Šta je novo?

Samsung Galaxy A70

Mislim da su se gcam i njegova kamera sada izjednačile, čak mi je sada i bolja njegova kamera. Noćni režim je baš dobar, barem meni.
Slike sa običnom kamerom u noćnom režimu i gcam, snimljeno u 20,30h.
 

Prilozi

  • A70.jpg
    A70.jpg
    1 MB · Pregleda: 151
  • A70gcam.jpg
    A70gcam.jpg
    475 KB · Pregleda: 147
Poslednja izmena:
I ja mislim da polako prestaje potreba za gcam na ovom telefonu...već sam deinstalirao gcam...možda probam samo ako se pojavi 32mp gcam...
 
Evo sad slikano, 21h, prva fotografija A70 gcama, druga A70 njegova kamera noćni režim i Honor 8x noćni režim.
 

Prilozi

  • A70gcam.jpg
    A70gcam.jpg
    566.9 KB · Pregleda: 143
  • A70noćni.jpg
    A70noćni.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 148
  • Honor8xnoćni.jpg
    Honor8xnoćni.jpg
    963.5 KB · Pregleda: 143
Poslednja izmena:
Evo i ja slikao pa da postavim slicice:

Prva slika A70 nocni režim ulica
Druga slika Gcam noćni režim ulica
Treca slika A70
Cetvrta slika Gcam
 

Prilozi

  • A70 nocni režim ulica.jpg
    A70 nocni režim ulica.jpg
    86.8 KB · Pregleda: 147
  • Gcam noćni režim ulica.jpg
    Gcam noćni režim ulica.jpg
    169.2 KB · Pregleda: 143
  • A70.jpg
    A70.jpg
    142.1 KB · Pregleda: 148
  • Gcam.jpg
    Gcam.jpg
    155.3 KB · Pregleda: 148
Poslednja izmena:
moze malo vise pojasnjenja oko gcam.. vredi li instalirati i tako par detalja.. hvala

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
moze malo vise pojasnjenja oko gcam.. vredi li instalirati i tako par detalja.. hvala

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Ovde imas sve o gcam : https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/
Pa sad kako ljudi kazu posle ovog novog apdejta vise ni nema neke svrhe na ovom mobu instalirati dok ne dodje neka verzija bas prilagodjena za A70.
Ja Julski apdejt jos nisam dobio a samim tim ni night mode i poboljsanja kamere tako da jos uvek koristim primarno gcam. Mnogo ostrije fotke sa njom pravim pogovoto u low light uslovima. Cekam apdejt pa da vidim ima li svrhe i dalje je koristiti.
 
Ja Julski apdejt jos nisam dobio a samim tim ni night mode i poboljsanja kamere tako da jos uvek koristim primarno gcam. Mnogo ostrije fotke sa njom pravim pogovoto u low light uslovima. Cekam apdejt pa da vidim ima li svrhe i dalje je koristiti.

Ni ja nisam dobio ovaj novi apdejt, ali sudeći bar po ovim slikama koje je postavio vladaboss očigledno je da su malo ispeglali softver, ali još je to daleko od gcam. Bar u nekim stvarima. Ja koristim stock kameru samo kad slikam nešto sa prednjom, Gcam selfiji su toliko jasni da ipak koristim Samsungovo "umekšavanje" da se ne vidi baš svaka bora, ožiljak i seda dlaka. :)
 
Stigao julski update na Vip. Nije loša fabrička kamera, al' mislim da je gcam(iako u ranoj fazi) ipak bolja, pogotovo u uslovima lošijeg osvetljenja.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Što se tiče razvoja gcam može se očekivati kroz vreme da ona radi sa manje problema na ovom i bilo kom uređaju ali da će kvalitet fotografije biti nešto bolji se ne može očekivati, bar ne do pojave pixel4 a i tad je više realno da samo dodaju neku novu opciju a i za to će se čekati neko određeno vreme da se portuje. Što se tiče kvaliteta slike to je što je. Na kvalitet može uticati to ako Samsung kroz ažuriranja sredi i poboljša same drajvere kamere mada to im i ne ide baš u koristi jer je neki Samsung a70 2020 ili a71 već u pripremi. [emoji6]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U pravu si sto se tice gcam . Probao sam fore radi beta verziju 6.3 mislim da su je skinuli bas sa roma iz pixela 4 ..sa neke beta testne verzije. Nista tu nisu bolje fotke nego na 6.2 verziji pa sam se opet vratio na nju zato sto stabilnije radi.
Samsung vec sprema A70S koji ima kameru valjda od 64mpx tako da ovo sad sto ispeglaju ispeglali su to nam je sto nam je ...
Uzgred na Telenoru jos nema apdejta ovog za Juli. Vidim da je See region dobio pre par dana pa ce valjda i za nas biti za koji dan.
 
problem je što sa svim tim bajagi 32/48/64mpx ili 108mpx dobijamo samo marketinške žvake ( jer veće je bolje) i preprocesirane fotografije...ne može ni da bude drugačije jer se ta 32mp fotka zapravo dobija interpolacijom od izlaznog fajla koji je 8mp...kod telefona koji imaju 48mp kamere izlazni fajl je 12mp i tako dalje...ali ljudi sami to traže jer im lepše zvuči da imaju 48mp kameru nego 12mp...eno u note 10 temi već kuknjava zašto samo 12mp kamera iako verovatno briše patos sa ovim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*štinama od 48mp...
 
Za dobro GCam birate model koji ima isti senzor kamere kao neki od Pixel. Za ove modele senzora kao u A70 neće nikad biti to to, ali je odlično da bar neka GCam funkcioniše, i kako sam video slike su dosta bolje od fabričkih, pogotovo zadnja kamera noćna i prednja.
 
Stize julski apdejt na Telenoru jutros.. i cini mi se da baterija malko vise curka ...obrisao kes iz rekoverija pa ce da vidimo. Za 2.2 sata SOT-a mi skinuo na 66% bateriju.
 
Niposto ne deinstalirajte Gcam ako ga vec koristite... Totalno nejasna stvar kako se jednoj kompaniji poput Samsunga desava takva stvar da nisu u mogucnosti da softverski pruze kompatibilnost zadovoljavajuceg nivoa za svoj proizvod. Sam telefon kao telefon je vrh za tu cenovnu klasu, ali (ne)namerni softverski nedostaci proizvodjaca kvare utisak. GCam, iako u celosti jos uvek nije prilagodjen ovom hardveru, pruza za duplo kvalitetniju sliku u odnosu na "stock" cam, cak i posle dva update-a... Sramota za Samsung i njihove programere u svakom slucaju... Evo primera kako to izgleda su skoro skroz zatamnjenoj prostoriji... fotke napravljene u razmaku od 5 sekundi u potpunosti istim uslovima... Da ponovim, SRAMOTA Samsungovih programera... Trebalo bi da unajme ove ljude sa XDA i drugih foruma da im to rade... Uzas...

20190814_194804.jpg
 
Zdravo svima,
Zena je uzela A70 pre 15 dana, danas stigne i taj update poslednji. Tek je instaliran i uzmem da vidim night mode kako radi i primetim pixel koji treperi na ekranu kada je ukljucena kamera. Primetan kada je telefon u mraku, nema ga kada se prebaci na video ili panoramu. Kada je neki drugi mod pomeri se ka ivici ekrana, nema ga u normalnom radu, znaci samo kad je kamera ukljucena. Da li je jos neko primetio nesto slicno? Napravio sam neki snimak kako to izgleda pa ako neko ima ideju da li nositi u servis ili menjati tel posto je star celih 14 ili 15 dana.
https://youtu.be/BrFbZK6Dk4U
Hvala!

Ps sad vidim kada se pokrije kamera rukom i napravi slika vidi se jedna tacka koja svetli, to jest sve je crno samo jedna tacka na slici svetli
 
Poslednja izmena:
@hp35 Nema na kevinom primerku.
Proveri na netu dal je ucestalo, ako nije reklamiraj.
Gcam night sight sa custom xml konfiguracijom vs samsung stock night mode-om.
Ipak je Guglov algoritam procesiranja miljama iznad ostalih.
Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
bb1528ebd389184b129c79fbad3a099f.jpg
d24fd3560cee3fbb64ee0d091d64ae1b.jpg
 
Poslednja izmena:
hp35 nema ni kod mene nikakve tacke ..ja bi reklamirao to i trazio zamenu telefona verovatno je hardverski nesto. U prvih 6 meseci imas pravo da biras izmedju zamene, popravke ili povracaja novca po zakonu o zastiti potrosaca. Posto je tel nov ne bi pristajao na nista drugo osim zamene za nov uredjaj.
 
Dobra je i ova Gcam :

Probaj ovu verziju gcam : https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog575/
Od svih koje sam probao meni najstabilnije radi. Prvo dole u About Enable advanced mode i kod mene su podešavanja sledeća : Back camera: Pixel 3XL, Front camera Nexus 6P. Pod HDR+ podešavanjima je Image format: YUW_420_888, RAW Format : RAW _SENSOR. Još sam stavio pod Custom lib repo : Version stable i Custom libs : Stock by Google. Pre instalacije obrisi staru app i keš.

Da li u nju može taj xml fajl?
 
pitanje, posto prodavci u Vipu i Telenoru ne znaju, duo sim model il 4+ gsm

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ne mogu da verujem da su sa ovim poslednim apdejtom izbacili jednu sjajnu osobinu ovog telefona, koja je meni bila veoma značajna, a to je da zvono telefona kreće od tihog pa postaje sve jače. Sad "iz prve" gruva na onoliko koliko je jačina zvona i, što je najgore, nema podešavanja "fade-in" zvona. Baš šteta.
 
Na A5 2017 stigla i avgustovska zakrpa, a ovde jedva jul?
Mislim da je otisak prsta degradiran u odnosu na prethodnu zakrpu, a i baterija je malo slabija. Jedino što je dodat taj noćni režim u kameru.
Eto i to sa zvukom je takodje degradacija!
Ne znam kakva je to politika sa novim modelima ili se samo doraira S serija?
 
Tako rade i sa S serijom kada je naslednik na pomolu a da neće sa A. Nažalost takav trend je zastupljen kod većine proizvođača.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja samo sto znam da Samsung u svojoj ruci posle ovog modela vise nikada necu drzati. Hardver je dobar nema sta, a softver ajde vec kada je limitiran, bez ruta i custom romova je jako spor update telefona, jos uvek sam na majskom apdejtu (jb t uskoro ce septembar).. Xiaomi rulez, to je ono sto cu reci (nedostaje mi jako redmi note).... Evo i Stiv Balmer jadan vice i kuka Developers Developers (ono sto fali Sljamsungu, a Xiaomi ima za izvoz)... https://youtu.be/Vhh_GeBPOhs
70f34453c42035fcf42e0247db92022c.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kako ti ono kažeš "j**eš telefon ako ne možeš da se igraš sa custom ROM-ovima" :D
 
... jos uvek sam na majskom apdejtu...
I nisi puno izgubio, samo taj noćni režim, otisak bolji po meni na majskom, baterija bolja na majskom, plus taj zvuk pri pozivu.
Umesto bolje, ono gore, a novi ispravak za 5-6 meseci kako stvari stoje.
 
kako ti ono kažeš "j**eš telefon ako ne možeš da se igraš sa custom ROM-ovima" :D
Znas da sam uvek voleo raznorazne opcije, cackanja, igranja sa androidom. Mislio sam da Samsung i u midrange segmentu telefona ima dosta developera koji ce pre svega napraviti osnovno a to je jbn twrp, zatim neki custom kernel, a potom nekoliko dobrih custom romova. Medjutim, prevario sam se...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno