Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 10

Evo i varijante sa mobile data only (wifi isključen sve vreme. Obe kartice na 3g/2g modu (bez lte)! Skinuo uobičajeno na 15%, nemam više nameru da teram bateriju do dna (računam još pola sara sot sigurno da bi bio veći). Namerno sam gledao i da napravim tako da telefon stoji nekih 6-7 sati da vidim koliko će da opada grafik. AOD off, brightness opet auto, kućni uslovi znači 30-40%. Prestao sam da igram igrice na telefonu pa ne mogu i po tom pitanju da ga poredim sa N9 ali ovako za sada generalno i nije mnogo lošija autonomija na malom 10. Videću i kad se vratim u DE pa obe kartice budu u romingu i na 4g/3g/2g kako će se ponašati. S10e mi je baš bio kriminalan u tom modu!

Narednih dana ću još koji rezultat da uvatim, a onda nastavljam da živim život bez obaziranja na bateriju [emoji56]
840af3bfac3f3b4d0324bb8869caf5eb.jpg
Screenshot_20190907-110353_Settings.jpg

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Septembarski update pomera AOD preko celog ekrana ... nisam kod kuće da vidim šta je još promenjeno
 
Ništa pametno nažalost! Javite kad i ako naprave da mogu notifikacije da se pale u vidu svetla oko kamere da sklanjam update procese sa blok liste [emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nikada [emoji23]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Na notebookcheck sajtu ima detaljan review za n10 i n10+ posebno,na manji se zale da zvuk u slusalici nije bas na flag. Nivou tj jacina,a takodje imaju veliku zamerku na gps kazu n10 se zestoko bori da nadje signal u unutrasnjim prostorijama cak i pored prozora,koliko je tacno to,taj sajt je poprilicno tacan za vecinu stvari moje iskustvo do sada
 
Poslednja izmena:
Nisam to primetio, brze mi deluje od n8, neki put mi se čini da stalno traži lokaciju kako je brzo nadje, mada tu naravno mnogo faktora utiče....

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
A poenta traženja satelita u zatvorenom prostoru je?!
Što se zvučnika tiče nemam n10+ pri ruci pa da poredim, ali čim budem u mogućnosti ću da testiram običan vs veći model.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
A poenta traženja satelita u zatvorenom prostoru je?!
Što se zvučnika tiče nemam n10+ pri ruci pa da poredim, ali čim budem u mogućnosti ću da testiram običan vs veći model.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Poenta je testiranje GPS signala koji ce mozda imati problema i sa oblacnim vremenom i tunelima ako se muci u zatvorenom prostoru. Telefon od 1k evra zasluzuje vrhunski GPS.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Tunelu mi nikada ni jedan gps nije radio, a za sada nisam čekao duže od 2 sekunde kada sam kucao u google maps bilo šta. No sad ste me baš zainteresovali pa ću obratiti malo više pažnju, čak kontam i iGO da instaliram.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Procitaj pomenuti test na tom sajtu,ko zna mozda su defektan uredjaj dobili ko zna..
 
Poenta je testiranje GPS signala koji ce mozda imati problema i sa oblacnim vremenom i tunelima ako se muci u zatvorenom prostoru. Telefon od 1k evra zasluzuje vrhunski GPS.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Kako to misliš u tunelima i zatvorenom prostoru!? Da bi bilo koji gps radio mora da ima neometanu vidljivost sa nebom.

P30 Pro
 
Kako to misliš u tunelima i zatvorenom prostoru!? Da bi bilo koji gps radio mora da ima neometanu vidljivost sa nebom.

P30 Pro
Ne treba nam gps u zatvorenom prostoru ali ga tako najlakse testirati , meni gps radi u zatvorenom prostoru , ima konekciju sa satelitom. Probaj gps test u stanu ili kuci.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Probao sam, zato i kažem, uvek se vidi par satelita ali ih ne fiksira, teško da možes da vidiš satelite ako nisi pored prozora u stanu.

P30 Pro
 
Da li ti je ukljuceno Pojacaj tacnost preko WiFi i Bluetooth, tako se obicno lakse nadje signal.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Samo da kazem da zenin j5 2017 ima mnogo bolji wifi signal. Na mestima gde ona moze da uhvati mrezu ja je nemam ni u najavi

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Samo da kazem da zenin j5 2017 ima mnogo bolji wifi signal. Na mestima gde ona moze da uhvati mrezu ja je nemam ni u najavi

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Brt jel realno??! Aj znam da je bilo problema sa wifi,ali bas ovako los signal...tuzno...

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ne znam stvarno,na mom je bar tako,jos me zeza da mi nistacne valja tel

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Haha totalna pobeda. Možda ga poprave/pojačaju nekom nadogradnjom kao poslednji fw na s10(e) seriji što je doneo!?!

U principu ja sa n10 po kući ne videh bilo kakvu razliku u odnosu na 10 ranijih flagshipa (nit lošije nit bolje)!

P.s. konačno nađoh nillkin nature u Ns u prodavnici

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Meni se brzina povolisala drasticno, na S8+ sam imao oko 100-150mbps 90% vremena, sada 200-250.
Cini mi se da mi je i signal bolji, ali nisam siguran, provericu sa wc solje :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hahahha ja iz sobe proveravao

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kako vam deluje rupa na sredini? Nisam mogao da je gledam ocima, lepse mi je odradjeno na S10+, ovo je prvi Note koji mi se ne svidja i necu nositi, jeste malo brzi u radu od S10+ i to se odmah primeti (cudi me da niko to nije prokomentarisao), ali izgled su za mene totalno promasili.
 
Zaboravio i da postoji posle prvog dana.
Vise mo je smetala u cosku nesimetricna rupa, a i tu su onda ispomerani elementi u status baru na koje sam navikao da su u coskovima ekrana jos od Motorole StarTac, dakle 20ak godina :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ni ne primecuje se,po meni dizajn cista 10-ka,jedino mozda sto su tasteri trebali da budu na desnoj strani ali to je stvar navike,meni licno ne smeta cak mi je i neki put zgodnije jer telefon drzim u levoj ruci

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Realno i meni je bolje legla od one na s10e

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
To je zato sto 99% vremena, nema nikakvog sadrzaja tu.

Evo, proverio Wi-Fi, S8+ hvata 2-3 crtice u klonji, Note full domet.

Posto sam dao drugaru S8 da koristi dok ne kupi fon, uporedicu u isto breme cim mi vrati, da budem siguran da je zaista tako.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pitanje za kolege sa n10+ ...kada vam je telefon prazan (tipa 5-10% baterija) i nabodete ga na punjač, za koliko vremenski piše da će biti gotovo punjenje? Meni na N10 od 15-100% treba nešto ispod 90min

Inače primetih na n10 ono na šta su se mnogi žalili još na n9 i s10 telefonima, a to je da kasne notifikacije. Upalim telefon, nema ništa novo i onda mi stigne posle minut npr poruka na WA na kojoj stoji da je poslata 45min ranije. Moram probati na high performance da vidim da li se dešava! Na notu 9 apsolutno nikada ni jedna notifikacija mi nije kasnila!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Danas drugaru isto čekam 45 minuta da odgovori. Udjem u telefon, nije primio poruke. Zovem ga kaže on ništa mi nisi poslao. Kad je ušao u WhatsApp počele poruke da stižu...
 
N10 plus stizu normalno ali je na high performance,sad cu da prebacim na optimised mode da vidim

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam oguglao na ta kasnjenja, danas odjednom zapista tel. vidim poruke stigle na Viber sa zakasnjenjem od 20 min. Nekad ujutru kad ustanem otkljucam tel i krenu poruke da stizu. Imam taj problem i na S9+ i na N9.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
To je samo do neke bateri sejver opcije. Uhvati neku aplikaciju i stavi je da ne vuce pozadinski nista. Kad je upalis uradi sink. Stavi tamo u podesavanjima baterije da je nikad ne gasi i sve super.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno