 KB · Pregleda: 290
  • IMG_2467.jpg
    IMG_2467.jpg
    1,014.4 KB · Pregleda: 260
  • IMG_2468.jpg
    IMG_2468.jpg
    1 MB · Pregleda: 253
Poslednja izmena:
Фантастична машина честитке[emoji106]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Pojavila se Napoli za Dolce Gusto sa jačinom 13. Ok je ali i dalje Ristreto Ardenza sa 11 kida.
 
Gde da nadjem u nasim marketima one sirupe sto se dodaju u kafu? Lešnik, čokolada i sl. Trazio sam po diskontima pica i prodavnicama kafe nemaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno